Archív: Marec 2011 - Marec s vodou Drobček - Pýtajte sa MUDr.Jany Gáborovej - vplyv vody na zdravie.

voda_drobcek
17. mar 2011

Pani doktorka Janka Gáborová je naším spolupracovníkom v poradenstve pitného režimu a vhodnosti dojčenských vôd pre matky a detí. Súhlasila, že vám rada odpovie na vaše otázky o pitnom režime detí a o vplyve na ich zdravie.
Odpovede môžete klásť do nedele 20.3.2011. V priebehu utorka a stredy zverejníme odpovede na Vaše otázky vo fóre aj v našom fotoblogu.
MUDr. Janka Gáborová pracuje ako detský lekár a dlhoročne poskytuje lekársku starostlivosť pre deti a mladistvých. Každý deň prichádza do kontaktu so zdravotnými problémami dojčat a detí. Keďže má veľa skúseností z praxe, poradí vám čo vaše deti potrebujú.
Týmto otváram túto tému, pýtajte sa. Daniela

voda_drobcek
autor
17. mar 2011
zdenda6
17. mar 2011

dobrý deň!mám 16mesačného chlapca doteraz som mu prevárala vodu z vododovodu máme mestskuú vodu,chem sa spýtať či je potrebné nadalej používať prevarenú v.môžem mu ochutiť aj sirupom?dakujem za odpoveť.

sisa010180
18. mar 2011

Dobry den, mam 4 rocnu dceru a obcas chodi zo skolky smadna. Staci, ked im podavaju vodu len pri jedle, teda asi 3-4 krat od 8.00 hod- 16.00 hod? Kolko vody by dieta v tomto veku malo vypit a v akych davkach? dakujem

alure
18. mar 2011

Dobrý deň
môj prvorodený syn mi okrem materského mlieka do dvoch rokov odmietal čokoľvek piť. Teraz tiež kojím svojho druhého syna,snažila som sa pri zavádzaní príkrmov ponúknuť aj vodičku alebo čajík,ale čokoľvek odmieta.Po každom jedle si vypije svoju dávku materského mlieka.Je to pre neho postačujúce? U prvého som nebadala žiadny problém,len nerada by som nejak poškodila malému.....

ellit
18. mar 2011

Dobry den, chcela by som sa opytat, sko spoznam skodlivost vody na organizme dietatka? Su to traviace, alebo ja kozne problemy? Syncekovia su v poriadku, ale mojmu rocnemu chcem zacat podavat prevarenu vodicku z pramena, ktory mame v Marianke, ale podla protokolu o skuske su Dusicnany 45 dm kubickych a Dusitany su 0,03. Drobcek voda ma podla protokolu len 0,02 dusitanov, co je podstatny rozdiel. dakujem

jaruska6
18. mar 2011

Dobrý deň, chcem sa opýtať do akého veku dieťatka je potrebné prevárať dojčenskú vodu,pokiaľ mu ju dávam na pitie?

googlik
18. mar 2011

Dobry den, v porodnici mi odporucili pit dojcensku vodu Lucka. V obchode som si vsak kupila Drobcek s malinovou prichutou, je jemne perliva. Moj syncek ma 2 tyzdne a ma problem s bruskom a prdikmi. Je takato voda pre mna vhodna (i ked nie je nesytena)? Citala som, ze mozem pit bielu Vineu, je taktiez perliva... a ze posobi priaznivo na tvorbu mlieka. Bublinky ma ale nafukuju,,, nechcem ublizit malemu 😖 DAKUJEM za odpoved

petah82
18. mar 2011

@googlik ja len k vinei, treba ju nechat vybublinkovat, nalejem do pohara a necham hodku alebo 2 postat, to radili dievcata v temach o kojeni, ja tak robim a pohoda, prdiky nie su horsie ako obvykle...

gmail
18. mar 2011

Zrejme Vas prekvapim, ale p. MUDr Gaborovu NIKOMU NEODPORUCAM! Nepoznam ziadneho lekara ktory odignoroval nekonecny pocet telefonatov a SMS ze dietatko, obvodnym lekarom ktoreho je MUDr. Gaborova ma teplotu 41,4.... bolo to v decembri, dnes je marec... do dnesneho dna p.Doktorka si nenasla ani polminuty casu sa opytat ako sa ma toto dietatko. Moze sa akurat hambit! DIetatko stravilo cely januar mesiac v 2 nemocnicach, ale pani doktorku ani nenapadlo sa opytat co sa dialo a ako sa ma babo... HAMBA a maximalna ihnoracia pacienta! / jedna sa o moju kamosku, a som svedkom vsetkeho!!!/

estanis
19. mar 2011

tak tato odpoved by zaujimala aj mna tiez mam 4 rocnu dcerku ako @sisa010180 a ked je teplejsie, tak sa nejde dopit, ked pride domov. oni im tam daju pit, ked si popytaju, lebo maju v triede pohariky, no aj mna by zaujimalo, kolko toho ma vypit take stvorrocne dieta. Este doplnim, ze vazi 16 kil - ak by to nahodou malo byt podla vahy.

estanis
19. mar 2011

@gmail to nemyslis vazne? akurat som si vsimla tvoj prispevok. dufam, ze drobcek je uz v poriadku. 😔

elina313
19. mar 2011

@voda_drobcek a čo tak priznať, že je to všetko krásny marketing a prídete si na pekné peniažky ...a ešte aj pani doktorka 🙂 🙂 🙂
dóóóóóósť tráááááááápne

sisa010180
19. mar 2011

@elina313ak som si dobre vsimla, tak na modrom koniku je to tak, ze vzdy je mesiac s nejakym produktom alebo firmou. je na kazdom ci si tu nieco pozrie alebo nie.

gmail
19. mar 2011

Estanis, MUDr.GAborova bola obvdnou doktorkou pre dieta mojej kamaratky. Som bola zucastnena tej smutnej udalosti, dieta horelo v teplotach a zrovna na Silvestra. Stalo sa 30.12.p.Gaborova odignorovala nekonecny pocet sms a zmeskanych hovorov od kamosky ze dieta hori v teplotach - najnizsia bola 38,6, najvyssia 41,4.Nic ine ne ostavalo ako ist na pohotovost a kamosku s babom si tam ponechali. a az 26.1 kamosku s babom pustili s nemocnice.Kamoska samozrejme zmenila obvodneho lekara pre drobceka.

mirka907
19. mar 2011

@sisa010180 suhlasim...mna tato tema zaujala ale napr ta minuly mesiac vobec nie kedze UM nepouzivam.......kto nechce nech sa nezapaja...kritizovat je lahke....
@gmail je smutne ak je to co pises pravda....ja si vsak nemienim robit nazor na zaklade jedneho prispevku...toto je tema o vode a pitnom rezime nie priamo o doktorke MUDr. Jane Gáborovej...ak je to co pises pravda, nech si sama spytuje svedomie

gmail
19. mar 2011

je to pravda! s nasledkami. napisala som to preto, aby ludia si uvedomili od koho vlastne pocuvaju tu radu... jedna slecna mi napisala ze su pohotovosti - Mila slecna, vdaka Bohu ze su pohotovosti! Skoda ze tato slecna cita medzi riadkov, ale pravda je pravda.

voda_drobcek
autor
20. mar 2011

@elina313 V prvom rade je mojim cielom podeliť sa o poznatky a skusenosti ohľadom dojčenských vôd. Taktiež chcem vedieť názory a skúseností Vás mamičiek. Keby sme chceli len čistú reklamu,tak to pustime do telky.

voda_drobcek
autor
23. mar 2011

@zdenda6 Vodu nemusíte prevárať, ale je vhodnejšia dojčenská voda typu napr. Drobček, ochucovať sirupom pre malé deti nie je vhodne. Čiže túto alternatívu neodporúčam, kvôli zvýšenej kazivosti zubov, dieťa je zasýtené sirupom, a potom môže mať problém s ostatným stravovaním.

voda_drobcek
autor
23. mar 2011

@sisa010180 Spotreba vody závisí od hmotnosti dieťaťa, tento údaj vo vašej otázke chýba, bolo by dobré poslať hmotnosť dieťatka, alebo si to môžete vyrátať sama, odporúča sa 100-110ml na 1kg hmotnosti dieťatka. Samotné pitie v škôlke 3-4 krát ak sa dieťa napije dostatočne by malo stačiť.

voda_drobcek
autor
23. mar 2011

@alure Myslím si, že materské mlieko je pre Vaše dieťa postačujúce, treba však neskôr ponúkať vodičku, aby sa dieťatko naučilo piť dojčenskú vodu, veľmi trpezlivo, ale na silu určite nie.

voda_drobcek
autor
23. mar 2011

@ellit Pre ročné dieťatko je vhodnejšie podávať dojčenskú vodu. Určite je to bezpečnejšia alternatíva.

voda_drobcek
autor
23. mar 2011

@jaruska6 Preváranie dojčenskej vody sa odporúča do jedného roku.

voda_drobcek
autor
23. mar 2011

@googlik Dojčenská voda Drobček by pri kojení nemala robiť problém, tak isto Vinea je vhodná na pitie, ktorú je však vhodnejšie vybublinkovať.

voda_drobcek
autor
23. mar 2011

@estanis Telová spotreba vody závisí od energetického príjmu z potravy a strát tekutín močom. Spotreba je 100-110ml na 1kg telesnej hmotnosti.

alure
23. mar 2011

@voda_drobcek veľmi pekne ďakujem za odpoveď , budeme sa pomaličky na vodičku snažiť nabehnúť 😉

estanis
23. mar 2011

@voda_drobcek dakujem pekne za odpoved. Trosicka s pitim zaostavame, no nie je to az take hrozne. Nastastie nemam problem s mojou malou 🙂

jaruska6
24. mar 2011

@voda_drobcek Ďakujem 🙂).

denuschka7
25. mar 2011

@gmail Mila "gmail"...je mi luto co sa stalo dietatku tvojej kamaratky. Ale za to nemas pravo urazat pani doktorku Gaborovu. Jej prácou nie je byť nonstop na telefonickej linke, este v den kedy sa oslavuje novy rok a mohla byt napr. odcestovana. Aj ked priznavam, ze taku situaciu by som nechcela zazit. Na druhej strane. Ak malo dietatko horucky 41,4 prve co mala mamicka urobit je ist na pohotovost a nie vypisovat sms. Nič ine by vam nepovedala ani pani doktorka. My sme s pani doktorkou nadmieru spokojne. Mne sa este nestalo, zeby mi nezdvihla telefon a vzdy mi poradila. Pre mna a moju dcerku to je doktorka, aku som si predstavovala 🙂
Ja len pre ostatnych, aby si z jedneho tvojho prispevku nespravili negativny nazor na pani doktorku !!!

latvia
25. mar 2011

@gmail musim suhlasit s
@denuschka7 , tvoja kamaratka teda nema co vypisovat sms ale ist na pohotovost, kazdemu rozumnemu cloveku by to napadlo skor nez by dietatu nastupila 40tka , takze tvoj prispevok nie je vobec na mieste. Pani doktorka tu odpovie na ine otazky, tak to prosim respektuj, ked si chces s nou nieco vyjasnit, tak cez IP. Pripadne ak mas na nu otazku ohladne vody, smelo sa pytaj.

lienka116
25. mar 2011

@denuschka7 Milá denuschka7, s tvojím príspevkom plne súhlasím. Tiež keby moje deti mali také vysoké horúčky, nevedela by som si rady a navyše bol by sviatok, volám ihneď 112 alebo bežím na pohotovosť. Aj doktor je len človek, nie je v službe 24 hodín denne 365x v roku. Podľa mňa tiež postup tej maminy nebol správny. My pani doktorku poznáme, chodíme k nej s obidvomi detičkami už od narodenia, nemôžem na ňu povedať krivého slova. Vždy nám pomohla a poradila, je to veľmi dobrá doktorka. 🙂 🙂 🙂