Budenie bábätka na papanie v noci

1. aug 2022

Ahojte mamičky. Máme 10 dni a z pôrodnice nás prepustili s tým že máme slabulinku žltačku,s ktorou ale normálne bežne púšťajú domov ,nie vysoké hodnoty. Povedali mi nech jej dávam každé 2-3 hod papať .V noci že stačí každe 4 hod. Cez deň sa budí sama...ale v noci bábo budím, hoci by určite prespinkala aj celu noc. Moja otázka je, stačí podľa vás budiť okolo druhej ráno a potom až ráno keď sa budime? Dodržiavali ste presne intervaly budenia,tie ktoré ste budili ,aby sa nezvýšila žltačka? Bojím sa ,že si zvykne na tie časy a bude stále vstávať o jednej a o piatej ráno ..tak som budila doteraz .

pribinak
1. aug 2022

Neboj, to sa bude ešte veľa meniť.

surama
1. aug 2022

Ako casto kaka cez den? Moj mal silnu zltacku, tak jeden den bol aj pod tym modrym svetlom, ale manzelova teta, co je detska sestricka nam poradila uvarit slaby pigi caj (do hrnceka, iba taky zlatisty), do toho rozpustit jeden celaskon a jedno zivocisne uhlie a toto podavat po lyzickach pocas dna. Z nemocnice nas pustitli v sobotu a to bol maly oranzovy a v utorok sme mali kontrolu a lekarka nechapala, ako mu to tak brutalne kleslo. Dalsie kontroly uz neboli potrebne. Tak, ak chces skus 🙂

autor
1. aug 2022

@surama kaká tak 3-4 krát do dňa. Je na materskom mlieku, a cez deň papa tak každé tri hodiny

martul
1. aug 2022

Všetky moje 3 deti mali brutálnu žltačku, ale ani raz mi nekazali a ani som ti nerobila budiť na papanie. Už vôbec nie v noci.

autor
1. aug 2022

@martul ale budili sa vám samé? Lebo moja by prespala podľa mňa aj celú noc...keďže dnes som ju budila až o tretej ráno ,aj to nevstala sama od seba

petkasaurus
1. aug 2022

Ja mam v noci nastaveny budik na kazde 3 hodiny, ale vzdy sa mi predtym zobudi sama, takze uz si asi zvykla.. 4 hodiny mi nikdy nevydržala.. Tak snad sa to po 3 mesiacoch ci polroku zmeni, je to obeta, treba vydrzat, hoci dnes som na srot, lebo to krmenie tiez trvá nejaký cas a skoro rano oci ako sova🙂

martul
1. aug 2022

Od narodenia sa budili raz za noc najedli sa pomrnkali a spali do rana. Zato cez deň nespali, nechcelo sa im

martul
1. aug 2022

@petkasaurus veď ale preco si bábo budila? Samozrejme že si na to zvyklo na ten režim a teraz si ,,na šrot". Mne v nemocnici aj doktorka naša hovorila že budiť netreba, dieta má reflex a zobudí sa aj samé na hlad, nikomu sa nepáči keď ho budia.
Ja mám takú skúsenosť.

monika494
1. aug 2022

@martul presne.. Ved ked je babp hladne, zobudi sa. Nie mu rusit spanok a tlacit do neho mlieko. Ked si clovek premietne na seba, tiez by sa mu nepacilo, ze ho v noci rusia a chcu, aby jedol...

autor
1. aug 2022

@monika494 no ja som tiež názoru nebudit...ale vraj tie detičky čo majú žltačku dokážu prespať strašné veľa hodín aj zabudnú ,že sú hladné.....tak len kvôli tej žltačke budím ...by som si strašné vyčitala,keby sa jej zdvihnú hodnoty len preto že malo papala a tým pádom sa to z nej "nevyplavovalo"

martul
1. aug 2022

Treba dávať na slniečko pri okno, samozrejme nie do prievanu.
Tak samozrejme, keby spalo 24 hodín to nie je normálne, ale netreba tak striktne budiť na čas, ešte aj budík si nastavovať. Akurát tým docielime, že nebude dobre pokojne spávať. A potom budeme zúfalé, že prečo babi pekne nespí a my sme ako zombíci ráno.
Keď sa mi dobre spí a som spokojná Boh ochraňuj toho, kto by ma budil.😅😊

markaterka
1. aug 2022

Ja som nebudila. Prespala celu noc od narodenia. A žltačka jej zmizla tak či tak. Keď sme boli na kontrole po týždni, už mala dobré výsledky.

petamich
1. aug 2022

nas maly mal relativne silnu zltacku, v nemocnici bol aj na fototerapii a ano budila som ho kazde tri hodiny, tak nam nariadila pediatricka na prvej kontrole po prepusteni z nemocnice, kedze bilirubin sa odburava stolicou a mocom a deti so zltackou su velmi spave a ked menej je, logicky aj menej kaka a cika - po par dnoch na kontrole u pediatricky uz povedala, ze uz nemusime budit a zobudi sa sam, ked bude hladny

u tak malych deti je zltacka velmi nebezpecna a radsej som sa riadila pediatrickou ako skoncit v nemocnici 🤷‍♀️ ale tak kazda mame svoje dieta

katkine_terapie
1. aug 2022

@martul
@markaterka deti so zltackou su spave (z dovodu vyssieho bilirubinu) a preto sa nebudia ako bezne deti, treba ich budit kvoli vyluceniu bilirubinu z tela (kakanim, cikanim), aby bilirubin nestupal a kvoli dehydratacii. Takze ano, deti so zltackou sa budia.
Autorka: ano, treba budit cca kazde tri hodky. Nie, neboj nezvykne si, dietatu sa este bude spankovy rezim menit.

zuzanalukasko
1. aug 2022

Nebudila by som, ono najlepšie vie 🙂

mimaan
1. aug 2022

Ahoj, moja dcéra mala žltačku veľmi silnú a dlhotrvajúcu (až do 2. mesiacov veku). Keď sa narodila, mala len 2,6 kg. Nikdy mi nekázali ju v noci budiť na papanie. Treba sledovať, či dosť kaká a má mokré plienky a dávať jej často jesť cez deň.
Dcérka v noci prespala aj 8 hodín v kuse.
Sleduj si ju, sama zistíš, ako sa má. Každé dieťa je trošku iné.

martul
1. aug 2022

@katkine_terapie každá máme inú skúsenosť, moja je takáto, postupovala som tak ako mi kázala primárka v nemo a doktora doma.
Autorka spraví určite tak ako bude najlepšie.

katkine_terapie
1. aug 2022

@martul Veď robí, ako jej kázali 🙂

petkasaurus
1. aug 2022

@martul my sme mali v prepustacej sprave napisane krmit 7x denne po 60ml, lebo mala je predcasniatko.. Aj v porodnici mali vsetky deti, ktore boli na UM takyto rezim.. No a ja jej davam 8x denne, lebo tie 4 hodiny mi nevydrzi.. Tak radsej som budila poctivo, nech nabera, uz sa budi sama aj kazde 2,5 hod..

monika494
1. aug 2022

Mpja mala zltacku este vbporodnici a veru, chodievali sme krmit kazde 4h ked na nu svietili...

rachel36a
1. aug 2022

Moj mal tiez zltacku a nie nebudila som...nakrmila som ho ked sa zobudil

sally001
2. aug 2022

Ja som nebudila v noci a spala celu noc ale cez den som davala kazde 3hodiny v noci nemusis budit

zorkahorka
1. okt 2022

Oni ti ho kázali budiť kvoli krmeniu, aby prospievalo,nie kvoli žltačke. Ak pribera,urcite babo nebud,pre boha, a spi, pokial sa ti da. Lebo zltacka zmizne a bude sa ti v noci budit tak,ze budes z toho nešťastná

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz