Kravské mlieko pre novorodenca

kala713
8. mar 2019

Mám mesačnú vnučku. Nevesta ju dojčila asi dva týždne, potom prešli na Bebu z ktorej malú zapekalo. Už druhý týždeň je na domácom kravskom mlieku, ktoré prevarí a zriedi s dojčenskou vodou. Neviem jej vyhovoriť, že kravské mlieko nie je vhodné pre tak malé dieťa. Aké následky by mohlo mať dieťatko z takejto stravy?

sisaka
9. mar 2019

@lejka01 keď si bola mala neboli umelé mlieka? To máš koľko rokov? Veď UM sa vyrábalo v Československu už od 1950, to máš akože už po sedemdesiatke?

diewcatqoo
9. mar 2019

@kittykat22 presne tak. Aj ked si myslim, ze s intoleranciou laktozy sa dnes uz da pomerne dobre fungovat. Takmer v kazdom obchode sa daju dostat bezlaktozove mlieka a dalsie vyrobky a uz to nestoji majland ako kedysi. A vacsina ludi, ktori maju intoleranciu, dokazu zniest kyslomliecne produkty, takze si mozu dat aspon raz za cas aj trosku jogurtu napriklad.
Taka alergia ma bielkovinu kravskeho mlieka je podla mna horsia, tam sa netoleruju ani bezlaktozove veci, ani kyslomliecne, nic.
Kazdopadne, obe tieto "veci" su neprijemne. A najma ak musis placucemu decku dokolecka vysvetlovat, preco nemoze to a hento.

saskia_98
9. mar 2019

@kittykat22 presne toto ako ja .. A keď mamka robi bryndzove halušky alebo domácu syrovú pizzu a ešte mi povie daj si veď dajak prežiješ ... Uhm môžem len slintať pretože viem, že keď si dam trpko to s intoleranciou na laktozu oľutujem ...

dadka_bb
10. mar 2019

@sisaka som klikla tu lejku a je v 43tyzdni tehotenstva. To je dost celkom nie? Tak asi nema 70 .alebo je to nejaky fiktívny nick

iffushka
10. mar 2019

@kala713 Tiež som tak bola vychovaná a žijem. Vtedy mi dokonca riedili kravské mlieko čiernym čajom. Od dvoch týždňov.
Nie, nemám žiadne alergie ani intoleraciu.

monikastrelcova4
10. mar 2019

@kittykat22 Samozrejme že každý ma organizmus postavený na inej báze zase otom potom . Nuž ľudia, ktorý sú intolerantny majú naozaj smolu. Ja mám tiež na lepok tak viem čo je to .

mamcotka
18. mar 2019

Preboha.. v ziadnom prípade sa nesmie dávať najlepšie až od dvoch rokoch skúšať..