Zelenina a ovocie v katastrofálnom stave

dakra
9. sep 2013

Dobrý deň, celkom ma potešil "mesiac s Billou"...v Bille nakupujeme dosť často celá rodina, ale v poslednej dobe sa mi dvíha žalúdok, keď sa pozriem na ovocie a zeleninu, ktorú ponúkajú na predajni Billa u nás v Trenčíne na Juhu. Chytím cibuľu, vyletujú mušky..hľadám baklažán, nájdem niečo, čo nemá ani fialovú farbu, ale hnedú, zápach, bordel, katastrofa! paradajky tak na kečup, aj to s prižmúrenými očami, banány, hnedé, hnilé, plesnivé ...katastrofa...už som sa rozhodla, že budem chodiť len s foťákom a tieto fotky určite budem zverejňovať...nejedná sa len o jeden deň, ale o tri mesiace a nehovorím to len ja, ale aj moje kolegyne, kamaráti aj zákazníci, ktorých reakcie sledujem, keď sa snažia podobne ako ja vybrať niečo z toho hnusu...máte niekto podobnú skúsenosť?

bazarocka
9. sep 2013

ja takú skúsenosť nemám, ale možno preto že cez leto vôbec nekupujem zeleninu a ovocie v obchodoch, buď máme zo záhrady alebo z trhu, neviem prečo by som mala kupovať v obchodoch niečo čo prišlo neviem odkiaľ postrekované aby to vydržalo, keď na trhu kúpim od miestnych pestovateľov a chutnejšie, len som si všimla že to čo už nevyzerá v bille čerstvo je v 50% zľave, a možno preto posledné tri mesiace tak u vás všetko vyzerá, lebo ľudia kupujú na trhoch, mala by si aj ty 😉

luban
9. sep 2013

bazarocka, to je jedno ci ludia nakupuju na trhoch ale konkretna Billa juh je strasna, skoro kazdy den som tam, kedze mame v blizkosti skolku, a som tiez zhrozena,ze ovocie a zeleninu tam nenakupim! Toto by mala vidiet kontrola a ze to predavackam nevadi!

cerez
9. sep 2013

Ja mám v poslednej dobe tento istý problém ale v Kauflande. Čo som sem-tam kupovala v Lídli, tak teraz nedám dopustiť. Majú lepšie výrobky či je to zelenina, cestoviny, mäso... .

mishka0508
9. sep 2013

Ja tiez nemam takuto skusenost. U nas v Ziline som s Billom max spokojna. Je to praveze jediny supermarket kde vzdy najdem krasnu zeleninu a ovocie. Ale tym padom si myslim, ze to zlyhal ludsky faktor. Iny veduci, ine zvyky. Takze asi ked si teraz toto napisala, tak veduci v Bille v a Trencine si moze zbalit veci..ak sa teda potvrdi to, co si pisala. A tak to na byt. Chceme predsa krasny tovar a nie odpad 😉

aduskatt
9. sep 2013

Billa v petrzalke, sice je to uz davnejsie, ale kupila som si len kusok melonu, baleny na tacke, prisla domov, odbalila a vyhodila........skysnuty, smradlavy.........

katarina.banska
9. sep 2013

billa je podla mna nahorsie obchod s potravinami, predrazeny a kvalita ovocia a zeleniny na velmi biednej urovni. kupujem tam minimalne

haslerka27
9. sep 2013

Rakusaci a Nemci sa bille vyhybaju- zbytocne predrazena!nechodim tam,mozno sem tam,ale ceny ma billa katastrofalne.ovocie nakupujem na trhu.....

hradnapani
9. sep 2013

tiez sa pridavam k tym, ze sa mi obcas v Bille zdvihne zaludok. Niezeby tam bolo vsetko hnile, uplne postaci, ked narazim na jeden ci dva kusy plesnivej zeleniny pocas nakupu a mam po nalade. Zaujimave, ze v Rakusku a inde sa to nestane, tak nerozumiem, kde je chyba. Pritom tie kusy zeleniny su aj dobre viditelne, nie zasite niekde naspodku...
Ale aby som bola spravodliva, dost casto sa mi to stava aj v Tescu ☹

liz_lemon
9. sep 2013

Billa je predajna, kde su ceny pri pokladni vzdy vyssie ako tie, na cenovkach
mila slovenska Billa, chod sa pozriet do Rakuska, a uc sa od nich

evelynm
9. sep 2013

@luban , skusala si oslovit veduceho predajne a upozornit ho na to, v akom stave to tam ma?

jankohrasko
9. sep 2013

suhlasim s ostanymi, nechodim do Billy nakupovat, velmi predrazene, zvlast ovocie a zelenina nekvalitne. Naposledy som kupila banany, boli uplne zmrznute, vnutri cierne. 90% som vyhodila. Odvtedy tam nechodim. Neochotne predavacky.. Specialne Big Billa- Bajkalska.
Radsej chodim kusok za hranice do Hoferu a Lidla..

vroni
9. sep 2013

@haslerka27, Nemci sa Bille vyhybaju tak dobre, ze v Nemecku ani jedna nie je 😝 Na Slovensku som si vsimla rovnaky fenomen ako v Rakusku: zalezi od konkretnej predajne, niektore su super a ine ako za trest. Ale ovocie a zeleninu v Bille kupujem len v pripade nudze najvyssej, aj ked pekne vyzera, vacsinou chuti ako papier

iwesska
9. sep 2013

Ano, pridavam sa k tejto skusenosti - Billa v Petrzalke, pri zdravotnom stredisku Strecnianska - ovocie, zelenina katastrofa...jednak slaby vyber a jednak vsetko v zvadnutom stave a navyse za vysoke ceny. Preto chodievame na zeleninu a ovocie do konkurencneho Lidla - tam je vzdy vsetko cerstve. Celkovo tato prevadzka zaostava za inymi Billa prevadzkami...prirovnala by som ju k malym "dedinskym" potravinam, kde ked sa minie tovar, tak proste nie je. Aby som 3 dni chodila pozerat, ci uz konecne dostali plnotucne trvanlive mlieko...a stale tam postavala jedna zmackana krabica...Pritom v inych prevadzkach sa da celkom slusne nakupit. Sem chodim len naozaj v nevyhnutnych pripadoch, kedze to mam kusok od domu a narychlo potrebujem nieco dokupit. Ale neviem si tam predstavit urobit velky nakup.

haslerka27
9. sep 2013

mama pracuje striedavo Rakusko Nemecko a Nemca nikdy nenapadne ist nakupovat do billi....mozno preto su tam kde su.nemrhaju zbytocne.nenapisala som ze v nemecku nanakupuju v bille....podla mna je billa v nemecku,ale vo vseobecnosti je zauzivane ze tieto vyspele narody neholduju bille aj ked je ich

skorpionica
9. sep 2013

U nas v bille zeleninu a ovocie nekupujem lebo maju ubohy vyber a ked tam aj obcas nieco maju tak sa z toho neda nic vybrat

anjelicek26
9. sep 2013

@haslerka27 - no u nas billa urcite nie je, ani som ju nevidela 😕 Najlepsie ovocie a zeleninu ma discount - aldi, lidl - v sezone, lebo neskladuju, priamo vykladaju na predajnu, ked sa preda, je to prec. Mimo sezony edeka a rewe maju chutne ovocie aj zeleninu, ale nieco to aj stoji.

niquska
9. sep 2013

Velky Krtis - Billa ...bordel bordel a este jeden velky bordel!!! par krat sa mi trafiila na pohlad krasna cerstva nakrajana salama a doma hnus premita, smradlava salama, dokonca aj porciovany syr na vyprazanie zabaleny vo vakuu, po odbaleni smrdel horsie ako dreheho ponozky ked pride z prace.Taktiez sme tam raz kupili meso a bolo pokazene ... cenovky vsade inde len nie tam kde maju byt. to je billa radsej idem do lidla aj keby malo byt meter snehu 🙄

aduskatt
9. sep 2013

som zvedava, ci sa v tejto teme vyjadri aj zastupkyna Billy

marissenka
9. sep 2013

@dakra u nas v pn v auparku sme minule sli na banany a len kopa obuchanych a pehavych bananov...blee.a maso som kupovala len raz a naposledy...takze tak u nas..chodime vacsinou do tesca...

kalu33
9. sep 2013

Billa bratislava Petržalka - pri Strečnianskej. Des a hroza. Uz som ich par krat aj upozornovala, že nech s tym niečo robia. Ale nic sa tam nemení. pani veduca to ma všetko ťažko v paži. raz to bol uplny vrchol - paradajky, kupujem tie malinké v plastovom pohariku. Skoro všetky boli s plesnou. nie naspodu, aj na vrchu. Tak si vravim klud, stáva sa. prejdem ku cukine, idem ju zobrat a zaborili sa mi prsty do komplet zhnitej cukety. Brrr. Tak som to zobrala, aj tie paradajky, išla som ich dať jedinej predavačke čo tam bola, ta za pultom z udeninami. Akurat mi povedala, že to nie je jej rajon 🙂 Idem ku chlebu, ze zoberiem toustový chlieb, normálne bol zelený! Zase som ho odniesla tej istej predavačke, že ci si robia strandu...ked som odchádzala z predajne asi za 20 minut, tak to tam mala ešte stale položene na pulte. Ani to nedala preč!
Alebo - kupila som pečenovu paštetu za pultom. Odbalim doma, pokazene. Tak naspať do obchodu, že to reklamujem. Ta predavačka mi normalne tvrdila, že je v poriadku. Až ked som trvala na tom, nech to okamzite predo mnou zje, že to chcem vidieť ako je to v poriadku, tak povedala, že je to nejaké asi pokazene.
Mam sto chuti tam poslať SOi alebo neviem koho.
Ale aby to bolo aj z druhej strany, tak Billa v nakupnom centre Central je super. Uplne iný ako všetky ostatné predajne.

vroni
9. sep 2013

@haslerka, Billa v Nemecku NIE JE, takze tam Nemci nakupovat nemozu ani keby po tom bytostne tuzili. Rakusania v Bille kupuju menej, odkedy patri pod REWE koncern, je to s nou stale horsie.

veverka24
9. sep 2013

Mne billa nepride horsia ako ine markety 🙂 ovocie a zeleninu ma ale napr. pri inchebe v BA a pri tpd podla mna lepsie ako napr. Hypertesco a carrefour.. Co ma ale prekvapila bola billa pri avione.. Kopa unudenych predavacov a ovocie a zeleninu taku hnusnu som este asi nevidela.. Muchy, osy, pliesen... Blee
Akurat by som uvitala- a to plati pre vsetky obchody- aby ste nekrajali kopu sunky, lebo oschne a kazi sa:( a osusenu pecenu sunku za 1,45€ si teda nekupim

marylis
9. sep 2013

@kalu33 No to si nevies predstavit TESCO Devinska Nova Ves. Raz tam mali tak HNUSNE ovocie a zeleninu, ze som poloplny nakupny kosik nechala v strede predajne a odisla som. Odvtedy som tam nebola. 🙄

iwesska
9. sep 2013

@aduskatt No tak to aj ja, ale patrilo by sa. Lebo to reklamne heslo: "kvalita a cerstvost" z ust talianskeho kuchara znie pri porovnani s realitou ako parodia 🙂

aduskatt
9. sep 2013

@iwesska mam rovnaky nazor

elka123
9. sep 2013

Ahojte.No pozeram,ze referencie na obchod nic moc... Ja ich tiez nezlepsim,z vlastnej skusenosti,som zazila mraz.ryby v mrazaku rok po zaruke,aj ine mrazene veci po zaruke,rozky sa valali po zemi a na druhy den sa predavali... Od vtedy do billy nechodim.Vsetko zbytocne drahe a vychyrena kvalita nikde!Fuj!Tyka sa to billy jazero Kosice

sissy27
9. sep 2013

@dakra tri mesiace? tak to si buď predtým do billy nechodila alebo si mala fakt šťastie, ale u nás v BA je hnilé, plesnivé ovocie / zelenina štandard, mäso už po jednej fasa skúsenosti akosi nemám odvahu v bille kúpiť a mliečne výrobky po záruke tiež nie sú nič mimoriadne 😖
@evelynm áno, oslovila som aj vedúceho predajne a odpoveď? mykol plecom, že "šak je to zlacnené" ... akože som nevedela, že za odpadky sa platí 😠 jedine za odvoz odpadu, ale to potom by billa mala platiť zákazníkom, že im to odnesú...
ešte že mám možnosť vybehnúť toť za roh do rakúska a nakúpiť si normálne, na úrovni, často aj lacnejšie...
@aduskatt aj ja som zvedavá, ako na tieto príspevky zareaguje @billa_martina... ak vôbec 😅

ada32
9. sep 2013

billa Nove Mesto nad Vahom - ladovy salat zabaleny vo folii, az po odbaleni sa dalo vidiet ze bol orezany nozom. po rozkrojeni bol evidentne zmrznuty. vychadza mi z toho, ze obhnite listy okrajali a fukli ho do mraznicky aby sa im dalej nekazil. vytiahli z mraznicky a blbec ako ja ho kupil. 🙄 😲 primrznuty, s odstranenymi hnilymi castami . pani veducej by som sa spytala ci taky kentus papa aj ona sama ked to ponuka druhym.

billa Pestovatelska Bratislava - min. tyden som tam bola prvy krat a zrejme aj posledny. Niva nakrajana, zabalena vo folii, z jednej strany v poriadku - preto som ju kupila pod nalepkou slizky hnily smrad.

to fakt sme tak sprosti ze za take sumy nakupujeme taky odpad????
Asi ani nie, ked pol Bratislavy nakupuje v Rakusku.
Je to hanba a zakaznika to uraza. Ja by som za tie peniaze rada nakupila nieco co je aspon konzumovatelne. o kvalite ani nehovorim.

marylis
9. sep 2013

Ja som s Billou spokojna. Najlepsia je v Eurovei- to bez debaty, ale este sa mi nestalo, zeby tam bolo nieco zhnite. Akurat sa mi stalo, ze nemali banany, alebo kapiu :D Inac vsetky Billy, kde som bola boli na urovni. 🙂 Nemile prekvapenia ma cakali v inych retazcoch 😀

iwesska
9. sep 2013

@kalu33 Ja mam tiez v tomto smere skusenost s "cerstvostou..." Kupovala som syr Lucina. Zoberiem hned prve dva, pozriem na datum - 3 dni po datume spotreby. Lovim zo zadu, vytiahnem cerstvu. Tak som tie dve vzala a zaniesla ich k pokladni. Deklaruju: "Ked najdete tovar po zaruke, mate pravo vziat si rovnaky kus zdarma"...tak sme predavacku oboznamili s tym co sme nasli a ze teda chceme tu cerstvu tym padom zdarma. A ona na nas pozera, ako by jej to nikto nikdy nehovoril, tak sa isla spytat do kancelarie a vratila sa s tym, ze nam to nemoze dat zadarmo, ze to plati az ked kupime 2ks, tak 3.dostaneme zadarmo. Hovorim: "To si snad robite srandu. Tak ja Vam najdem tovar po zaruke, co mozete byt radi, ze vam ho nenasla SOI a vy ma este nutite si kupit dalsi, aby som dostala ten 1 zadarmo?!?" a ona mykla plecom, ze nech ideme za veducou. Tak sme isli, odrapkali jej to, co sme chceli po predavacke. Ona len pretocila oci, isla bez slova k predavacke - cosi jej tam zamumlala, otvorila pokladnu a bez slova nam vratila peniaze za to, co sme mali mat zadarmo. Ani Buuu, ani Muu, ze prepacte...Proste tazko urazeni, ze si ich clovek dovolil otravovat s tovarom po zaruke. Neskutocny pristup naozaj...
A nehovorim o tom, ze ked clovek pride rano do obchodu, ktory je otvoreny od 7.00, tak zvycajne tam najde siroky vyber cerstveho chleba a peciva. Manzel sa tam vybral pre chleba o 7.10 a predavacka mu len sucho oznamila, ze este nestihli vylozit...tak sa vratil bez neho a musel ist do Tesca. Ja sa ale pytam, ako je to mozne, ze v inych konkurencnych obchodoch to je vsetko uz nachystane predtym ako otvoria?!?