Zelenina a ovocie v katastrofálnom stave

dakra
9. sep 2013

Dobrý deň, celkom ma potešil "mesiac s Billou"...v Bille nakupujeme dosť často celá rodina, ale v poslednej dobe sa mi dvíha žalúdok, keď sa pozriem na ovocie a zeleninu, ktorú ponúkajú na predajni Billa u nás v Trenčíne na Juhu. Chytím cibuľu, vyletujú mušky..hľadám baklažán, nájdem niečo, čo nemá ani fialovú farbu, ale hnedú, zápach, bordel, katastrofa! paradajky tak na kečup, aj to s prižmúrenými očami, banány, hnedé, hnilé, plesnivé ...katastrofa...už som sa rozhodla, že budem chodiť len s foťákom a tieto fotky určite budem zverejňovať...nejedná sa len o jeden deň, ale o tri mesiace a nehovorím to len ja, ale aj moje kolegyne, kamaráti aj zákazníci, ktorých reakcie sledujem, keď sa snažia podobne ako ja vybrať niečo z toho hnusu...máte niekto podobnú skúsenosť?

jana121212
9. sep 2013

ja tiez nikdy nekupujem ovocie a zeleninu v bille. vacsinou je skareda a ovela drahsia ako inde. takuto skusenost mam s viacerymi billami v bratislave. a v jednej bille som videla vahu na ktorej bol polozeny plastovy kryt, vaha nebola vynulovana a kazdy kto si to nevsimol, tak zaplatil o vahu krytu navyse. a este som si vsimla, ze casto maju cenovky bez upozornenia, ze dana cena plati len pre clenov billa klubu. ja som sice clen, takze mi to je jedno, ale nerozumiem tomu, preco to tak je

adri2211
9. sep 2013

do billy nechodim, je predrazena.

ivus78
9. sep 2013

@billa_martina Ja sa pridávam so sťažnosťami na obe Billy v MT, v Priore ešte ako tak, ale v Košútoch niečo strašné. Príde mi ako výsmech 50% zľava z ovocia a zeleniny zabalených na táckach v strašnom stave. Čo sme odpadkové koše? A to "čerstvé" ovocie a zelenina tiež okolo čerstvého išlo veľmi dávno. Billu som si kedysi veľmi obľúbila, ale to bolo v inom čase a v inom meste. Obe martinské sú čo do ovocia a zeleniny ako výsmech vlastným zákazníkom!!!! 😝 Niečo s tým robte, lebo už tam nakupujem veľmi príležitostne a to nie som jediná, ktorá zmenila na Billu názor z môjho okolia.

dada1212
9. sep 2013

Ja tiež hodnotím Billu v tomto skôr kladne, aspoň u nás v porovnaní s konkurenčnými reťazcami má celkom chutnú a aj kvalitnú zeleninu a ovocie. U nás práve ostatné reťazce veľká bieda, možno, že konkuruje len Lidl, ale tam zase majú často iba uzatvorené napríklad kilové balenia a nemajú ani taký výber, preto ak kupujem ovocie alebo zeleninu v nejakom obchodnom reťazci, tak najradšej nakupujem práve v Bille.
Možno že je to skôr chyba na strane personálu, že v niektorých prevádzkach často zeleninu a ovocie nepreberajú a to nekvalitnejšie neprecenia a zároveň sa od pár kusov toho nekvalitného znehodnotí aj ostatné ovocie alebo zelenina.

sjuzan77
9. sep 2013

ja nemusim billu celkovo, podla mna ma najhorsiu kvalitu potravin zo vsetkych retazcov. a hlavne zo zasady nekupujem maso a masove vyrobky, zvlast z pultoveho predaja. nie raz sa nam stalo, ze predali pokazene vyrobky, kura po otvoreni neuveritelne zapachalo, tieto skusenosti pocuvam z celeho mojho okolia.. 😕

janinna11
9. sep 2013

Tak ja by som chcela upozornit na Billu v Puchove. Zelenina a ovocie ponahnivane a oplesnute bezne v regaloch. Dalej mi vadi, ze malokedy mavaju Chlieb krala Ludviga a my ho mame velmi radi. Dalej mi dost vadi, ze uz kratko po 19 hodine a niekwdy i pred vobec nemaju pecivo, ani sa neunuvaju dopiect i ked bolo otvorene do 21ej a malokedy maju sunku od kos. Ktora ma jedina viac percent masa a aspon sa to podoba a aj chuti ako sunka... no neviem, preco ju nemavaju pravidelne... asi nejaka zvlastna veduca predajne....😉

kubkacik
9. sep 2013

V BB sa Billa ešte dala, len od určitého času žijeme v Rožňave a mám pocit, že tu nevozia ovocie a zeleninu ľuďom,ale prasatám. ☹ Treťotriedny tovar za najvyššie ceny v meste. O tom že pravideľne netuším čo koľko stojí,lebo cenovky sú umiestňované len sporadicky, ...no škoda mlčať. Už som niekoľko krát chcela napísať na nejaké ústredie,nech si to riešia,žiaľ ku kontaktu som sa nedoklikala a cez ŠOI to riešiť nechcem....zatiaľ....

pikha
9. sep 2013

Pripajam sa k tym, ktori Billu obchadzaju. Je zbytocne predrazena a co je hlavne, pre mna absolutne nedoveryhodna , co sa tyka pultoveho predaja salatov, syrov, masovych vyrobkov a rovnako tak akychkolvek balenych vyrobkov na tackach. Po par ozaj smutnych skusenostiach by som nekupila odtial nic ani za svet. Ovocie a zelenina takisto, veelka slabota. 😖

stellamaris
9. sep 2013

@dakra ta slovenska Billa je hrozna,bola som v nej po rokoch,nakolko zijem v zahranici a bola som sklamana,kto ma za povädnutu a hnilu zeleninu platit plnu cenu???? keby znizili cenu,tak nemusi sa vsetko pokazit,predali by este dobru zeleninu.Do Billy v Rakusku chodime radi,maju kvalitnejsie veci,aj zelenina a ovocie vyzera dobre.Nakupuj tam alebo sa slovenskej Bille vyhni a nakup na trhovisku alebo od susedov.Nasu rodinu zasobuju susedia ciastocne aj zadarmo,dostali sme krasne zemiaky,paradajky,cukety,vajicka,med......

fra
9. sep 2013

tiež nenakupujem v Bille po niekoľkých veľmi nepríjemných skusenostiach s čerstvosťou ovocia, zeleniny a mäsa (a to v niekoľkych predajniach, nie je to obmedzené len na jednu) a pri tej reklame s Talianskym kucharom sa len pousmejem, ked som sa tam párkrat popalila, nestojí mi za to skušať to znovu, či sa nahodou nezlepšili a Bille sa oblukom vyhybam

alabama0011
9. sep 2013

Billa je katastrofalna a nerozumiem ako sa jej tak moze darit. Vsade kam sa pozriem je len billa ten ich talian PERFETTO .. Radsej keby vrazali tie prachy do kvalitnej zeleniny a ovocia.. Vsetko plesnive, nahnite, vysusene a predrazene. Za balicek 250gr malin alebo cernic pytaju nehorazne prachy, potom im to splesnivie a uz sa to da zrazu predat aj za polovicu, ale to uz nikoho vtedy nezaujima, takze sup vyhodme to, ked sa to uz fakt neda konzumovat.. Novo-otvorene Billy maju este aku-taku uroven, hlavne v shopping centrach, ale aj tie casom stratia na kvalite..
O a este aby som nezabudla, personal je iez v hroznom stave.. Ti ludia nemaju uroven.. Pytate sa nieco predavacky a ta vam bud jednoslovne odpovie NIE a viac ju to netrapi, pripadne vam povie, ze to ona nema na starosti.. Raz som zazila pokladika, ktory vynadal zakaznikovi, ze nedal kosik na spravne miesto..

ronny123
9. sep 2013

Do billy chodim len v krajnej nudzi...Hnusne maso,veci po zarukach a o predavackach nehovoriac...ach...a este je straaaaasne predrazena oproti inym obchodom!!!!Chodim len Kaufland,Tesco...billu navstivim vazne mozno raz za tri mesiace ...

marashy
9. sep 2013

Ja chodím do Billy v Nových Zámkoch aj v Štúrove nakupovať a som spokojná, predražená to si nemyslím klobásku som kupovala až o 1 euro lacnejšie ako v Tescu... Majú teľacie masko čo inde nikdy nemajú... Tie skúsenosti čo tu čítam, tak som prekvapená, ale asi najvačší problém je s personálom, čo nerobí svoju prácu tak ako má...

monika15
10. sep 2013

@dakra kedze je mesiac s Billou tak to urcite im napis !!!!!!!!!!!
hrozne v takom smeti nakupovat :((((((((((((((((((

sidon
10. sep 2013

pridavam rovnako nazor, v Bille je ovocie a zelenina v zlej kvalite. Ale to by som povedala vseobecne o slovenskych obchodoch, mam pocit, akoby na SK vyvazali to, co sa inde nepreda. Billa je aj o dost drahsia v sortimente, co bezne kupujem, chodime tam kupovat iba tovar, co nemaju v inom blizkom obchode, inak Billa nie.

sante81
10. sep 2013

do billy chodím nakupovat iba to čo je v akcii. od určitého času nekupujem balené chladené masové vyrobky, to čo sa nepredá do konca zaruky, tak sa v sklade rozbalí a prebalí na novo. viem to od baby ktorá v bille pracovala. čisty hnus, o zelenine ani nehovorím, a ochote pani za pokladnou tiez nie.

evelynm
10. sep 2013

@sissy27 , tak to je ale problem veduceho. Do takeho obchodu by som urcite po takych skusenostiach nechodila, nech by to bol akykolvek obchodny retazec.

aela
10. sep 2013

veru, čo sa týka ovocia a zeleniny, ani ja nemám s billou dobré skúsenosti, chodievam nakupovať najmä zeleninu v trenčíne v centre a je tam neskutočne predražená, naposledy som kúpila neskutočne predraženú čínsku kapustu, stála 3 eurá/1 kg, rozbalím a polovicu som vyhodila, čo bola vnútri hnilá škaredá, u nás v kauflande majú čínsku kapustu za 1eur/1kg napr. na porovnanie
a čo sa týka rád pri pokladni, to je nonsens, sú tam štyri, ale funguje len jedna v lepšom prípade dve a rady sú večne dlhé a ide im to pomaly 😝 😝 😝

miriem
10. sep 2013

No tak rozsirim rady "uz nenakupujucich v Bille". Ja som vyslovene znechutena, hned po vchode do predajne, lebo sa nou nesie zapach hniloby, kedze hned na zaciatku je ovocie a zelenina. Chodime tam vyslovene len ked nieco nezozenieme v inom obchode, alebo ked potrebujem kupit veci na sushi alebo kokosove mlieko. Inak 0 bodov ☹

slavka11
10. sep 2013

@dakra No podobne su na tom asi vsetky retazce. Ovocie a zelenina prejdu tisice km kym sa dostanu na nase pulty. V obchode to este vyzera ako tak a ked z tej hrôzy co ponukaju vyberiem to najlepsie a donesim to domov tak na druhy den mi to zacne plesniet, hnit, zmeni to farbu ..... Lebo ved doma mam iba obycajnu spajzu a beznu chladnicku ziadne ozarovacie pristroje a pod. Takze to co je v oddeleni ovocia a zeleniny castokrat to ovocie a zeleniu iba pripomina ako nejaka atrapa ktora castokrat nema nielen chut, ci vonu ale ani farbu a po vitaminovej stranke tiez asi obsahuje viac chemikalii z postrekov ako telu prospesnych latok. Zial nie kazdy ma niekolko hektarove zahrady kde si dopestuje a dochova vsetko na cely rok pre potreby rodiny. Ked nie je zelenina a ovocie prijatelnej kvality radsej nekupim nic nez silou mocou akoze zit zdravo a konzumovat pseudo ovocie a pseudo zeleninu.

anjelicek26
10. sep 2013

No baby ale toto je chyba krachujucich obchodnych retazcov ako je billa, kym sa stiahnu z trhu... menej zakaznikov, to znamena menej predaju a ostava viacej nepredaneho = sa kazi a robia straty. Aby straty minimalizovali, robia uz hore pisane - predavaju do aleluja aj pokazene, prebaluju mäso, alebo spracovavaju do salatov. Zvysuju ceny. Cim de fakto odstrasia uz aj tych poslednych zakaznikov, ktorych este mali. Toto bud chce od podlahy investovat majitelom celej siete a preskolit presonal, zlepsit kvalitu, hlavne dodavky a pravidelnost, skladovanie.. alebo o dva roky na nasom trhu nebudu. Ta konkurencia je silna a kvalitna.

sissy27
10. sep 2013

@evelynm nie je to problém vedúceho, lebo ten má tiež odniekiaľ nariadenia, aký plán musí splniť a že nič nesmie vyhodiť... vedúci ani nevyberá dodávateľov... jednoducho reťazce, či už billa, tesco, kaufland, hocijaký iný, stavajú na tom, že bežný človek zarába toľko koľko zarába, a tak kúpi aj odpad, hlavne že lacno... a žiaľ, len malé % obyvateľov má možnosť vybehnúť na bežný nákup napr. do rakúska, zvyšok nemá na výber a musí brať to, čo je... a ďalšia slovenská chyba - zamestnanci v takýchto prevádzkach nie sú absolútne nijako motivovaní, dostanú svojich 350€ bez ohľadu na (ne)spokojnosť zákazníka, ale to by museli chcieť ľudia na iných postoch zmeniť... nezamestnanosť veľká a tak sa vždy nájde niekto, kto si to tam za tých pár € odtrpí...

anuska74
10. sep 2013

Ja na jednej strane chápem zaneprázdených ludí, že všetko chcú nakúpiť na jednom mieste.
Pre mňa je však dôležitejšia kvalita, ja si dám tú námahu a čas a hlavne v lete som na trhu 3x do týždna, tam kupujem kvalitnejšie a hlavne chutnejšie už od overených zdrojov.
taktiež pečivo kupujem len v pekárni, len v nevyyhnutnom prípade v bille, napr. v nedelu.
Takže žiadne dopekané výrobky.
šunku by som taktiež z billa nezjedla ani syry, tie čo majú nakrájané.
Napr. tu som si našla babičku čo teraz predáva ovocie, zeleninu, vajíčka. Ak nie dala by som si doviezť aj z bio chovu.
Podľa mňa je možností viac, komu na tom záleží nájde si spôsoby, ako zadovážiť kvalitnejšie potraviny. A k Bille, buď nechodiť, a napísať žiadosť na tom ktorom konkrétnom mieste a sťažovať sa.

aduskatt
10. sep 2013

@anjelicek26 to musia krachovat riadne dlho 😅 , skysnuty melon v Bille v Petrzke som kupila pred 10 rokmi. Si dodnes pamatam - tehula, na navsteve u nasich a ten melon som proste musela mat za kazdu cenu 😀....a ked som to otvorila, skoro ma vykotilo.......a fakt ze to nebola nevolnost tehotenska

horana
10. sep 2013

Do Billy chodim s Billa kartou vzdy na zlavy, prelistujem letak v stredu a z toho co bezne kupujeme co je v zlave sa oplati, napr. zvolenske jogurty casto mavaju supis zlavy, oleje, natierky - z nich mali teraz tie Alfabio cicerovu, francuzsku za 58 centov tusim co je super cena, atd. v utorky zas maju zlavy 25 perc z nejakeho sortimetu, tam som napr. pre minulymi Vianocami nakupila lacno kvalitne mrazene ryby..

Zelenina ako kedy, casto je fakt uz od pohladu hnusna, je fakt ze percentualne z mojho pohladu asi najviac z trojice Tesco, Lidl, Billa ktore su okolo nas a kam chodievam najcastejsie su prave v Bille hnusy. Ale obcas maju aj pekne, a prave ked je v akcii (v lete namatkou take drevene debnicky s jahodami...). Celkovo zelenina&ovocie najcastejsie kupujem v Lidli - aj vyhrali test kvality zeleniny v retazcoch, niekedy Tecso (to co nema lidl kedze je zase dost specializovany - cibulu na vahu kusovu, zlte papriky a ine) v kombinacii teda s tou Billou kde chodim vacsinou len vyslovene cielene.

Co musim Bille priznat ze tak hnile banany, sice ako v 50 perc zlave ale uplne cierne a makke ze ked sa ich jemne doktnete roztekaju sa v prstoch, neviemci sa niekto nachyta a kupi to, tak take tamobcas pravidelne mavaju a to som taku kuriozitu nikde inde nevidela, ako pre prasce fakt.

Zaroven mi Billa pripada draha, ked nevyuzivate akcie, urcite sa neoplati len bezne tam nakupovat.

elfi1
10. sep 2013

Billa, okrem akciovych vyrobkov, je celkovo dost draha.
a osobne mam niekolko zlych skusenosti s pokazenym masom, ktore malo zaruku este niekolko dni.
Ovocie a zeleninu tiez prednostne nakupujem v Lidli.

kattka36
10. sep 2013

ja som so starou billou v Trnave max spokojna. Ovocie a zeleninu kupujem iba tam a taktiež aj mäso. Lebo keď porovnám, čo predávajú v Tescu a Kauflande, tak to je hrôza. Mäso otrasné a ostatné "čertsvé" potraviny tiež. Takže ja som s Billou v Trnave max spokojna

tzeleny
10. sep 2013

k potravinám len toľko: (a myslím si, že mám pravdu, opravte ma ked nie)
- čertsvosť v hyper a super marketoch nie je možná /vieme prečo*/... ale billa sa snaží, musíte uznať...
- mne osobne sa páčila dyňa červená akoby. lebo bola vnútri zltá a u kamarátov a rodiny zožala úspech.. bola to sranda
- ja osobne vítam ovocie i zeleninu z billy, nemam zlé skúsenosti....
- treba ovocie a zeleninu tak kupovať, že si k nej aj pričuchnete alebo postláčate, nie len toľko, že hodím do koša a idem...
😀
*
- nákupná cena prevyšuje kvalitu
/žiadny market nekúpi kvalitné ak je to drahé, musí totiž chytiť klientelu lacnými produktami/
- rozvoz tovaru nie je jednodňový... čiže ovocie a zelenina sa zbiera aká? vieme... dozrieva v skladoch v prepravkách
- tovar poškodený pádom alebo inak sa doloží naspäť do poličky
😉

renata165
10. sep 2013

no neviem my zas chodime k nam do billi nakupovat koli cerstvosti este som sa nestretla s niecim starym alebo hnilim ja som velmi spokojna. 🙂

brnka
10. sep 2013

Baby, nechcem Billu nijako obhajovat, vo vela veciach mate pravdu, ale kam potom chodite na nakupy???? Lebo napr. Tesco je podla mna v poslednej dobe este horsie......