Čo očakávate od opaľovacieho krému pre rodinu?

daylong_matej
30. máj 2011

Navrhnite optimálny opaľovací krém pre celú rodinu. Napíšte, aký chcete aby bol:

- výška ochranného faktoru (SPF)
- aké veľké balenie (koľko ml)
- balený ako tuba, vo fľaške, sprej, s dávkovačom ...

Nepíšte žiadne komerčné názvy produktov. Napíšte svoje očakávania a priania.

sisaha
30. máj 2011

pre mna je optimalny opalovaci krem pre celu rodinu s faktorom 25 až 30. Balenie po 250 ml (200 sa mi zda malo a 400 zas vela). A balenie ako sprej s dávkovačom. 😉

ela2710
30. máj 2011

Tak podla mna by bol optimalny opalovaci krem pre rodinu s faktorom 30, predsa len sa stale otepluje a slnecne luce su stale ostrejsie...balenie by bolo fajn tych 250 ml, je to take celkom prakticke balenie a komu nestaci, nech si kupi dva 😀 a najviac mi vyhovuje sprej 😉

barca25
30. máj 2011

aj ja sa priklanam vo forme spreju... 🙂 s faktorom 30 a balenie v ml-by mohlo byt v 2 baleniach- vacsie a mensie -200 a 300-350 ml )

matulka82
30. máj 2011

Tak pre 4clennu rodinu sa mi zda optimalne cca 300 ml objem 😉 s SPF 30-kedze su luce coraz viac skodlivejsie 😖 a super by bolo balenie s davkovacom v spreji 😉 😎

lucia81
30. máj 2011

Ahoj, ja by som tiež prijala faktor 30 a veľkosť balenia 400 ml. Deti natieram každý deň, aj keď ideme na ihrisko a mne vyhovuje krém, ten vo vode vidím či ešte je, alebo nie. 🙂

micka21
30. máj 2011

OF 25-3O, balenie 2OO ml, balenie - tuba.

vejinka
30. máj 2011

balenie tak 400ml OF 50 nech je ochrana co najvysia aj pre drobcov.spray. Rychlo schnuci bez parfemu extra vodeodolny a zaujimavy tvar nech padne do ruky nieco ako nove savo gel.

kukucg
30. máj 2011

Pre nas 30 OF, balenie okolo 300-400 ml, v kombinacii s nejakym mensim "vreckovym" balenim, ktore by bolo k tomu velkemu, a s pumickou najlepsie 😉 to by bolo idealne 😎

olioza
30. máj 2011

ja by som prijala nieco ako tel. mlieko, ale nie take riedke, ale hustejsej konzistencii, nemam rada kremy,ktore su velmi huste a ked sa nim natieram som cela biela a trem a trem, az kym sa pomali vstrebe.. preto nieco rychlo vstrebatelne.. aj kvoli detom.. nikdy nemaju cas cakat kym sa kremik strati
- uprednostnujem tubu, je lepsie skladnejsia v taske ako s pumpickou, a spreje su zasa take ze ked fuka vsetko ide na suseda vedla 🙂)
- velkost 300 ml

lenocka23
30. máj 2011

tak isto sa priklanam k faktoru okolo 30.. velkost balenia 300ml, a uz to tu bolo, nejake mensie (cca50-100ml) ako "kabelkove" balenie k tomu.. (a najlepsie nech sa da opatovne doplnat) 🙂 🙂

ikke
30. máj 2011

- spf 20, ak by to bolo vhodne aj pre babatka, tak 30
- max. 200ml pre nas, co si nevypekame cele leto cele telo, aby sme nemuseli kazdy rok rozmyslat, ci este nie je ten z minulej sezony " pokazeny" 😀
- lahky, nelepkavy sprej

akika722
30. máj 2011

tak sa pripájam,tiež by som prijala faktor tak 30,balenie 250ml a jednoznačne v spreji pre rychlu alpikaciu..aby som nemusela nahanať deti s kremom v ruke 😅

fopardi
30. máj 2011

ja myslím že pre celu rodinu by asi jeden univerzalny určite nestačil nemožem rovnako ochranovať dieťa a rovnako dospelu osobu my s mm sa chceme aj opaliť a tak nams tačia nizke faktory a pre ročne dieťa sa mo to zda nevyhovujuce
mm je tmavya lahko sa opaluje nikdy nie do červena mna opaluje do červena a malokedy zhnednem a syn ma rok tkaže pre nas určite univerzalny krem neexistuje a asi ani nebude 😉

katkavv
30. máj 2011

ja davam prednost vacsiemu baleniu, min. OF 15 -16, daylong je super, ze staci 1 x denne natriet a nespalime sa 🙂 u inych znaciek toto nehrozi :D

katrinka8
30. máj 2011

Ja si tiez myslim, ze neexistuje optimalny opalovaci krem pre rodinu. Ved kazdy ma iny typ pokozky 😕 A takisto je rozdiel, ci ma ten krem ochranit dospelu osobu alebo male dietatko, ktore sa na slnku ani pohybovat nema, ci drobcov, ktori uz na slnko mozu... Dalsou dolezitou vecou je to, ci ma krem ochranit na prechadzke po meste na strednom Slovensku alebo na ture vo Vysokych Tatrach alebo pri mori v Spanielsku ci v Egypte...

zuzanakarolinka
30. máj 2011

každý z doteraz prezentovaných postrehov má dačo do seba, o univerzálnom opalovacom kréme sa asi dá hovoriť v takej rodine, kde majú rovnaké fototypy pokožky, čo u nás nie je, mne sa koža dosť rýchlo spáli, som bledá, mm zase taký zlatý stred až tmavší a dcéra je tiež niečo podobné ako on, takže ja používam vysoké faktory a dcérke tiež dávam taký, detská pokožka, a mm ten môže aj nižší faktor, a on sprejové balenie je fakt asi to nejlepšie, zloženie, ktoré sa nelepí

kamilecka
31. máj 2011

Moj nazor je taky ze sa to neda.... podla mna detom je malo 20 co staci dospelemu...neda sa to sklbit. Ja by som sa skor rozhodovala napr keby bol balicek napr dospely 20 a deti 30-40.....( cize kupte si jeden a druhy zdarma,alebo za polovicu... alebo clovek by si vybral ake chce faktory a podla toho mu to daju do peknej tasticky v ktorej by si mohli nosit kremiky aj na plaz ) a tiez pre deti skor tych chemickych prisad menej.

mau
31. máj 2011

SPF 30, dávkovač (u nás sa sprej veľmi neobľúbil a z tuby niekedy človek vytlačí priveľa) a 250 ml.

lenka311
31. máj 2011

Ja by som prijala v spray, veľkosť tak 250ml, plus najaké menšie, tak 50ml, len tak do kabelky / ideálne by to bolo zabalené spolu v jednom balení/ akože 250ml, plus 50ml zdrama a faktor 30 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 To by bolo ideálne.

magua
31. máj 2011

Ja si myslim, ze ta 30 faktor je idealna pre vacsinu ... balenie 200 ml myslim, ze postacuje, a ci s pumpickou alebo tuba, flaska... pumpicka je najpraktickejsia, no ak by sa mal objavit vyssi rozdiel v cene, tak je dobra aj tuba, z ktorej sa da krem pekne vytlacit. Flasku by som si asi nekupila.

katuskapd
3. jún 2011

Fu takza otazka, no ja si nedam na seba viac ako 20 a malemu davam 30, koho obetovat? Ja sa chcem aj opalit 🙂
Balenie moze byt tych 300 ml. A forma? sprej, ak je to taky ako myslim, stlacaci, tak to nie, celu rodinu dokym by som nasprejovala.... Moze byt krem s davkovacom, alebo v tube mne to vyhovuje. Myslim ale ze ked to bude pre nejaku cielovy skupinu, ktorej by to vyhovovalo tak sa to moze uchytit 🙂 len aka velka bude. 🙂

biba12
3. jún 2011

ja mam radsej spreje, pouzivame s manzelom faktor 30, ja zvlast na tvar 50+ , decka 50+ ... SPrej by som chcela vacsi 300ml.

irriss
4. jún 2011

Tak ja se s kremy potykam nekolik mesicu v roce, vzhledem k tomu, ze bydlime u more.
Nejvice by mi vyhovavalo "rodinne baleni" v tasticce s nekolika kremy, kterych pouziti bych rozdelila do nekolika kategorii, protoze si myslim, ze 1 krem neutralni pro vsechny neni optimalni!
😉
vyhovuje mi nemastny olej - tzv. suchy olej 😉 pokud mozno i pro deti neco "pruhledneho", bily krem zaznamenava dost velke protesty(je viditelny) a vetsinou se spatne roztira... ☹

1. kategorie na prvni expozici na slunci
(t.j. prvni slunce, pro nas, co bydli u more a nebo prvni dny na dovolene pro ty, co sem "za nama" prijedou" 🙂
cili silny chranici faktor, radeji ve spreyi a hlavne, aby nepalili oci, kdyz nahodou vbloudi po rozetreni/nastrikani do okoli ocicek... 😉 (takze neco jako ve stylu samponu, ktery nestipe)
pro deti +50, pro nas (na zacatek +30)
mnozstvi tezko urcit, zalezi, jak dlouho trva pobyt, krem po otevreni pristi rok nelze pouzit.... ☹

2. kategorie na opalovani, kdyz uz je telo pripravene na prijimani slunecnich paprsku lepe
(mazat se celou dovolenou+30 "hrozi" ze nekdo se vrati zpet domu spaleny..protoze se mu prave tech +30 bude zdat moc a dokonce nabyde myslenku, ze zadny krem uz nepotrebuje... 😉
proto bych zvolila i format spreye s nizsim faktorem +-16

3. na posledni dny bych rada pouzivala (pouzivam) tzv. opalovaci vodu ve spreyi...osvezi, nespali a prijemne voni...
Shrnuti 🙂
Rodinny balicek:
1.pro deti +50 (krem nebo sprey) mnozstvi zalezi na pobytu - tak 250ml, kazdopadne baleni pro deti s nejakym libivym obrazek, ktery by deti "nachytal"- chytat deti na plazi, kdyz utikaji pred kremem neni zadna sranda...tak je necim upoutat, pro nas-moje deti i baleni hraje velkou roli 😉 Stacilo mit uzaver v podobe Tom a Jerry a snizil se pocet protestu okamzite 😉

2.krem pro dospele +30 150ml
3.krem pro dospele +- 16 100ml (po nekolika tydenni expozici na slunci jim mazu i starsi deti)
4. opalovaci voda 400-500ml
5. sampon po opalovani, ktery zabrani rychlemu smyvani opaleni...