Spálim sa len čo vyjdem na slnko. Prečo?

daylong_matej
11. máj 2011

Niekto behá po slnku hodinu a nič mu nie je. Ja vyjdem z domu na polhodinu a vrátim sa červený ako rak. Čím to je? Prečo je koža ľudí rôzna a rozlične reaguje na slnko? Dá sa s tým niečo robiť a ako lepšie spoznám svoju kožu a odhadnem jej reakciu na slnko? Poznáte svoj fototyp a využívate tento poznatok vo svoj prospech?

zuziq
12. máj 2011

Ja mam prave opacny problem. Mozem na slnku travit cele hodiny a nohy budem mat aj tak viac menej biele, aj ked zvysok pokozky na tele sa opali... cim to je? 😕

t1nulka
12. máj 2011

ahojte, no ja som sice dost tmava, ale ked som na slnku dlhsie "nenatreta" tak sa veru dokazem spalit poriadne... sice mi to do par dni zhnedne, ale boli to jak fras 😅 😀
a nechcem robit reklamu, ale moj oco je uuuuuuuuuplne bielucky, a uz roky pouzivame Daylong kremy cela rodina, a nikto sa nespalil odvtedy - samozrejme ked sme si dali povedat a natreli sme sa 😉 je to super, lebo je to vlastne lipozomalny roztok - tusim a viaze sa na bunky, takze ho netreba po kazdom kupani natierat znova a znova, a staci aj mensi ochranny faktor... my to robievame tak, ze asi pol hodinu predtym, ako vyjdeme na slnko a do vody sa ponatierame a potom uz ani netreba 🙂

daylong_matej
autor
12. máj 2011

@zuziq Reakcia na slnko je daná fototypom. Na základe jeho poznania je možné lepšie odhadnúť ako dlho sa bez spálenia dá na slnku pobudnúť a aký druh ochranného faktora treba použiť aby som si pobyt na slnku bezpečne predĺžil. Bližšie informácie na:
http://www.daylong.sk/sk/ako-si-vybrat/fototyp

@t1nulka Lipozomálne lócio (mlieko) sa viaže na najvrchnejšiu zrohovatenú časť kože, ktorá je tvorená odumretými kožnými bunkami. Vďaka tomu sa dosahuje výborná odolnosť voči vode, ktorú ako čítam, máš odskúšanú na vlastnej koži 🙂
Viac informácií o lipozómoch:
http://www.daylong.sk/sk/lipozom

t1nulka
12. máj 2011

@daylong_matej no teda doslovne na vlastnej koži 😀

petaboo
13. máj 2011

@daylong_matej ako xodím pravidelne do solárka tak sa mi už niekolko rokov nestalo, že by ma slnko spálio. Ako dieťa som sa z každej dovolenky vracala spálená, teraz hnedá. Ale aj tak si k moru vždy pre istotu zoberiem Biodermu 25ku. 😎

aksniteb
13. máj 2011

tiež som zistila, že keď 2-3 krát pred dovolenkou idem do solárka, vyhnem sa spáleniu aj nepríjemnej alergii na slnko - červené fľaky na dekolte, rukách či na nohách ... (dovtedy som s tým mala problém aj s faktorom 30 a viac)
ale ako sa mám pripraviť na dovolenku tento rok, keď čakám bábo? samozrejme neplánujem celodenné ležanie na slnku ale nedá sa mu vyhnúť úplne

daylong_matej
autor
13. máj 2011

@petaboo @aksniteb Pri kožných ochoreniach sa využíva aj tzv. fototerapia. Používajú sa žiariče s jasne definovaným žiarením (vlnovou dĺžkou) v závislosti od typu diagnózy. Toto v soláriu pochopiteľne absentuje. Preto je vhodné túto záležitosť konzultovať s dermatológom.