Práčkový ponožkožrút

samsung_silvia
21. máj 2012

Poznáte to: do práčky vložíte 5 párov ponožiek, teda 10 kusov. Keď ponožky po vypratí vyberáte z práčky, je ich len 9. Jedna ponožka takmer pri každom praní zmizne. Ako to riešite? Ponožky proste dokúpite, spárujete s nepárnou ponožkou od minula, nosíte rôzne ponožky alebo ich periete so štipcami alebo v sáčku na pranie?

vrn
21. máj 2012

Nevedela som ze to zerie pracka 😀 😀 😀 Ja tie ponozky bez paru chvilku odkladam ci sa nenajde druha a potom vyhadzujem.

renab
21. máj 2012

@samsung_silvia tak toto naozaj nepoznám, hoci sa v našej rodine stane, že synátor má ponožky každú inú, ale má to inú príčinu - určite to nie je práčkou 😅

zuzin78
21. máj 2012

@samsung_silvia toto sa mi fakt stava, dam 10ks ponoziek a vyberiem len 9ks, uz som hladala aj mino pracky, ze som to nahodou zle hodila do bubna ale nie,nikde nie su . naz ked rozoberieme pracku mozno tam najdeme zvysne ponozky. .....
zahadne mi este v kuchyni miznu nadobky. nikde ich nemame, a deti sa s nimi nehraju .mame asi doma nejakeho ducha. ,ktoremu sa pacia nase ponozky a nadobky. 😀 😀

m.i.r.i
21. máj 2012

jasna vec..aj nam sa to stava pravidelne..potom uz neviem, ci som ich tam ozaj dala vsetky tie ponozky, ci este niekde v kosi neostali...no ale ja teda nechavam tie samostatne ponozky bokom a cakam na dalsie prania, ci sa nenajde par..ked je par rovnakych tak po case sa strati aj z ineho paru dalsia a tak ostane jeden par..pripadne sa niekedy ine prederavia, tak tu vyhodim a doparujem s tou co ostala..ak sa tam uz ale susia dlho a proste dvojicka sa nenajde, tak vyhodim...

yanielka
21. máj 2012

🙂 no ja som mala kolegynu, ktora zufalo opisovala, ze skusila tie ponozky prat raz v lavori a cuduj sa svete ani tak ich nesparovala🙂

ichbinich
21. máj 2012

Mne ich nezerie pracka, ale ja som ich tam naozaj nedala 10, alebo ta chybajuca je zamotana v rifliach (ja periem rifle s ponozkami).
Riesenie prveho problemu: ponozky zbierame do osobitneho kyblika, vlastne je to maly smetny kos z Ikey. Proste pri vyzliekani ponozky neputuju do vseobecneho kosa na pradlo, ale do ponozkoveho. Je to sila zvyku a zvykli sme si rychlo.
Problem druhy - ponoziek vyslo z pracky neparny pocet - riesim tak, ze vsetky nohavice este raz skontrolujem a vytrasiem.
Pripadne jednotlive, osamotene ponozky odkladam extra (take vznikaju, ked najdem jednu deravu a odlozim ju nabok na zosivanie) a potom ich parim. Teda, ked konecne zase pozasivam kopec ponoziek, mam aj kopec druhych ponoziek a hladam im pary.
Inak mam dojem, ze niektore ponozky sa viac speru a natiahnu ako ine a potom mam dojem, ze nemaju paru...

Jeden kamos si raz z tych osamotelych ponoziek spravil ozdobu izby: na kus dreva ich pribil ako polovnicke trofeje a zavesil 😀 A dokupil si nove ponozky 😀

samsung_silvia
autor
23. máj 2012

u nas asi byva ponozkovy skriatok, ktory sa tymi ponozkami zivi, lebo ja tie ponozky odkladam bokom a casto ani po mesiacoch sa niektorym par nenajde...

petraxy6
23. máj 2012

@samsung_silvia pranie ponožiek je moja nočná mora 😀 Moja kamoška ma naučila, že prať ponožku treba dovtedy, kým si nenájde partnera 😀 😀 😀 . Takže ja ich po vysuším, (majú špeciálne miesto), potom zase periem a ak si nenájdu partnerov do 2 týždňov, tak vyhadzujem 😎 😎 😎

samsung_silvia
autor
23. máj 2012

po dvoch tyzdnoch? to by sme uz asi chodili bosi 😝

desmodka
23. máj 2012

treba si kupit vrecko na pranie a nic vam nebude miznut 😝

hadassah
23. máj 2012

skvelá téma. Môj muž nechcel veriť, keď som mu povedala, že ponožku ako "obeť" za opratie zožral pračkový Bôžik 😀 😀 záhada sa ale vyriešila. Totižto, pri odstreďovaní sa ponožka nalepila na bubon na strane, kam nedovidím. Pri vykladaní z pračky chýbala. Pri nasledujúcom praní (ostala v pračke) sa zahádzala ďalším prádlom a pri vyberaní prádla som teda znovu objavila nepárny počet, pretože som vybrala aj opratú ponožku z predchádzajúcej dávky. No a niekedy sa aj stane, že v koši na prádlo ostane ponožka celkom na dne, takže pár sa do pračky nedostane. 😝

zabka88
23. máj 2012

prax ukázala, že v každej domácnosti sa vyskytuje minimálne jedna "čierna diera", v zásade mizne to na čo sa najviac zameriate resp. to aktuálne potrebujete.. u nás doma máme viacero čiernych dier, jedna býva v práčke, druhá je v kredenci, tretia v skrini.. ale kým nezhltne niektorého z nás obyvateľov tak neriešim 😀 😀

katkakovac
23. máj 2012

u nás ide pračka na ponožky a umývačka na čajové lyžičky...... nestíham dokupovať 😀

samsung_silvia
autor
24. máj 2012

@katkakovac cajove lyzicky miznu v odpadkovom kosi.... x-krat som vyhodila s teglikom od jogurtu... a vela krat mi to hned doslo a vytahovala som lyzicku z kosa... no moj maly ich tam potom sam iniciaticne hadzal, kedze podla jeho logiky tam patrili 😝

samsung_silvia
autor
24. máj 2012

inak mal aj odbobie ze akykolvek kus oblecenia co nasiel strcil hned do kosa so spinavym pradlom... takze par ponoziek sa naslo po dalsom prani 😎

juvimail
24. máj 2012

My mame doma take carovne vrecusko, kde spinkaju vsetky neparove ponozticky, ktore ostanu po prani a ked sa pri dalsom prani objavi dalsi nepar, tak najskor tomu neparu skusame najst "polovicku" v tych neparovych, alebo ho prihodime k rodinke vo ponozkovom vrecusku, aby mu nebolo smutno...strasna zabava s drobcami, obcas si pri tom zahrame aj ponozkove divadielko, ako sa dalsie ponozky tesia na noveho smutneho clena 😀 Ale s tymi lyzickami to ma tiez nieco do seba🙂

juvimail
24. máj 2012

Inak zvykla som ponozky pravat v pracom vrecku, ale raz sa pralo s pradlom prazdne a odvtedy ho niet 😀

flowerfairy
24. máj 2012

Jaaaaj, tak to sa aj nam stava, ja mam aj teraz na susiaku asi 5 neparnych detskych ponoziek, ktore sa tam "susia" uz par tyzdnov. Mozno to bude aj tym, ze s vykladanim pradla mi pomaha moj maly, ktory sa s nim hra, kym ho vyvesiam 🙂 A niektore asi zostanu aj v kosi na pradlo, takze obcas sa stastne najde aj par 😉

Ale ozajstneho ponozkozruta ma moja svokra, minule jej pracka naozaj zozrala maleho ponozky, tyzden ich hladali a nakoniec rozmontovali pracku, dokonca dvakrat a fakt tam boli! Medzi bubnom a prackou 🙂

flowerfairy
24. máj 2012

Hehe a este sa mi stava, ze tie neparne odlozim do skrine a zabudnem na nich a potom, ked sa k nim najde par, tak si myslim, ze zase neparne a svietia tam na susiaku tyzden 😀

vejula
24. máj 2012

@katkakovac presne aj u nas je tento tovar večne nedpstatkovy. Ponožky a male lyžičky. Stale dokupujeme jedno aj druhe a vždy je nedostatok.

teress
24. máj 2012

joj ,ked som bývala u mamy s bratmi vravela som si že je to nedbanlivosťou chalanov, že to tam hádžu ako chcú, ale teraz bývam sama s mm a malinkou a ponožky miznú ešte rýchlejšie🙂 lyžičky detto a u nás aj nožničky malé aj veľké🙂

teress
24. máj 2012

joj ,ked som bývala u mamy s bratmi vravela som si že je to nedbanlivosťou chalanov, že to tam hádžu ako chcú, ale teraz bývam sama s mm a malinkou a ponožky miznú ešte rýchlejšie🙂 lyžičky detto a u nás aj nožničky malé aj veľké🙂S ponožkami to riešim tak že ich odkladám do košíka a raz za čas nakuknem či sa niečo objavilo a spárovalo

stanislavao
24. máj 2012

no ja neviem baby, ale mne este nikdy ziadnqa ponozka nezmizla. ponozky sa vyperu, vzdy mam vsetky a ked su suche, poparujem ich, poskladam a odlozim. fakt sa mi este ziadna ponozka nestratila a to byvame sami 3 roky.

ikke
24. máj 2012

detske ponozky zasadne periem v pracom vrecku, lebo aj ked sa u nas (klopklopklop) ponozky v poslednych rokoch takmer nestracaju, tieto pidi detske pri prani skoro vzdy ostavaju medzi dvierkami a bubnom a potom ich vytahujem mokre, plne pracieho prasku 😝
a lyzickozruta tiez nastastie nemame, ale moja svokra ma aktivneho aj za nas 😀

juvimail
24. máj 2012

@ikke Presne tuto skusenost mam aj ja...tak odkedy sa nam stratilo to pracie vtecko, tak viazem ponozky do tricka,alebo ineho vacsieho kusu latky, ktory sa perie...ale oni vam aj tak miznu:(

samsung_silvia
autor
26. máj 2012

vyhlasila som vojnu nasmu ponozkorutovi, kupila som dnes pracie vrecko... som zvedava ci ho porazim 😀

slavomir_slavik
26. máj 2012

Toto sa mi nestalo za cely cas co periem 😉

lucka1912
25. jan 2013

Vrele odporucam Pon-Pon parovac ponoziek pred pranim ich tam navleciete cele hodite oprat a tak aj vyberiete..mnam.ziadne parovani brrrr..

marek6779
28. okt 2013

alebo tento párovač ponožiek ...jednoducha prakticvka vecicka
http://www.ponozkaren.sk/Parovac-ponoziek-1-bal...