100 + 1 spôsobov ako sa dajú použiť papierové domáce utierky

tento_veronika
9. apr 2013

Určite sa aj vám stala nejaká „nehoda“ v domácnosti, pri ktorej ste si povedali: „ Ešte že som mala tú rolku kuchynskej utierky po ruke“. V súčasnosti sa vyrábajú papierové kuchynské utierky, ktoré majú univerzálne využitie. A práve to nás zaujíma. Kde všade a na čo všetko používate papierové domáce utierky?

Nájdime 100+1 spôsobov ako ich použiť. Podarí sa nám to? Najoriginálnejšie spôsoby oceníme zaujímavými cenami 🙂.

doublexgirl
9. apr 2013

Moj ocino nosi take rolky z prace, nie su to klasicke kuchynske utierky, ale tieto su lepsie, aj kvalitnejsie.. Pouzivame ich aj v kuchyni, aj pri cisteni okien, krboveho skla, na prach, v garazi, pri grilovani, proste uplne na vsetko :D len na zahodenie do zachoda a splachnutie nie su vhodne, upchaju zachod .. zistila som to sama, ked mi skoro vsetko potieklo v kupelni :D

ewca
9. apr 2013

my sme vdaka nim naucili dceru fukat si sopliky.... papierovu utierku sme natrhali na male kusky, poukladali sme ich na stol a dcera ich mala odfukovat nostekom.... zabralo, odsavacka sa uz u nas nepouziva 🙂

emma_932
9. apr 2013

@ewca super napad, hned ako sa krpec zobudi, to vyskusam 🙂

liwka
9. apr 2013

môj MM zistil práve vďaka papierovým utierkam ,že ho strááášne baví umývať okná- minie síce obrovskú rolku, ale okná sa blyštia ostošesť🙂

ewca
9. apr 2013

@emma_932 mne to odporucila suseda...fakt to zabralo...dcera ma dva roky

emma_932
9. apr 2013

@ewca sa divam, ze mame rovnako stare deticky - syn je 23.2. /btw muz 22.2. 😀 /
gratulujem k druhemu babatku 😵

dazdovka
9. apr 2013

moja mama popreklada nimi harulu po vybrati z panvice, aby odsali prebytok tuku

erika789
9. apr 2013

@dazdovka mi nie len harulu ale aj rezne či šišky pekne popijú prebytočný tuk, jedlo potom nie je také mastné

egyptanka
9. apr 2013

Ja som ich vyuzila na utieranie zo spodu po porode. Takto som nemala zaspineny uterak od krvi.

dazdovka
9. apr 2013

@erika789 vyborne 🙂 ja nevyprazam tak som spomenula len co som videla u mamy
Co sa tyka dalsich sposobov, tak niekedy vyuzivam utierky aj ako "ostrovceky" na ktore stupam kym je dlazka cerstvo umyta a potrebujem prebehnut nieco zobrat 🙂

asfodelka
9. apr 2013

@tento_veronika u nas sa papierove utierky pouzivaju na podobne veci ako uz spomenute boli. este plus s nimi umyvam chladnicku, su uplne idealne ked mi maly pogrca podlahu a rovno len vyhodim a nemusim umyvat z handry. moj otec ich napr. pouziva na balenie. vyraba krehke sperky z broskynovej kostky a hotove stale obali utierkami aby sa neposkrabali a nepopucili. ked malujem na textil podkladam utierky pod tricko aby odsali farbu zo spodu a ked sa uz minu tak rolky si odkladam, lebo ich pouzivam ked robim plienkove torty. konkretne do krku bociana ako vystuz. ale obcas sa rolky zidu aj ked robim uterakove torty a potrebujem zvacsit vnutorny objem. a este ma tak napadlo ako sme ich pouzili naposledy. menili sme vodovodnu bateriu a aby sme vedeli kde preskuje voda prikladali sme utierku lebo najrychlejsie vsaje hoc aj kvapku vody a hned je to vidno.

sabiatko
9. apr 2013

U nas sa najviac osvedcili pri odsavani dzusu z koberca. Mame v obyvacke taky s vysokym vlasom a jedine papierova utierka ho dokaze vysat takmer celkom.

dendy1
10. apr 2013

U nás tiež slúžia na mnoho už spomínaných činností a minulé leto aj na jednu "bonusovú" - varila som jahodový džem a vtedy 1,5r. dcéra sa mi vešala na nohy - nič ju nebavilo. Už som nevedela ako ju zaujať, stále niečo dočahovala tak som jej podala papierovú rolku. Napriek tomu, že bol jún mali sme v chodbe "nasnežené", ale malá sa takmer hodinu zabavila a ja som si dorobila čo bolo treba.

luciahamzova
10. apr 2013

aj ja som s rolkami naucila maleho fukat nostek bolo to lakave ked si sam mohol trhat

maznacik007
10. apr 2013

my sme ich pouzivali ako vystieku do domceka pre nasho skrecka... a plus aj tu prazdnu rulicku mal zasa ako preliezku ...
a ked dve prazdne rolky zlepite izolepou mate dalekohlad na sledovanie prvych lasok... 😀

brnka
10. apr 2013

u nas sa vyuzija aj rolka - bud sa z nej vytesuju decka a hraju ako na trubku alebo si ich odkladam a vyrabam adventny kalendar. Rolku rozrezem na polovicu, strcim sladkosti a obalim ako salonku 🙂 . Prip. je na to dobra aj rolka z toaletneho papiera 🙂

zvonkohra
10. apr 2013

@tento_veronika u nas asi vsade dokonca aj mala ich pouziva ked sa hraje...alebo naposledy ked som umyla zrkadlo vzala kuch.papierovu utierku a musela zamnou este raz vylestit lebo mamka zle utrela 😀 ale inak super ze sa nieco take vymyslelo velmi to pomaha v domacnosti ci uz sa nieco rozleje alebo potrebujem nieco poutierat...a fakt su fajn na vylestenie zrkadla...potom ako tu uz jedna mamicka spomenula tie rolky ostavaju a vselico z nich tvorime...tak vela uspechov a vela zakaznikov 🙂

mimkao
10. apr 2013

Ja ich mám v spálni pri posteli a používam po sexe ako prvú pomoc kým nedôjdem do kúpelky. 😝

danielitka26
10. apr 2013

moj drahy po umyti auta komplet cele auto vylesti do sucha s rolkami, doma v kuchyni utierky nepozna len rolky, ja podkladam pod jedlo ked vyprazam aby odsalo prebytocny tuk ci uz z hranoliek alebo reznoc alebo vyprazanej zeleniny ked sa nahodou stane ze nemam servitky na stolovanie rada si pomozem aj rolkami a pekne nastolujem, kamaratkynim detickam ked dojdu na naavstevu davam namiesto podbradnika, ked sa hraju a plienocku pre babiky, utierame s nimi prach z nabytku krbove sklo, dokonca obcas ked je uraz pouzivam na rany namiesto gazy, dalej namiesto korkoveho stupla aby nespadla muska do vina, alebo ako lapac kvapiek stekajucich po vonkajsej strane flase utierku uviazete pekne na flasu, lestim s nimi zrkadla, na pikniku ked papame namiesto tanierov, parkrat som pouzila ked som mala otlak na nohe tak som vkladala do topanky .......rolky vyuzivame vo velkom a vsade

valika_val
10. apr 2013

u nas sa papierove utierky pouzivaju vzdy a vsade, uz sme ich minuli tony.
napriklad moj manzel nemoze klasicke farebne stvorcove utierky ani citit (smrdia uz po prvom pouziti, je v nich kopa bakterii), takze pouziva vyhradne len papierove, hygienicke, a vzdy si da zalezat, ked sa do pratania kuchyne pusti on. nie je to sice casto, ale vysledok stoji za to. cisti nimi nielen kuchynsku linku, ale aj sporak, lesti hriankovac a kanvicu 😀 je to sikulka. a keby sme mali vyssi rodinny rozpocet, zaviedol by ich urcite aj na osusenie ruk namiesto latkovych kuchynskych utierok, ktore visia hadam v kazdej domacnosti a aj do kupelne!!! moj muz je maniak 😠 😀
praktickost vyuzitia papierovych utierok sa neda odmerat, pouzivame ich naozaj na vsetko. ale nie vsetky priklady pouzitie mozem zverejnit 😝 😀 😅
ja osobne mam na ne nezabudnutelnu spomienku - ked sme syna ucili na nocnik a obcas sa stala nehoda. jednak boli vzdy poruke v kazdej izbe, a hlavne fantasticky vsakovali popiskane dokonca aj z koberca.
balim ich na kazdy vylet, ked ideme z domu, zidu sa pocas cesty autom, na chalupe, na chate, skratka vsade. moj manzel sa sice zo mna obcas smeje, ale som prenho tou najpraktickejsou zenu na svete 😉 😀

zuzin78
10. apr 2013

@tento_veronika
my kuchynsle utierky pouzivame vsade, 😀 a vsade s nami aj cestuju, sme na ceste dost casto, tak si ich balime so sebou, boli s nami aj v Chorvatsku 😉 , ved vsade treba nieco utriet, stanesa nejaka nehoda. dcerky su na ne naucene, ze same uz hovoria, Maminka na rucicky si prosime papierik 🙂
jednym slovom vyuzitie utierok je u nas vsade , v kazdej izbe su, 😉

mirka_aa
10. apr 2013

ja ich pouzivam na utretie tvare...je to na moju citlivu plet hygienickejsie ako utierat sa do uteraka...no a potom klasika,ked potrebujem rychlo nieco dosucha uret,a na lestenie zrkadiel,stola,okien...ked mam najblizsie poruke,tak aj na fukanie nosa,utretie ruk,miesto podbradnicka dcerke,zasuniem pod golierik,zaspinime a sup do kosa nemusime prat :P no prosto vyborny pomocnik v domacnosti na vsetko 🙂

veronikakubickova
10. apr 2013

mi ich pouzivame uplne na vsetko a hlavne deti 🙂
🙂 😀 😅

masabi
10. apr 2013

Ja sice kuchynske utierky nekupujem,ale ked uz mám nejake,tak ich bud pouzijem ako toaletny papier,lebo su hrubsie,alebo do nich balim deckam desiatu 🙂

mirka907
10. apr 2013

U nas maju utierky multifunkcne vyuzitie...Mimo utierania, fukania nosa a podobne ich mala pouziva pri hrani ako deku pre mensie babiky🙂 a pre seba, ked sa hraje na leto a spravi si z nich deku na opalovanie...Tak sa s nimi aj pohra a potom ked ju to prestane bavit ich vieme dalej pouzit ...No a ked ja pratam, ona vsade pobehuje s papierovou utierkou a chce pomahat 😉 ...Joj a krsna dcera ich pravidelne jedla ked bola mensia...spolu s kriedou a nebolo treba desiatu...

dzipsi
10. apr 2013

použivam aj ako dekoráciu do svietnikov, dá sa dobre naaranžovať - sviečka pod ňu utierka a šup s ňou do svietnika a potom dotvarovať do pekného tvaru, zbytkovú rolku použije syn na hlaveň zbrane z lega, kedže sme mu nedovolili kupovať hračky -zbrane, tak musel zapojiť svoju tvorivosť a aj takým spôsobom sa pohral a vyšpekuloval hlaveň a spotrebovali sme všetko 🙂

cucuriedka
10. apr 2013

ked detvaky pojedia obed, tak navhlcenou utierkou poutieram stolicku i ruky detvakov, zachrania kazdu nehodu na zemi, ci uz je nieco vyliate atd, vyborne sa nimi lestia zrkadla a okna, taktiez kuchynsky nabytok s vysokym leskom 🙂

povuma
10. apr 2013

ja ich vobec nepoužívam, mám látkové utierky,...............šetrím životné prostredie 😉

dzipsi
10. apr 2013

Tak to je trefa do čierneho 😵

novotnajanka
10. apr 2013

Presne,aj u nás našli široké využitie,teda sú skoro úplne na všetko.Ale najviac som ich využívala keď mal syn reflux a mliečko bolo vygrckané snáď všade.Utrela som, Sanytolom prestrekla, zase utrela do sucha a utierky vyhodila do záchodu,aby mi nesmrdeli zkysnutým mliekom v koši.Naozaj to bola rýchla pomoc 🙂 🙂 🙂