Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

"Mami, ja chcem vodu" - znie vám to ako utópia?

lucka_sk
8. sep 2011

Nie, toto nie je ani utópia ani invázia ufónov, hovorím o úplne normálnych deťoch, ktoré pijú čistú vodu a ešte k tomu radi. Sama mám takých zopár vo svojom okolí. Deti, ktoré si vyberú vodu, hoci im niekto ponúka džús alebo malinovku. Oni skutočne existujú... a mať jedno také doma nie je zase až taká ťažko dosiahnuteľná méta. Budem rada, ak mi napíšete svoju skúsenosť.

nikuskabee
8. sep 2011

@martuska75 my sme mali raz v dedine rozbor zadarmo,myslím,že tým klamú ľudí,len aby si začali kupovať filtre.Lebo zobrali sme vzorky zo studne a z vodovodu mestskú vodu a vyšli hrozné a potom nám povedali,aby sme verili otvorili pred nami LUcku neperlivú a skoro rovnaký výsledok,tak som sa zasmiala,otočila a radšej som odišla.Povedala som,že môžu klamať ostatných,ale nie mňa.

berus222
8. sep 2011

nas pije len vodu alebo nesladeny caj (toho po lete uz menej). nechce ziadny dzus ani sladke napoje. a bublinkove uz vobec nie. skusala som mu dat aj dzus, ale ked sa prvykrat napil, tak ho vyvratil a od vtedy nic nechce. ani som sa nemusela snazit "vychovat" ho na vodu, islo to same.

radlinka
8. sep 2011

My pijeme len balenu vodu, mne osobne voda z vodovodu nechuti, jej kvalita sa ani zdaleka nepodoba nasej slovenskej, tak nechcem riskovat, lebo nemam zistene zlozenie mestkej vody, je prechlorovana, citit to uz ked tecie z kohutika 😒 . Jedina vyhra je vsade namontovat kvalitne filtre. 😖 Malemu kupujem EVIAN, kedze tu Lucku ani Drobceka nie je dostat, take cosi ani nepoznaju. Autom sme si priniesli vela flias LUCKY, kolko sa zmestilo, takze teraz ficime na Eviane (prevarenom). 🙂 Lepsie riesenie som pre maleho nenasla okrem toho ze varim detsky cajik doneseny zo Slovenska a tiez pijeme vela zelenych a inych bylinkovych cajov.
Z casu na cas mi dobre padne aj energeticky drink alebo kvalitny dzus...mam ich osobne velmi rada hlavne v rannych hodinach, preco nie ? 😉

miracle
8. sep 2011

u nas sa voda pije najviac, starsi nou zapija aj mlieko na ranajky

beruska113
8. sep 2011

@lucka_sk chcem sa len spýtat, či uplne neprelivu Lucku naozaj netreba prevárat (ja podla info na flaši nepreváram) a detská doktorka mi stále káže prevárat. dakujem

linddi
8. sep 2011

Moja malá má veľmi rada vodu. Dokonca mi vždy povie: "mami ja chcem čistú vodu z vodovodu" 🙂, som rada, že je to tak a myslím, že sa dá na to naučiť. My doma vôbec nemáme sirup, kofoly, sladké vody a podobne. Sem-tam kúpim džús. Celoročne varím nesladený čaj. Takže, u nás je čistá voda na prvom mieste a teší ma to, lebo keď vidím tie škaredé zúbky u niektorých detí so sladkou vodou v ruke, bŕŕŕ....... 😝

duska1
8. sep 2011

aj moja mala preferuje čistu vodu, pripadne neperlivu jasminovu mineralku. ale džus, malinovka a tak, no uplne odmieta 🙂

horalocka
8. sep 2011

aj moj drobec iba iba neperlivu Lucku alebo nesladeny caj.... 🙂

a2303
8. sep 2011

@lucka_sk Ahojte, prispejem aj ja svojou skúsenosťou 🙂 Moja dcérka má 2,5 roka a pije len Lucku a mlieko (nie kakao). Iné veci mi nie je ochotná vypiť 🙂 Je to moja "vina" lebo sme ju odmalička k tomu viedli. Aj my pijeme len vodu a ona to asi od nás videla. Teraz mi začala chodiť do škôlky (nosí si so sebou malú flašku lucky, nakoľko aj cez deň dosť pije vodičku) a v utorok pri obede sa mi vraj moja Rebeka uplne nahnevala, keď uvidela pri obedíku malinovku v poháriku. Ani neokoštovala a pani učiteľke povedala, že ona takéto neľúbi a aby jej do pohárika dali jej vodičku 😵 Ale podľa mňa vďaka tomu, že pije vodu a nepije a neje presladené veci mi veľmi dobre je, niekedy až moc a to má len 12 kg 🙂 Zje mi všetko, ovocie, zeleninu, mäsko, proste všetko. A to si musím odklopať klop-klop, že mi ešte ani raz nebola chorá za 2,5 roka a to pije len vodu a mlieko 😉 Je mi naozaj ľúto ale je to len môj osobný názor, ak vidím dieťa (z nášho okolia), ktoré má 4 roky, je chudučké, bledé, nechce poriadne nič jesť len resanky, keksíky a pod. a mamička mu kupuje len džusiky, pretože si myslí, že obyčajná voda nie je dobrá pre jej dieťa a čím drahší džusik, tým lepšie... A dieťa nevyzerá vôbec zdravo a o tom nevravím, že nechce jesť a je chorlavé. Veď sa naplní tou sladkým džúsom.... Takže ja som zástanca vody 🙂

luciferova
8. sep 2011

ano aj my mame take dieta doma, pije cistu vodicku cerstvo nacapovanu z vodovodneho kohutika 😉 povazujem ju za zdravsiu ako balenu 🙂

lucka_sk
autor
8. sep 2011

@luciferova Voda ako voda, doležité je, že je zdravá a čistá. 🙂

lucka_sk
autor
8. sep 2011

@a2303 Tak to Ti gratulujem, oceníš to aj neskôr v škole, keď Rebeka začne dostávať vreckové a bude si môcť v bufete kúpiť, na čo len dostane chuť. Držím palce, nech jej ten postoj k čistej vode vydrží čo najdlhšie.

a2303
8. sep 2011

@lucka_sk Ďakujem pekne!!! Dúfam, že jej to vydrží čo najdlhšie 😵

pipera
8. sep 2011

ja mam velky problem. moja najstarsia dcera pije zasadne vodu,ale z vodovodu. Nie raz som prosila v restauraci o pohar cistej vody,ze mi je jedno,ze ju zaplatim aj ako mineralke ked nemali neperlive mineralky ☹
ale fakt je,ze aj niektore neperlive mineralky nevypije, voda z kohutika je voda z kohutika 🙂 ked ideme mimo Ba tak jej nesiem nacapovanu NASU vodu, nakolko ani z kohutika nieje vsade dbra :( najhorsie na tom je to,ze naprilad u mojrj svokry je zla zavadna voda, ludia ju tam normalne piju, varia z nej a davaju ju aj detom 😢
ja si nosim svoju vodu a ked som videla rozbor tej vody, co nieje vhodna ani ako uzitkova voda inac robit nebudem. tak ked sa nam minie nasa voda, radsej dam detom sladeny dzus ako tuto vodu 😔

vivusika
8. sep 2011

U nás fičí len čistá voda, dokonca ani keď boli deti malinké -dcéra a teraz aj syn, iné ako čistá voda nehrozilo. My sme vlastne aj preto keď mala Tami pol roka kúpili filter na vodu. Doma robím sirupy z bazy, ríbezlí, černíc, jahôd, takže majú aj spestrenie. Alebo majú radi 100% džús ale riedený vodou. Minerálky kupujem iba čisté aj to raz za čas a colu a podobne iba na oslavy alebo na sviatky 😉 A vlastne ja čo si samu seba pamätám od detstva, tak vždy iba čistá studená voda z vodovodu 🙂

ela2710
8. sep 2011

@lucka_sk tak u nasho maleho tiez fici len cista voda, my nedavame ani tie presladene dzusiky, ci cajiky, do 6.mesiacov pil len Lucku - aj umele mlieko sme mu v nej rozrabali, od pol roka pije vodu z vodovodu, ked ale ideme na navstevu, ci vylet, berieme Lucku je to praktickejsie

jahodka11
8. sep 2011

aj u nas ficime na vodicke 🙂 ine napoje sa mu nerataju, voda je voda 🙂

m.i.r.i
8. sep 2011

Tiez pijeme iba cistu vodicku..Tiez mam ten nazor, co dietatu neukazeme si nepyta..ako sladkosti tak aj sladke vody..zatial to ide super..horsie to je ked sa dostaneme niekam medzi deti a tie nabehnu s jupikmi a inymi sladenymi napojmi...nas maly potom pozera co to je a oni mu nukaju, nech sa napije... 😖 nastastie to nie je casto a stale si pyta doma vodicku

zvedavamt
8. sep 2011

Vždy je to o tom, že keď má niekto chuť na sladké, tak má v tele premnožené kvasinky, to ony si pýtajú stále viacej cukru, lebo vďaka nemu rastú a množia sa. Je to začarovaný kruh, čím viac cukru, tým viac kvasiniek .
Takže najlepšie je deti od narodenia nezvykať na sladené nápoje - aj umelé mlieka sú sladené aj džúsiky obsahujú cukor, ak ked ovocný,ale CUKOR. Vedci zistili, že ak ludia jedia ovocie po 19h, ono sa už nestrávi a ostáva v tele kvasiť a dokáže poškodiť pečeň ako u alkoholika . Takže ak už ovocie,tak doobeda a džúsiky radšej riediť vodou. 🙂

zrzulka
8. sep 2011

@zvedavamt Zaujimave co pises 😉 Ja som napriklad v tehu s malym sladke vobec nejedla a mala som furt problemy s mykozami. nechapem to ale u mna to funguje skor opacne...
Moja dcera zial vodu nevypije, chybu sme spravili u nej hned ako som zacala davat okrem mm tekutiny v cca 8 mesiaci. Davala som jej hippky v skle. Riedene vodou ale i tak. Nepije jupiky ale pije ochutene bylinkove mineralky. este som chybu robila ze som jej do 3 rokov davala nutrilon kedze kravske odmietala. teraz mlieko nepije vobec, Pri synovi som uz poucena. On sice pije len mm,tekutiny len na hlty sa daju spocitat...ale davam mu cistu vodu z pohara. Umele mlieko mu vobec neplanujem davat. Vsak to je cukor sam o sebe ...Mne napriklad nas zubar zatrhol aj umelohmotne sosaky na flaskach davat malej kedze aj tie poskodzuju zuby. Cize nie vzdy je to len o cukre 😉

happy8051
8. sep 2011

myslim si, ze pitny rezim, to ako si ho dieta osvoji je zalezitostou matky... pol roka som malu vylucne dojcila a okrem mlieka nedostavala nic ine. ked som zacala prikrmovat pridali sme Lucku, islo to dobre, pekne sa naucila pit, teraz uz pije z netecuceho poharika ktory ma polozeny tak aby sa k nemu kedykolvek dostala a sama sa napije ked citi smad. denne vypijecca 250ml Lucky, ked boli horucavy, samozrejme viac.
nikdy som jej nedala iny napoj, takze nevie, co je sladky caj,alebo Jupik.

wieruss
8. sep 2011

@zvedavamt juuuj, ja by som sladke teraz najradsej stale jedla a ovocie detto 😅 ako je mozne ze nejake kvasinky u mna behaju (zial stale musim mat intimky), ale myslis, ze ked vypustim ovocie a sladke tak zmiznu ? a ked hej za ako dlho (viem ze som mimo temu ale zaujal ma tvoj prispevok)

zvedavamt
8. sep 2011

Na strednej bol moj naj napoj kola a jej podobne bublinkove prekyslovače. Aj ja som bola furt s intimkami a čipkami od gynky. Dokonca aj moja 6r dcera ma občas, ked preženie sladke odspodu zapal a vytok - kvasinkovy. Kvasinky lubia kysle prostredie, ktore cukor uspešne vyraba. Takže treba obmedzit potraviny a napoje,ktore prekysluju a su aj rôzne doplnky vyživy na "odkvasinkovanie. Viacej info možem mailom poslat. na začiatok nahradiť časť ovocia čerstvou zeleninkou a popijať čaj z oregana. 🙂

zvedavamt
8. sep 2011

@zrzulka
ochutene bylinkove mineralky s umelym sladidlom / viete, že umele sladidla telo nedokaže spracovat a viac ako 80% navždy ostava uložene v nom ?/, bublinky,ktore vyrazne prekysluju, a konzervanty , známe Ečka už ani netreba predstavovat.
Mamky, preboha čítajte etikety na všetkom, čo do svojich detí dávate ! Nie som extremistka v stravovaní, aj moja Lala poje čipsy a iné blbinky,ale aspon si dám tú "námahu, že vyberám zdravšie,bez konzervantov a iných svinstiev.

zuzka1.
8. sep 2011

po obdobi jupikov, dzusikov a podobne, sme sa vratili , na moju radost, ku klasike co ma najradsje, voda s domacim bazovym sirupom 😉

zrzulka
8. sep 2011

@zvedavamt ale kde ...umele sladidla nie... ani bublinky 😉 bublinkove mi nevypije vobec... zdravsie chipsy? 😀 😀 😀 my zase chipsy nejeme vobec ani cukriky ci lizatka 😉pises ze nie si extremistka ale tvoj posledny prispevok vypoveda o inom.protirecis si...

rejoice
8. sep 2011

Moja 1,5 rocna pije iba Lucku, nic ine jej nechuti pit teda okrem toho ze ju este stale dojcim, aj ja pijem Lucku 😵 Ale chuti nam iba ta co je cela ruzova !o)

zrzulka
8. sep 2011

@rejoice kolko vodicky ti vypije okrem mm? ja synovi davam tiez len vodu, ine nepozna ale vypije malicko, len tak pochlipkava z pohara. Stale uprednostnuje mm pred vodou. cajiky ani nic ine som mu po skusenosti s dcerou neskusala davat 😝

lucka_sk
autor
8. sep 2011

@zvedavamt To je zaujímavá téma a zaslúži si väčší priestor. Nechceš vytvoriť vrámci tejto kategórie novú tému týkajúcu sa prekyslenia, pH a metód, ako si s tým poradiť? Alebo to spravím ja? Mám viacero materiálov, ktoré by som k tomu mohla popridávať. Skúsim pripraviť nejaký článok, ak to zaujíma viacere maminy...

rejoice
8. sep 2011

@zrzulka -jednu flasu s cucakom 220ml vypije pocas dna, v horucavach vypila aj viac a este dot casto chce aj didku a kedze sa dost casto este budi aj v noci na didku tak jej ponuknem vodu a to vypije cca 200ml, trosinku este necha vo flasi. Neviem ci je to dost 😒