Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odporúčam dojčenskú vodu Lucka

mackah
8. sep 2011

Dojčenská voda Lucka je úplne super. Ja som ju pila počas tehotenstva a potom som s ňou pokračovala aj pri malom. Malému som s Luckou zarábala mliečko a aj ju pije. Je tak na ňu naučený, že nechce nič iné piť. Takže mi na Lucku len chvalospevy.

luciferkax
8. sep 2011

@weverka11 to si napísala úžasne, všetky proglémy sa dajú prekonať, len treba chcieť

rolak
8. sep 2011

my kupujeme dojčenskú vodu, nielen Lucku,ale aj Clever a inú. máme otrasné vodovodné trubky, netečie nám voda ale oranžáda... malej to dávať piť rozhodne nebudem... psia miska je od toho celá oranžová a rýchlovarná kanvica tiež...inak som tiež za vodu z vodovodu,ale bohužiaľ môže byť aj takto znehodnotená,ako je u nás...

emapol
8. sep 2011

@weverka11 myslim, ze lucka hovori o vode a nie o dojceni, o tom, ze niekto nema to stastie mat dobru vodu z vodovodu. Ja osobne dojcim, ale ak chcem dat vodu do prikrmu, tak pouzivam vodu z vodovodu a prefiltrujem ju pre istotu cez kanvicu. Ale v podstate suhlasim aj s tym, co si napisala, ze vela robi reklama.

bambola
8. sep 2011

@bianca aj do UM nocorodencovi by som stale radsej prevarila vodu z vodovodu ako dala na slnku odstatu vodu z plastovej flase. ale to za to,ze si myslim ze je to lepsie 😉 kazdy robime to najlepsie pre svoje dieta 🙂

weverka11
8. sep 2011

@emapol ja som reagovala aj na prispevok kočky predtym... ak by som mala vodu zo studne, ktora nevyhovuje a splavuju sa tam hnusoby trebars z pola, tak to balenou vodou riešim aj ja... ale netreba to robiť plošne! presne tak, reklama vladne svetom...
a mimochodom naša krajina ma najčistejšiu vodu široko daleko, može nam ju zavidiet aj Novy Zeland

katren
8. sep 2011

@weverka11 prepac, ale ja nesuhlasim....ja som mala nastudovane asi vsetko od A po Z o dojceni, pred porodom som kontaktovala aj laktacnu poradkynu, spolu sme riesili vsetky problemy a krizy a aj tak som Dominiku dojcila len 3 tyzdne a teraz pri Miskovi to iste....presli necele 2 mesiace a koniec....pre mna to bolo stastie, bo som aspon o nieco dlhsie dojcila Miska a viem, ze som pre deti spravila najviac co sa dalo....mne je "jedno" ci davam mm alebo um, podstatne je, ze su to zdrave a spokojne deti 😉

bianca
8. sep 2011

@weverka11 nie kazdy problem sa neda zvladnut.Su matky ktore dojcit nemozu z akeho kolvek dovodu ci uz zdravotneho alebo psychickeho.Vobec ale vobec to nieje samozrejmost lenze to nepochopi clovek co nezazil alebo nezaziva.Ty patris zrejme k tym ktore citaju inu sortu literatury a za vsetkym vidis len reklamu,velke firmy,velke zisky a dokaze ta rozhodit aj obycajna diskusia o dojceneckej vode.Mat tak tvoje problemy

lucka_sk
8. sep 2011

@weverka11 Tým šťastím som nemyslela dojčenie, ale vhodnú vodu z vodovodu. Sama som dojčila obe dcérky do 1a pol roka. Kým je dieťa plne dojčené nepotrebuje žiadne iné tekutiny - ale o tom ten príspevok nebol. Zrejme sme sa len nepochopili...

katren
8. sep 2011

@weverka11 ale odbocujeme od temy, teda aspon ja.... 😅 😅 😅 pardon 😉

emapol
8. sep 2011

Inak, ak mate vodu zo studne, tak po narodeni dietata je mozne si dat tuto vodu zadarmo otestovat, aspon na dusicnany a dusitany, staci liter vody v sklenenej flasy a rodny list so ziadostou. My sme si to aj takto potvrdili, ze voda je dobra.

bianca
8. sep 2011

@bambola to mas pravdu ze kazda robime pre svoje dieta to najlepsie ale radsej som v krit. novorodeneckom veku siahla po flase vody ako po prechemizovanej vodovodnej

weverka11
8. sep 2011

@katren možno si fakt jedna z mááála mamičiek, ty si aspon pre to volačo robila... jasne že proste može byť nejaky problem, ktory nevyrieši ani najsamlepšia poradkyna, ved aj kedysi existovali na taketo pripady dojky.... ale 90% bab sa na to vykašle, lebo je nejaka nahrada... lebo je um z ktoreho neboli bruško a deti sa po nom usmievaju ako nikdy predtym...
a už ani ja nemienim odbočavať 🙂

bianca
8. sep 2011

a este doplnok.Vobec nechapem ludi ktori maju potrebu sa tu hadat a presadzovat svoje nazory v kazdej teme.Kazda z nas ma svoj nazor a robi to co uzna za vhodne.Nepaci sa mi to proste nekliknem ani na nazov a idem dalej.

lucka_sk
8. sep 2011

@emapol Tak toto je aj pre mňa novinka. Vedela som, že sa od vás, dievčatá, niečo nové dozviem 🙂 . Môžeš mi k tomu napísať viac?

katren
8. sep 2011

@weverka11 ano, pravda

katren
8. sep 2011

@emapol to som nevedela ani ja....my si davame vzdy ked je ta akcia raz rocne zadarmo skontrolovat vodu 😉

emapol
8. sep 2011

@lucka_sk Neviem, co viac by som mohla k tomu napisat..len akurat to, ze vzorku vody sme osobne doniesli na Regionalny urad verejneho zdravotnictva, so ziadostou a rodnym listom a oni nam vodu vyhodnotili.

emapol
8. sep 2011

@katren zda sa mi, ze nam bolo povedane, ze to urobia zadarmo, kym dieta nedovrsi jeden rok, samozrejme vodu zo studne rodinneho domu

momusa
8. sep 2011

JA kupujem Lucku,pretoze mi naozaj chuti,pila som ju pocas dojcenia a maly ssi tiez na nu zvikol,ked bolo leto a bol smednucky..je to stale lepsia alternativa,ako presladeny caj,na ktory si deticky rychlo naviknu..akurat ta cena vadi aj mne,ked je v akcii este sa to da,ale inac podla mna je to trosku predrazene ☹ ☹ Ale ako voda mi velmi chutiii 🙂 😉

lucka_sk
8. sep 2011

@emapol Rozumiem, čiže sa nejednalo o vodu z vodovodu, ale z vlastnej studne. Ale aj tak ďakujem, dobre vedieť, že UVZ-ky poskytujú takúto možnosť. Škoda len, že to nerobia pri vodovodnej vode, verím, že o to by bol veľký záujem 😵

garnelia
8. sep 2011

@lucka_sk Ahoj,mam 5 a pol mesacneho synceka a pijeme Lucku a aj prikrmy(zatial len zeleninku) a UM mu pripravujem s vodou Lucka.Zatial mu ju stale prevarím,tak nam doporucila detska lekarka.Dokedy sa musí Lucka prevarit?Znehodnocujem tym nieco vo vode okrem bakterií ak tam vobec nejake su?Je nejaky rozdiel medzi uplne neperlivou Luckou a tou klasickou co sa kvality a mineralov tyka?Dakujem pekne za odpoved 🙂

katren
8. sep 2011

@garnelia pokym kupujes ruzovu lucku, ta sa prevarat vobec nemusi...ja ju neprevaram vobec, ani pri Dominika som to nerobila...
@emapol jasne, my mame len studnu, v dedine nie je vodovod vobec....

lucka_sk
8. sep 2011

@garnelia Na preváranie sa názory rôznia. Sú pediatri, ktorí odporúčajú pre istotu prevárať aj do roka, niektorí dokonca trvajú na 10 minútovom preváraní vody. Pokiaľ používaš klasickú Lucku, tú prevariť treba, pretože sa tým odstráni oxid uhličitý, z ktorého by inak mohol mať malý vetry. V prípade úplne neperlivej to z tohto hľadiska nutné nie je. Pri prevarení (alebo aspoň zovretí vody) sa vo vode ničia prípadné baktérie, môže sa vytvoriť mikrofilm alebo dokonca vyzrážať pevné čiastočky vápnika a horčíka v prípade tvrdšej vody. Prevarením však neodstrániš dusičnany, dusitany, sodík a podľa jednej štúdie španielskych pediatrov dokonca ani chlór, čo prekvapilo aj mňa samú. Keď sa však voda prevára dlho (nad minútu) a bez pokrievky, dochádza k jej odparovaniu, a tým ku koncentrácii minerálov ale aj nežiadúcich látok. Čiže, ak sa rozhodneš vodu pre pokoj v duši aj naďalej prevárať, odporúčam nechať ju zovrieť a vychladnúť na požadovanú teplotu. K Tvojej druhej otázke ohľadne rozdielu v kvalite medzi našimi dvomi dojčenskými vodami: Obe sú plnené z toho istého zdroja, čiže zloženie i kvalita sú úplne rovnaké. Úplne neperlivá poskytuje trošku vyšší komfort vďaka jej neperlivosti a jej plnenie do fliaš je o niečo zložitejšie a aj nákladovo náročnejšie.

kristinka123
9. sep 2011

tak my sme pouzivali na robenie mliecka, cajikov a prikrmov vzdy len vodu z vodovodu. Ale od kedy mala beha a von chodievame na dlho, kupujem 0,5l Lucku. Malej vyhovuje, lebo z toho vrchnacika sa jej dobre pije a z cista voda jej chuti a ja som spokojna, lebo aj ked sa pooblieva neostane cele oblecenie flakate 😉
Asi kazda mamina mi da za pravdu, ze oprat jupika z bieleho tricka je katastrofa. Takze jednoznacne palec hore pre Lucku 😀

lauralara
9. sep 2011

@weverka11
bud rada, ze nevies aky je to pocit chciet nadojcit svoje dieta, ktore ti vrieska od hladu, pod natlakom pediatra vzdy najprv sa snazis, aby si dieta dojcila, no mlieko ziadne, dieta hladne, nervozne, vrieskajuce, utekas do kuchyne zarabat UM aby si dieta nasytila, nervozne dieta ti aj UM odmietne lebo je vystresovane, v noci 2 hod uspavas, cez den dieta zle spi, vacsinou place, dokonca ma aj reflux, takze aj to malo co zje aj vygrcka... nehovorim o tom ake je to do penazi... tak prosim ta nekritizuj matky, ktore nemozu dojcit pre nedostatok mlieka a tes sa z toho, ze ty si mohla...

ootaznik
11. sep 2011

@lucka_sk dobry den, chcela by som sa Vas opytat na ochutene vody Lucka - je mozne ich podavat detom?

marionelka
11. sep 2011

@ootaznik v ziadnom pripade !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mataharyy
11. sep 2011

Můžu se zeptat jak s převařováním lucky když dělám UM? Zda růžovou (tu růžovou flašu i etiketu) je nutné převářet, nebo ne?
Jináč osobně taky hlasuji za vodu z vodovodu, ale na to UM si nejsem úplně jistá, skrz dusičnany...?

katren
11. sep 2011

@mataharyy ruzovu Lucku prevarat netreba 😉 aj my sme na UM a neprevaram 🙂

katren
11. sep 2011

@marionelka preco by ich nemohla davat detom??? nepise sice ako stare su, ale preco nie???? jasne ze nie stale, ale obcas aj nasej dam ochutenu....samozrejme bez bubliniek