Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prekyslenie organizmu. Aké sú vaše názory a skúsenosti?

lucka_sk
9. sep 2011

Keď som prvýkrát počula o prekyslení a aké problémy môže spôsobovať, neverila som, že by to mohlo byť také jednoduché. Označiť ako vinníka astmy, cukrovky, depresií, únavy, osteoporózy, kožných problémov, celulitídy a mnohých iných diagnóz obyčajný prebytok kyselín v našom tele. Ale čo ak je len zlomok z toho všetkého pravda? Osobne tomu verím, budem rada, ak pridáte vaše skúsenosti a názory.

reboliter
18. sep 2011

@baculka77 Môže si aj ja ešte poprosiť tú knihu?Ďakujem. 🙂

baculka77
18. sep 2011

@reboliter napíš mi mail aby som ti to mohla poslať, ahoj

cka
18. sep 2011

ahojte, mozete mi poslat tiez tu knihu?? prosim

reboliter
22. sep 2011

Začala som knihu čítať, všetko mi zatiaľ do seba zapadá, je to tak jednoduché, len v dnešnom svete je fakt ťažko vydržať v zdravo štýle, lebo lákadiel je strašne veľa. Máte niektorá aj nejaké chutné receptíky, ktoré by chutili aj deťom a bolo by to super zdravé? 😕

momka
23. sep 2011

@reboliter A. Mačingové má veľmi chutné recepty vo svojej knihe Najedzte sa do štíhlosti, je to 28-dňový detoxikačný program zameraný na záadité stravovanie. Aj teraz práve varím mrkvový perkelt podľa jej receptu. 😉 Kniha sa dá stiahnuť aj z internetu.
Inak som sa zúčastňovala diskusie tu na MK na veľmi podobnú tému, mrknite sa aj tam, je tam veľa užitočných informácií:
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/odkyslenie-organizmu-a-vase-skusenosti/

li_la
25. sep 2011

Keď kojím syna alebo mu dávam UM 3x denne, koľko vody by mal medzi tým vypiť? Používame Lucku, keď bolo teplo, dávala som mu ju čistú, teraz niekedy do nej dorobím granulovaný čaj. Ďakujem.

smarti
25. sep 2011

@li_la pred mesiacom som sa rozprávala o tom s nefrologičkou. S mladšou dcérou nás na nefr. sledujú, lebo sme mali zápal obličky. Piť nechce, tiež ju ešte kojím. Dostanem do nej max. 1,1 l tekutín denne. A to do toho rátam aj mlieko z fľaše na ráno a večer a polievku. No a k tomu ešte v noci a pred spaním kojím, ale už mám málo mlieka, tak to nemôžem nejako prirátavať k tomu. Možno 2 dcl dokopy. A povedala, že také množstvo by jej malo stačiť. Samozrejme v horúčavách trebalo núkať pitie ešte viac.

jankasz
25. sep 2011

@momka ahoj a prosim ta odkial sa da stiahnut ta kniha od Macingovej...dakujem 😉

winona24
25. sep 2011

@baculka77 chcela som sa poďakovať za knižku 😉 😉

info ,kde sa dá stiahnuť knižka od Mačingovej by potešila aj mňa....

momka
26. sep 2011
masinka
26. sep 2011

ahojte
tak ja osobne zatial s odkyslovanim skusenosti nemam, aj ked sa na to uz nejaku dobu chystam, len ked som tehotna, tak sa bojim experimentovat. Zato moja mama si takto vyliecila problemy s klbmi - uz 2 roky je v poradovniku na operaciu kolena (bolesti mala uz podstatne dlhsie) a zacala drzat taku dietu, ze papa zeleninove salaty s tvarohom, ovocne salaty s jogurtom, dusenu zeleninu s jogurtovym dipom a denne vypije stavu z niekolkych citronov... no a to koleno ju prestalo boliet 🙂 ona s tou dietou zacala kvoli nadvahe a to ,ze je to vlastne taka odkyslovacia dieta som zistila az teraz, ked tu citam vase prispevky 🙂

lucka_sk
autor
27. sep 2011

@masinka Som presvedčená, že pitím zásaditej zmesi (ktorá je vlastne zmesou minerálov - vápnik, horčík, fosfor, draslík a sodík) si neublížiš počas tehotenstva. Ale ak máš obavy, poraď sa o tom s gynekológom alebo Tvojou pediatričkou. Ku koncu tehotenstva je už človek dosť unavený, lebo sa veľmi nevyspí a mohlo by Ti to aj po tejto stránke dodať trošku energie. Určite tam nie sú kontraindikácie ani pri dojčení, prečítaj si knižku a uvidíš, že to nie je nič drastické. Keď k svojmu klasickému jedálničku doplníš len pohár so zásaditou zmesou ráno nalačno, urobí to Tvojmu telu len dobre.

luly13
27. sep 2011

@lucka_sk dakujem za tip na zasaditu zmes. Uz je objednana vo vitamine 🙂. Mam este otazku ide o prasok, ci tekutinu?
Dufam, ze mi to pomoze na moju neustale sa vracajucu candidu 😖

baculka77
27. sep 2011

@winona24 za máličko

lenockaaa
28. sep 2011

@baculka77 ahoj poslala by si aj mne prosim tu knihu?? dakujem velmi pekne 🙂 lenka.ludvigova@gmail.com

lucka_sk
autor
28. sep 2011

@luly13 Je to prasok, ktory sa rozpusta vo vode, ale nerozpusti sa uplne, zostane na dne taka usadlina, ktoru netreba pit. Verim, ze pomoze, budem drzat palce 🙂.

luly13
28. sep 2011

@lucka_sk dakujem, uz je doma aj s papierikmi na zistovanie ph. lekarnicka ma presvedcila, ze je to dolezite kontrolovar si, aby sme zas neskocili na " druhu stranu". A v kolko vode cca riedit?

marcelka123
28. sep 2011

@zrzulka Máš dieťatko s diagnózou hyperaktivita? A preto mu nemôžeš dávať určité jedlá? Smiem sa opýtať kedy sa to prejavilo, ako a ako prišli na to, že jedlá to môžu zhoršiť?

Ja som čítala o hyperaktivite veľmi zaujimavý článok. V skratke tam šlo o to, že hyperaktivita nie je diagnóza, nie je choroba.. Takéto deti sa objavujú čoraz častejšie a sú to zdravé deti. Postupne budú sa rodiť už len také. je to vraj prirodzený smer, vývoj, a lekári by nemali daváť žiadne lieky týmto zdravým deťom. Naopak, mal by sa prehodnotiť prístup, výchova a postoj spoločnosti k novej generácii...
Dnešné detičky sú úplne iné ako ostatné generácie. Majú iné nároky, potreby a majú obrovský vnútorný potencial...

Ja som presvedcena, ze lekari nedokazu diagnostikovat vsetko a presne a liecba vyzera rovnako. Je vyborne, ak dame na svoju intuiciu a zvolime co najviac zdravej ZIVEJ stravy... Je to zazrak... Odkyslenie organizmu je uzasna vec a vdaka tejto teme sa na to podujmem aj ja a skusim sa zbavit aj mojej zavislosti na cukre 🙂 🙂

Je dôležité, aby nás žiadna diagnóza lekára nikdy neuzemnila a my sme prestali bojovať.
Napríklad taká rakovina : Lekári vám dajú 2-5 percentnú šancu na vyliečenie pomocou chemoterapie..
Alternatívnou liečbou máte 80-90 percent vyliečenia a ľudia si aj tak vyberajú nemocnice...

Dôvod? Veria lekárom.. Nemocniciam... Neveria sebe, svojmu telu, ktorý má samoliečiacu schopnosť, ale systému, ktorý na našich chorobách zarába horibilné zisky. Chlebík pre zdravotníctvo a farmáciu nie je mŕtvy človek ani zdravý.. ideálne je udržovať nás medzi tým..

Ja som na začiatku tejto cesty, mám však overené informácie ktoré ma podporujú na tejto ceste.

Napr.
Rakovina nie je smrteľná choroba! / Je to obranná reakcia organizmu na hlboký, dlhodobý psychický šok, stratu/, dá sa liečiť a vyliečiť a poznám ľudí, ktorí sa úplne vyliečili / napr. určitým dávkovaním hlivy ustricovej, vysokými dávkami vit. C - ktorý je účinejší ako chemoterapia a nemá vedľajšie účinky.../

Telo za určitých podmienok dokáže žiť stovky a stovky rokov!!!

Živá strava , po čase, vyčistí nielen telo, ale predovšetkým myseľ.. To čo sa začne s nami diať sa dá opísať ako osvietenie, získame nové schopnosti o ktorých sme ani nevedeli .. Budeme inými ľuďmi a neskonale šťastnými!! 🙂

Televízor je to čo nám zabraňuje myslieť a uvedomovať si určité spojitosti. Sme ním manipulovaní a dokonca spôsobuje aj určité zdravotné problémy.. Krátke obdobie bez TV a rádia, PC a hudba môžu ostať, popri ozdravovaní tela a ducha - urobí tak šokujúcu zmenu v našich životoch, že to si nedokážete predstaviť! Po čase nedokážeme byť spokojní pri Tv...
Potvrdzujem. S partnerom sme obmedzili Tv a počúvame len harmonickú hudbu.. Je neuveriteľné čo všetko sa začalo diať.. Je to tak fascinujúce že to tu ani nechcem opísať, aby ste to vyskúšali sami.. Naozaj .. myslím, že sa blíži čas, keď TV nezapneme vôbec...
/ ideálne je vypínať TV z elektriky../

Naozaj sa ku mne dostali informácie.. ktoré majú pomôcť pri ozdravovaní môjho organizmu a táto stránka , objavená náhodou, je len toho dôkazom...

Je toho tak veľa.. Ako aktivovať šišinku, čo sa nachádza v mozgu, ktorá je umelo "deaktivovaná" našim životným štýlom, ako aktivovať detskú žľazu, máme toľko možností..

..ale máme aj strašne veľa zvykov, ktoré sú bremenom na mojej ceste.. Cukor, jedlá, mäso... no niečoho sa človek tak ľahko nezbaví.. 😠 ale bojujem..

No už som sa veľmi rozpísala..idem vás čítať ďalej.. Dúfam, že nevadí tento veľký príspevok.. 😎

ďakujem za tému

marcelka123
28. sep 2011

@reboliter ahoj, môžem sa opýtať akú koncentráciu koloidného striebra používaš? ďakujem 🙂

renin
28. sep 2011

@marcelka123 Pridala si veľmi zaujímavý príspevok.Ja teraz skúšam kurkumu v liečbe bolesti.Mám ešte nedoliečený zápal,tak vraj sú s tým dobré výsledky.No ešte mám v pláne niekoľkodňovú hladovku.Nevieš nejaké informácie v tomto smere.Už tých liekov v mojom prípade bolo dosť.Zmenila som všetko od základov a teraz to už ponechám na samoliečiteľké schopnosti tela a prírodné prostriedky.

marcelka123
28. sep 2011

@renin Aj ja som počula že kurkuma je veľmi zdravé korenie, tiež ho pridávam do jedál 🙂

Okrem iného je na nezaplatenie skutočná viera, že tvoje telo sa už práve teraz lieči.. Stravou, vitamínmi atd. mu pomáhame proces urýchliť.. 🙂
Tiež si treba uvedomiť, že určitá choroba, zdravotný stav nejakú dobu vznikal a tiež potrebuje nejakú dobu aby došlo k náprave . A to priamo ovplyvňuje aj to čo telu dávame...

Generácie a generácie nám bolo vtĺkané do hláv, že lekár je takmer "všemohúci" a keď si neporadia s chorobou oni tak už nikto.. Dnes vychádza že je to častokrát právenaopak. lekári sú vyučni účelovým informáciam o udržiavaní istého zdravotného štandardu, a ani oni sami často nemajú páry, že existuje ešte x ďalších možností, ktoré sú telu blízke a neškodia mu a vyliečia ho...

Prvou a hlavnou radou je jesť čo najviac neupravenej, živej stravy... Šťavy, mixovaná zelenina.. je to zázrak.. Je to cesta, ke´d omladnete o 20 rokov, zmizne celulitída, vyhladí pleť, zmiznú zdravotné problémy.. Prirodzene začnete veriť v seba aj svoje schopnosti 🙂

Cítim to tak a to skutočne som na začiatku, venujem sa tomu niekoľko týždňov .. Poznám ľudí, ktorí doslova žiaria medzi nami ostatnými... Najlepšie je mať vlastnú záhradku a živiť sa jej plodmi.. Tie sú 100percentné.. 🙂

ale my žijúci v paneláku a bez záhradky si musíme vystačiť s tým čo sa dá zohnať 🙂)

Veľmi prospešné , fakt odporúčam, je aj pobyt vonku, a v mysli sa spojiť so Zemou. Precítiť toto spojenie, uvedomiť si že Ona nás chráni, živí, dáva kyslík... Predstaviť si spojenie s jej jadrom.. napojiť sa na ňu.. pri hlbokom spojení sa vo vás uvoľnia emócia a prečistíte sa od zlých emócii.. Je to veľmi obohacujúce.. 🙂

Pridám receptíky od jednej neuveriteľnej bytôstky, ktorá je ďaleko vpredu... Predtým ešte chcem poukázať na potrebu vitamínu D3 ... / napr. vigantol/, ktorý vzniká pôsobením slnečného žiarenia..
Doteraz bola odporúčaná dávka cca 400 IU ale je to zavádzajúca informácia.. Nakoľko je potrebných 10000IU!! d3 je veľmi mocný a dokáže pomôcť pri veľa ochorení dokonca aj predchádzať sklerózu multiplex či zjemniť jej priebeh. V zimných mesiacoch, keď je málo slniečka, fakt zožente si D3 a pomôžte si.. Budete sa čudovať, že sa vám aj choroby bežné pre zimu začali vyhýbať.. D3 je inak dosť drahá v tabletách, ale v niektorých lekárňach predajú aj vigantol kvapky, ktoré sme dávali deťom a ten stojí okolo 1-2 eur.. Vyskúšajte..

Zamlčované účinky vitamínu D , to je rovnaké ako vyhlásenia, že sa máte natierať pred slnkom krémami s vysokými ochrannými faktormi.. To je tak veľké klamstvo, že slnko škodí..! Je to naopak. krém ktorý si natierame na pokožku obsahuje tak škodlivé látky, že tie priamo môžu vyvolávať rakovinu a krém bráni koži aby tvorila vitamín D... ktorý sa inak ani nedokáže vytvoriť.. Samozrejme že koža trpí ak sa spálime..

A tak isto je to aj so slnečnými okuliarmi.. Ktoré chránia oči.. Slnko dokáže vyliečiť niektoré očné ochorenia, ak do neho pri západe alebo východe hľadíte.. je to neuveriteľné ale je to tak... ja som tiež tomu nechcela veriť, ale prichádzajú ku mne informácie, ktoré ma opäť a opäť utvrdzujú v tom, že celá farmácia a lekárstvo je postavené tak, aby zarábalo na našich chorobách..
A pozerám sa do slniečka, celé leto a zrak sa mi nezhoršil 🙂 a predtým bol zdravý.. Slnko totiž pomáha aj mozgu 🙂
Pozor na make-up... a krémy. Veľa ich obsahuje ochranné faktory a často to nie je ani uvedené a v zime je tvár jediné miesto, vystavené slnku...

Tak a slubene recepty a 2 odkazy, kde sa dá lepšie zorientovať v konkrétnej chorobe 🙂

PRÍKLADY HOJIVÝCH ŠTÁV

(je nejlepší mít celer ve všem- je to nejvíce lécivé jídlo, má mnoho elektrolytu. Zázvor také patrí mezi zázraky- obvzlášte pro trávení a krevní obeh. Cesnek pridávejte ke všemu jestliže jste nemocní)

celer, okurka,jablko,petržel

celer, okurka, mrkev, špenát, zázvor

celer, okurka, zázvor, jablko

celer, okurka, repa, špenát, zázvor, cesnek

celer, rericha, mrkev, zázvor

celer,nat z repy, nat z mrkve, zázvor

celer,petržel,pampeliška, mrkev, zázvor

celer, okurka, kapusta, jablko, cesnek

celer, okurka, cesnek, citrón

okurka, listy repy, boruvky, citrón

celer, okurka, hroznové víno,citron

celer, rericha, citron

celer, kapusta, jablko, zázvor, cesnek, citron

Také si delejte sklenici zeleného nápoje( napr. jecmen,pšenice atd...) bude to pomáhat hojení.

marcelka123
28. sep 2011

ZÁZVOR JE ÚŽASNÉ ŠIROKOSPEKTRÁLNÍ TONIKUM A LÉK(úcinkuje i na nekteré druhy rakovin)
(Paul Fassa)

Zázvorový koren je mnohem více než aromatické korení. Je to velice specifická lécivá bylina. Ve sktecnosti patrí do stejné skupiny jako kurkuma a kardamon. Cínská a Ayurvédská medicína ho využívají po celá staletí. A nyní ho objevila i moderní medicína jehož extrakty používá pro významné zdravotní problémy.

ÚCINKY ZÁZVORU

Byl úcinne používán pri gastrointestinálních problémech jako zánet tlustého streva a jiných menších problémech. Stimuluje kvalitní zažívání, zmírnuje zácpu, snižuje zahlenení a dokonce pomáhá pri astma. Ruzné výtažky ze zázvoru prokázaly vliv na kardiovaskulární obeh a jeho zdraví.

Zázvor nicí 5-LO enzymy bez kterých "rakovinné bunky prostaty zemrou". Dokonce má schopnost zastavit nekolik druhu rakovinných metastáz.
Nekterí onkologové využívají extrakty ze zázvoru k toxickým terapiím a tím umožnují zkrácení délky utrpení pacienta pri chemoterapii a ozarování.

Zázvor je také vynikajícím prírodním protizánetlivým prostredkem. Denní konzumace zázvoru pomáhá snížit bolesti pri artritide a jiných chronických bolestivých nemocí. Dokonce i zápal mozkových blan je možné zmírnit zázvorem.

Jedna lékarská zpráva tvrdí, že zázvor nebyl o nic lepší než ibuprofen pro zmírnení bolestí pri artritide. Ale ibuprofen má mnoho vedlejších škodlivých úcinku které ovlivnují ledviny, játra, streva a nicí imunitní systém.

A ješte jedna zajímavá vlastnost zázvoru: nabízí znacnou OCHRANU PRED RADIOAKTIVNÍM ZÁRENÍM. Ale musí se konzumovat denne.

Jak ho použít?

Nejlepší forma je cerstvý koren. Koren by mel být krehký a hladký. Vyhnete se korenu vlhkému a vráscitému.
Bud ho nakrájejte na plátky a uvarte si caj nebo ho pridávejte k varení cehokoliv podle chuti.

Nebo ho používejte pri odštavnování jako soucást štáv.
(Pozn.: Já osobne si ho nastrouhám a vytvorím si zálivku na salát- vymackaná zázvorová štáva, syrový med a citron, muže se pridat olej)

http://www.samolecba.cz/search.php

druhý odkaz som nenašla...

renin
28. sep 2011

@marcelka123 No je mi naozaj česť,že som ta spoznala.Ja používam aj kurkumu,aj zázvor,škoricu.čaje na imunitu-Lapacho.Na prečistenie pestrec.Jem teraz prevažne surovú stravu.ovsene vločky.Cesnak jem každý deň,pijem aj veľa čistej vody.vyhýbam sa aj mlieku,radšej si dám mak a orechy.Ako nás klamali,že mlieko obsahuje najviac vápnika.

renin
28. sep 2011

@marcelka123 Ďakujem za odkaz.

reboliter
28. sep 2011

@marcelka123 Tak to teda netuším. Kúpila som si ho od našej detskej doktorky, ktorej dôverujem. Mám ho už vyskúšané aj na sebe, aj na deťoch. Minulý rok som mala v stere mandlí zlatého stafylokoka, tak som si to striebro kúpila a pila 5ml 2x denne. Brala som aj antibiotiká, ale nezabrali, tak som brala ďalšie, no myslím, že pomohlo striebro, lebo som čítala, že vlastne zlatý stafylokok MRSA je rezistentný voči všetkým ATB. Potom som síce mala ešte silnú angínu, ktorá sa mi dokonca aj vrátila, ale vďaka striebru som napriek toľkým dávkam ATB, a teda silným ATB, nedstala ani raz mykózu. Čo by som ináč už určite chytila. A deti, keĎ majú nejakú virózku, tak striebro, vitamíny a ATB netreba. M"žem sa spýtať našej dr., aká je tá koncentrácia. Deti ho mohli užívať takto:2ml do pol deci vody 1x denne.
Vyznáš sa v tom viac, vidieť, že máš dosť poznatkov. Som rada, že som túto tému našla, lebo tu v mojom okolí nepoznám nikoho, čo by chcel až takto zdravo žiť a mám aspoň oporu tu vo vás všetkých, aby som sa snažila viac.

marcelka123
29. sep 2011

@reboliter Ďakujem 🙂 Ja mám doma tú najslabšiu koncentráciu 10ppm. Ale možno túto by som mala nechať malej a sebe zakúpiť silnejšiu... Neviem.. Skúste zistiť akú silnú máte vy.. 🙂)

petra2184
29. sep 2011

ahojte baby, super tema, suhlasim so vsetkym co pisala marcelka.
Ja sa s maminou a celou mojou rodinou uz 10 rokov zaoberame bio prirodnymi doplnkami, zacali sme firmou www.akuna.sk ,ktora ma uzasne produkty, ktore vyliecia vysoke, nizky tlaky, cukrovky, pomahaju rakovinam, skl.multiplex, alergie, zeny ktore nemohli otehotniet dlhe roky otehotneli a kopu dalsich chorob. Momentalne maju aj super bio kozmetiku.
Potom sme prisli na firmu www.ganoexcel.sk ktora vyuziva vo svojich produktoch hubu reishi - maju zdravu kavu, caj, cokoladu, prirodne antibiotikum Cordyceps, kapsule ganoderma, spirulina, atd, atd, je toho strasne vela na co vsetko pomahaju, zaroven aj na odkyslenie organizmu.
Chcela by som vam poradit dat si reverznu osmozu na vodu, my ju mame takmer cela rodina. Voda ktoru mame z vodovodu je tvrda (zanasa nam cievy), chlorovana, a skodliva, reverzna osmoza vodu cisti a dava jej tolko mineralov kolko je potrebne pre nas organizmus. Odkedy moja mamina (asi nieco vyse roka) pije denne tuto cistu vodu, prestali ju boliet klby. Nehovoriac o tom, ze takato cista voda takisto odkysluje organizmus.
Moja babka ma 87 rokov a za cely zivot neuzivala ziadne lieky, ale uz vyse 10 rokov uziva tieto doplnky. Je to neuveritelne ako nam sama priroda dokaze pomahat, a my si stale vyberame iba lekarov a plnu hrst tabletiek, ktore maju asi milion vedlajsich ucinkov.

Suhlasim aj so zdravym stravovanim, tiez mam upraveny jedalnicek, lebo mam intoleranciu na laktozu a bielu muku, ale prave to mi otvorilo oci, ako nezdravo som sa stravovala v minulosti.
Prirodne doplnky uzivame hlavne preto, ze zelenina a ovocie v obchodoch nie su bio, hlavne v zime kuppujeme zeleninu, ktora nema takmer ziadnu chut, takze si to vynahradzame aj takymto sposobom.
tesim sa na dalsie prispevky 🙂 ....

momka
29. sep 2011

Tak ja sa len pridávam k predošlému Petrinmu príspevku a tiež potvrdzujem výborné účinky produktov s extraktom huby reishi. Ja som spomínala už vo viacerých diskusiách, že pijeme doma túto zdravú kávu /inú už ani nekupujeme/ , ktorá je vraj zásaditá a neprekysľuje organizmus ako obyčajná káva a mino iného je chuťovo výborná. Ja účtujem vo firme, ktorá tieto produkty predáva a na vlastné oči vidím prichádzajúcich kupujúcich, ktorý vždy s nadšením kupujú tieto výrobky, pretože im pomáhajú. S manželom pijeme kávu a decká zas horúcu čokoládu s extraktom huby reishi, okrem toho s manželom užívame aj samotnú hubu reishi. No a samozrejme k tomu sa snažím zásadito variť, zaraďujem do nášho jedálnička, čo najviac zeleniny a ovocia.

momka
29. sep 2011

Na webe som našla porovanie klasickej kávy a kávy s reishi:

SROVNÁNÍ

klasická káva káva s Reishi

krátkodobé dodání energie dlouhodobé dodání energie

překyselení organismu neutrální ph alkalyzátor –

neutralizuje kyselost těla

vyplavuje vápník dodává minerály

odvodňuje organismus nedochází k odvodnění

zatěžuje srdce posiluje srdce

vysoký obsah kofeinu minimální obsah kofeinu

a další negativní účinky díky kofeinu a další pozitivní účinky díky vlastnostem Reishi