Sú to vhodné šaty na menšiu svadbu ako hosť?

kikuska83_
30. dec 2023

Myslíte, že sú to vhodné šaty na menšiu svadbu ako hosť? Svadba bude v máji, takže veľmi teplo asi ešte nebude. Ak by boli vhodné, aké doplnky by ste k nim zvolili? Biele lodičky napr.? Nechcem žiadne róby, ani dlhé šaty, mám dve malé deti, tak chcem niečo pohodlné..

dzulli1980
30. dec 2023

Za mňa toto na svadbu určite nie.

katkakuch1
30. dec 2023

@kikuska83_ ak nemajú určený nejaký dresscode tak prečo nie? 🙂 veď hlavná je nevesta so ženíchom a nejdeš v teplákoch. Je to len na tebe 🙂

pribinak
30. dec 2023

Pekne, ale dosť krátke, aj keď nechceš dlhé šaty, tieto sú príliš krátke

simik22
30. dec 2023

Nie

hradnapani
30. dec 2023

mne sa zdaju privelmi kratke na takuto prilezitost. O nieco dlhsie kludne.

janinah
30. dec 2023

Zohnes sa k dieťaťu a bude ti gate vidno.No,nehodia sa.

7lenka11
30. dec 2023

Nechápem, prečo by sa nehodili. Veď siahajú takmer po kolena, či zle vidím? Za mňa sú pekné a uplne v pohode by som si ich obliekla. Keby si videla, čo mali niektoré baby na mojej svadbe 🙈 jednej skoro vypadli prsia z výstrihu, druha prišla v obtiahnutých šatách od Číňana bez podprsenky, tretia bola oblečená ako do prace. Tieto tvoje sa mi páčia a na jarno-letnú svadbu by som si ich dala. Pokiaľ to nie je nóbl svadba, kde vyžadujú dlhé šaty, tak za mňa 👍

hradnapani
30. dec 2023

@7lenka11 toto nie su po kolena, pozri lepsie, kde ma boky a kolena na foto ani nevidno. Ja uz som sa takto dobehla a tie saty, co som si objednala mi ledva zadok zakryli :D odvtedy si davam pozor a toto je ten typ siat.

kikuska83_
autor
30. dec 2023

@7lenka11 svadba bude menšia, dedinská, samotná nevesta nebude mať nejaké nóbl dlhé šaty, preto nechcem ani ja žiadnu róbu, predsa ma vyniknúť najviac nevesta. Šaty som mala raz oblečené na oslave, teraz mi stoja v skrini. Zohnúť sa viem v šatoch, nič mi nevidno, dĺžka je po kolená, keďže ja som nízka 156 cm.

joannita
30. dec 2023

@kikuska83_ mne to pride ako nocna kosela prepac 🤷‍♀️

janai1
30. dec 2023

Áno sú vhodné a sú pekné

kamatopo
30. dec 2023

Tak na takú svadbu akú popisuješ by som si ich dala.

euka210
30. dec 2023

@kikuska83_ ked su ti po kolena, tak v pohode.

nika23t
31. dec 2023

@kikuska83_ neviem, moja 13rocna si také niečo vybrala na svadbu. Ja ako dospelá žena by som sa poobzerala po niečom inom (už len preto, aby sme neboli v rovnakom). Ale ak sa v nich cítiš dobre, tak prečo nie.

vkatush
31. dec 2023

@joannita presne to mi napadlo. Boli sme minulý rok na svadbe, kde baba mala skoro rovnaké šaty ako na obrázku, akurát že bez rukávov, také ramienka.
Väčšinou neriešim, kto ako vyzerá, ak je to v dresscode. Ale ona vyzerala, akoby práve vyšla z postele v tých šatách. A ešte k tomu mala silonky, na ktorých riadne bolo vidno ten tmavý predel medzi nohami a panvou na stehnách, lebo šaty boli kratšie. No vyzeralo to strašne, dievča radšej presedelo celú svadbu (mala sa ísť radšej prezliecť, nebývala ďaleko).

@kikuska83_ my sme mali májovú svadbu a vychytali sme riadne teplé počasie, všetci v krátkych rukávoch.
Ak sa ti páčia a sedia ti (hlavne keď si nižšia), je to na tebe, ale ja by som toto skôr brala na obyčajnú oslavu, nie svadbu.

daniela2202
31. dec 2023

@kikuska83_ pre tínedžera budiš, na dospelú ženu sa asi nehodia

tykat
31. dec 2023

@kikuska83_ daj fotku na svojej postave, foto na modelke skresluje.

ibrunova
31. dec 2023

Ak ich máš doma, tak by som si ich dala na takú malú svadbu.

betulinka1
31. dec 2023

@kikuska83_ za mna kludne. Nevidim na nich nic zle, das lodičky, pekne spravis vlasy.

kikuska83_
autor
31. dec 2023

Ďakujem vám za rady dievčatá 😉, uvidím ešte aká nová kolekcia príde do obchodov na jar, mám rada mohito obchod, tak možno vyberiem niečo lepšie. Tiež mi prídu tieto šaty skôr do práce.... veselý Silvester želám 🤗

bluehorsee
31. dec 2023

Podla mna su pekne. Same o sebe jednoduche ale ked zvolis pekne zlate doplnky, tak hned budu vyzerat inak. Hejty si nevsimaj, neznamena ze, ak su modelke na obrazku nad kolena, tak budu aj tebe kratke, mozes mat inu postavu ako ona a mozes byt aj o dost nizsia. Navyše je uplne zbytocne, ze sa pytas na nazor cudzích zien na MK, kedze ta ani nepoznaju a kazda z nas ma svoj vkus. Ak sa ti pacia a citis sa v nich dobre tak si ich obleč😊a ak aj nie, tak do maja je casu dost, mozes najst nejake saty aj tu na MK, či inde.

mirkam3
31. dec 2023

@kikuska83_ mne prídu tieto saty na foto sko saty z polyesteru za 12 eur z New Yorkeru. Ak už podobný strih, tak potom voľ určite nejaký kvalitný materiál, a bude to vyzerať uuuuplne ináč.

morusha
31. dec 2023

@kikuska83_ Nech pozerám ako pozerám, pre dospelú ženu na takúto príležitosť nie, rozhodnutie je ale na tebe

januska12323
31. dec 2023

Podľa mňa sú len také letné nie slávnostné. Ale ak nechceš druhé kupovať kľudne si ich daj.

stanulienkat
31. dec 2023

V lete na zmrzku. K tomu zabky, slnecne okuliare....Absolutne nevhodne na svadbu.

joannita
31. dec 2023

@bluehorsee preco hejty? Ved sa pytala na nazor.
Hejty by to boli, keby sa na nazor nepytala a my ju hodnotime.

mirka08111
31. dec 2023

@kikuska83_ spoločensky sa to nehodí.... dĺžka nad okolo kolien. Celkovo na spoločenské udalosti vyznievajú krátke saty lacno....

7lenka11
31. dec 2023

@mirka08111 to už vôbec neplatí, že spoločensky sa na svadbu nehodia.. v zahraničí je bežná prax, že sa na pozvánku píše dress code.. a teda videla som svadby v zahraničí, kde boli všetky ženy v mini šatách.. išlo o svadbu pod holým nebom a po nej kokteilová párty.. jasne, pokiaľ je svadba v kostole a so všetkými oficialitami, tak sa vyžadujú dlhšie šaty a určité farby.. ale svadby na lúke, v stodole, na chate, na záhrade si určite nevyžadujú dlhé róby.. opýtajte sa hociktorého protokolistu.. svadby nadobudli rozmanitý charakter a tomu sa prispôsobuje dress code, forma obradu, zvykov, občerstvenia, zábavy..

7lenka11
31. dec 2023

@kikuska83_ ja by som sa tých šiat ozaj nebála.. na posledných troch svadbách som mala šaty nad kolena, a teda málokto mal dlhšie šaty.. vlani v júni som bola na svadbe, kde ani muži nemali obleky, len košeľu a nohavice.. svadobnej máme trčali kolena a nikto sa nepohorsoval.. opakujem, všetko závisí od charakteru svadby.. ja by som zase nechcela zažiť situáciu, že idem na malu neformálnu svadbu a prídem v róbe hornej Plesu v opere.. sama by som sa zle cítila.. ale samozrejme vždy sa dá opýtať novomanzelov, či majú preferenciu v dress code