Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vaše skúsenosti s gélovými kapsulami Persil

konik_testuje
29. okt 2019

Pranie špinavej bielizne, to je nikdy nekončiaci boj. Zatiaľ nikto nevymyslel, ako nás od tejto domácej práce ušetriť... Takže zatiaľ môžeme len udržiavať našu práčku v chode a vyberať najúčinnejšie pracie prostriedky. Mamičky z Modrého koníka vyskúšali účinnosť gélových kapsulí Persil Discs 4v1.

Persil Discs 4v1 sú unikátne preddávkované gélové pracie kapsule so štyrmi komorami, ktoré v sebe ukrývajú štyri funkcie pre dokonale čistú bielizeň. Zložky obsiahnuté v receptúre Deep Clean a umiestnené do štyroch oddelených komôr sa zmiešajú až v priebehu pracieho cyklu, čo umožňuje ešte intenzívnejší prací výkon vďaka zachovanej maximálnej účinnosti aktívnych zložiek.

V jednej gélovej kapsuli Persil Discs 4v1 získate hneď 4 benefity naraz. Nové pracie kapsule so štyrmi komorami a Deep Clean technológiou kombinujú štyri kľúčové vlastnosti, ktoré zaistia perfektný výsledok prania.

1) Odstránenie škvŕn: vysoko optimalizovaný mix enzýmov v prvej komore zaistí odstránenie aj tých najodolnejších škvŕn.

2) Žiarivosť farieb: zložky v ďalšej komore rozžiaria bielu a rozjasnia farebnú bielizeň až o 50 %.

3) Dlhotrvajúcu sviežosť: tretia komora obsahuje látky, ktoré prinášajú intenzívnu vôňu s dlhotrvajúcou sviežosťou.

4) Ochrana vlákien oblečenia: štvrtá komora obsahuje ošetrujúce látky, ktoré jemne pôsobia na textilné vlákna, preto sa Persil Discs 4v1 dokážu o tkaniny skvele postarať.

Pre všetkých, ktorí si želajú perfektný výsledok prania a nemajú času nazvyš, sú títo moderní pomocníci ideálnym riešením. Persil Discs 4v1 sa predávajú v plastových boxoch s detskou poistkou a s papierovou odnímateľnou etiketou. Obe časti obalu sú recyklovateľné, stačí ich uložiť do triedeného odpadu.

Jedinečné Persil Discs 4v1 sú k dispozícii v dvoch prevedeniach: Universal a Color hneď v niekoľkých veľkostiach. Najmenšie balenie obsahuje 11 pracích kapsúl.

Viac informácií nájdete na www.persil.sk 🙂

Pozrite sa, ako dopadlo testovanie priamo v domácnostiach a práčkach mamičiek z Modrého koníka.

lauruska1234
2. nov 2019

Persil, ako si so škvrnou poradil 🙂

#test_persil #recenzia

Ani ma nenapadlo, že z pomedzi všetkých zapojených mamičiek by som mohla mať také šťastie a vyberú našu domácnosť na testovanie Persil DISCS 4v1. O to väčšia radosť to bola, keď mi prišla správa, že nás vybrali a môžme testovať. Hneď ma napadlo niekoľko takých bežných škvŕn, ktoré MUSÍM podrobiť testovaniu a napísať recenziu.

Dostali sme na testovanie Persil DISCS 4v1 univerzálne.

Osobne nemám rada kombinované veci, prídu mi ani sem ani tam, proste slabé lebo chcú byť aj tam aj tam.. Univerzálne prostriedky používam zväčša iba na bielu bielizeň, pretože obsahujú rozjasňovače a môžu vyťahať farbu z oblečenie, takže určite za seba NEodporúčam na čierne! aj keď už som videla veľa ľudí prať aj čierne v uni pracom prostriedku, ale môže sa stať že vyšedivejú. Ale to už je na každom.

Výhoda oproti farebným DISCS je, že univerzál majú teplotu prania v rozmedzí 20-95°C a farebné iba do 60°C, takže sú vhodné na pranie aj pri vysokých teplotách.

Dobre je aj vymyslené uzatváranie proti deťom, naozaj aj ja som mala pár x sa problém dostať k tým kapsuliam. Treba naraz zatlačiť dnu vyznačené body a následne nadvihnúť. sem tam sa môže stať ako mne, že sa jeden šprajcne a nejde to, ale vždy sa podarilo úspešne dostať k nim 🙂

Kapsule sú super nadávkované! : na bežné pranie špinavej bielizne Vám stačí 1kapsulu vložiť do práčky do bubnu a následne vložiť bielizeň. Kapsule Persil Discs 4v1 kombinuje štyri sily v jedinej kapsule ( 1. odstráňovač škvrn, 2. dlhotrvajúca sviežosť, 3. ochrana vlákien, 4. žiarivosť farieb), tj. nemusíte už ku kapsuliam pridávať ďalšie pracie prostriedky ako sú odstraňovače, aviváž, atď.

Pri väčšom objeme prádla alebo pri veľmi znečistenom prádle uvádzajú použitie 2kapsúl (tj nad 4,5kg prádla), čo môže pranie predražiť-cena za praciu dávku.

Musím uznať, že kapsule majú aj dobrý tvar a sa aj rýchlo rozpúšťajú, nakoľko sa mi počas testovania ani 1ks NEzasekol v bubne medzi sklom a bubnom v tesnení, ako sa mi často stávalo pri inej značke. (samozrejme toto hrozí iba pri predom/bokom plnených práčkach a je to veľmi častí jav, ktorí mám odpozorovaný na internete a prečo kapsule nepoužívajú alebo neodporúčajú niektorí spotrebitelia.

V teste so škvrnami (komora na odstránenie škvrn) si poradil veľmi dobre, až nadpriemerne by som povedala viď foto:

Upozorňujem, že neboli pri praní použité ďalšie pracie prostriedky ako sú odstraňovače škvrn, aviváž, predpieranie atď a prala som na svojich obľúbených bežných programoch.

prané 50°C, 1:40h

Áno detské hovienka (ako som písala v krátkej správe, možno ma zhejtujete, ale patrí to k malým detičkám a častý problém ako ich odstrániť) biele body bolo čerstvé a hviezdičkové som nechala 1deň zaschnúť-keď už testujeme tú silu, tak teda poriadne) a ako je vidno na druhej foto ani stopa po nečistote. prané 1:40h, 50°C

Kuchynské utierky, opäť večný problém v domácnosti, neidentifikovateľné škvrny-mix všetkého možného z kuchyne, vypraté na 70°C, čas si práčka určila sama na zrýchlenom programe

Tuto som si dala opäť kako a ešte tu máme pretlak. pranie klasika 1:40h, 40°C kako zišlo a ako som čakala sa aj stalo a trošku pretlak ostal, ale úplne slabo je to vidieť. ps-pretlak je moja nočná mora

tu som použila a dokúpila si aj na farebné Persil DISCS 4v1, pretože som bola veľmi spokojná počas testovania, ako je vidieť, tiež si poradil so škvrnami (wild west) komplet denný chod zo škôlky a hviezdičkové boli jahody s čučoriedkami.

Test sviežosti: žiaľ nejde tu pridať vôňa ale naozaj veľmi pekne voňajú aj kapsule, aj prádlo po dopraní mokré, práčka a kúpeľňa pri praní. Nakoľko mám sušičku prádla sušila som iba tam a aj po dosušení bolo prádlo voňave 🙂

Test žiarivosti bielizne: nepodarilo sami to nejak odfotit poriadne ale prádlo vyzeralo byť belšie po vypratí, žiadne zašednuté, ale pekné biele-na bielu odporúčam!

Ochrana vlákien: k tomuto sa neviem nejak vyjadriť, ale nepostrehla som nejak opotrebenie viac prádla pri používaní kapsôl, takže asi je šetrný k prádlu a vláknam

Páči sa mi, ako po spotrebovaní kapsúl viete vyseparovať obal a aj papierovú potlač. ja napr parfume card (kartička je vložená v kapsuliach) používam do skríň, do plienkového koša na prevoňanie (taký malý tip)

Poďme na mini zhrnutie:

+jednoduché dávkovanie

+možná vysoká teplota prania až do 95°C

+odstraňovanie škvrn, vôňa, sviežosť

+detská poistka resp.otváranie boxu

+príjemná vôňa aj po vysušení prádla v sušičke

+separovanie

+žiarová biela po vypratí

-môže sa zaseknúť kapsula medzi sklom a bubnom-mne sa nestalo

-môže byť vyššia cena pri použití 2ks kapsúl pri jednom pracom cykle na dávku

za mňa určite áno a už som si aj dokúpila nové balenie univerzál a aj na farebné ;)

lilianna1988
4. nov 2019

Persil versus odolné škvrny

Ahojte😊 V prvom rade musím prezradiť, že som sa veľmi potešila keď ma vybrali na testovanie kapsúl Persil Discs 4in1😊.
Som si povedala: teda ukážeme tým kapsulám čo to sú ozajstné škvrny😊. Moje 2 ročné herečky nešetria oblečenie, od rána sú ako malé prasiatka😉😆

Prvé dojmy

Otváranie obalu sa mi nepodarilo vždy tak ľahko, jednoducho. Keď sa človek ponáhľa alebo si nedá pozor tak ako ja,môže sa poškodiť vrchnák(treba mať lepšiu techniku asi 😅).
Tvar a 4 komorové prevedenie kapsúl sú praktické a zároveň moderné.
Vôňa je silná, svieža. Pribalená voňavá kartička je ako bonus😉

Skúsenosti, postrehy

Odstránenie škvŕn
Musím povedať, bežné nečistoty vypral raz dva. Škvrny ako čokoláda s džemom, mastnejšie paprikové neodstránil úplne. Okakané nohavičky po babách som najprv dala prať bez namočenia. Miestami bolo vidieť stopy po veľkej nehode😊. Skúsila som potom nechať dlhšie namočiť, ale jemné fľaky tam aj tak ostali, čo sa dá prežiť 😉

Žiarivosť farieb
Táto vlastnosť kapsúl ma príjemne prekvapila. Ako aj sľubuje, prádlo je ozaj žiarivejšie, belšie. Najväčší rozdiel docielil na manželových pracovných tričkách a na mojich teniskách.

Dlhotrvajúca sviežosť
Vôňa je priam božská🤗. Vôbec nie je potrebné pridať aviváž. Vyskúšala som kombinovať s avivážou a bolo to zbytočné😊, tá vôňa krásne prekryla aviváž😉.

Ochrana vlákien
Prádlo je jemné, hebučké.

Persil Discs 4in1 by som zhodnotila celkom dobre, i keď za mňa odstraňovanie škvŕn dopadlo slabšie.

adusqua
4. nov 2019

#recenzia
#test_persil

Pracie prášky, gély, kapsule sú produkty, bez ktorých si náš život už len veľmi ťažko vieme predstaviť. Avšak vybrať si ten správny môže byť poriadny oriešok.

Ja som pre vás otestovala aspoň tieto gélové kapsule Persil DISCS 4in1 😁

Tieto kapsule by mali zabezpečiť:

Odstránenie škvŕn
Žiarivosť farieb
Dlhotrvajúcu sviežosť
Ochranu vlákien
Moje dojmy a skúsenosti v týchto bodoch sú:

Škvrny naozaj odstraňuje, no nie s každou si poradil, takže v budúcnosti ho použijem aj s prípravkom na škvrny


2. Farba žiari a naozaj biele prádlo bolo belšie po vypratí v kapsulách ako v klasickom Persil géle

3. Úžasná vôňa, ktorá naozaj dlho trvá, takže aviváž vôbec nepotrebujem 😊

4. Tento bod veľmi neviem posúdiť po dvoch týždňoch testovania 🤦 ale mužove pracovné ponožky krásne zmäkli a boli príjemné na dotyk po vypratí, takže niečo na tom bude 😁

Za seba tieto gélové kapsule Persil DISCS 4in1 odporúčam nakoľko sa mi veľmi páči, že ich stačí hodiť do bubna a netreba žiadnu aviváž a prádlo je mäkké a prevoňané úžasnou vôňou 😊🌷🌼 !!!

renci777
4. nov 2019

Nekonečný príbeh... prádlo....

#test_persil #recenzia

Všetky to poznáte, ten sen o prázdnom koši na prádlo 😀 a voňavej domácnosti...

Ihneď po prijatí balíčka som sa vrhla na prádlo. Ako prvé ma zaujalo balenie, s ktorým som mala ehmm trošku problém a musím uznať, že dieťa sa k obsahu určite nedostane 😉.
Prala som snáď všetko čo mi napadlo. Začala som prádlom najmenšej členky našej rodiny, nasledovalo dospelácke prádlo, záclony, posteľné prádlo, jedálenské prestieranie a športové oblečenie.

Ako sa s tým persil pobil ???

Musím uznať, že škvrny od rajčin, mrkvy, či iných dobrotiek vôbec neboli problem a skoro všetko kapsule odstránili bežným praním pri štyridsiatich stupňoch. Posteľné prádlo bolo krásne voňavé, záclony ožili a náš domov vyzeral na chvíľu ako zo škatuľky.Škrvny od trávy a blata boli nemilosrdne odstránené a v neposlednom rade ma milo prekvapilo, že moje oblečenie z fitka zrazu krásne voňalo, nakoľko som s funkčným prádlom večne bojovala.
Čo som však postrehla počas testu, mastné škvrny ostali mastnými a prádlo po vybratí z práčky akoby vŕzgalo. Taktiež cena kapsúl je vyššia ako pri bežnom prášku Persil, no nie je nutné použiť aviváž.

Takto by som zhodnotila testovanie:

+ príjemná vôňa

+ odstránili väčšinu fľakov

+ nie je potrebná aviváž, či papieriky do sušičky

+ jednoduché použitie

+ bezpečnostný uzáver a možnosť separovať

- neporadil si s mastnými fľakmi

- trošku vyššia cena

Na záver musím povedať, že si kapsule vybojovali svoje miesto v našej domácnosti aj napriek vyššej cene a neskutočne sa mi zapáčilo to jednoduché používanie v zmysle hodím kapsulku a idem.

Vaša Renča

hviezdickamaria
4. nov 2019

"Daj to do špinavého prádla!" túto vetičku používam niekoľko desiatok krát do dňa... Pri piatich deťoch sa veru niet čo čudovať 🤔

Aj napriek tomu, že je pranie v takej veľkej rodine naozaj nekonečný príbeh a dno koša som videla iba zopár krát... Mám to rada... Tú vôňu a pocit čistoty 😍. Tohtoročné babie leto bolo ako stvorené na pranie. Od oblečenia cez posteľné pradlo až k záclonám, dekám a vankúšom ❤️

Keďže som adresu poslala neskôr ako bolo treba... a už som ani nedúfala, že mi niečo príde, balíček mi došiel o týždeň neskôr, a tak som mala na testovanie o jeden týždeň menej ako ostatní. Ale nevadí. O to viac som sa do toho zažrala, aby som nič nezameškala 🙂 a všetko dohnala 🙂Ako prvé som do práčky hodila, čo mi práve prišlo pod ruku a čoho bolo v tom našom bezodnom koši najviac 🤣 ach ta vôňa!!! Keď som prádlo vyvesila, vôňal po ňom cely byt! Dokonca si to všimli aj deti a manžel 👧👧👧👧🧔A tak prišli na rad fľaky. Fľaky od mandariniek, čokolády, džúsov, všetkých druhov polievok a druhých jedál. A ja som sa pri každom fliačku tešila ako malá, kedy ho budem môcť vyprať 🤣

Celý týždeň som na deti hlas nezdvihla kvôli zašpineniu 🤣🤣🤣 práve naopak. No mám pocit, že sa nevedeli zašpiniť ako v bežnom živote, ked po nich "vrieskaaaam" aby si oblečenie šanovali.... Asi maarfiho zákon... 🤔🙈

Tak som siahla po piknikovej deke, ktorú sme cele leto nosili na pikniky pred blokom a na kúpaliska a veru si toho jedla a fľakov od blata, hliny a trávy užila až až.... Naša pikniková deka normálne ožila! Po vypratí nebolo po fľakoch ani stopy! Zmizli dokonca aj staré, ktoré mi po predchádzajúcich praniach ostali, takže za mňa naozaj 👌👌👌

A keďže k nám koncom leta pribudol ďalší "fľakorobič" bolo načase vyskúšať tie najhoršie fľaky ake existujú. 🤣

💩💩 Ano su to žlté babätkovské kaky 💩💩FĽAKY SICE NEZMIZLI .... No nato, že som 💩 nepretrela absolútne ničím ani nepredprala, ani nešúchala, dopadlo to na 1- 🤣 s mojím starým gélom, by sa kako ani nepohlo, takže v najťažšom teste kapsule persil obišli naozaj obstojne 🙂

Fľaky od mandaríniek zmizli úplne a s tými som mala naozaj obrovský problém pri mojom doterajšom pracom prostriedku 👌👌👌

A periem ďalej 🙂 ešte som si nechala jeden disk persilu na vianočné upratovanie 🤣 no manžel už pozeral letáky a akcie, kde by sme si ich mohli kúpiť za výhodnejšiu cenu, keďže pre mňa jediná nevýhoda tychto kapsul persil je VYSOKÁ CENA.

Ďakujem za možnosť tohto krásneho voňavého testovania 👃👃👃

#test_persil

#recenzia

lucia898989
5. nov 2019

#test_persil #recenzia Dostala som možnosť testovať nové pracie kapsule persil disc 4 in 1. Pravdu povediac kupujem celý život iba konkurenčnú “zelenú” značku. Takže k testu som pristupovala s neistotou. Avšak už po prvom praní ma okúzlila vôňa v celej kúpeľni čo je pre mňa veľmi dôležité. Prádlo bolo krásne čisté a voňavé. Persil ma tak zaujal, že som si prikúpila aj ďalšie kapsule persil disc 4 in 1 na farebné pradlo. Nesklamali ani tie 👌 S väčšinou škvŕn si Persil poradil, prádlo bola čisté a voňavé. Ja som veľmi konzervatívny typ človeka a nemám rada zmenu, ale po tomto testovaní musím povedať, ze veru zmením “zelené” kapsule na pranie za Persil pracie kapsule a už teraz sa teším na iné vône a druhy Persil kapsúl.

koukla
5. nov 2019

Persil úsmev vyčarí,keď fľakov ťa hneď zbaví..

Keď som videla, že môžem otestovať nové 4 komorové Persil discs 4 in 1, ihneď som sa zapojila, lebo u nás býva kvantum špinavého prádla.Doma sme štyria, dve malé deti, jedno vo veku 5 rokov a druhé 6 mesiacov. To staršie je ako reklama na špinavé prádlo. Vždy sa „teším“ ako príde zo škôlky a prinesie prekvapenie v podobe ďalšej škvrny a mne milión otáznikov v hlave ako sa škvrny zbaviť, tak ja že poďme si zasúťažiť.. Juchú vybrali ma ☺ Nedočkavo som čakala na kuriéra a kedz budú kapsle konečne doma. Po otvorení balenia ma čakala príjemná vôňa a šikovný tvar kapsúl. Keďže u nás sa perie pomerne často, aj 3-4 krát do týždňa,tak aj hneď prvý deň ako kapsle prišli naša práčka fičala a to sa už pralo s novými Persil discs 4 in 1. Naša najmenšia má v obľube tiež zašpiniť prádlo,kedže príkrmy u nás idú jedna radosť a my sa ľúbime buď povrackať alebo zašpiniť, len tak nešikovne. Legínky špinavé od príkrmu, bodyčko aj mama.. Šup s vecami do práčky bez namáčania a striekania. Bola som zvedavá ako to nové Persil kapsle zvládnu a bola to topka veru. Žiadna škvrna a prádlo pekne čisté a voňavé aj bez aviváže. Povedala som si, že budem prať výlučne bez aviváže, keďže testujem aj vôňu a sviežosť a bola som milo prekvapená, krásna vôňa.

Test Persil kapsúl no.2 bolo keď sa nám nakopili utierky z kuchyne, uteráky, osušky a také prádlo vhodné na 60°C pranie. Chcela som vyskúšať ako zvládne Persil tento typ prádla, teda naše osušky aj utierky. Špinavé z kuchyne, z utierania rúk a osušky zajdené, kde ostáva stará koža. Zase bez aviváže a výsledok wow. Krásne čisté,bez škvŕn a krásna vôňa v celom byte.

Pranie s Persilom číslo 3. Zahájené praním tentokrát bieleho prádla celej rodiny. Veľká spokojnosť s žiarivou bielou bez namáčania a akýchkoľvek prípravkov na škvrny. A to nehovorim o tej vôni po vypraní bez aviváže. Ponožky našej malej boli veľmi špinavé a aj prané predtým, ale škvrny ostali. Po použití Persilu krásne a vybielené. Veľmi ma Persil prekvapil ako to zvládol, lebo oblečenie bolo akosi osviežené bielosťou a vyzeralo ako nové.

Tento test s Persil kapsulami by som najradšej neaobsolvovala,nakoľko to nebol pozitívny pohľad pri rannom budíčku nášho syna. Synovi v noci tiekla krv z nosa, čo si ani nepamätal a nevedel. Takže všetko špinavé od návliečok,cez plachtu,pyžamo.. kompletne ako na zabíjačke vyzerala postel hybaj hneď do práčky, kapsula Persil, 60°C a bez aviváže. A výsledok? Wow on to dal úplne,že sa to krásne celé vypralo. A hlavne krv to vypralo bez namáčania, striekania prípravkov na škvrny lebo na toto nebol ani čas.

Na záver by som chcela povedať, že testovanie nových Persil kapsúl som si užila a bolo to vždy niečo,na čo som sa tešila, lebo každé pranie mi vyčarilo doslova úsmev na perách.

Ďakujem tímu Modrého koníka, že ma vybrali na testovanie nových Persil discs 4 in 1 a dali mi možnosť sa vyjadriť a možnosť voľby. Odteraz kupujeme už len tieto ☺

#test_persil

#recenzia

katarina1984
5. nov 2019

Persil DISC 4 v1
Dostala sa mi možnosť testovať tento Persil 4 v 1. Pokukovala som po ňom v obchode, ale úprimne, neverila som mu a samotná vôňa (poznám práškový) ma nijako nelákala. Tak som si povedala, dám mu šancu. Veď všetci muži si zaslúžia druhú šancu 😉

Prvou skúškou boli odolné škôlkarské škvrny a pieskové ponožky. Nevypral to ani môj doteraz používaný práci gél, kde som používala aj aviváž. Musím dať za 👍 že tu nie je potrebná aviváž lebo ozaj prádlo vonia pekne(konieckoncov aj ušetrenie peniažkov) , no zrejme sa k nej vrátim lebo mi chýba jej vôňa.a výsledok? veď posúďte saméZvládol to 💪🏻💪🏻💪🏻

Moje najväčšie očakávanie bolo ako to dopadne pri bielom prádle(nakoľko pracujem v zdravotníctve a dennodenné nosenie si vypýtalo svoju daň). Nesklamal ani tentokrát. (pre porovnanie na každom obrázku je spodné prádlo úplne nové)

zúbok to schytal pri tmavom prádle. neviem ako sa tam dostal 🤷🏼‍♀️ no persil ho zachránil.

A čo sa týka prania tmavé prádla sa moc neviem vyjadriť, nakoľko je tmavé aj keď sa vyperie 😉🤭

Ak sa rozhodnete práve pre Persil 4 v 1 určite neoľutujete, minimálne za šancu to stoji.

Nehovorím, že ostanem už len pri Persile, ale čo sa týka bieleho prania,tak určite.

Želám krásny deň 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli