• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
@ellise to je možné, že v češtine je "o seriálu", ale v slovenčine určite nie... :wink:
to z toho facebooku fakt neskutočné... najviac mám rada výhovorku, že "obsah je dôležitejší ako forma", potom ma ale udivuje, ako sa vo všetkých ostatných oblastiach v živote zameriavame na tú formu (viď móda, diéty, makeup, kto ako vyzerá, čo si obliekol, dizajn všeobecne...), ale v písomnom prejave je zrazu dôležitejší obsah... ale tento človek má aj ten obsah asi na takej úrovni, ako tú formu... :frowning2:
30. sep 2010 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka to si krásne napísala ! :slight_smile:
30. sep 2010 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takto píše na fb moja neter...14 rokov :
prosím ptm mi porvrdtee to práátelstvo na fejse.. som si spravila nweewy lebo tu sa mi nedalo zmenit to švacnute meno.. :D

mi je zla ked to čítam...to je des.... :confounded:
30. sep 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 "potom" je proste strašne dlhé slovo :wink: a "ia" je náročnejšie napísať asi ako "áá" (asi hlavne, keď ťukáš dvomi prstami :grinning: ) a "švacnutý" som už ako dlho nepočula :grinning: No ale cudzinec by neveril, že píše "slovensky" :wink:
30. sep 2010 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani3012 ďakujem :slight_smile:
30. sep 2010 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 jj, a to moje taky tak stará dcera známých tam má fotku do půl těla nic na sobě, zahalená vlasama a ročník narození o 7 let dřív, takže se vydáva za 19ti letou. já někdy horko těžko vyluštím, co chtěla napsat:slight_smile:))).
30. sep 2010 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 k tej fotke by som sa asi tiež vyjadrila, ale to by bolo na inú diskusiu... čo sa tie baby potom divia, že chlapi idú len po "tom", keď sa na webe vystavia nahé... a potom čakajme, že nás niekto osloví pre tie múdrosti, čo píšeme v "statusoch"!!!! ???
30. sep 2010 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dneska se psaní a čtení nenosí, vlastně..co se nosí, když se nic nenosí???? jsme mimo téma, končím, ale štve mě to.
30. sep 2010 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 treba založiť novú tému "tá dnešná mládež" :grinning: :grinning: :grinning:
30. sep 2010 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toto sem musim napisat... :astonished: ! Z diskusie na internete..."ja SY nemyslim..." Toto snad niekto ani nemoze mysliet vazne!!!!!! :astonished: :confused: :zipper_mouth:
30. sep 2010 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sharlotta ako niekoho takto napisat si napadne?? :wink:
30. sep 2010 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sharlotta :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :angry: :angry: :angry: take perly na FB doslova sa premnozili ... :grinning: :angry: ja neviem co ich ucia v skolach.. :angry:
30. sep 2010 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek školy očividne už svoju funkciu vzdelávania národa neplnia... však sme boli jedným zo štátov s vysokou úrovňou školstva, ale zo západu prišiel názor, že učenie sa informácií, pravopisu a pod je zbytočné, deti sa majú naučiť komunikovať, presadzovať svoje názory, debatovať, vyhľadávať info (keďže všetko je na wiki), no a tu to máme... sy... toto je asi maximálne dno...
30. sep 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek dnesnym deckam nic nevadi...aj ked sa ich nieco snazis naucit, im to staci na 30%...poznam to velmi dobre...ucim na strednej...Oni sa ani nehanbia, ani ked im pravopis opravujem v pisomkach...Este sa hnevaju, ze nemame slovencinu.
30. sep 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek kdo nemá snahu se naučit, do toho to nenaleješ ... můžeš to do děcka tlouct horem dolem, ale pokud samo (nebo rodiče) nemá zájem, tak je výsledek nulový ... :frowning2:
30. sep 2010 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale je to strašne smutné... :frowning2: kam to tá spoločnosť speje!!! :wink:
30. sep 2010 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka hlavne ze za ministra skolstva vzdy "upracu" niekoho, kto je do poctu, len aby strana mala o 1 ministerske kreslo viac...ale to uz odbocujem...
30. sep 2010 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka věděla bych, kam to spěje, ale nesluší se to říkat veřejně a nahlas :grinning:
30. sep 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sharlotta u vás taky? :fearful: tak to bude vaše školství na úrovni našeho ... :unamused:
30. sep 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môj syn teda tiež minule napísal, že namisleni slon, ale je len druháčik, takže pravopis sa ešte neučili... to len mňa museli pomaly omývať :grinning:
30. sep 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa do prdele? Po našom do zadku? :grinning:
30. sep 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula přesně tam.
30. sep 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula tam a možná ještě dál :grinning: a pěkné výročí přeji :slight_smile:
30. sep 2010 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby to je strasne mate pravdu ale potesim Vas teda ''
ono je to problem europsky verte mi vidim to aj tu v fr.. uroven klesa rokmi.. :angry:
30. sep 2010 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môj brat, mal asi 12 a strašne zažratý do programovania si urobil internetovú stránku, ale keďže vedel, že ho vždy opravujem, lebo robí chyby, tak tam dal takú poznámku pre návštevníkov, že: "... za gramatické chibi neručím..." :grinning:
30. sep 2010 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: ftipálek
30. sep 2010 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. sep 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka, potom podle jakého vzoru ve slovenčine se skloňuje seriál?
30. sep 2010 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise o serialu , by jedien povedal vychodoslovak.. :grinning:
o kom o com... ... :wink:
30. sep 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek ale ,,,,@ellise je rodená vychodoslovenka, tak má nato právo :grinning:
30. sep 2010 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok