• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
@mexx hej, to sú preklepy, jasné.. oba zhovadené pády :stuck_out_tongue_closed_eyes:
idem sa hanbiť do kúta...
A keĎ už sme pri slovke hanba, tak nechápem, prečo každý píše hamba :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. okt 2010 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lebo to nevedia. :grinning:
6. okt 2010 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Do doktora sa chodí na východe, nie? :grinning:
Ale aj Poliaci to tak majú, ale to už je spisovne...
6. okt 2010 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...no ked iba do doktora a nie do doktorky :grinning: ale fuj, ikke, co to tu pises :zipper_mouth:

"neaku radu ako si privirobyt"
mam radu: rozhodne si nezarobi jazykovymi korekturami
6. okt 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke ona určite ani nevie,čo je korektúra..... :sweat_smile: :grinning:
6. okt 2010 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke pokiaľ aspon neakú, tak OK, to je sčasti foneticky, ale čo tu vídam, že niakú, to ma teda myká
6. okt 2010 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto som práve našla v jednom internetovom obchode :grinning:
SIEŤKA PROTI HMIZU NA KOČíK
6. okt 2010 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni, takže 2. a 4. pád..... dělitelné 2 ( mě), 3. a 6. pád... dělitelné 3 ( mně) :slight_smile: asi toto bude nejlepší pomůcka
6. okt 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca85 hmiz? bože, svět se v prdel obrací ... :rolling_eyes:
6. okt 2010 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já na stránce jedné realitky .....nachází se v oběktu :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. okt 2010 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, zatím jsem k vám nepřispěla, ale pravidelně vás čtu a lámu se tu smíchy :grinning: Jinak, jak psala @monkula s hambou...já jsem zase alergická na: pernamentka, verlyba a také když někdo říká: řádově okolo pěti tisíc...( pokud říkáme řádově, tak se používá: škoda je řádově v tisících, milionech....). Řády jsou sta, tisíce, miliony...není řád pěti tisíc....mrkněte občas v 19:30 na Novu...tam se to seká hlava nehlava
6. okt 2010 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mi sme mali
sme soplavy

tak toto som objavila dnes v jednej z tem..... som to musela skopirovat, lebo mi to ani napisat neslo :grinning:
6. okt 2010 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rosslyn ked sme pri tom, tak mna vzdy trha, ked sa ma niekto po navsteve kina ci divadla opyta: a v ktorej rade ste sedeli? ... vzdy odpovedam, v slovenskej narodnej... :wink:
6. okt 2010 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko ve slovenštině mám problém, že nevím, co je špatně :grinning:
6. okt 2010 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rosslyn v divadle je rad a nie rada :wink:
6. okt 2010 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko aha, já myslela, že má být: v kolikáté řadě jste seděli :slight_smile: a rozdíl je teda v tom, že rad je v divadle a rada je třeba v bance nebo v parlamentu?
6. okt 2010 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rosslyn to s tym ktory - kolky to netusim, ale moze byt, ze aj to je zle :confused:
ale rada je vtedy, ked ti niekto radi alebo poradny organ - napriklad slovenska narodna rada. rad je v banke, v divadle, pred obchodom...
6. okt 2010 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeje, toto bude moja nova oblubena tema :wink:
6. okt 2010 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula hamba píšu asi preto, lebo si mýlia hamba - gamba :wink:
6. okt 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak - ja tu "hambu" tiez neviem pochopit....
6. okt 2010 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ako je to so slovenskou "salamou"? ja salame hovorim salama. ale niektori hovoria: salam. ale mne sa to zda, ze je to cesky nazov toho masoveho vyrobku, ako je to teda na slovensku? salama, ci salam? :unamused:
6. okt 2010 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzik77 spravne je salama :wink:
7. okt 2010 o 00:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono to sem moc nepatří, ale stejně ... včera Kuba koukal na zprávy, mluvilo se o tom maďarském kališti, reportér byl Slovák - a Kuba sedí, poslouchá a říká: "Maminko, to je divné, jak může být ten člověk v televizi, když neumí Ř?" :grinning: :grinning:
7. okt 2010 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rosslyn tuhle jsem někde zaregistrovala "řádově 1450" něčeho :wink:
Ale "verlyba" je i můj zlozvyk, tohle bude muset naše dítě naučit říkat manžel, ten "verlybu" není schopnej ani vyslovit a má u toho vždycky záchvat smíchu :grinning:
7. okt 2010 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elitera řádově ....brrr :slight_smile: ono se lépe vyslovuje verlyba a spousta lidí si to proto usnadňuje :slight_smile: taky jsem to tak říkala, než mi někdo vysvětlil, že je to velká ryba. Od té doby už mi verlyba nejde přes pusu, protože mi to nedává smysl.
7. okt 2010 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rosslyn verká lyba je lepší :grinning:
7. okt 2010 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzik77 "hambe" sa aj ja cudujem, pretoze bezne sa pouziva vyraz, ze niekoho "hanime" tak je logicke,ze to bude hanba.
7. okt 2010 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej baby slovenky, a povie sa karelab alebo kalerab? ja myslim, ze kalerab, ale tiez to pocuvam casto krat inak....
7. okt 2010 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Koukám, že kalerab je podobnej problém, jako českej celer/cerel :slight_smile:
7. okt 2010 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Spisovne by mal byt kalerab, ale tiez si to ludia casto zamienaju... :sweat_smile:
7. okt 2010 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok