Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

3 roky používam kvapky do nosa. Je to normálne?

bbarbaraa
17. aug 2012

Uz vyse 3 roky sa mi neustale tvori sopel alergologicka mi nic nezistila hoci sa ma ani nedotkla supla dakaje tabletky ktore vsak nezabrali .. jedine co mi pomaha volne dychat su kvapky otrivin .. bojim sa ze si tak znicim telo ved si ich fukam vyse 3 roky .. mam si dat vybrat nosnu mandlu ? Alebo som na nieco vazne alergicka ? .. neviem uz sama co mi je ale rano ked vstanem normalne citim ze mam zaludok plny hlienov a musim vypit 2 dl. pepsi a to mi pomaha aby som sa nepogrcala . Ma stym niekto skusenosti ? Dakujem za odpovede

bojko777
17. aug 2012

papaj menej syrov a mliecnych vyrobkov, tie zahlienuju. A s tymi kvapkami - su navykove. 😔

petkave
17. aug 2012

A si si istá, že sa pýtaš na správnom mieste?

lauricka
17. aug 2012

kvapky do nosa su navykove, poskodzuju sliznicu a taky clovek uz bez nich ani nevie dychat. V prvom rade Otrivinu sa musis zbavit a urcite zmenit lekara, hento bola nejaka motana.

winona24
17. aug 2012

Normalne to urcite nie je...max 7 dni by sa kvapky resp.spreje mali pouzivat...teda pri väčšine mi tak bolo povedané...sú totiž navykove....treba patrat po príčine...

zuzikkaa
17. aug 2012

po 3 rokoch by sa dalo hovorit o zavislosti!!! takze kvapky vyhodit a sup sup k doktorovi

ikke
17. aug 2012

nie, nie je to normalne, "blahozelam", si zavisla 😒

v prvom rade za zbav tych kvapiek, navod napr. tu
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zavislost-...
nie zo srandy sa pise v pribalovom letaku, ze sa nemaju uzivat dlhsie nez 7 dni.

potom ries hlieny so svojim vseobecnym lekarom, skus nahradit mlieko napr. sojovymi produktmi
na rozpustanie hlienov je z mojej skusenosti dobry sinupret.

alabama0011
17. aug 2012

No, to si si vytvorila uz navyk. Hlieny, plus opuchnuta nosova sliznica.. Jednoznacne treba prestat s tymi kvapkami, inak sa z miesta nepohnes. V pribalovom letaku mas urcite napisane: nepuzivat dlhsie ako 5-7 dni.
Treba ist na ORL, nie alregologicke.

kokorunecka
17. aug 2012

A ešte aj zemiaky zahlieňujú...

hradnapani
17. aug 2012

nie je to normalne, ale chapem ta. Moj muz bol tiez zavislak, lebo roky nemohol poriadne dychat. Napokon bola z toho celiakia a alergia na mlieko (ale to mu zistila asi az piata lekarka v poradi). Tak nech ti alergologicka urobi testy na vsetko mozne, nejaka pricina tam bude a odstranenie mandle je myslim uplne zbytocne. Tu pricinu treba vypatrat.

zuzka1008
17. aug 2012

ja som mala to iste, nakoniec po x rokoch som nasla spravnu lekarku a dala mi Livostin je to super a nadcha do týždna prejde, tusim je to na predpis

stanislavao
17. aug 2012

to sa preco tu pytate? ved diagnozu vam stanovi lekar a nie mamicky na materskej z modreho konika.
urcite nie je normalne 3 roky pouzivat kvapky do nosa. kvapky vytvaraju zavislost - je to v letaciku uvedene, ze sa maju pouzivat mozno max. 10 dni. treba ist k alergologovi, imunologovi, kvapky vysadit a hladat pricinu.

polusinka
17. aug 2012

Ja som používala dva roky a môžem povedať že je to neliečená alergia a už si na kvapkách závislá. Po ročnej liečbe dýcham bez kvapiek už aj v lekárni sa nechytám za hlavu lebo mesačne som na lieky dala okolo50€ ale stálo to za to lebo v noci som chrápala a keď som náhodou kvapky nemala zo sebou tak som hľadala prvú lekáreň lebo som bola nervózna s toho že nemôžem dýchať. Treba ísť k alerkologičke alebo imunologičke lebo sa môže stať že neskôr najprv pôjdeš na operáciu a potom tá drahá liečba. To my povedala doktorka keď som podotkla bože to zasa bude v lekárni peňazí tak my povedala že mám byť rada že sa to podarilo stopnúť bez operácie. Určite s tím niečo treba začať robiť. Držím palce.Určite zmeň doktora. U nás v Senici je vynikajúca i keď tam sedíš celé doobedie ale je strašný pedant každého vyšetruje 20 minút.

zmrzlinkams
17. aug 2012

nie je to normalne ja som to mala tak ist 2 roky som bola len na kvapkych nasivin nonstop aj niekolko krát denne som si musela kvapnuť lebo som mala upchaty nos, ale to už nemáš zapchaty nos koli tomu že si chora alebo niečo podobne ale to už je z tych kvapiek, s nimi treba opatrne, raz mi na preventivke povedala dr. že musim s tym prestať lebo som zavisla na kvapkach do nosa aj ona to vraj mala a a to je dr. a vraj ked neprestanem tak sa mi časom zozlepta nosna sliznica a tiež ma poslala ku alergologovi, nemam ako alergiu len taku slubučku na travu a kvitnuce vec, ale neni to akutne ale dal mi tabletky a kvapky do nosa tak som namiesto nasivinu začala použiva kvapky do nosa ale aj tak to bolo to iste nos stale upchaty, nakoniec som si kupila kvapky s morskou solou do dnes ich mam v šufliku a ked citim už tlak v nose taky hnusny tak si to dam a musim povedať že som bez kvapiek asi 3 roky a uplne v pohode nos nezapchaty a nadchu som mala asi za to obdobie asi 2x, aj som brala bion 3 probiotika na imunitu a sem tam tie kvapky s morskou solou, od alergologa som lieky brala asi necela dva roky a už som tabletku nevidela ani nepamútam nepotrebujem to - ono ma to nejako prešlo len prve čo je treba urobiť zahodiť tie kvapky čo najdalej a vydržať do asi možno prve dni budu velmi ťažke ale skus to nejako s tou morskou solou a tu si možem aj 100x za den dať do nosa to ti neubliži a uvidiš ako ti to pomože a ked tak aj toho alergologa navštiv - ale ak použivaš kvapky na nadchy tie okamžite perstan použivať ináč si zničiš aj to čo tam ešte maš a to ti už ani kvapky do nosa nepomožu ....!!!

palomka
17. aug 2012

nie je to normalne. treba hladat pricinu..napr. potravinovu alergiu alebo intoleranciu, nie vzdy to musi byt alergia na pele a travy, roztoce, prach...atd....za 3 roky co to uzivas si uz mohla byt zdrava a vediet co ti naozaj je

halienka
17. aug 2012

tiež som bola kedysi dávno asi 10 rokov dozadu závislák na Nasivine, trvalo to skoro 2 roky, až som zrazu začala mať nejaké tráviace problémy. Ono to zrejme spolu nesúviselo, ale ja som sa fakt zľakla, že čo keď som si to vyvolala tými kvapkami? Ten strach ma donútil skoncovať s tým. Urobila som to takto: Najskôr som si prestala kvápať do jednej dierky, kvápala som iba do druhej, čiže stále som mala aspoň tú voľnú. Trvalo to pár dní, už si nepamätám koľko, zrazu som začala cítiť, že aj tou do ktorej si nekvápem už môžem dýchať, čím ďalej tým lepšie. Keď už som cítila, že sa mi tou dierkou, do ktorej nekvápem dýcha super, prestala som kvápať aj do tej prvej. Tiež trvalo pár dní a aj tá sa dostala do normálu. Celé odvykanie netrvalo ani 2 týždne a bolo po probléme. Odvtedy si dávam obrovský pozor, po každej nádche sa snažím čo najskôr skončiť s kvapkami, lebo je to presne tak ako píšu babky, oni vyvolávajú akoby spätný efekt, na chvíľu síce nos uvoľnia ale potom príde znovu pocit upchatého nosa, aj keď tam už žiadna príčina nie je.

kingstonka
17. aug 2012

okrem alergo by som riesila aj ORL- akurat nedavno mi kamoska hovorila ze bola na krcnom, doktor pozrel do nosa a zhrozeny sa jej pytal co si uz dlhodobo kvapka do nosa , ze ma znicenu sliznicu

katka1981
17. aug 2012

Zmen alergologa. Naco si cakala 3 roky? Citat vies? Podobne ako iné lieky na odstránienie pocitu upchatého nosa ani Otrivin, by sa nemal používať nepretržite dlhšie ako 10 dní. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie, poraďte sa s lekárom. Dlhodobé alebo nadmerné používanie lieku Otrivin môže spôsobiť reaktívny opuch nosovej sliznice s následným sťaženým dýchaním nosom. Sama som bola zavisla na Olynthe, mala som virozu a nemohla som dychat, vedela som, ze sa mozu brat len tyzden, ale inak by som sa zadusila, brala som ich mesiac az sa minuli. Bola by som ochotna zabijat len aby som mala dalsie, nastastie sa minuli v case, kedy lekaren bola zatvorena a do rana som musela prezit bez nich, vecer som uz dychala bez nich. Druhykrat ked som mala zas ten isty problem som si ich kupila zas, po 7 dnoch som ich vysadila, zas jednu noc som nemohla dychat ale na dalsiu som uz bola ok. Za tenmesiac som si mohla dost "pomoct" ale nechcem si predstavit co si si spravila ty za 3 roky ak som pochopila spravne, ze ich 3 roky pouzivas. Prestan ich pouzivat, a zmen alergologa. Co sa stalo, ze ta po 3 rokoch osvietilo? Uz otazku, ktoru si polozila, je recnicka, odpoved poznas. Ak si z BA a okolia napis, poradim ti dobru alergologicku.

vevet
17. aug 2012

Skusit sa spytat mamičky strapco13 - tá je ORLogička.

zuzkalenka
18. aug 2012

ja nie som lekár ale podľa mňa by aj 3mesiace by bolo veľa a nie3 roky. Však skús inú alergologičku. Určite to nie je dobré užívaš kvapky tak dhlo ☹

janinah
18. aug 2012

bola si ty vôbec na orl vyšetrení? tú sliznicu nosa musí vidieť aj orl lekár,dávať si 3 roky kvapky nie je dobré,čudujem sa ,že si toto neriešila skôr,však lekárov načo máme? a nielen jednu alergologičku...

cecil36
18. aug 2012

Daj si spravit u alergologicky testy na HIT (nerobia sa standardne) a ked budu negativne sup pekne na ORL 😉

sendy182
18. aug 2012

ahoj no ten sopeľ má určite neakú príčinu........aj kýchaš?......slzíš?....ja keď mám silnú nádchu tak si kvapky do nosa nedávam žiadne......lebo sa mi púšťa krv...........takže si to odtrpím poprípade dám BIOPAROX......ale iba raz za celú nádchu.......to len tak na okraj............ ak ti aj urobia testy nemusí sa preukázať alergia!......môj st.syn má v chladnejšom a zimnom období večne sople pod nosom.....chodíme na alergo.......užíva Nasonex, a alerid a zlepšenie nič moc...predtým kadejaké spreje s morskou vodou......každý mesiac som dotovala lekáreň.......STERIMAR iba ten bol k dostaniu nám vydržal mesiac......aj nosnú mandľu sme vybrali.......aj sloníka na nosný kúpeľ má ale po ňom je taký huhňavý a zasoplený ešte viac............ skús dobrého lekára alergo, ORL, vysadiť kvapky-tebe uškodili dlhodobým úžívaním.......skús neaké na prírodnej báze a pomaly si odvykneš napr.OLYNT s morskou soľou......p.s. minule som bola na ORL so synom a doktorka ,taká zlatá ,keď mu pozrela do nosa sa opýtala či nie je alergik? a ja že prečo? a doktorka lebo má bledú sliznicu v nošteku......... 😲 takže je to vidieť

kimmie
18. aug 2012

Ja som vzdy mavala silnu alergiu na jar, vtedy som ani von nevychadzala. A potom som objavila neti pot, je to taky maly plastovy cajnicek. Je to uzasne na vyplachnutie nosa. Mne to vzdy pomaha na jar s alergiou na pel a tiez vzdy ked mam zapchaty nos. Ja som videla podobny cajnicek v DM drogerii ale mal ine meno. Naplnis si to prijemnou teplou vodou (nie horucou ani studenou), pridas lyzicku soli, zamiesas aby sa sol rozpustila. Nakoniec sa iba naklonis sa nad umyvadlo a nalievas si vodu striedavo do jednej a druhej nosnej dierky a voda vyteka z tej opacnej nosnej dierky.
Mne to vzdy velmi pomoze a hlavne to nie je ziadna chemia.
Tu som nasla kratke video pouzitia, ale tie cviky na konci nerobievam emoticon
https://www.youtube.com/watch?v=j8sDIbRAXlg

Inak neti pot uz pouziva cela moja rodina (mama, sestry, manzel) a oni ani alergiu nemaju, je to proste na precistenie nosnej dutiny a kazdy to raz za cas potrebuje, skus to, mozno ti to pomoze namiesto tych kvapiek.

petraxy6
18. aug 2012

@bbarbaraa tak ja som toto mala už 3x ☹ ☹ ☹ ☹ cca po 2 roky. 1x som bola silno závislá na Nasivine. Bolo to strašné, musela som ho nosiť stále so sebou ☹ nehovorím o tom koľko ma to stálo peňazí. Najhoršie bolo, keď som ho zabudla a dali mi niečo iné a to nezaberalo. to bola pre mňa katastrofa. Potom 2x som bola závislá na Olynthe a scenár taký istý.
Baby, čo ste to nezažili, tak tu neodpovedajte, lebo mne tiež nič nebolo, všetky výsledky OK. Skúšala som všetky možné odvykacie prostriedky a nezabrali. Potom som znižovala dávku (nasivin som si kvapkala ten detský a olynth detto) a aj tak som si to musela kupovať. Prvý krát sa mi to skončilo tak, že som ochorela, mala som sople, liečila som ich kvapkami 😀 a keď som sa vyliečila tak som kvapky už nepotrebovala. Potom sa mi to 2x vrátilo, ale odúčala som sa nasilu 😒 😒 😒 a nebolo to vôbec jednoduché ☹
A ešte jedna vec, moj manžel si zo mňa vždy uťahoval až sa mu stalo to isté. Jednu dobu sme to mali spoločne, tak bolo super, lebo keď sa minuli kvapky, tak druhý ich mal 😀 😀 😀 😀

bianca
18. aug 2012

si zavisla.Konecne sa zacal tento problem aj zverejnovat a staci 3 kliky na gogly a vies na com si.Vela sil s bojom.Akekolvek kvapky budes pouzivat na kazde sa da vypestovat zavislost.

elisskah
18. aug 2012

tak to uz mas riadne rozleptanu sliznicu.mala by si ist k lekarovi na nosnousnokrcne, on ti poradi. tie problemy, ktore mas su uz vlastne z tych kvapiek do nosa, to nie je alergia ani to nie je zo ziadneho jedla, mliecne vyrobky ako ti tu pisu a podobne. tie kvapky ti totiz uz davno nepomahaju, ale skodia. moj svagor si nieco striekal len par tyzdnov a mal stale upchate a az ho hlava z toho bolievala a podobne. doktor mu povedal, ze ma rozleptanu sliznicu a dal mu okrem liekov aj kvapky proti zavislosti, a prepichovali mu dutiny. ale nebolo to nic hrozne. rozhodne musis prestat s tym!!!!!!!

dreamer1
18. aug 2012

to uz je zavislost od kvapiek do nosa ☹

monikamajova
18. aug 2012

@bbarbaraa áno,závislá-skús na týždeň Sinupret kvapky- to predpisujú deťom na krčnom,je to na prírodnej báze a ešte pomáha čaj proti hlienom zo Schisandry,dostať ho aj v zdravej výžive stojí 2 € a dobre odhlieňuje..a ak chceš,aby tie hlieny vyšli,tak veľa vody..a zmeniť stravu.. 😉 ako ti aj baby napísali..a ak ti nič lekári nezistili,tak treba vyskúšať alternatívnu medicínu 🙂

healingstar
28. jan 2013

Kedysi som bola závislá na kvapkách do nosa, jednoducho som použila kvapký viac ako 4 dni a bolo to ..... ( ked si kupujete kvapky v lekárni ani Vám to nenapadne.........že je vôbec niečo také možné!!!!!!!)ani som si nevšimla prešiel mesiac a ja som zistila, že bez kvapiek do nosa neviem dýchať.........................každé 4 hodiny som ich musela použit......hodne nepríjemné.......( moja závislosť trvala 3 roky.........)

ale teaz už 3 roky aj nieco chvalabohu fungujem bez a dýcha sa mi skvele ........ čo som použila?

Fyzickú záchranu /emulzia z kryštálov a rastlín aura-soma/- natierala som si tvár každú hodinu /a v noci vždy ked sa mi nedalo dýchat/ krk 7 x denne , hrudník po celom obvode 5 x denne počas 3 dní ,ale vhodne je vydržat robiť to na doliečenie 5-7 dní

Taojogu – liečivé zvuky a vnútorný úsmev (kto nepozná dýachať z hlboka biele svetlo)
https://www.youtube.com/watch?v=xBVIhpaPs9o https://www.youtube.com/watch?v=RCu1ftWfkeQ

Schusslerove soli : Kalium Muriaticum 20 tabliet denne počas 3 dní ,ale vhodne je vydržat robiť to na doliečenie 9-90 dní / po 3 dňoch 5x denne 2 tablety)

Prvých 24 hodín som ešte dva krát kvapky do nosa a za ďalších 24 hodín som bola fit .....každý kto to zažil vie že je to hodné založenia ospevného oltára .-)

PS: v mojej rodine sa to stalo dvom ľuďom a v lekárni mi povedali že je to nezriedkavý jav

link na fyzickú záchranu a schusslerove soli:
http://www.healingstar.eu/index.php?page=shop.p...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli