Ako prebieha ortopedické vyšetrenie pri bolesti päty?

17. júl 2023

Aj ste mali nejakú liečbu? Zatiaľ som sa dočítala o razovych vlnách. Ale je to momentálne pre nás drahé.

riamia91
17. júl 2023

Prišla som na ortopédiu... pochytal pätu, poslal ma na rtg a tam hneď krásna pätná ostroha. Keďže kojím poslal ma na fyzio a tam mi dali možnosť ultrazvuk a laser, ako bezplatné možnosti a potom rázovku. Že si mám vybrať, ale že jednoznačne by odporúčali rázovku. Tak som si ju vybrala 1x7eur a bola som 8x. Robili mi pri tom aj to bezplatné. Tá rázovma je zázrak po mesiaci, som nevedela, čo je bolesť päty a trápila som sa skoro rok. Ak by som nekojila, začali by obstrekmi, takže som rada, že som sa im vyhla.

katinka71
17. júl 2023

mne ine nic nepomohlo iba razove vlny,ostatbe vsetko strata casu a ucinok ziadny,mam üokoj 3 roky

erikavesela
17. júl 2023

Ako pise @riamia91 rtg...mne pred 8 rokmi pomohla razova vlna...objavila sa opat...dala som sa prehovorit na obstreky...pri 350€ za patu som to stopla...vyhodil ma z ordinacie ako spinave pradlo...potom som sla na razovu vlnu...ta bezbolestna, vraj radialna mi nepomohla absolutne vobec.. teraz som absolvovala fokusovanu...a je to lepsie
@riamia91 kde si platila 7€ za razovu vlnu a kedy?...ja som teraz platila 30- 40 €

riamia91
18. júl 2023

@erikavesela november 2022, Kežmarok.

aaadkaaa
18. júl 2023

Na rtg mi nezistili ostrohu,ale ze asi nieco so slachami, chodila som na rehabky

riamia91
18. júl 2023

@aaadkaaa ostroha je vlastne kalcifikovaná šľacha, tak mi to vysvetlil doktor. Takže ty si ju ešte asi nemala stvrdnutú, mne po rázovke kázali robiť také natahovacie cvičenia na pätu, preventívne vždy keď mám čas... nerobievam to, ale cvičím iné, takže si myslím, že aj tie šľachy tam naťahujem.

aaadkaaa
18. júl 2023

@riamia91 popravde nik mi nic nevysvetlil a ani som to nejako neskumala, bola som rada, ze po rehabkach presli tie bolesti. Ale dobre vediet 🙂