Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
19. jan 2015

@maggie1978 Ahoj, depresia a uzkost, pokial uz zasahuje do normalneho zivota a je chorobna, je naozaj velke utrpenie. A cim dlhsie sa odklada liecba, tym dlhsie trva sa dat dokopy. Dnesne lieky su uz ovela lepsie, nebala by som sa tak velmi. Treba dcerku velmi objimat, davat jej pocitovat pokoj a pohodu a podporu. Neboj sa liekov, nie su navzdy. Niekedy su, ale su tu preto, aby sme mohli zit.
A este mozno je vhodne si posvietit na stravu a co najmenej pouzivania PC. Drzim palce. Uvidis, bude lepsie.

maggie1978
19. jan 2015

@kachita dakujem,je to super ze sa mi ozyvate dievcata tu MK.take povzbudzujuce. s dcerou sa trapime uz dlhsie,najprv to bolo ze stale četuje s kamosmi,uz zavislost na soc.sietach,zhorsila sa v skole,zacala nas klamat,proste cele zle.stale spolu bojujeme,nic sa jej nepaci,chce mat volnost ako dospela...mohla by som pisat roman.pred vianocami sme jej zistili zle znamky,zakazali sme jej chodit von a zatrhli internet,a ona pojedla zopar ibalginov-doteraz nechapem preco to urobila.nastastie sa nic nestalo,ale samozrejme nas to dostalo az k psychiatricke.no a ta nam predpisala lieky,ktorych sa tak bojim.

kachita
19. jan 2015

@maggie1978 Tak ako to pises, mozno ani nebude treba psychiatra, skor psychologa. Ide o to, ci dcera aj trpi, alebo je akoze "len nezvladnutelna". Skus skonzultovat viacerych doktorov.
A inak PC nerobi dobre ani mne, skuste si naordinvoat vela prirody, ziadnu telku a ziaden PC. Ja na sebe citim zmenu ked nie som co i len den na pocitaci.
Bud trpezliva

luccija
20. jan 2015

@maggie1978 urcite chodte k psychologicke 10sedeni mas od poistovne raz rocne zadarmo.bude sa snazit s dcerou riesit problem a lieky nie su vsetko najlepsia je kombinacia terapia a lieky.a urcite aj tebe poradi ako sa spravat.na zaciatku brania liekov sa moze stav zhorsit sledujte ju, ale nehovor jej o nez.ucinkoch ci zhorseni nech sa nevyplasi.drzim palce

maggie1978
21. jan 2015

@luccija ďakujem Luccija.....to fakt? poisťovňa prepláca 10 sedení? to som netušila, musím si to preveriť.ja ani len nemám šajnu koľko sa u psychológa platí. nasadila som jej lieky pred dvoma dňami, ale zatiaľ len po pol tablete.po 3 dňoch už má začať užívať celú.tak som zvedavá či ju to nejak ovplyvní. len fakt sa bojím ako bude v škole, pretože si výrazne zhoršila známky, to sa prejaví na vysvedčku a chcela som aby druhý polrok zamakala....tak či ju to nebude brzdiť. včera zasa mala tie svoje nálady, že prečo ju stále, citujem " buzerujeme", že jej sa učiť nechce. pritom donedávna mala ambície vysoké. všetko ma to strašne mrzí a zožiera, tá jej arogancia a pubertálne výstrelky zároveň. mám ešte 3-ročnú malú, a tá to už tiež začína vnímať...tú zvláštnu atmosféru doma. :(

luccija
21. jan 2015

@maggie1978 ano, treba doporucenie od obvodnej ci psychiatricky.Zisti si v poistovni na kolko mate narok.Dovera ma 10, alebo 15 sedeni aj, ked je psycholog sukromny.Nezmenila sa po narodeni surodenca? To, ze sa nechce ucit a "buzerujete" ju je klasika u 90% teenegerov🙂) necitala som vsetko ma aj ine problemy? Psycholog s nou urobi obrazkovy test a lepsie specifikuje diagnozu.Uskost, depresiu, schizofrenia....mozno tym, ze pojedla lieky len uputava pozornost na seba neziarli na druhe dieta? Mas na nu dost casu? Skus si s nou sadnut a uprimne porozpravat pripadne pohrozit diagnostickym zariadenim, ked sa nebude ucit ...
Mozno ma tajnu lasku, robia jej v skole zle, nikdy nevies...viem, ze Ta vytaca, ale skus ju pochopit

gerci90
21. jan 2015

Dievcata zdravim Vas. Prisla som po radu ;) vy ste tu take "zbehle" v tejto teme a zaroven viete uz aj co to o liekoch tak vas prosim o radu mam takyto problem.. Pred tehu som sa liecila u psych.na nespavost zaberal mi naajviac Mirtazapin 15mg (v zlom obdobi my bola doplnena alventa ale to len ns par mes) inak mi mirta poho zaberal a spala som jak dudok 🙂 kedze sme planov.druhe mim vedela som ze sa AD musim cim skor zbavit ,vysadzovanie mi problem nerobilo postupne som sa dostala na jednu tabletku mirtazap.15mg za tyzden a uplne mi to stacilo..Neskor sa mi podarilo otehot.a ostala som viac menej uplne bez liecby..lenze za par mes.sa nespavost vratila a tak zas som skusila jednu tabl.mirta 15mg za tyzden a uplne pohode no vzdy o tyzden som si musela dat dalsiu tabletku.momentalne som v 14tt tyzd.davam si mirtazapin 15mg kazde 2tyzdne jednu tabletku co su 2tabl.do mesiaca( inak by som po 2tyzd.nespala mam tak telo nastavene ze o 2tyzd.pyta tabl.zas bo nebudem spat niekolko noci,a viete v tehu nespat ) no a teraz vas prosim o nazor ..co myslite mozem babu ublizit aj s touto minim.davkou1 tablet.- 15mg za dva tyzdne?vzdy co si ju dam mam hrozny strach a vycitky ci to mimi neublizi ale fakt sa snazim dat az po 2tyz.! Nemam sa s kym poradit moja psychiat.je onkolog.pacient a bere iba objed.minim.pacientov a bojim sa co mi povie ...a moj gyn.je vylucne proti liekom.len viete ake je to zufalstvo nespavost a ked je telo na mirtazap.nastavene na raz za 2tyz.dakujem za kazdy nazor

kk77
21. jan 2015

@gerci90 Ahoj, tento liek nepoznam, ale pozeram, ze uz si v 14 tyzdni, to je dietatko uz vyvinute a rastie, takze ten vplyv podla mna nie je az taky. Pre pokoj v dusi sa da zistit viac o vplyve liekov v tehotenstve niekde na internete, myslim konkretnych liekov, nemoze Ti poradit obvodna, alebo hocijaky iny lekar ku ktoremu mas doveru. Byt uplne proti liekom je takmer typicke pre gynekologov, ale ja sa pytam, co je horsie, matka v katastrofalnom stave bez liekov, alebo aspon akotak stabilizovana buduca matka? Opatrnosti nie je nikdy dost, ale zase treba sa na aktualny stav pozriet triezvo. Neber moj nazor ako bernu mincu, ale keby som na tvojom mieste konam tak ako ty. Tiez mam nieco odzite. Urcite si zisti tie informacie konkretne o tvojom lieku, hlavne kvoli tvojmu ukludneniu a vycitkam, ktore su hrozne, viem si to predstavit. Drzim ti palce

1andrea111
21. jan 2015

@maggie1978 určite choď aj k psychologičke, prip. čo vraví detská lekárka. Na začiatkoch užívania liekov sa môže stav zhoršiť, treba ju sledovať. Tieto ochorenia sú beh na dlhé trate, no môže to byť len pubertou a prejde to.

kibuk1
21. jan 2015

@marianne1 S tým mám velký problém aj ja.Lieky odmietam ale uz som tam bola aj niečo som začala žuvať ale zas som to vysadila.Po druhom tehotenstve sa moje úzkosti, depky, fobie len zhoršili. Takmer nevychádzam von len s doprovodom. Idem začať behávat uvidím či to pomôže.Ozvi sa ak budeš chcieť dala by som Ti sukromný email.Drž sa.

tslobik
22. jan 2015

Ahojte, zase som tu, beriem escitalopram a bola som už v pohode zo dva mesiace.......ale teraz sa mi vyskytli rodinné problémy....muž prišiel o zamestn., ja sa mám začiatkom februára vrátiť do práce po 3 ročnej RD, ktorú nenávidím (čiže hľadám nové zamestnanie - nedarí sa), malý je často chorý ako nastúpil do škôlky (teraz je doma už 6 týždnov) a chystám sa s ním k psychologičke, lebo je náročný a ťažko zvládateľný.....Ja som behom 3 mesiacov bola chorá 3x, čiže imunita na bode mrazu......Nespávam dobre, lebo stále myslím na to, čo bude.......Neviem čo mám robiť,......stále lieky na spanie a lexaurin brať nechcem 😢 Fakt si neviem rady.....

lenadka
22. jan 2015

@gerci90 podľa mňa je to len v hlave, keby ti to manžel pomieša s B komplexom, alebo iným liekom čo sa podobá na ten čo berieš a ty si po 2 týždňoch dáš ten, mysliac si že je to liek na spanie tak zaspíš. Lebo nieje možné, aby ti zaberal tak dlho. O tom to celé je, tiež sa mi stáva že mám obdobia ked nemôžem spať a keď to nejde, tak to proste nejde, už keď to trvá dlho dám si polku sanvalu a spím. Keď sa mi v hlave uprace a vyriešia sa veci čo ma trápia, alebo ktorých sa bojím-nejaká zložitejšia alebo náročnejšia práca, mávam obdobia že spím ako dudok. Ako pôsobí ten liek na vyvíjajúce dieťa to ti tu nikto nebude vedieť povedať, samozrejme že je lepšie nič nebrať.
Prajem ti takú pohodu aby si spávala aj bez liekov 😉

1andrea111
22. jan 2015

@gerci90 skús sa poradiť v lekárni, alebo zavolať do nejakej psychiatrickej nemocnice, myslím že nájdeš na nete t.čísla psych. nemocníc, ktoré sú dostupné pre verejnosť - pre radu, ak by sa Ti nepodarilo nič vygoogliť, napíš, pohľadám TI.

quiduska
22. jan 2015

@gerci90 ja mam za sebou dve tehotenstva na AD cely cas. Moje deti su zdrave, tehotenstva v poriadku, narodene v termine. Tvoja davka je naozaj "srandovna" takze myslim ze mozes byt kludna. Keby cokolvek kludne sa spytaj. Drzim palce❤️

quiduska
22. jan 2015

Kocky uzivate alebo mate skusenosti s Lithium carbonicum? Dakujem za kazdu odpoved

zobaka
22. jan 2015

Ahojte,

dnes som si vzala svoju prvu tabletku escitalopramu a cakam akokeby som si vzala jed, co to so mnou urobi :( strasne, strasne nechcem brat antidepresiva, kedysi davno som ich brala vystriedala xy druhov a ziadne mi nesadli, ani nepomohli, len som prestala od nich spavat, sexualne funkcie odrovnane a pribrala som, zial som mala kolaps v praci po vycerpanosti, denne mam somaticke priznaky, zemi je na omdletie, trpne mi hlava, jazyk, horia usi, neviem dychat, strasne uzkosti uz z toho mam a moja panicka porucha prerastla do uzkostno - depresivnej poruchy, na internete som zistila, ze existuje liek Buspiron, ci Atarax, nema take hnusne vedlajsie ucinky ako antidepresiva a je presne na take problemy, beriete to niektora? neviete, preco lekario davaju lieky, ktore skodia, ked maju jemnejsie? dakujem

inak pisala som aj Andy, zistila som, ze tu chodi Vam radit, neviete, ci sem este chodi? dakujem 🙂

gretyka
22. jan 2015

@tslobik Ja som pred zacatim liecby, tiez stale premyslala nad tym, co bude, ako to vsetko zvladnem...z tych uzkosti sa mi rozvinula depresia. Tiez beriem escitalopram, ale najprv som mala mirzaten na noc a ked nestacilo, tak k nemu mi pridala escitalopram. Mne tato kombinacia velmi pomohla....teraz uz mirzaten vysadzam, lebo spim dobre a budem mat len escitalopram. Mne nan Dr. povedala, ze su to podla nej jedny z najlepsich AD,ake pozna. A velmi mi pomohla aj psychoterapia, to by si mala aj Ty skusit, aby si vedela pracovat s tymi uzkostnymi myslienkami - "co bude", aby si vedela voci nim byt lahostajna a netrapili Ta.

@zobaka Neboj sa, lieky Ti pomozu a skus sa zmierit s tym, ze ich musis brat, ved ich nemusis brat dozivotne, ked sa budes dobre citit, vysadis. A co taki cukrovkari alebo ludia s ochorenim srdca, tlaku, co tiez musia brat cely zivot lieky. A co ine im zostava? Ked ide o zivot, o zdravie, tak konci vsetka sranda a treba byt zodpovedny a prijat tento fakt a urobit maximum pre to, aby som sa uzdravila, prip. citila lepsie.

zobaka
22. jan 2015

gretyka - ahoj, jasne, ja sa musim dostat z najhorsieho stavu, potrebujem fungovat, pracovat a tesit sa zo zivota, dnes som mala neprijemny stav, ale som to nejak prekusla, mozem sa ta opýtat mas aj nejake neziaduce ucinky? dakujem 😉

tslobik
23. jan 2015

@gretyka Ďakujem, rozmýšľala som nad psychoterapiou už,asi to budem musieť skúsiť....Ja som brala predtým sertralin ale už nezaberal, escitalopram je ok ani sa zaň nedopláca, len ten spánok....katastrofa

amtira1425
23. jan 2015

Try to do meditations and other Yoga excessive everyday. it helps you solve your problem easily. Sleep well. Take at least 6-8 hours sleep everyday.

gretyka
23. jan 2015

@zobaka neziaduce ucinky mam v sexualnej oblasti - nemam chut na sex a neviem dosiahnut orgazmus, resp. len velmi velmi zriedka...ale ak mam byt uprimna, skor ma trapi to, ze z toho mirzatenu som velmi pribrala a mam z toho aj zdravotne problemy(palenie zahy, bolest chrbta, noh)... 😒

marianne1
23. jan 2015

Tak som bola... Dala mi Triticco, Xanax a Miraklide, máte niekto skúsenosti?:(

kachita
23. jan 2015

Niekedy treba byt pozorny k malichernym problemom svojich deti, mozu byt vacsie:
http://audiosvet.com/2015/01/23/budu-aj-tiene/

anina63
23. jan 2015

@zobaka Ahoj,ten Atarax som brala dlho,ale s nim aj AD,samotny asi veľmi nepomôže.Andy.a uz neprispieva.....snáď by odpovedala na IP. Skús pohľadať niečo na str.okolo 200 ,keď radila ohľadom liekov.

zobaka
23. jan 2015

fakt po tom escitaloprame nejde spat, clovek je unaveny, ale je strasne tazke zaspat

anina pisala som jej, ale asi tu z velmi nechodi 😒 aj tak sa chystam k dr. chcem vyskusat nieco ine

gretyka - o mirzatene som citala, ze dokonca je potvrdene, ze 30% ludi z neho pribera, to by som do ust nedala, neskusala si vymenu za ine ad? zial tie su fakt priberacie, nie je to sranda, nielen z estetickeho hladiska, ale najma ako pises zdravotne problemy 😖 ja som teraz trochu pogooglila a Valdoxan vraj je ok, ze sa da po nom spat aj sex je ok...tak si to popýtam...mozno

gretyka
23. jan 2015

@zobaka Escitalopram sa nema tusim brat na vecer, ale vzdy rano, resp. cez den. Ten mirzaten uz pomaly vysadzam, vo februari uz mozem prestat brat, chvalabohu dobre spim aj bez neho. Dufam, ze potom pojdu kila dole.

zobaka
25. jan 2015

Gretyka - no super, urcite sa ho zbav ak sa da, ja dnes citim strasnu slabost v nohach a na hrudi, to som nemala a uz plasim, tie neziaduce su hrozne :(

gretyka
25. jan 2015

@zobaka prvy tyzden s escit. bol aj u mna zly...vela som plakala....potom to postupne zacinalo byt lepsie,ale skutocne dobre som sa zacala citit asi az o mesiac, mesiac a pol.....

marianne1
25. jan 2015

ahojky prosim vas moze sa Xanax 0,5 s postupnym uvolnovanim polit? bojim sa ci to nie je prilis vela, ze by som najskor skusila len polovicu, ale niekde som citala, ze sa nemaju polit tak neviem ci to je pravda...

marianne1
26. jan 2015

Nikto?:(