Chudnutie 2 mesiace po pôrode

mo_skyvader
9. nov 2017

Ahoj mamičky 😉

Som 2 mesiace po pôrode a chcela by som schudnúť bruško a trochu aj posilniť panvové dno. Vlastne celkovo schudnúť :D

Máte nejaké dobré cviky, ktoré môžem cvičiť v pohodlý domova a nezaberie to veľa času?

Premýšlala som aj nad jógou, ale nemám tušenie ako začať :D

Ako ste cvičili vy a hlavne ako ste to skombinovali so staraním o bábätko ? 🙂

lindusss2016
9. nov 2017

Ahoj ja som lektorka jogy, velmi neodporucam zacat cvicit v pohodli domova, skor by si mala navstivit aspon par hodin s certifikovanym lektorom, ktory ta usmerni. Ak zacnes doma, mozes sa nazdavat, ze nieco robis spravne, ale nemusi to.tak.celkom byt.
Este sa spytam, aky porod si mala, reps.ci nemas ziadne sitie po porode, lebo ak ano, 2 mesiace su este celkom malo.

prevenar
9. nov 2017

@mo_skyvader ak chces chudnut, tak viac menej zabudni na cvicenie. samozrejme , cvicenie je dolezite a potrebne ...ale gro chudnutia prebieha v kuchyni. 😉

musis obmedzit prijem kalorii a idealne aj zmenit skladbu stravy ..rastlinna strava ma mnohe vyhody v tomto smere. prijmi cca o 500cal. menej ako potrebujes na rovnovahu medzi prijmom a vydajom. napr. priemerna zena potrebuje denne cca 1500 cal. takze neprekroc 1000 cal. / den a budes chudnut.

vidlicku sportom nikdy nepredbehnes.

drzim palce 😉

lindusss2016
9. nov 2017

@prevenar
Suhlasim s tebou, ze stravu treba upravit, ale mne nikdy nepomohlo len to. Moje telo je proste take, ze ak sa nehybem, mozem aj nejest a neschudnem

lindusss2016
9. nov 2017

Navyse rozhodnutie zacat cvicit je len ku prospechu kazdemu, takze ano, stravu upravit, ale ak.sa chces citit fit, tak urcite cvic. Navyse joga je skvela aj pre dusevnu pohodu, venujem sa jej 10 rokov a bez toho si uz nvm predstavit zivot.

prevenar
9. nov 2017

@lindusss2016 tak si to nerobila dostatocne. (nemala si realny prehlad o dennej konzumacie kalorii) fyzika / zakony termodynamiky platia pre kazdeho a pre vsetko co existuje v tomto vesmire. aj na planety ako take aj na teba ako taku.

"mozem aj nejest a neschudnem" nezmysel. skus 3 dni pit len cistu vodu a nic ine a prid napisat, ze kolko si pribrala 😉 (budem cakat)

lindusss2016
9. nov 2017

@prevenar
Ok no zle som sa vyjadrila, samozrejme ked som bola napr.chora, crevna chripka, ktora mi zabranovala v konzumacii tyzden, tak som.schudla na.vahe, aj v pase. To nie ze nie. Ale urcite zo mna neubudalo rovnomerne zo vsetkych casti tela ako ked sa k tomu pridruzi cvicenie. Ak som chudla iba stravou, tak to islo len z brucha a pomaly.
Inak mas pravdu, kalorie som si nikdy nepocitala, nikdy ma to nebavilo sa vkuse strazit a obmedzovat. Vseobecne nejedavam nezdravo, som joginka, tak sa snazim dodrziavat nejake zasady aj v strave 😉 ale na pocitanie light vyrobkov fakt nie som

lindusss2016
9. nov 2017

@prevenar
Kdez to naopak, ak zo stravy neuberem a zacnem len cvicit, tak schudnem.
Navyse obmedzovanie v stravovani telu nikdy neda take endorfiny ako cvicenie 😉
Takze @mo-skyvader za mna mas 👍 uz len za to rozhodnutie, zelam pevnu volu a aby si v tom nasla aj cosi viac ako len radost z pekneho tela 🙂

mo_skyvader
autor
9. nov 2017

@lindusss2016 jasné tak s tým ešte asi budem musieť počkať, nemám čas sa poriadne ani najesť nie to ešte ísť na cvičenie :/ :D pôrod som mala prirodzený a šitie mám (značené bolo pod číslom 2) a hlavne preto chcem posilniť panvové

lindusss2016
9. nov 2017

@mo_skyvader
Nvm, co znamena to znacenie. U mna to bohuzial skoncilo sekciou, takze ja som musela po porode cakst ovela dlhsie, nez som zacala cvicit.
No uplne najjednoduchsi cvik na panvove dno je, ze v stoji stahujes a povolujes panvove svaly 😉 na tom nemas co pokazit. Ale samozrejme, joga tych cvikov ponuka siroku skalu, len uz by bolo potrebne usmernovanie. No ale babo nech sa pekne nauci strazit ocino a vecer si chod zacvicit. Teda po tom siti odporucam este aspon mesiac pockat

mo_skyvader
autor
9. nov 2017

@prevenar s tým som počítala, že bude treba aj stravu upraviť.. snažím sa jesť vyvážene, na potravinách pozerám na kcal (a to som nikdy predtým nerobila) a kúpila som si hodinky aby som vedela koľko cca spálim cez deň 🙂 Ale pevný zadok a ploché bruško len tým asi nedocielim :D Trochu pohybu neuškodí 🙂

mo_skyvader
autor
9. nov 2017

@lindusss2016 že to bolo trochu väčšie šitie, ale ženský mi hovoril, že už to je zahojené 😉 začnem trochu jednoduché cviky doma a keď už drobec vydrží dlhšie kludný bez cicíku pojdem na dáke tie lekcie 🙂 Celkom sa na to teším :o
Ps.: tiež som sa obávala, že to nakoniec skončí sekciou.. malý bol veľký a ja už som nevládala.. nakoniec som sa potrápila 🙂

prevenar
10. nov 2017

@mo_skyvader pouzivaj toto 🙂 ..je to zadarmo , funguje na pocitac aj telefon .. https://cronometer.com/ sprav si par jedalnickov pre jednoduchost a nejaku dobu ich striedaj, kym ziskas cit, ze co ma cca kolko kalorii. potom to uz ide samo 😉 drz sa v limite 900 - 1000 cal / den .

na youtube si najdi - how to use cronometer.

samozrejme , ze bez cvicenia pevnost nedocielis ..ale bavili sme sa o chudnuti. 😉

uprava stravy = chudnutie
spevnenie tela = cvicenie
cvicenie =/= chudnutie

drzim palce 🙂

lindusss2016
10. nov 2017

@mo_skyvader
A kojis alebo.nie? Ak ano, tak si, prosim ta, kalorie nepocitaj a papaj, kolko potrebujes. Ja som tak dopadla pri kojeni, ze mi prestalo chutit, nemala dom ani vela casu, bolo leto, teplo, malo som jedla a vyhodil sa mi po celom tele ekzem, dokonca aj herpes prvykrat v zivote, co som nemala dostatok zivin.

danusskaaa
10. nov 2017

Mne pri malom najviac vyhovuje beh. Nabalim ho kazdy den do kocika a bezime spolu. Stravu moc neobmedzujem, lebo este kojim ale kilecka sli dole a hlavne telo spevnilo. Popri behu urobim aj pár cvikov a ide to 😉 za pol roka -15kg 🤗

lindusss2016
10. nov 2017

@danusskaaa
Aky kocik na to pouzivas, prosim? Uvazovala som aj ja nad tym na korcule. Ale zatial sa bojim aut 😀

mo_skyvader
autor
10. nov 2017

@prevenar
@lindusss2016

Nechcem sa nejak obmedzovať v kaloriách lebo kojím a viem, že musím prijať viac ako normálne.. ale na druhú stravu všetkého veľa škodí 🙂 tak sa snažím kupovať potraviny a variť tak, aby som prijala dostatočné množstvo kcal (aspoň 2000 za deň), ale z potravín ktoré obsahujú menej sacharidov, jedávam 5x denne menšie porcie a snažím sa jedlá obmienať aj keď je to teraz trochu ťažké keďže malého trápi kolika a preto som dosť potravinám musela dať na dáky čas zbohom :/
Na druhú stranu sa ale snažím za deň spáliť viac ako zjem čo je trochu obtiažnejšie ako spáliť 1500kcal a hlavne preto som sa rozhodla pre to cvičenie .. aby som mala viac pohybu ..
Len neviem, či už 2 mesiace po pôrode môžem a ako začať a aké cviky sú na to najlepšie atď 🙂

lindusss2016
10. nov 2017

@mo_skyvader
Naozaj odporucam este aspon mesiac pockat, hlavne rany nech su poriadne zahojene.
Ak kojis, tak vynechat alebo obmedzit cviky zamerane na oblast prsneho svalstva, aby si neprisla o mlieko. Naozaj si skus najst trosku casu len na seba a zajdi na najeke lekcie s instruktorom. Doma by ta joga nemala zelaneho efektu, lebo by si tak ci tak nemala na to klud, ktory je pri tomto cviceni potrebny.

danusskaaa
10. nov 2017

@lindusss2016 kupila som si bugaboo runner. Asi najlepsie co som mala. Led bola maly vo vanicke tak bola dobrá aj mimaxari a aj bebe confort high trek ale sportiak jednoznacne bugaboo

jarmilafilova
10. nov 2017

@mo_skyvader tak skoro? Dajte si cas aspoň pol roka. Ja som sa za 6m dostala na pôvodnú vahu. Potom ak chcete tak cvicit, lahky detox ak kojite (normálny ak nekojite) a jedálniček. Ak chcete viac info, napiste mi spravu.

lindusss2016
10. nov 2017

S jogou moze kludne zacat po troch mesiacoch od prirodzeneho porodu. Po cisarskom neskor. Odporucam ale klasicku hatha jogu, nie power.

prevenar
10. nov 2017

@mo_skyvader jasne 🙂 samozrejme spravis, ako uznas za vhodne. 😉

mo_skyvader
autor
11. nov 2017

@lindusss2016 tak idem teda pomaly pozriet na nete kde u nas byva joga a snad najdem nieco v dobrom case 🙂 a za krpca zatial poslem s ocinkom na cerstvy vzduch :D

@jarmilafilova neviem, či je to skoro.. napriklad vsetky zeny co rodily 15-20 rokov dozadu mi tvrdia, ze im kazali robit cviky uz pocas sestonedelia a divili sa, ked som im povedala, ze ja som nemocnoci necvicila a ani mi to nikto nekazal :o na internete (konkretne nutriklub ale aj inde som to videla) odpprucaju zacat cvicit prave v tychto mesiacoch a zensky mi to tiez odporuca 🙂 Ale nechcem to zas prehanat :D ako sa hovori, vsetkeho vela skodi.. nepotrebujem schudnut za 2 tyzdne staci mi postupne aj ak by to trvalo rok.. chcem sa len trochi udrzat v svungu aby som na seba "nezanevrela" ked su teraz dolezitejsie starosti 🙂

jarmilafilova
11. nov 2017

@mo_skyvader drz sa teda, nech najdes co potrebujes ;) vela sil a energie prajem

lindusss2016
11. nov 2017

@mo_skyvader
Skvele, aky postoj si k sebe zaujala, mas moj obdiv a velmi ti zelam, aby sa ti podarilo dosiahnut pozadovaneho efektu. Presne tak, nie je dolezite rychlo vyzerat dobre, ale citim sa dobre dlhodobo. Drzim palce.

juliet86
11. nov 2017

@mo_skyvader okrem jogy vhodne je aj pilates napr. Sm system. Kalanetika. Chodievaj na prechadzky a veeeeeela koj a prechadzaj sa Alkohol nepijes takze ak zminimalizujes prijem cukru a bielej muky tak kila zmiznu. Ono pre tvoje telo bude dakedy lepsie vyspat sa nez nutit do cvicenia

valeriakurilova
11. nov 2017
Používateľ valeriakurilova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valeriakurilova.

Dobrý deň, je dòležitê vedieť či kojíte? Ak nie treba ráno vlákninu s mliekom, desiata biely jogurt, obed na pare mäso plus zelenina. Mòźte aj polievku na figúru. Poobede ovocie a od piatej nejesť nič. Mám dole 17 kìl za tri mesiace. Viem poradiť, konzumovala som produkty firmy LR.

mo_skyvader
autor
11. nov 2017

@valeriakurilova ďakujem za radu, ale ja kojím tak takú diétu nemôžem

valeriakurilova
11. nov 2017
Používateľ valeriakurilova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valeriakurilova.

Dobrý deň, tak potom jedine cvičenia, no pri malom bábätku je to náročné. Prajem dobré zdravie a postupne tie kilä pôjdu dole , maličké vám dá zabrať ako bude rásť.

aneta55
12. nov 2017
Používateľ aneta55 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od aneta55.

Dobrý deň, ak sa chcete niečo dozvedieť o zdravom stravovaní a chudnuti celkovo odporúčam prečítať túto stránku http://www.chudnemzdravo.sk/ 🙂 ja osobne som mala s pár kilami navyše veľké problémy, no táto stránka mi dala základy správnej výživy, čo jesť a nejesť pred tréningom a podobne.. 🙂