Kedy môžem začať cvičiť po druhej sekcii?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

som po druhej sekcii a chcela by som začať cvičiť. Včera som už aj skúsila (skákačky plank a pod). Bolí ma aj trochu jazva, aj okolie brucha. Som 3 mesiace po pôrode.

Môžem pokračovať?

Kedy sa odporúča začať s cvikmi na schudnutie?

Ďakujem

Dobrý deň,

plná záťaž je možná až po uvoľnení jazvy. Nesmie byť bolestivá. Tkanivo v hĺbke bez bolesti na pohmat.

Skákať sa neodporúča. Treba mať najprv panvové dno v správnej kondícii. Cvičte pod kontrolu fyzioterapeuta. Ideálne odporúčam so špecializáciou na gynekológiu a pôrodníctvo.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk