Čo vám pomohlo na zápchu?

petronelasv
21. okt 2012

Prosím dajte nejaké dobré rady, čo pomohlo vám, ja som už bezradná, všetko možné som skúšala, vody pijem dosť, nepomáhajú ani slivky, hrušky, acidofilné mlieka, a preháňadlá si nechcem dávať. Ďakujem za každú radu 🙂

libela
21. okt 2012

vypiť v prebehu pol hodiny 2 litre vody

rakywanda
21. okt 2012

Skus sa v lekarni popytat na vlakninu.
@petronelasv

bamb27
21. okt 2012

lanovy olej

petronelasv
autor
21. okt 2012

baby ste zlaté, ale jedla som aj ľanové semiačka a tú vlákninu, ak myslíš psýlium, to mi viac uškodilo ako pomohlo
@libela
@rakywanda
@bamb27

libela
21. okt 2012

ráno na lačno teplú vodu ak to je pravidelné

zuzkamraz
21. okt 2012

čaj senny list

eviq
21. okt 2012

Susene slivky.

something
21. okt 2012

@petronelasv Ahoj. Ja vravim, ze ten kto kaze na zapchu vela vody tak zapchu nikdy nemal 🙂 Ja som bojovala so zapchou vela, a vlastne do teraz to nie je dobre. Ale co mi robi lepsie...Zelenina, to ano ale fakt velke mnoztva a ak nie je mozne jest tolko zeleniny, tak mi dobre robilo: rano psylium a vecer do jogurtu 2 cajove lyzicky lanove semienka.

something
21. okt 2012

@petronelasv A este...aj slivky mi robili dobre susene ale v kombinacii s tym vsetkym 🙂 A inak su susene slivky fuj 😀

zigzag
21. okt 2012

@petronelasv 100% lanove semienka, ale pohryzt,, vzdy pred spanim... 😉

lilysk
21. okt 2012

@petronelasv Chlorella a zeleny jacmen .

pajerchinova
21. okt 2012

krusinovy caj od agrokarpaty, dostat v lekarni. Mne pomohol najlepsie. Pije sa najlepsie vecer jedna salka.

andrejka1983
21. okt 2012

@petronelasv najlepšie čipky do zadku 😀 ale vážne, do polhodinky máš pokoj 😉 😉 ...a potom veľmi dobre su štava zo slivkového kompótu, ľanové semiačka, acidofilné mlieko a pitie harmančekového čaju 🙂

janie80
21. okt 2012

@petronelasv mne pomahaju jedine ovsene vlocky... Kazdy den jedna misticka vlociek s mliekom (mozu byt aj ochutene, ale nie tie zapekane)... Ani cipky nepomahali, ani susene slivky ani nic... Po zopar dnoch jedenia vlociek je to ovela lepsie...

zuzi0911
21. okt 2012

@petronelasv rano. tepla kava s mliekom.mozem mat zapchu aj tyzden nic mi nepomaha ale ako nahle si to spravim bezim automaticky. 🙂

minus06
21. okt 2012

@petronelasv Ahoj,ja som so zápchou bojovala dlho,bola to neuveritelná bolest,aj som si poplakala,nič ztoho čo sa tu píše nezabralo,bola som zúfala,ani glycerínový čípok nezabral. Skús kvapky Hilak(neni to prehánadlo)mne pomohli kvapky laxygal,je to niečo ako prehánadlo,ale od vtedy mám pokoj,úplne sa ulavilo 🙂 Napr.kamarátka mi poradila vypit pohár jarovej vody(voda s troškou jari na umývanie riadu),že jej to velmi pomohlo,ale ja som to neskúšala. Manželovi pomohla žinčica,vypi za pohár a zaručene utekáš 😀 Držím palce...

brnka
21. okt 2012

@petronelasv , mne najviac zaberali pocas tehotenstva figy - cerstve a ked neboli take, tak susene 🙂

zornicka026
21. okt 2012

vsetko je dobre co tu bolo napisane ale ako prevencia je dobra aj voda saratica ktora sa moze riedit aj s dzusom 1 ku 1

anna2107
21. okt 2012

Ahoj, ja som zo zápchou bojovala veľmi dlho, až som navštívila lekára. Začala som užívať probiotiká / dostať v lekárni /, k tomu pravidelné cvičenie a čo sa mi osvedčilo ako niečo úplne úžasné sú chilli papričky. Jednoducho si ich prídavam k jedlám a naozaj to pomáha, určite odporúčam vyskúšať 🙂 .

petronelasv
autor
21. okt 2012

@libela nepomáha ☹

petronelasv
autor
21. okt 2012

@zuzkamraz to nechcem, lebo to je návykové

petronelasv
autor
21. okt 2012

@zigzag bože čo som sa ich nažula 😝

petronelasv
autor
21. okt 2012

@brnka to mi pomáhalo, ale keď si na to telo zvykne, ani to už nezaberá ☹

monikajaco
21. okt 2012

pitny rezim ...vela vody ...obmedzit kavu ...

petronelasv
autor
21. okt 2012

@anna2107 ja to nemôžem jesť, mne sa z nich krúti hlava 😝

petronelasv
autor
21. okt 2012

@andrejka1983 keď aj tie čípky sú návykové

petronelasv
autor
21. okt 2012

@zuzi0911 pijem každé ráno teplú kávu s mliekom

libela
21. okt 2012

sušené slivky ti vraj nepomohli, ale večer si ich namoč do vody a ráno ich zjedz, a ešte ovsené vločky, ale nie suché, ale tiež si ich večer namoč do vody a ráno ešte trošku ovar a zjedz, mne to pomáhalo

petronelasv
autor
21. okt 2012

@lilysk aj to som brala

evulienka22
21. okt 2012

@petronelasv skus kyslu kapustu, namocene susene slivky, to pomaha, aj laove semienka, a to acidko

anna2107
21. okt 2012

tak probiotiká a cvičenie...hm?