Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kajkag
22. jan 2019

Mate skúsenosť s liekom Atarax? Dnes mi ho predpisala doktorka citim sa ako otapena, ako keby ma po hlave niekto buchal.

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianka...
22. jan 2019

Ahojte. Prezivam velmi zle obdobie. Citam vas uz par dni a hanbim sa aj sem pisat. Ale niesom ok. Uplne sa stranim vyjst von. Mam malu dcerku, tak koli nej musim. Ale vela krat ani nemam sil. Moja domacnost...vsetko islo dole vodou. Som leniva?? Proste nemam chut. Ale uplne na nic. Seba tiez zanedbavam...citim sa ako na rozburenom mori. Z nicoho nic na mna pride, taka uzkost, chvenie a akoby svalovka v rukach celom tele, zle sa mi dycha. Potom si poviem som ok. Potrebujem cas...ale tieto dni je to nejak horsie. 23.12.som sa naposledy rozlucila s mojou maminou. Boli sme si velmi velmi blizke. Cim dalej mi chyba a uvedomujem si, ze ju nikdy neuvidim. Nezavola, nepocujem ju...uplna drobnost ma vie uplne rozlutostit. Ked mi je uz ozaj tazko dam si neurol 0,5. Ale to nieje riesenie. Ano chce to cas prejde to...ale je to tazke. S kamaratkami sa vobec nestretavam. Chvilu viem byt ok, ale nechcem ich zarmucovat.mojim smutkom. A ani sa necitim dobre medzi ludmi vonku. Ja som bola vzdy presny opak tohto co citim teraz...hlboko vo svojom vnutri si vycitam, ze som sa nestihla s maminou rozlucit. Proste to je na dlhsie...ale nik nik necakal, ze tak rychlo odide...
Neviem ako dalej. Navstivit psychiat.alebo psychologa. Pockam, prejde to?? Chce to ozaj viac casu...

slavkasobanska
22. jan 2019

@bianka... To mi je ľúto,keď sa potrebuješ porozprávať choď k psychológovi...no čas určite potrebuje niečo také ..

gbendikova
22. jan 2019

@bianka... je to tazke...vsetky slova...sa zdaju banalne...viem ze to znie banalne a otrepane ale cas vsetko zahoji...viem o com hovorim...ale ked citis ze to sama nezvladnes chod za lekarom..psychog ..psychiater...su tu pre nas pre ludi..nehambi sa...nemas zaco...je to prirodzene...netrap sa sama..nechaj si pomoct

nanka1412
22. jan 2019

Dievčata .mali ste bolesti žalúdka .aj nutkanie na zvracanie

nanka1412
22. jan 2019

@enusko tak zle sa mi dýchalo srdce mi busilo triasla som sa veľmi .pálilo má pri srdci proste vieš že je po tebe

pandravachrusta
22. jan 2019

@bianka... takto nahle aj mne maminka zomrela..ja som to nezvladla a skoncila na AD..ty nemusis mozno brat lieky, je to este velmi cerstve ale vyhladaj pomoc, aspon psychologa, on uz bude vediet urcit co dalej...je mi to velmi luto a viem velmi dobre co prezivas..pre mna to bol koniec sveta...

slavkasobanska
22. jan 2019

Ahojte ...no mne je je dnes tak čudne,tak na odpadnutie,včera mi bolo oki .no dnes tak čudne,ani neviem popísať...

slavkasobanska
22. jan 2019

@nanka1412 aj mne je dnes tak divne...

hope252
22. jan 2019

Slová majú silu- a tvoja myseľ počúva čo jej hovoríš .
Keď stojíš v zápche a meškáš do práce, keď si vyleješ ráno kávu na svoju novú bielu blúzku, povieš si: Neznášam svoju prácu, mám z nej stresy,ja to neprežijem v tejto zápche, zošaliem z toho stresu a tlaku ktorý je na mňa neustále vyvíjaný- tvoja myseľ verí tomu čo jej hovoríš.
Práve si svojej mysli povedala že si v nebezpečenstve. Uverí tomu.Uverí že ťa chce niečo zabiť tak tvoje srdce začne rýchlejšie biť aby ta udržalo nažive.Tvoj tep sa zrýchľuje,úroveň kortizolu narastá a začinaš cítiť hnev ktorý sa snažíš vybiť na najbližšej osobe , nakričíš na svoje dieťa,pošleš manželovi nahnevanú sms.
Tvoja myseľ reaguje na to čo jej povieš. Začni s ňou komunikovať v pozitivnejšom svetle 🙂

slavkasobanska
22. jan 2019

@hope252 keď ja to všetko viem,len neviem urobiť taký reštart v mojej hlave ..predýcham si ,a myslím na to že vdychujem slnko a pri výdychu zlú energiu .no neviem si to do tej hlavy dať a snažím sa ...

hope252
22. jan 2019

@slavkasobanska treba zistit co brani zmene 🙂

slavkasobanska
22. jan 2019

@hope252 a ako???

hope252
22. jan 2019

@slavkasobanska ak mate psychologa tak by ste na tom mali pracovat.

slavkasobanska
22. jan 2019

@hope252 pracujeme .len mám 1 x do mesiaca terapiu .a za ten čas som stále na začiatku..

hope252
22. jan 2019

@slavkasobanska tak to je malo, preco len raz do mesiaca?

slavkasobanska
22. jan 2019

@hope252 no lebo cez poisťovňu má viac krát nemôže zobrať,vraj....ja viem že je to málo...a u iných sa veľa platí,na to zase nemám ..

hope252
22. jan 2019

@slavkasobanska a aspon nejakym sposobom sama - knihy citat napriklad trochu nepomaha?

slavkasobanska
22. jan 2019

@hope252 čítam..mám teraz cez net ,ako začať myslieť pozitívne .viem že na čo myslím to si priťahujeme..niekedy je mi fajn,len to chce asi čas ,kým sa preorientujem,chodila som aj do denného stacionára do LM,to bolo super,odporučili mi absolvovať 90 sedení,každý deň ..len je to ďaleko ,tak aspoň kým som hospitalizovaná tak chodím...

sylvia30
22. jan 2019

@slavkasobanska ja dnes tiež hrozne, v noci žiadny spánok, z roboty som hrozne vyčerpaná, stále na nás nakladajú, potom som v napätí, čo sa samozrejme odráža aj na spánku...už začínam zvažovať, že sa vrátim na pN, aj keď sa desím toho, čo tu budem celé dni doma robiť sama, už som tu mužovi aj revala...

slavkasobanska
22. jan 2019

@sylvia30 no stres v práci je hrozná vec,,ja by som to už nezvládla,možno ti dobre padne oddych ..

sylvia30
22. jan 2019

@slavkasobanska len sa bojim, ze co budem doma robit, ked budu vsetci z domu prec a pridu az poobede..

slavkasobanska
22. jan 2019

@sylvia30 ja to chápem,tak budeš robiť čo ťa baví, oddychovať,tešiť sa že prídu,ja som sama doma a ani nikto nepríde,buď šťastná že máš pri sebe svojich najbližších....

elima
22. jan 2019

@sylvia30 Ahoj,mne trvalo skoro rok kym som sa naucila zvladat stres v praci, mala som kadejake stavy,velakrat som myslela,ze to vzdam,ale nejak sa to utriaslo. Niekedy je to aj teraz narocne,ale uz nestresujem az tak a aj spanok sa upravil. Drzim palce,aby si to zvladla.

banbys18
22. jan 2019

@hope252 fajn.a co keď svojej mysli nič nehovorís, ale ona hovorí tebe? Si v pohode, užívaš si napr.dovolenku na horách, slnko, tvoje veselé dieťa sa vála v snehu, nemyslíš na nič, len precitujes teplé slnečné lúče a zrazu sa ozve tvoja myseľ :nepodlahni klamlivému dojmu,teraz sa isto niečo stane. ALEBO tvoris, napr. niečo píšeš, clanok, projekt,čokoľvek, baví ta to, máš z toho dobrý pocit, cítiš, že je to dobre, keď tu zrazu tvoja mysel:no, len sa zo seba nepo....ALEBO rovnaká situácia a tvoja mysel:aaaale, ved aj tak to, čo robíš, je vlastne zbytočne, v kontexte ľudskej existencie vlastne nezmyselné......

sylvia30
23. jan 2019

@elima dakujem za tieto slova, pomaha mi vediet od tych co si tym presli, ze sa to da zvladnut, ze mam nadej, ze mozem verit v zlepsenie

sylvia30
23. jan 2019

@slavkasobanska dakujem za tieto slova, si statocna zena

hope252
23. jan 2019

@banbys18 to sú automatické myšlienky ktoré si ani nevšimne a ako kedy čo len prídu. Ide o to že to nieje o Tom že sa tam len tak zjavia. Možno si celý život pocuvala nieco doma všetko sa ti to dostalo pamäte a tým pádom to už máš zautomtizovane. Pokiaľ nie sú schizofrénik tak to urcujes sama len o Tom nevieš.