Je to psychický alebo fyzický problém?

17. mar 2024

Dobrý deň chcem sa opýtať na možnú psychickú príčinu. Už minulý rok mi začalo motanie hlavy a občasné búšenie srdca že som ho cítila, moja doktorka má poslala na rehabilitácie že to je z chrbtice, na chvíľu to prešlo a pred vianocami sa to zas vrátilo ale ešte horšie mala som motanie hlavy návaly tlaku do hlavy pocit divného videnia trochu sťažené dýchanie tak som po novom roku začala chodiť na vyšetrenia bolo mi zistené vyššie CRP tak som brala antibiotiká a po nich to trochu prešlo ale ako som ich dobrala začalo sa to zas…mala som akoby prvý záchvat alebo ako to nazvať cely deň sa mi horšie dýchalo a vecer už som mala pocit že sa mi nedá nadýchnuť ale vôbec som nepanikarila a nezačala som rychlo dýchať práveže pomaly tak som si zavolala sanitku všetko ok potom to prešlo…druhý krát v obchodaku mi prišlo zle začala sa mi strašne motať hlava slabé nohy ako keby som nemohla chodit a strpli mi ruky že ani pohnut tak zas prišla záchranka nechali má tam aj keď som ledva chodila potom asi 4 dni som prelezala lebo vždy keď som vstala motanie hlavy…potom mi začalo búšiť srdce mala som záchvat že z ničoho nič tep 160 pri ležali tak zas záchranka ale inak níč iné v ten moment iba busenie…všetko vraj ok…dali mi neurol nepomahálo…už asi dva týždne skoro len ležím dávam si občas neurol ale ten akurat pomôže na spánok lebo niekedy nespím…mala som to že vstanem iba a mám vysoký tep hneď aj 150 tak si musím ľahnúť teraz je to trochu lepšie aj aj tak toho moc nespravím a hlavne ráno mám ten pulz vyšší a vecer je to nejaké kludnejsie a v noci mám tep aj 50 alebo keď lezim už vecer….ale vždy mám akoby niečo iné buď sa mi rozbúši srdce že si musím zas ľahnúť alebo sa mi zle dýcha alebo mravcenie noh úplne studené nohy motanie hlavy zimomriavky divne videnie tep niekedy nizsi niekedy vyšší ale v klude vždy do 100 len keď začnem niečo robiť niekedy hneď skončí na 140…už neviem čo robiť na začiatku som z toho vôbec nebola vystresovaná bola som ok ale ako to trvá už vyše 2 mesiace už som z toho na nervy bolo to chvíľu lepšie šla som do prace a ako má bolel chrbát zas to začalo a odvtedy už len v posteli skoro cely deň a ešte horšie….myslite že to mohlo začať zo psychiky aj keď som vtedy bola ok a nepanikarila som ani pri zachvatoch? A že tie záchvaty boli vždy iné ? Teraz už viem že si neprispievam psychicky lebo už má to dostalo po 2 mesiacoch ale predtým som bola ok tak neviem či aj tak za tým môže byt psychika…vyšetrenia zatiaľ všetko ok akurat čakám ešte na výsledok holtru a echo ale mala som už jednodňový holter a ten bol ok aj EKG vždy ok….neviem už čo robiť bojím sa začať brat AD pokial môže byt príčina niekde inde ale inak ak budú vyšetrenia ok asi už začnem

xylofonka
21. mar 2024

Ahoj, tiež mám 26 rokov a rovnaké problémy, ako ty. Mám tetaniu aj úzkostnú poruchu, ide to ruka v ruke. Chodím na kardio raz do roka, ale žiaden problém tam nevidia, vraj je to psychika. Lekár mi predpísal lieky na nižší pulz, užívam ich zatiaľ dva týždne a stále ho mávam ráno a v určitých úsekoch dňa rýchly. Skús si dať spraviť u neurológa test na tetániu. Pomáha veľa dobrého magnézia a terapie. Mne toto prepuklo po tom, ako som vysadila AD - lenže tie mi nepomáhali, naopak som po ich užívaní mávala dosť zle paniky. Keď som ich vysadila, bolo mi lepšie psychicky, ale srdce mi začalo robiť cirkus. Tým ale nechcem povedať, že AD sú zle - len mi tento konkrétny liek nesadol. Ak to neprejde, zvažujem, že sa spýtam lekárky na nejaké iné, čo by mi dala. Dôležité je vedieť, že to prejde, že v tom nie si sama - kopec ľudí tým dnes trpí - a že bude lepšie.

kacma
22. mar 2024

Áno čítala som o tom, len teda skúšam ja osobne od fyzioterapeuta, lieky na paniku a pod celkom odmietam..myslím ze ak niekto povie ze je to z tej chrbtice, dá sa uveriť ze je to tým pádom riesitelne, tak ako sa telo nechalo oklamať ze pomaly zomiera

kacma
22. mar 2024

Vieš ze presne tie myšlienky som mala aj ja? ..sama doma.. no skus si tak racionálne povedať ze neziaduce icinky písať musia, asi nepoznáš nikoho kto by mal nejaké výrazne.. ak sa bojíš.. chod sa toho času prejsť, nech si trochu v kľude medzi ľuďmi..