Pomohol vám pohyb a šport na liečbu úzkosti?

ludmilusik
17. aug 2019

Ahojte chcem sa vás spýtať a poradiť sa či niekto nemá taku skúsenosť. Neskúšal niekto pravidelne každé ráno behať alebo cvičiť? Nepomáha to? Brala som viackrát lieky na úzkosť. Momentálne mi zas lekárka predpísala ad lenže uz mám tých sraciek dosť. Vzala som jednu tabletku a cítim sa strasne... Nespím, trasiem sa, v noci úzkosť príšerná, pocit elektriny v tvari a také pichanie, nechutenstvo, napínanie, depky. Takéto zle to nebolo ani bez liekov.Viem že to časom vymizne ale aj tak. Nieje tu niekto kto na takéto stavy začal pravidelne cvičiť behať... A zlepšilo sa to? Dá sa to riešiť aj takýmto spôsobom?Keď mi niekto povie E áno tak lieky neberiem a idem to riešiť takýmto spôsobom len neviem či to funguje

stanulienkat
17. aug 2019

Ja si myslim,ze pomoze,ale mala by si sa zamerat na eliminovanie stresu v praci a doma. Ked neodstranis pricinu tak ta to bude stale drzat. Ale ano,sportom sa da krasne zrelaxovat a vycistit si hlavu.

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@stanulienkat ďakujem si zlata

ludmilusik
autor
17. aug 2019

Ja mam fóbiu z ľudí. Problém hovoriť s cudzím človekom a pred skupinou umieram. Ale keby ten šport a beh dajak zázračné zaucinkovali bolo by fajn. Som ochotná aj každé ráno o 5 vstávať a zabehať si 20 min. Len už tie tabletky nechcem.

limetka69
17. aug 2019

@ludmilusik ahoj mala som panicke ataky, kazdu chvilu 8 mesiacov, nemam to potvrdene lekarom, lebo vraj som zdrava a vsetko si namyslam, vela som googlila o tom ako si pomoct, vtedy som vysadila muku a cvicila denne na orbitreku, schudla som 9 kil, zmizli vyrazky aj panicka porucha 🙂 drzim prsty, vinu som prikladala hlavne lepku, ihned po vysadeni mi bolo lepsie a lepsie kazdy den 🙂 ataky sa nikdy nevratili, hoci lepok uz zase jem, nejedla som ho vtedy asi pol roka, ale davam si pozor na stravu 🙂 aby som to neprehnala

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@limetka69 to vážne? Zasvietilo mi svetielko nádeje. 😘 A na orbitreku si koľko cvičila a kedy? A z čoho si mala panické ataky?

limetka69
17. aug 2019

@ludmilusik zazila som stresovy zazitok a to mi to spustilo, nevedela som vobc fungovat, ist v buse, v aute, bala som sa aj v robote, vela som vtedy plakala a chcela ist dobrovolne na psychiatriu :D na orbitreku som cvicila 45 minut podvecer 🙂 ale zdoraznujem, prikladam to skor vysadeniu lepku ako cviceniu, aj ked urcite aj cvicenie prispelo k lepsiemu stavu 🙂

eliska13
17. aug 2019

@ludmilusik chodíš na terapie k psychologovi?ten Ťa dobre nasmeruje pri fóbií.sport akýkoľvek a vyplavovanie endorfinov pomáha pri úzkosti, depresii, ale niekedy to nestačí.ty musíš pochopiť prečo Ťa to vystresuje a ako máš reagovat, že sa Ti nic nestane, nikto Ťa nevysmeje, je to aj o sebavedomí..

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@limetka69 limetka a lieky si nebrala žiadne? Ako dlho si nejedla lepok

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@eliska13 ďakujem eliska13 chodila som. Chvíľu to bolo lepšie ale teraz musím ísť po materskej do práce a chytá má strach. Ako budem komunikovať s ľuďmi a ako zvládnem prácu. Ide o novú pracu. Budem učiť v ms. Tam nesmiem zlyhať. Musím fungovat aj keby mi malo byť zle. Deti ti nedajú oddyhnut.

limetka69
17. aug 2019

@ludmilusik nie nebrala som nic, bolo to 8 rokov do zadu a tetania ci pp bolo nieco nove, nikto ma na to nevysetroval u nas v zapadakove, len bezne vysetrenia s konstatovanim, ze som zdrava, uz som pisala 🙂 nejedla som ho cca pol roka a potom postupne pomaly zaradila do jedalnicka

lucia851
17. aug 2019

Ja beriem lieky na depky aj uzkost a som uplne v pohode ani behat nemusim .

eliska13
17. aug 2019

@ludmilusik máš obavy a vyvíjas na seba tlak, čakáš problem....a preto Ti je už dopredu zle.Deti Ti dajú dobrú energiu a neboj sa pri nich zabudneš....nesmiem zlyhať....môžeš prečo by si nemohla, ak po mesiaci dvoch zistíš, že to je zle odides.predstav si, že si chirurg, pilot lietadla, prednášas konferencie to je práca a deťmi hra a zábava😄 zvládneš to tak sa nastav....

adelakom12
17. aug 2019

@ludmilusik ano, pomaha to a poriadne. Ja mam uzkost, nie sice casto, ale ked som v stresovom obdobi, tak ma dokaze vyhodit z miery hocico a uz pomaly chytam stavy, tak len predychavam a v duchu sa modlim a snazim sa ukludnit a v tych dnoch/casoch mi velmi pomaha uvolnit sa cvicenie. Fakt akoze jedna z mala veci a este pocuvanie hudby a prechadzky. 🙂 🙂 Nie som typ, co bude brat lieky, radsej riesim veci prirodnou cestou, takze tak asi za mna ..

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@lucia851 ahoj viem aj ja som brala lieky pred 3 rokmi. Ale už by som sa k nim nechcela veľmi vracať. Radšej šport pohyb beh. Pohyb mi problém nerobí. Najťažšie je začať. Ale tie počiatočné stavy s ad sú hnus. Aspoň ja tak citlivo reagujem na všetky. Ja ani kávu nemôžem lebo cítim nervozitu trás a hyperaktívitu. 😀

bibistec
17. aug 2019

Ono lepok je neurotoxicky jed. Mam.neurologicku co si to mysli a ma roky skusenosti s vlyvom stravy na neutologicke ochorenia. Ale ty to rebujes riesit komplexne. Urcite jedna vec nevyriesi vsetko. Skus si pozriet testy potravinovych intolerancii, robia sa na slovensku a su dost drahe ale funguju a pomahaju mam.osobne.skusenosti, dalrj scd dietu ci ako sa to vola proste dieta s vylucenim vukru, skrobov, sacharidov...proste o.tom.ze preco a tak...a najdi si hobby nemusi byt prave sport ale moze, nejaka tvoriva cinnoat proste k comu mas vztah. Aby si sa mala na co tesit. Proste potrebujes sa odpútať od tvojich fobii postupne po malych krokoch. Teraz sa ti to mozno zda nemozne ale da sa dojst do prijatelneho stavu a namiesto psychiatricky skus psychologicku. Pomaha to.

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@bibistec ďakujem dievcata velmi. S každou súhlasím. Ja mám len strach zlyhať a ukázať slabé miesta. Toto mi povedala aj psychologická keď som k nej chodila. Neviem prehodiť výhybku

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@eliska13 vo všetkom s tebou súhlasím. Krásne si to napísala. Ešte pár takých príspevkov a nič mi nieje 😀

bibistec
17. aug 2019

@ludmilusik ja som nejako vekom pochopila ze treba mysliet na seba a neriesit co si ini myslia. Kaslat na to. Ak zlyhas nic sa nedeje svet sa bude tocit dalej a inde mozes excelovat. Toto si hovor. Da sa to naucit. V dy si najdi nejake pozitivum niekde v buducnosti nejaky maly ciel. Ze aj ked sa ti nieco nepodari tak nevadi.

ludmilusik
autor
17. aug 2019

@bibistec Dobre sa to číta. Fakt ďakujem.

eliska13
17. aug 2019

@ludmilusik každý sa toho boji😁

zuzandela
17. aug 2019

@ludmilusik ide o to,z coho pochadzaju tie uzkosti...ak praca tak najlepsie je VYPNUT cez volno,myslim uplne,mobil,notebook,vsetko co s tym spaja a ist prec,zamestnat telo a hlavne mysel,s cimkolvek,relaxovat,nemysliet,ale tesit sa..a ano,cloveku velmi dobre padne ked si ide zabehat,u mna sa takto vymordujem a tesim sa uz len na postel vecer,viem ze si oddychne telo a ja zaspim bez problemov..takze len odporucat mozem =) chodim k veceru ked nepali slnko

mummy01
17. aug 2019

@zuzandela uzkostna porucha vacsinou nema nejaku konkretnu pricinu,casto si to ludia mylia so stresom ze ved staci najst pricinu a oddychnut si. To pri uzkostnej poruche nejde.
@ludmilusik ja tiez trpim uzkostnou poruchou,lieky neberiem ale pomahaju pravidelne aktivity a pohyb a tiez vylucenie lepku a mlieka. Vela zdaru

0hena0
18. aug 2019

@ludmilusik ahoj. Neviem kolko mas rokov, no, ja som napriklad v stave kedy mi isty zivotny prechod zeny postavil do cesty more neprijemnych pocitov s ktorymi ako zena sa musim popasovat. Lekar by len lieky do mna a hormony pchal, no, ja to riesim prave sportom. A vecerne depresie, uzkosti, bolesti hlavy, slabost tela celkovo vcetne bolesti hlavnych klbov, napinanie na zvracanie, to vsetko prechadza, ked sa prepnem do rezimu sport. Aj v praci ak to na mna pride, rozprudim tok krvi, par malymi cvikmi a je to OK. Drzim palce. Sport vyplavuje hormon stastia, endorfin a to je vo velkom percente ten spravny liek.

0hena0
18. aug 2019

@limetka69 ahoj Lim. Lekar ti nedokazal pomoct, sama si si pomohla. A ver, vsetko je v hlave a ako nastavis fungovanie svojho tela. Pomohla si si sama, zvolila si si sposob a ten ti zabral. Drzim palce. Pekny den zelam, Heny

limetka69
18. aug 2019

@0hena0 ahoj velakrat som uvazovala, ci mi ozaj nepomohla len viera v to co som si vygooglila a rozhodla tomu verit, pretoze to bola vtedy moja posledna nadej 🙂

0hena0
18. aug 2019

@limetka69 z vlastnej skusenosti som ti pisala. Ved aj Tibetania sa takto dozivali vysokeho veku. Je fajn a zaujimave sledovat ako nase telo funguje volou mysle. Dnes su ludia pohodlny sa sebou zapodievat. Ale v tom spravnom zmysle slova. Nie ako hypochonder. Iste mi rozumies.

limetka69
18. aug 2019

@0hena0 jasneeeee ja som guru pozitivneho myslenia 🙂

0hena0
18. aug 2019

@limetka69 😊👍😉

mareri
15. sep 2020

niektore druhy športu su dobry sposob psychohygieny. Pre mna je to jazda na bicykli. Dam si sluchatka a idem si po svojom, kam chcem a ako rychlo chcem

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz