Mám problémy s vlastným telom

yungpaopao
13. feb 2023

Zdravím vás chcem sa spýtať mám skoro už rok problémy z vlastním telom, začalo to po namáhavom 5 mesačnom obdobi stres, schudol som 10 kg, nervozita… s počiatku som necítil nič ale ako náhle som prišiel do kľudu začali mi neskutočne bolesti na pravej polovici tela najprv okolo oka potom uzlina krk tvar rameno ruka brucho a noha takto to šlo postupne 4-5 mesiacov po tom čo som prišiel do kľudu keď prešli bolesti ale strašne som mal voľnú polku tela totálne jak keby mi to padlo dole, a neviem sa naspat dostať do stavu v akom som bol noha má boli na doskok necitim si polku tvare a pod.. diagnostikoval mi neurolog tetaniu a psychiater adaptívnu poruchu neviem však už čo mám robiť aby som sa vrátil do tela naspat alebo ako to povedať stále nechcem veriť tomu že je to psychika …. Nikto sa mi k tomu ani poriadne nevyjadril či to s toho môže byt iba tetania a čau dali mi AD a Serus … ďakujem

marion30
13. feb 2023

@yungpaopao ahoj,no to už tak u lekárov chodí,tiež mam tetániu a veru tých príznakov je mnoho až po uzkosti a psychiku telo atď...chce to veľa oddychu,vitamíny,naberať mnoho síl stravou a spánkom.. v podstate sme veľmi oslabený .beries aspoň magnézium?

yungpaopao
autor
13. feb 2023

@marion30 beriem magnezium vápnik vitaminy skupiny B,D už dlhodobo 7-8 mesiacov zatiaľ zlepšenie žiadne, mám 25 rokov minuly rok začiatkom roka som sa cítil ako boh sebavedomí zdravý ako náhle som prešiel obdobím kedy som po fyzickej aj psychickej stránke dosť nechcem povedať trpel lebo som vedel že to zvládam ale telo to asi nezvládlo 🙂 odvtedy sa úplne inak vidím v zrkadle spravil sa mi vacok pod okom puka mi v uchu zoslabla mi cela polka tela, sranda je že to šlo postupne od hora dole.. nieže by mi to odpalilo naraz ale šlo to postupne oko uzlina tvar krk ruka bok noha.. nechápem mám už depky s toho že sa neviem dostať naspat do svojho tela…

marion30
13. feb 2023

@yungpaopao ja ta plne chápem. Tiež som tak bola ,pred pol rokom som mala veľký tetanicky zachvat,dve hodiny som si nohy necítila.. strach zo strachu.vsetko co sa dalo.lekari ti už,,nálepku dali,, nič viac odnich nečakaj.všwtko je v hlave a v tvojom prístupe,z coho to vzniklo vieš už sám,mimochodom tiež u mňa predchádzalo veľmi náročné obdobie tomu..teraz je čas to prijať, vziať si co ti to chce dať,povedat.da sa z toho dostať a hlavne svojou mysľou

heleninamama
13. feb 2023

@yungpaopao V prvom rade odstráň príčinu svojho stresu. Pozitívne sa nalaď, veď, keď nejde o život, nejde o nič a nájdi si psychohygienu, niečo na odreagovanie, čo Ťa bude tešiť - šport, záľubu... A stretávaj sa s pozitívnymi ľuďmi. Fakt nechápem, prečo ľudia dnes takto stresujú, chodia po psychiatroch a kŕmia sa antidepresívami. A najmä takýto mladí. A to hovorím ako človek, ktorý žije roky v jednom kolotoči práce, rodiny a neustálej zodpovednosti za niečo/niekoho.
Ži podľa hesla, že všetko vždy nejako dopadne a napokon aj vždy dobre - aj keď sa to v danom okamihu nezdá, neskôr pochopíš, že to tak malo byť. Príjmy problémy, prejdi zlé obdobie, ale nerýp sa v tom... Prejde to.

yungpaopao
autor
13. feb 2023

@heleninamama ja som najprv nevedel že to mam s toho ja som si myslel že má tvar boli zo zubov lebo má zuby boleli tak som si ich dal spraviť a neprechádzalo to tak potom si hovorím že to čo začala má ruka zrazu bolieť :D hovorím že toto nie išiel som na krčné zistili mi chronickú sinusitidu doktorovi hovorím že má ruka boli keď si zuby umývam rameno až ku lopatke a cela ruka a hovorí že to nemôžem mat s toho jedine ak tak tá tvar ale ruka isto nie hovorím Okey tak dal mi lieky pichli mi kortikoidy nech mi rozpustí polypy už na druhý deň sa mi lepšie dýchalo ale bolesti pokracovali ďalej vôbec som si ja nedával do hlavy že sa mi niečo deje … skôr som hľadal príčinu problémov a snažil sa to riešiť ale ako to išlo ďalej a ďalej pochopil som že to nebude nič s toho a vyhľadal som neurologa ten mi nakoniec zistil tetaniu všetky testy som mal v norme mozog miecha zdravá tak som nechápal a nechápem doteraz že čo už som neni proste ako predtým a stále nato myslím že prečo prečo sa mi to deje…

yungpaopao
autor
13. feb 2023

@heleninamama ťažko dá hľadá pozitívum natom keď si necítite polku tvare verte mi snažím sa ako sa dá pracujem stále nevyhýbam sa ľuďom ale ťažko sa mi robí už mimika aspoň teda ten pocit že som sa nejako zatvaril lebo hýbem všetkým a podobne neni to nič prijemne a po skoro roku zo fakt už človeku začne liezť na nervy 🙂

luccija
13. feb 2023

Ty si tu už písal s tou tvárou..vylúčili obrnu tvaroveho nervu?možno by si mal skúsiť fyzioterapeuta a cvičenie na tvar

loliki
13. feb 2023

@yungpaopao Rada by som poradila, ale neviem. Držím palce, nech sa Ti podarí čím skôr vrátiť do normálu.