Môže mať neočkovaná osoba so zlou imunitou ľahký priebeh Covidu?

12. dec 2021

Mám autoimunitné ochorenie pre ktoré som nemohla byť očkovaná,keďže bolo v akútnej fáze. Stav sa mi už zlepšil,chcela som ísť na 1.dávku,žial, medzitým mám Covid pozitívne dieťa😔 Viem,že je to vysoko individuálne,ale chcela by som počuť aj nejaké pozitívne správy🙏,lebo všade okolo sa hovorí len o umierajúcich a toto fakt teraz nepotrebujem počuť. Poznáte niekoho,kto má slabú imunitu,či nejaké autoimunit. ochorenie a zvládol to s ľahkým priebehom?

renab
12. dec 2021

Vacsina ludi ma lahky priebeh, takze mysli pozitivne.

matkahelka
12. dec 2021

@julish mas zle info, mono protilatky sa na jis nedavaju, vtedy uz zmysel nemaju. davaju sa v zaciatkoch ochorenia, idealne hned po zisteni pozitivity, kym sa covid este nerozsiri. vtedy ma zmysel ich podat.

lindusss2016
12. dec 2021

@julish vidis, kazdy ma zjavne ine skusenosti... ja sa pohybujem prevazne medzi ludmi, ktori nie su ockovani. Covid prekonalo uz velmi vela mojich znamych a nepoznam, ba dokonca ani len neviem o ludoch, co boli v nemocnici s tazkym priebehom. Minulu zimu bol jeden starsi manzelov kolega so zapalom pluc v nemocnici, ale vyliecil sa a teraz nedavno zomrel kamaratkin otec, no ten bol ockovany. Inak z mojich znamych vsetci covid zvladli doma, co sledujem, tak vacsinou chlapi to znasali horsie. Ale ja nijak nespochybnujem, ze su aj pripady, ktore dopadnu naozaj zle, len podla mna je uplne nemiestny ten tlak z medii, ved sama autorka napisala, ze jej dieta sa o nu boji, ze zomre. To je neskutocne, preco su deti vystavovane takemuto tlaku? Je mi z toho na grc. Moje deti nemali o pandemii ani sajnu, lebo sme sa im snazili zabezpecit normalny zivot a minule mi mala zacala rozpravat o ockovani, ze to s nimi riesila ucitelka v skolke!!! Toto je chore, toto by malo byt trestne. Preco si uz ludia myslia, ze ked sa nakazia covidom a este nedajboh neockovani, tak automaticky umru?

lindusss2016
12. dec 2021

@jaga18 no a ja tiez poznam onko pacientku, starsia zena, ktora uz niekolko rokov bojuje s rakovinou krcka maternice a po nedavnom pobyte v nemocnici sa vratila domov aj s covidom a prezila to uplne v pohode.

julish
12. dec 2021

@lindusss2016 mam kamosky na are, sestry a doktorku, neriesia, kto je ockovany, ked placu, ze nevladzu. Az na moje dopytovanie povedia, ze ano, neockovani im umieraju ako na beziacom pase, zvacsa stari a chori, ale nielen, uz im aj babka prezila vnuka

slovakboy
13. dec 2021

Tiež mám autoimunitne ochorenie a beriem imunosuptesiva. Minuly rok som mal covid s mierne ťažkým priebehom pľúca ok ale trávenie bol problém. Počas roka som váhal s očkovaním práve kvôli tomu ochoreniu čo mám ale lekárka mi povedala že môžem. Šiel som. Krátko po druhej dávke dostal môj syn Covid pritom bol ockovany. Mal priebeh s teplotami ale len ako chrípka. My ostatní sme covid nedostali jednak sme ho už mali minuly rok a boli sme ockovani. Imunosupresiva som nevysadil ani počas synovho covidu. Neboj sa. Ja som sa minuly rok tak bál podvedome že som z toho dostal uzkostnu poruchu. Netreba sa báť. Doveruj svojmu telu. Lepšie to zvládne. Nebáť sa znamená : vypni správy a kontroluj myšlienky. Nauč sa nemyslieť. Nikto to neučí ale je to liečivé.

sense
13. dec 2021

Je to 50/50, kamaratkina dcera ma tal, viac chora alp zdrava, a zatial covid nedostala a to bola uz niekolkokrat v karantenw lwbo v triede mali pozitivne deti, aj kanoska s nuzom boli pozitivny a dieta zatial nic. Treba pozitivne mysliet

bianca11
13. dec 2021

@lindusss20 presne! Deti sa mi doma hrali ze volal Matovic, ze sa musi kazdy ockovat. A ockovali rad radom kazdeho plysaka. Chora doba toto.
@janinah Takyto komentar potesi ☹ ze aj optimisticky clovek zomrie...🙊 musela som reagovat, nedalo mi.

autor
13. dec 2021

@lindusss2016 Veru dospela psychika ma co robit,nie to este detska🙈Neznasam tu reklamu ako sedi rodina pri vianocnom stole,vianocna pesnicka v pozadi za oknom skace korona🤦🏻‍♀️Ano,vsetci sme si uz za 2r vsimli,ze je tu,ale sakra,clovek chce aspon cez tie Vianoce psychicky vypnut. Nie,ze pozeras film a pocas reklamy zas Covid🙈 Jedna vec je zvysovat povedomie a druha nicit ludsku psychiku..

autor
13. dec 2021

@bianca11 Aj u nas sa "ockuje" spajlou povinne,cela rodina😂 Mozno uz mam aj protilatky😁

lindusss2016
14. dec 2021

@julish ja sa nehadam, kto umiera a kto nie, zo sprostredkovanych info pocujeme kade co, jedni hovoria tak druhi presne opak, preto sa riadim tym, co vidim v okoli. A u nas teda zatial poznam len jedneho mrtveho ten bol ockovany, ako aj cela jeho rodina.

pedroma
14. dec 2021

Mam znizenu bunkovu imunitu, covidove priznaky min.mesiac boli tri dni silne bolesti chrbta medzi lopatkami. Ver si vnutorne. Najvacsia komodita tohto obdobia je neustaly strach, nepoddaj sa mu.

snezienkaaa82
14. dec 2021

Mama ma autoimunitne ochorenie, plus berie lieky na srdce, chodí na pľúcne, brala lieky ba potlačenie imunity, mnala soplik a teplotuu 37,3, keď bola vlani pozitívna. No už je teraz ockovana

maialeo
14. dec 2021

Tvoje dieťa zomiera na covid? Či len má covid?

jana_eyre_2
14. dec 2021

Môj ťažko chorý otec prekonal kovid v minulej vlne, ešte nebolo očkovanie a zvládol to bez komplikácií.. hlavne volaj doktorke, nech ti predpíše všetko čo je potrebné..

Ja mám aktuálne kovid od dcéry, už aj ostane dve deti pozitívne.. mne bolo dosť zle, som ockovana už dávno - ale veľmi mi pomohol isoprinosin, vysoké dávky vitamínov a konečne fungujem normálne po pár ťažších dňoch.. držím palce, nech ste zdravi..