Neurol

11. jan 2024

Caute, dlhodobo beriem neurol, cca 2 roky. Prvé mesiace som brala 1,5-2mg. Teraz už pól roka beriem 0,25mg za deň alebo len 1/2 z 0,25. Občas sú dni kedy si nedám vôbec ale neviem sa ho zbaviť. Bojím sa toho, máte niekto skúsenosť ? Môžem mať záchvaty keď beriem minimálnu dávku ?

deti95060810
11. jan 2024

prosím ťa kto ti ho tak dlho predpisuje... 2 roky je pomerne dlho. určite riešiť s lekárom.

mamina7070
11. jan 2024

presne kto predpisuje dlhodobo tento liek?

odvykanie patri do ruk odbornika takze navstiv svojho psychiatra

autor
11. jan 2024

@mamina7070 obvoďák mi predpisuje aj neurológ

autor
11. jan 2024

@deti95060810 vraj sú to minimálne dávky a nijak mi to neškodí ale rada by som sa ho zbavila úplne

deti95060810
11. jan 2024

to kto povedal že neuškodí... áno minimálne sú, len vidíš sama že je problém sa ho zbaviť...
skús to prejednať s lekárom - možno poradí iný menej závažný liek. nejakú alternatívu.
raz na denníku n bol článok o jednom mužovi ktorý užíval presne tento Neurol niekoľko rokov. Išiel na služ. cestu a liek si zabudol zobrať. Dostal epi záchvat. - a tu nastala diskusia že tieto lieky sa bežne predpisujú, ale nie sú úplne neškodné ....
možno keby si dobre hľadala ešte by si tento článok našla....

taktotedanie
11. jan 2024

Zavislacka si na nom
Ja by som riesila psychiatra

mamina7070
11. jan 2024

a oni vedia ze ti to obaja predpisuju ? si velmi nezodpovedna zena

objednaj sa na psychiatriu a ries tu zavislost, toto je liek comsa berie kratkodobo kym zaberu antidepresiva

autor
11. jan 2024

@deti95060810 práve presne na epi záchvaty som sa pýtala lekára, vraj pri mojej dávke to vôbec nehrozí

autor
11. jan 2024

@taktotedanie som objednaná ale po telefóne mi tiež povedal, že to nie je problém. Vraj sa to úplne bežne v malých dávkach predpisuje aj dlhodobo

1andrea111
11. jan 2024

Máš minimálnu dávku, skôr placebo, keď si tak pekne znížila, nie si závislá, úplne ok sa Ti podarí vysadiť a brať len v prípade potreby. Skús ešte kúsok menej brať alebo prípadne skús obden.

autor
11. jan 2024

@1andrea111 ďakujem 🙂 sú dni kedy si naň ani nespomeniem tak dúfam, že sa to podarí

liv1
11. jan 2024

Akoze zeny, vy ste poniektore ciste … Ja uz neviem ako inak to tu povedat. Ktore viete co je toto za liek, preco sa berie atd., idete este takemuto cloveku davat jednak neodborne rady ale hlavne, zacnete ho zd.bavst a este vyrabat vacsi stres. Vsetko sa da napisat citlivejsie.

A teraz autorka. Ak ti dr povedal ze je to ok, tak to je ok a doverujm mu. Rozumiem ze si to chces overit, ano viem aj ja ze sa vysadza postupne. Rodinny prislusnik mal napr rok stvrtku xanaxu, tam netusim ake su davky atd. Ale napr skus sa poradit aj s inym doktorom este, aby si bola kludnejsia. Mozno ti povie aby si skusila tu stvrtku nejaku dobu kazdy den, potom mozno kazdy druhy den, treti. A neskor ho mozes mat len ako barlicku vzdy pri sebe, keby nahodou. Je skvele ze sa ho takto pomaly a iste zbavujes, verim tomu ze to bude len lepsie a lepsie 😉

slovakboy
11. jan 2024

@liv1 👏👏👏. Podľa toho čo píšeš autorka, tak to práve celkom dobre zvládaš. Len pokračuj a postupne

majamat
11. jan 2024

sice to autorka berie dlho a ano, moze sa vypestovat zavislost, ale aj napriek tomu, takto to castoordinuje aj psychiater. poznam ludi - dochodcov, ktori ho uzivaju nie 2r,a le napr aj 5r. je to leik na predpis, cize bez predpisu od dr sa k nemu nedostanu.

lonely66
11. jan 2024

@deti95060810 takáto téma tu bola pred nejakým časom. ihneď som tvrdila, že autorka je závislá. obuli sa tam do mňa nejaké baby, že nie, že to nie je návykové 😀

autorka, obráť sa na odborníka. a hlavne, povedz im pravdu. obvodnému povedz, že ti to predpisuje aj neurológ a neurológovi zas povedz, že ti to predpisuje aj obvoďák... možno sa obaja chytia za hlavu

lonely66
11. jan 2024

@liv1 dôležité je, že ty si odborníčka. nech sa páči, výcuc priamo z príbalového letáka.... tak asi aj výrobca je idiot, len ty si lietadlo. aj s autorkou.

NEUROL 0,25
tbl 0,25 mg 1x30 ks
ZákladnéPríbalový letákSPCPodobné produktyADC KlasifikáciaOznamy ŠÚKL
Kategorizačné údaje
● Maximálna cena 1,33 € 0,00 € (0,0 %)
● Dopl. pacienta max. 1,13 € 0,00 € (0,0 %)
● Úhrada poisťovne 0,20 € 0,00 € (0,0 %)
Štatistika vývoja cien a doplatkov
Mesiac Dopl. pacienta
maximálny Úhrada poisťovne
02/24 1,13 € (0,0 %) 0,20 € (0,0 %)
01/24 1,13 € (0,0 %) 0,20 € (0,0 %)
12/23 1,13 € (0,0 %) 0,20 € (0,0 %)
11/23 1,13 € 0,20 €
Indikačné obmedz. NIE
Súhlas revíz. lek. NIE
Preskrip. obmedz. Žiadne
Spôsob úhrady S - čiastočná
Pôvod lieku Generický liek

Mohlo by vás zaujímať

Výdaj
R, Viazaný na lekársky predpis
Typ produktu
Humánne lieky
Legislatívne zatriedenie
Registrované humánne lieky
Registračné číslo produktu
70/0201/89-CS
Kód štátnej autority (ŠÚKL)
91788
Názov produktu podľa ŠÚKL
NEUROL 0,25 tbl 30x0,25 mg (blis. PVC/PVDC/Al)
Aplikačná forma
TBL - Tablety
Výrobca
Zentiva, k.s. (CZE)
Držiteľ rozhodnutia
Zentiva, k.s. (CZE)
Dodávatelia
Zentiva International a.s. (SVK)
Popis a určenie
Liek obsahuje liečivo alprazolam, ktoré patrí do skupiny benzodiazepínov.

Liek sa používa u dospelých na liečbu príznakov úzkosti, ktoré sú závažné, obmedzujúce alebo predstavujú pre pacienta extrémnu záťaž.
Tento liek je iba na krátkodobé použitie.

Použitie
Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis. POZOR: Pri výdaji na lekársky predpis musí byť uvedený názov liečiva - účinnej látky.Prípravok môže vyvolať návyk a závislosť, jeho použitie je časovo obmedzené.Prípravok môže ovplyvňovať pozornosť. Po užití by pacient nemal viesť motorové vozidlá, alebo vykonávať iné činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť.Liek obsahuje omamné alebo psychotropné látky.Počas užívania prípravku nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje.Prípravok sa užíva v celku, nesmie sa hrýzť, drviť alebo rozpúšťať (pokiaľ to lekárnik povolí, je možné liek rozdeliť).Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode).
Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liek sa má užívať v najnižšej možnej účinnej dávke, čo najkratší možný čas a maximálne 2 – 4 týždne. Často sa má opakovane prehodnocovať, či je potrebné v liečbe pokračovať. Dlhodobá liečba sa neodporúča.

lonely66
11. jan 2024

dôraz kladiem hlavne na posledný odsek....

mamina7070
11. jan 2024

@lonely66 to je najskor ta co odmieta brat predpisane antideresiva a radsej tlaci neurol a kazdy tyzden urgent /zachranka

lonely66
11. jan 2024

@mamina7070 to už neviem, nepostrehla som takú diskusiu, pamätám si tú, kde som asi bola jediná, čo som písala, že je na tom závislá. je tomu možno tak 6 mesiacov? nepamätám presnejší čas, ani názov diskusie, nie je to pre mňa dôležité 🙂 v každom prípade závislá je. ak tu bola taká diskusia, ktorú uvádzaš ty, v krátkosti sa vyjadrím. ja osobne chápem strach, obavu brať AD, avšak človek, ktorý sa bojí brať AD, sa rovnako (logicky) bojí brať pravidelne neurol. však v podstate je to podobné svinstvo. čo sa týka návyku. a čo sa týka dĺžky užívania, tak neurol je konečná... AD sú nastavené aspoň tak, aby sa užívali naozaj dlhodobo....

liv1
12. jan 2024

@lonely66 jasne, ty si precitas pribalovy letak a ihned si odbornik. Vacsi ako ten doktor 😂. Prosim ta chod sa posadit na miesto tych doktorov, je ich malo, urcite ta prijmu s otvorenou narucou😅. Ty lietadlo

rolandik
12. jan 2024

Ak nemáš žiadne ataky skús si kúpiť Lavekan. Poraď sa s lekárom, či ti to bude stačiť. Je to levanduľový extrakt, je síce oproti receptu drahý, ale je to prirodný. Nemá také nežiadúce účinky ako neurol. Dokáže rozbiehajúce ataky zastaviť tak ako neurol v dávke akú berieš. Pomôže ti vysadiť neurol a postupne sa zbavíš aj Lavecanu. Veľa šťastia.