Panický záchvat a panická porucha

chiaramonika
1. jún 2014

Baby mam taky problém. Občas sa mi stane nie cez den vzdy len vecer ked idem spat ze mi začne busit srdce trasu sa mi ruky a mam taky pocit akoby som isla umret alebo tak. Je to velmi nepríjemne. Snažím sa vtedy myslieť na hocičo ine ale nejde to. Stale mam ten debilny pocit akoby to bola moja posledná chvíľa. Niekedy to trvá chvilu niekedy hodinu. Neviem co to je. Mozno som si to zle vysvetlila s tou panickou poruchou. Neviem. Ale na internete bolo len to. Naposledy som to mala cca 4 dni dozadu a predtym pár krát. Stalo sa to uz niekomu resp. mate s tym skúsenosť ?

ivuska6
1. jún 2014

@chiaramonika je to hnusne mas strach hoci kde ze ta to chyti ale musis sama sebe ukazat ze ten strach stoho nemas je to uz na cely zivot ale da sa stym zit ked to potlacis a nikdy neber ziadne lieky iba magnezium laktikum v modrej skatulke mne ked to zistili dali mi nieco a stoho mi bolo na spanie a tocila sa mi hlava nakonec som sa dozvedela od homeopaticky ze to je liek pre blaznov a ta mi hned povedala preboha co vam to dali nejecte to ved vy nieste blazon a ta ma dala dokopi a uz len magnezium sem tamsi davam ked citim ze ho potrebujem ked citim trpnutie

aisia
1. jún 2014

ahoj aj som si to zažila, bolo to z prepracovania , najprv si mysleli, že je to vysoký tlak musela som chodiť na kontroly so srdcom a dali mi tabletky na tlak, našťastie som ich nejedla, kamarátka ma pri jednom takomto ataku dostala do nemocnice na pohotovosť k neurologičke, vyšetrila ma vypočula všetky príznaky a skonštatovala panické ataky, doporučila my nejaké tabletky , ktoré my predpísala obvodná. K psychológom som nešla tab. som brala možno max. 2 mesiace a začala som chodiť na odblokovanie stresu ku kineziologičke, do pol roka som to zvládla. Je to už cca 7-8 rokov, a mám pokoj možno to prišlo pár krát v nejakých ťažkých chvíľach , ale už som s tým vedela pracovať a zvládla som to sama. Dôležité je dýchať v kľude a do brucha, začať myslieť na niečo príjemné, alebo rob činnosť čo ťa ukľudní. Zvolni tempo života, a začni robiť veci ktoré ťa rozveselujú. Samozrejme odporúčam aj lekárske potvrdenie diagnozy, človek nikdy nevie.

nicki447000
1. jún 2014

@ivuska6 liek pre blaznov? 😠 psychicke choroby su ako kazde ine...

aisia
1. jún 2014

a ešte aby som ťa potešila, mala som vysokú nadváhu 97 kíl, za toho pol roka som z nich schudla 20, čo dovtedy som mohla robiť hocičo a nič nešlo dole ani za toho pána, ako som začala pracovať na volnejšom tempe života išlo to samé dole nič som nerobila, ani nedietovala. Iba si dopriala trochu oddychu a zábavy.

chiaramonika
autor
1. jún 2014

@aisia super 🙂 ze sa ti tak zadarilo. No ja chudnúť nechcem vobec praveze 🙂

ivuska6
1. jún 2014

@nicki447000 tetania nie je psychicka choroba

petkoemmka
1. jún 2014

ahojte ja som to mala styri roky dozadu ...na tu noc v zivote nezabudnem v posteli som uspala svojho syna vtedy mal styri roky ,ked zaspal tak som sa otocila na chrbat a zacala som zaspavat ,ked zrazu srdce citila som ho az v krku a pridala sa hlava trpnutie myslela som,ze mi prisla posledna chvila,zakricala som na mamu (byvame s mamou) a ta nevedela co somou tak som vytocila 112 a hned aj dosli ekg ,tlak v poriadku tak mi pichli na ukludnenie injekciu a zaspala som na druhy vecer sa to zopakovalo bbolo to hrozne nikomu to neprajem a zacali vysetrenia kolom dokola kardiolog,neurolog,gynekolog,stitna zlaza a kazde jedno vysetrenie v poriadku krv vsetko tak nakoniec ostal psychiater diagnoza panicka porucha :( lieky na ukludnenie som brala pol roka ...bolo to hrozne kazdu chvilku som na to myslela ,bala som sa ist s malym von aby mi neostalo zle aby mi nezacalo busit srdce ,a lieky? hroza postupne som si ich vysadila nemohla som bez nich nikam! skoncilo sa to ked dim otehotnela a povedala som dost! a dnes mam nadhernu zdravu dcerku dvojrocnu,stava sa mi to aj teraz niekedy ale uz sa snazim to predychat zatial to pomaha....je to hnusna poruxha kto nesazil nevie

nicki447000
2. jún 2014

@ivuska6 ach tak prepac ja som zle precitala myslela som ze hovoris o pp

chiaramonika
autor
2. jún 2014

Skúsim sa s tým sama popasovať 🙂

maaaria3
2. jún 2014

Ahoj, tiež sa mi to stáva v noci, keď si idem ľahnúť, neviem, čím to je, skrátka mám pocit, že zomieram, neviem sa nadýchnuť, mám aritie a skúšam si tep, lebo mám pocit, že je konec... niekedy sa mi zdá, že to može byť únavou, keď sa telo už ukladá do spánku, spúšťa proces vegetácie ale mozog a mysel sú príliš v akcii a tento stav vyhodnotia ako stav paniky z odchodu inde... bola som s tým po vyšetreniach, mám pocit, že mi naozaj pomohlo magnézium... no, može to mat súvis aj s niečím psychickým, to isto može, ja som trpela v tehotenstve uzkostnou poruchou /strachom úplne zo všetkého/ a myslím, že toto sú následky nepreliečenia sa z toho...
Ale musím povedať, že tieto pocity mi opisuje veľa ludí... asi to nie je ojedinelý stav

silvik1
3. jún 2014

@chiaramonika skús bachove kvapky - krízová esencia. sú dobré na úzkostné stavy.

ivana345
24. jún 2014

Ahoj, trpim tim od malicka, no byvalo to jen obcas, mela jsem jet treba na tabor a chvili pred odjezdem jsem musela jit na zachod a prosedela jsem tam do doby odjezdu 🙂 v tehotenstvi se to skoro vytratilo, no po porodu to je jen horsi. Mam problem jit kdekoliv, mam strach ze budu potrebovat jit na wc, ke mi strasne teplo, mota se mi hlava a mam pocit ze omdlim mebo umru. Zhorsovalo se to natolik, ze jsem musela vyhledat psychiatra. Diagnostikovala mi Tezkou formu uzkostne poruchy s panickymi ataky. Lidi mi rikaji, ze si mam jen rict ze to bude ok, ale kdo to nezazil, ten to opravdu nepochopi :( nyni jsem 3mesice na AD, bohuzel zatim jen s minimalnim vysledkem. Cekam ma zlepseni a verim, ze jednoho dne pujdu kdekoliv a budu prijimat navstevy s radosti 🙂 zatim bohuzel jen trpim :(

francesca111
31. aug 2014

ahojte,ja mam problem,velmi by som chcela otehotniet ale trpym panickymi poruchami a hlavne ked mam navstivit lekara v situuacii ked mam sediet niekde alebo byt na lozku idem uplne sa zblaznit a hladam cestu uteku,ako mozem byt tehotna ked nezvladam ani beznu prehliadku pomozte,poradte

mishou
3. nov 2018

Ahojte. Tymto problemom trpim aj ja. A moj najvacsi problem je myslienka, ze ostanem v noci sama...a aj ma to caka. Neviem, ako to zvladnem. Mam pocit, ze to nedam :(

dilino
14. dec 2019

tetanický zachvát si mala to aj ja mám

sikea
7. júl 2021

Ahojte neviem či sem ešte niekto chodí rada by som o svojich problémoch popisala

kacenkahrab
6. aug 2021

@sikea ahoj ja chodim citam a zistujem o panickej, uzkostnej poruche lebo som uz 6 mesiacov na PN kvoli zachvatom a nie je mi lepsie

sikea
6. aug 2021

@kacenkahrab ahoj ale to ti je volako dlho zle a dr na to nič ?Ake AD uzivas ?

kacenkahrab
7. aug 2021

Praveze mi po 4 mesiacoch roznych vysetreni a stale sa opakujucich zachvatov (tlak na hrudniku, silna nevolnost, malatnost, ochabnutie koncatin) nasadili AD ale nezvladla som to, prudko sa mi zhorsil stav a nedalo sa to vydrzat... najprv Eliceu + Neurol, potom vymena za Dulsevia + Lexaurin. Vydrzala som cca 2 tyzdne pri jednom aj pri druhom AD, napriek tomu ze som bola upozornena ze sa stav moze zhorsit prve tyzdne, bolo take prudke zhorsenie a taky nezvladnutelny stav, ze mi nakoniec aj druhe psychiater vysadil, ze dame 1mesiac prestavku a uvidi sa co dalej.

sikea
7. aug 2021

@kacenkahrab no tak to ti nie je čo závidieť ….ja som zvedavá ako mne záberu ….zatiaľ je to ako na hupacke raz lepšie raz horšie ….ešte len dva týždne užívam tie nové AD ….to je malo ….možno až po mesiaci sa uvidí výsledok

kacenkahrab
8. aug 2021

@sikea a ake beries ak sa smiem spytat? Tie dva tyzdne sa ti nezhorsil stav? Lebo mne hned po nasadeni velmi velmi zle bolo, nevedela som zvladnut tie stavy

1fifinka1
8. aug 2021

@sikea ahoj ak chces rada popisem, tiez s tym bojujem uz niekolko rokov.

sikea
8. aug 2021

@kacenkahrab beriem eliceu tu už deväť rokov jednu ráno a tie nová sa volajú brintellix a tie užívam pobede ….dva týždne a dva dni ….ale stále pociťujem úzkosť strach neviem kedy mi zaberú

sikea
8. aug 2021

@1fifinka1 ahoj a aké máš stavy ?ake AD uzivas ?

1fifinka1
8. aug 2021

@sikea neberiem ziadne. Snazim sa s tym zit. Su dni lepsie, aj horsie, ale vela veci som medzicasom pochopila a uz viem ako tak s tym pracovat. Skoncila som az v nemocnici po zachvate, tyzden na neurologii a potom som sa davala rok do poriadku.

sikea
8. aug 2021

@1fifinka1 tak to všetka česť že si to zvládla bez liekov ….ja by som to nedala

maja132015
27. aug 2021

@slivka3 na panickú poruchu vám zabrali AD? Ďakujem

sikea
28. aug 2021

@maja132015 áno zabrali AD na panicku poruchu

eva112014
28. aug 2021

@chiaramonika Ja som si tým tiež prešla. A spúšťačom bol strach o moju budúcnosť. Je to nepríjemné, veľmi zlé. Najhoršie je, keď to na teba príde počas šoférovania. Ako to prišlo, tak to aj odišlo. Pomáha práca so svojou mysľou. Aj u mňa toto pomohlo. Ešte skús zadržať dych. Úder srdca by sa mal spomaliť a nie zrýchliť.

slovakboy
28. aug 2021

@maja132015 ja beriem AD na uzkostnu poruchu a na začiatku som mal aj panické záchvaty. Dokonca som odpadol do bezvedomia. Pracoval som s myslením ostal som na marodke pretože do prace sa s tým nedalo chodiť a začal som brat AD. Každé ráno silne úzkosti bolestivé nemohol som jesť. U mna to spôsobila Corona a vyhodnotili to ako posttraumaticku reakciu. Prvý záchvat som dostal počas liečenia a hyperventilacie. Lenže zvaliť to len Coronu sa nedá. Treba cvičiť ovládanie mysle. Spoliehať sa na lieky tiež nie je dobre. Odporúčam dychové cvičenia meditáciu modlitbu a návštevy psychoterapeuta ale dobrého. Netreba sa hrabať v minulosti a analyzovať a hľadať príčiny ale radšej sa zamerať na to čo ti robí dobre a zamerať sa na prítomnosť.