Panická porucha a tehotenstvo

pauli2807
6. máj 2021

Dobrý deň mala by som takú otázku mám panicku poruchu úzkosti už nejaké 3 roky bolo to lepšie ale poslednú dobu mávam záchvaty každý deň aj keď vyjdem von idem do obchodu alebo k lekarovi neviem nikam poriadne chodiť snažím sa to prekonávať.
Nevladzem poriadne nič robiť lebo ako náhle zacnem po chvíľke má chytí záchvat hneď si musím sadnúť lebo nevladzem
Posledné 2-3 dni mám strašný pocit stiahnuteho hrdla každý deň pijem magneziu minerálku brala som magnerot kazde ráno jedno tabletku len vtedy mi to začalo to stiahnuté hrdlo myslela som že to je stoho tak dva dni som si nedala a neprešlo to
Má s tým niekto skúsenosti?
Už som zúfalá strašne silne záchvaty mávam každý večer vždy okolo 7-8 večera má to chytí niekedy to trvá hodinku niekedy aj 4
Antidepresíva nemôžem brat som v 9tt tehotenstva
Otrasne záchvaty mávam naozaj a teraz do toho ešte to hrdlo už mám pocit že má zadusí..

snehulak77
6. máj 2021

To ma veľmi mrzí. Lekárke si to hovorila? Psychiatricka bude zvažovať prínos a možné riziko ak by ti chcela niečo nasadiť, rozhodne ale jej o tom povedz. Chodíš do prace? Možno máš priveľa stresu...

pauli2807
autor
6. máj 2021

@snehulak77 lekárka o tom vie a stále má odbije že je to psychika už tam ani nejdem s týmto lebo mi povie len že nech beriem neurol nič viac.
Do prace momentlane nechodím som doma kvôli tehotenstvu a stres no od mala má stresovala rodina bola som v dosť ťažkej situaci vyrastala som len s chorou mamou a tam sa to všetko začalo pred tými 3-4 rokmi ono to prestalo bolo mi lepšie mávala som záchvat raz sa pol roka alebo tak a cca od novembra decembra minulého roka sa to začalo stupňovať ale ešte tak v miere a posledný mesiac dva to mám každý deň niekedy aj od rana do večera a hlavne večer každý večer má to chytí mám pocit že sa zadusím

pauli2807
autor
6. máj 2021

@kkovacovak akurát som si to čítala 🙂

snehulak77
6. máj 2021

@pauli2807 a to ta tak odbije psychiater? Fuuuha. Nerozmýšľala si zmeniť ho? Moja sesternica berie lieky od psych, lebo má, žiaľ, diagnózu, že nemôže lieky vysadiť a snažia sa o bábätko. Ale ma super lekárku a nastavila jej liečbu tak, aby ju nemusela prerušiť, pretože to by situáciu neúmerne skomplikovalo.
Skus osloviť iného psychiatra, ktorý bude hľadať a snažiť sa, aby neublížil babatku ale bolo ti lepšie. Určite to zvládnete

pauli2807
autor
6. máj 2021

@snehulak77 skúšala som hľadať iného len ten problém je že všade bolo strašne veľa ľudí dlho som čakala a ostalo mi zle a utiekla som domov hneď si ľahnúť 😞
Pred 3-4 rokmi keď mi to začalo má to po nejakých 2-3 mesiacoch aj samé prešlo aspoň z časti bez liekov bez lekara len vtedy som to mala slabšie
Teraz má odbíjajú s tým že okrem magnezia nemôžem nič

bona1393
6. máj 2021

@pauli2807 ahoj, odporúčam vyhľadať psychológa, majú iné metódy práce ako psychiatri, bohužiaľ väčšinou pacientov riešia liekmi. Psychológ lieči komplexne. Môže ti odporúčať konkrétnu terapiu zameranú na tvoj problém a hľadá sa koreň problémov, čiže sa to nelieči iba symptomaticky ako u psychiatrov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre