Po každom jedle hnačka u mamky

13. máj 2023

Ahojte dievčatá neviete mi poradiť ? Mamka sa mi priznala že už asi viac ako mesiac ma po každom jedle hnačku. Proste naje sa, začne ju krutiť po bruchu a ide z nej hnačka. Berie probiotiká už dlhšie ale nepomáha jej to. Bojí sa, rakoviny. Objednala som ju na gastro, ale objednali ju až na jul. Ale aj to iba na vstupné vyšetrenie. Mamka ma 67 rokov. Nemal niekto podobné problémy ? Bojíme sa toho najhoršieho.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikha2809
13. máj 2023

@evamarek77 no ak sa to zhorší, určite zavolám.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikha2809
13. máj 2023

@evamarek77 teplotu vôbec, pediatricka ju niekoľkokrát videla, jej absolútne nič nieje len že ju po jedle preženie, to nieje hnackovanie ako pri viróze.Uz to trvá vyše troch týždňov, bolo lepšie, dnes to znova začalo.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikha2809
13. máj 2023

@evamarek77 ja sa tam určite budem v pondelok pýtať.Ved dúfam že aspoň tam jej spravia potrebné vyšetrenia, keď uz na gastro sa človek s dieťaťom dostane o viac ako pol roka.Darmo som sestričke hovorila že je to akutne

nwnw
13. máj 2023

@autorka skuste vysadit tie probiotika lebo niekedy aj tie potrapia, a pit cierny caj aspon 1den nejest a potom po troske pridavat suchare a setriacu stravu. Davat pozor aby sa nedehydrovala.

dominika7990
13. máj 2023

Nechcem strašiť ale kuk na internete crohnova choroba. Mojej sesternici trvalo 3 mesiace kým išla k dr s bolesťami brucha strašnými. V Bratislave jej to v 36 rokoch diagnostikovali. Mala aj bioliecby.

dominika7990
13. máj 2023

@tenerifka by si sa čudovala alergia ti môže vyjsť kedykoľvek. Svokrovi v 50tich na bkm. Do vtedy absolútne nič a raz zo dňa na deň začal mávať strašne zihlavky

autor
13. máj 2023

Dievčatá ale mamka ma 67 rokov, pochybujem že by to bola crohnova choroba, alebo intolerancia.

nikha2809
13. máj 2023

Tak ju objednaj na súkromné gastro, keď sa veľmi bojíte.Sice, zaplatíš ale termín máte rýchlo.

autor
13. máj 2023

@nikha2809 A viete mi poradiť v Ke súkromne gasto ? My síce nie sme z Ke, ale neviem kde by som ju objednala, lebo mama sa veľmi bojí ísť na živo na kolonoskopiu chce ísť v narkoze.

nikha2809
13. máj 2023

Poradiť neviem, ja som dala do Googlu detské gastro a volala všade.Volala som aj do jedného súkromného a tam mi povedali že každé súkromné je až od 18 rokov.Volaj všade v pondelok, čo ti nájde v googli.

poopsie
13. máj 2023

@nikha2809 a čo napríklad dnes jedla?

liv1
13. máj 2023

@tenerifka nie, intolerancia sa moze prvy krat prejavit aj v 80tke

fiafia
13. máj 2023

Treba si kúpiť v lekárni test na okultne krvácanie ak ho nemá v krátkej minulosti spravený.

fiafia
13. máj 2023

Odkiaľ ste? Môj oco bol na gastro a bez objednania. Žiar nad Hronom

nikha2809
13. máj 2023

@poopsie ráno suchý rožok, potom pár kukuricnych chrumiek, nie arasidovych, na obed mala kúsok pečenej ryby(na to som sa pýtala dr.ci by mohla) q suché zemiaky a lyžičku nejakého Alpro rastlinného jogurtu či čo to bolo ale nechutilo jej to.Bola 5x dnes na vc, od poobedia už nič.Brucho neboli vôbec.Berie teraz ešte ten Floraliv.
@fiafia inak áno, kolegyňa mala do 2t termín v ZH

poopsie
13. máj 2023

@nikha2809 tak jej zajtra nedaj rožok ale radšej niečo bez lepku, je kopec možnosti a uvidíš ako bude reagovať

nikha2809
13. máj 2023

@poopsie no skúsim vyradiť lepok, ale keď ten lepok mala úplne v norme z krvných testov...

nikha2809
13. máj 2023

@poopsie a jedla ho aj keď bolo už pár dní lepsie

poopsie
13. máj 2023

@nikha2809 ja som zistila z krvy, že mam intoleranciu na nejakú kravsku bielkovinu(je ich veľké množstvo) , doktorka mi tvrdila, že to nie je test výlučne na laktózu a mám intoleranciu na bkm aj z hovadzieho mäsa sa vyhádžem, po mliečnom amen tma, hovorím cesta do Mordoru🤦‍♀️začalo sa to naplno prejavovať v septembri tohto roku ako 28 ročnej

poopsie
13. máj 2023

@nikha2809 mne sa niekedy prejaví, že som zjedla niečo zlé aj o dva dni, podľa toho ako rýchlo to prejde črevom

nikha2809
13. máj 2023

@poopsie jej robili aj lepok, bkm, laktózu, už sa mi to nechce rozpisovať, idem uspavat, písala som tu v komentoch ako to vyšlo..ale ďakujem každej, ktorá sa nám snažíte aspoň takto pomôcť 🙏

poopsie
13. máj 2023

@nikha2809 dobre vyšlo jej hraničné, ale môže jej aj tak robiť zle.. Ja som mala len 37 hranica je 14...no niekto môže mať aj 150...🤷‍♀️

nikha2809
13. máj 2023

@poopsie tuším medzi 11-14 boli hraničné ak sa nemýlim, jej vyšlo tesne nad 11..nepamätám si to presne, nemám doma ani kartu teraz že by som pozrela.

lulu8491
13. máj 2023

@nikha2809 presne toto som mala aj ja pred 8 rokmi. Hnačky po každom jedle, hrozné bolesti brucha... Bola som v nemocnici, urobili aj gastroskopiu aj kolonoskopiu - nič nenašli. Pustili ma domov napriek tomu, že sa nič nezlepšilo. Vraj to bol iba stres... Išlo ma vtedy rozhodit od jedu. V tom čase som našla info o histaminovej diéte. Dva mesiace som ju poctivo dodržiavala (bolo to náročné, iba veľmi málo potravín je histaminovo neutrálnych). Príznaky sa zlepšovali, tak som to dotiahla do konca. Odvtedy môžem jesť takmer čokoľvek - aj "histaminove" jedlá (huby, paradajky...), ale s mierou. Mimochodom, aj klasické kuracie prsia na vode môžu zvýšiť histamin, čiže aj z nich môžu byť hnačky

lulu8491
13. máj 2023

@nikha2809 práve som čítala, že dcéra jedla rybu. To je napríklad "zabijak" pre histaminikov

nafka0483
13. máj 2023

@nikha2809 Komplet sono bruska urobia v Kosiciach tu: https://ultrazvukovevysetrenie.sk/
Termin ti daju do par dni, zaplatis 40€ a je to. Bola som s rocnou dcerou, povedala som aky je problem a vsetko skontrolovali, dali spravu.

lulu8491
13. máj 2023

Mojej babke sa rozvinula histaminova intolerancia len pár rokov dozadu. Teraz bude mať 80tku