Poľské verzus slovenské lekárne

6. mar 2023

Môj dnešný objav, zhrozenie a sklamanie z našej. Mám malé dieťa s refluxom, alergika sem tam teraz v zime nádcha čiže pravidelne nakupujeme v lekárni. Sirup gastrotuss v našej lekárni kamennej 12€,internetovej 10€, LIBENAR na preplách nosa 15ks 6€, Sterimar s meďou u nás 11€…dnes som tak robila prieskum že kde by sa dalo nakúpiť najlacnejšie keďže samozrejme nie sú to veľké položky ale vždy je lepšie ušetriť, napadlo mi pozrieť internetovú Poľskú lekáreň…Gastrotuss 5€, LIBENAR(len nejaká ina značka, alw tiež na prepach nosu rovnaké zloženie) podotýkam 100ks za necelých 6€, sterimar s meďou 4€…normálne som ostala v šoku, že ako môžu rovnaké výrobky stať v inej krajine polovicu a u nás takáto dražoba…samozrejme nič s tým neurobím, výhoda možno pre tých čo bývajú blízko hraníc si nakúpiť v Poľsku za menej, ale len som chcela poukázať na to aké sú rozdiely a kde sa najviac v našej krajine zarába…

baldinka
6. mar 2023

Oni nemaju euro

baldinka
6. mar 2023

preto si vedia ustrazit ceny lepsie

jaroe
6. mar 2023

inspirovala si ma, pozerala som aj rybí olej Mollers - u nás 12, tam necelých 6.

zuzi56
6. mar 2023

Nizoral kupujem o polovicu lacnejšie
Neoangin 36 pastilek

taktotedanie
6. mar 2023

Taktiez detske mlieka rozdiel na krabici od 5-7€
Esteze mam moznost si tam nakupit

zuzanka.zuzu
6. mar 2023

a kvalita?

marca12
6. mar 2023

@zuzanka.zuzu Kvalita rovnaka ako u nas. V Polsku je vsetko lacnejsie,nemaju eura,ale tak aj platy maju nizsie ako u nas.

katka700
6. mar 2023

Ďakujem za dobrý tip, poradím rodine čo bývajú kúsok od hraníc.
Pre mňa je to bohužiaľ od ruky.

radiah
6. mar 2023

Ja som kupovala mlieko malému donedávna v poľsku 🖐️🖐️

lluciiiii
6. mar 2023

Môj otec pravidelne uz dva roky objednáva z Poľska lieky a veru všetko skoro lacnejšie vyjde oni majú vraj nízke dph na lieky preto take ceny majú ja uz som tiež začala a spokojná som

marryen
6. mar 2023

Len pozor...na nete majú iné ceny ako v lekárňach tam. Aby si nebola prekvapená. Aj ja som si na nete vyhliadla lieky, ktoré sme chceli kúpiť , keď sme mali ísť do PL. A teda rozdiel v cenách oproti netu riadny. Sirup, ktorý mal stáť cca 17-18 zl. stál v reále rovných 30. Takže pozor. 🙂

zuzanka.zuzu
6. mar 2023

@marryen a objednať sa do SR nedá? nie sú to lieky na predpis, takže pri voľnopredajných by to malo byť ako s lekárňami z ČR

vie niekto o nejakej lekárni s posielaním do SR? prípadne nemáme tu na koňovi farmaceutku/laborantku pracujúcu v PL, ktorá by chcela trhnúť rekord v tržbe? 😀