Potenie a zápach

frederika27
24. jún 2023

Ahojte, potrebujem radu už neviem čo robiť. Mám 22 rokov, problémy mám s nadmerným potením a s hrozným pachom, hanbím sa, cítiť to, neviem si pomôcť..hygiena je u mňa na 101%, zdravá strava na 100%, nefajčím som športový typ vážim 58kg, chorobu žiadnu nemám ani netrpím ničím. Stres ani nič podobné u mňa nehrozí. Bola som aj na vyšetreniach, všetko je v poriadku. Hygiena kupovaná za 100vky eur no úplne zbytočne. Nič nepomáha. Má toto niekto podobné, alebo nejaké rady čo robiť, na koho sa obrátiť, budem vďačná za každú radu. Už som rozmýšľala aj nad botoxom..neviem.. ach..

majulino
24. jún 2023

Mne zaberá jedine borotalco. A šampóny a kondicionéry značky dixy. Po iných som cítila aj ja že smrdím

frederika27
autor
24. jún 2023

@majulino áno, borotalco si teraz veľmi fičí, chvália..no mne ani to nepomáha

luccija
24. jún 2023

@frederika27 nosiť čo najviac bavlnené veci nohavičky, tričká.Aj štítnu žľazu vyšetrovali?
Piješ dosť tekutín?

margaretka
24. jún 2023

@frederika27 tiežsm ten problém, trochu pomáha 2-3x denne umývať telo antibakteriálny mydlom a nastriekat si na všetky potiace časti antiperspirant nechat zaschnúť ....pár hodín budeš ok skús ...ale zázrak nečakaj len trochu to zmierni

frederika27
autor
24. jún 2023

@luccija nosím iba bavlnené všetko, tekutín jasne, 2-3l, a štítnu žľazu som nebola dať pozrieť , ale veľmi silno nad tým rozmýšľam, že nejaké vyšetrenie by som absolvovala, aspoň pre spokojnosť

anjelicek26
24. jún 2023

Tak vysetrit, ci nemas nejaku metabolicku poruchu... TMAU napada mna napr. tam nejaky enzym telo nevie stiepit a sposobuje to velmi skaredy zapach potu... tych poruch s tymto "vysledkom" je niekolko...

levantinka
25. jún 2023

@frederika27ahoj, co znamena zdrava strava 100%? lebo vela ludi si len mysli ze je stravo. Aj ja som si dakedy myslela 🙈

Inak vela bab co malo podobny problem zistili ze prave kozmetika im to robi... nejde o to kolko stoji ale co je v jej zlozeni. Antiperspiranty nie su pre telo prirodzene a telo sa musi potit. Mozno aj nejaka obranna reakcia tela.

Botox rozhodne nie, moja teta robi na plastickej. Budes sa potit potom inde viac na inom mieste. A zase je to len skodlive pre telo. Ale tvoje telo = tvoja volba.

Nemas stres? Moze to byt aj stresom...

Kazdopadne drzim palce nech sa problem vyriesi co najskor 💜

nataly420
25. jún 2023

A nemáš náhodou len ty taký pocit ? Pýtala si sa niekoho blízkeho či to aj on cíti ?

amonet
25. jún 2023

aj spiridea antiperspirant je fajn. a urcite by som skusila vysetrenia

malinka158
25. jún 2023

Urcite si daj vysetrit stitnu zlazu a ostatne hormony.

margaretka
25. jún 2023

@frederika27 daj si urobiť preventívku odbery v krvi sa zistí či je problém so štítnou žľazou alebo niečo iné, ja som bola všetko mám ok a aj tak mám problém s nadmerným potením .... Nadváhu nemám, stres primeraný a strava tiež zdravá , pitný režim ako kedy ale snažím sa... No ak príde k tomuto stavu nejde psych napätie alebo stres som mokrá na celom tele ...ten pocit neprajem nikomu

biancarv
25. jún 2023

Ahoj, mala som taký istý problém niekoľko rokov. Vyskúšala som milión rád a produktov. Nakoniec mi pomohla značka Vichy. Používam ju už 3 roky a odvtedy nemám problémy. https://www.benulekaren.sk/vichy-deo-roll-on-48...

victoriab
25. jún 2023

@frederika27 mam problem so stitnou, potim sa ako fras, pot mi smrdi, citim to, smrdim sama sebe, hnusny pocit, urcite chod na vysetrenie, zial, pri zenach to je z obrovskeho percenta vzdy o hormonoch...

margaretka
25. jún 2023

@biancarv to fakt ? Kde všade si ho nanasas? Ja mám červený x krát vyskúšaný ale žiadny rozdiel oproti bežným ...

frederika27
autor
25. jún 2023

@biancarv ďakujem pekne za radu

frederika27
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frederika27
autor
25. jún 2023

@nataly420 jasne, že to nie je len môj pocit, cítim to ja aj všetci ostatní, smrdí mi aj telo, aj tričko..a prebije to aj cez mikinu, taký silný zápach to je..otras

frederika27
autor
25. jún 2023

@levantinka stres u mňa žiadny, ale každopádne ďakujem za radu

margaretka
27. sep 2023

@victoriab prosím ťa ako to riešis keď si potrebuješ dať nejaké sppoločenské šaty, alebo niečo sifonove elegantné ? Ja som zúfalá lebo okrem čiernej nič nemôžem lebo nveim to potenie ovládať a za chvíľu mám mokrý chrbát pazuchy, pod prsiami, slabiny ... Ak aj nejaké tancovacky tak konečná ...nehovoriac ze to začne aj pachnut na oblečení ak to nie je čistá bavlna

margaretka
27. sep 2023

@frederika27 zabralo to niečo ? Vyriešila si tvoj zdravotný problém ako to zmierniť ?

akiana
27. sep 2023

@frederika27 A hovori ti okolie, ze ta citit, alebo len ty mas ten pocit? Pripadne ked sa opytas ostatnych, aby ti uprimne povedali?

akiana
27. sep 2023

@frederika27 Inak je este moznost dat si pichnut botox tam, kde sa potis

frederika27
autor
19. okt 2023

@margaretka bola som na botoxe, vydržal mi necelé 3 mesiace, pot zmizol, ale pach nie, bol stále aj po botoxe, ten zápach nešlo umyť, ani nejde doteraz, nechápem..

frederika27
autor
19. okt 2023

@akiana tak priateľ, pri ňom som najbližšie, on si už zvykol, ale cítiť ma