Pruh - pupok

ev7685
6. feb 2023

Ahojte, veľmi ma bolel pupok...myslela som že slepé črevo...nakoniec hernia ( po laparaskopii -endometrioza)..
Na pohotovosti len pozreli a diagnóza ..pupok pruh
Na chirurgii mi to dr. Len tiež pozrela a objednala má na operáciu?
Máte tiež takú skúsenosť ?
Nepozerali Vám to v rámci vyšetrenia aj sonom?
Vďaka ..
Pýtam sa preto, lebo čo ak je tam pruhov viac...Myšľa som že mi to pozrú aj sonom...vďaka za odpovede 🙂

ildiko36
6. feb 2023

@ev7685 hernia pupka je viditeľná aj bez sono

ev7685
autor
6. feb 2023

@ildiko36 áno... Tak mi aj povedali...ale netuším aká je velkost.... Či je tam jeden alebo viac...
Dr povedala že to netreba pozrieť sonom..ale mne to príde zvláštne , preto sa pýtam na vaše skúsenosti x vďaka

petamich
6. feb 2023

mne robili rontgen a aj ultrazvukom kontroloval

darkswan
6. feb 2023

@ildiko36 ani nie mam brusnu herniu, ak by ju nenasli na MR tak o nej neviem

jjanulienka
6. feb 2023

Ani mne sono nerobili, mala som nad pupkom

lula313
6. feb 2023

@ev7685 podľa mna hernii nemôže byt viac. Ani reťaz na bicykli sa ti nerosype na 10 miestach, ale na najslabšom clanku. Oni ten pruh cítia hmatom, pupocna je aj viditeľná a veľkosť by si mala mat napísanú na lekárskej sprave, dá sa tiež urcit hmatom

ev7685
autor
6. feb 2023

@petamich vďaka, chirurg ? Ti to pozeral?

ev7685
autor
6. feb 2023

@jjanulienka cize len pozreli zrakom,.objednali na operáciu a hotovo ? Vďaka )

ev7685
autor
6. feb 2023

@lula313 nie...veľkosť tam vôbec nie je ...:(

petamich
6. feb 2023

@ev7685 nie, mne to robil radiolog a "niekto" kto mal sluzbu na ultrazvuku, nasledne vysledky sli chirurgovi a ten riesil dalej (ja som sla na urgentny prijem, tam ma poslali na RTG a UTZ a rozhodli sa potom, ze ma hned v ten den zoperuju, tak ma tusim o 21:00 operovali)

ildiko36
6. feb 2023

@ev7685 keď si lahneš na chrbat tak vieš s prstom skontrolovat na kolko prstov to maš velke, stači do pupka dať prst a cítiť okraj prsta,uplne zbytočne sono

ildiko36
6. feb 2023

@petamich rtg nema nič s herniou, zrejme ti robyli rtg hrudnika pred op keď si bola

aaadkaaa
6. feb 2023

Mne na sone kvoli zlcniku povedal chirurg, ze mam pruh a pri vybere zlcnika mi ho rovno aj zosil, povedali mi to az na druhy den🤣

petamich
6. feb 2023

@ildiko36 RTG mi robili pred tym ako sa vobec rozhodli, ze diagnoza je hernia a ze ma budu operovat a robili mi rontgen brucha, aby potvrdili, ci ide o herniu, ktoru udala chirurgicka ako potencialnu diagnozu na zaklade palpacneho vysetrenia🙂

danka56
6. feb 2023

Presne toto aj mňa zaskočilo v decembri. Ja som si len vyhrnuka tričko, doktor mihol okom od PC a už bol termín na operáciu. Lenže ja som skôr potrebovala zistiť, či ešte to neponáhľa s operáciou (viem, že je lepšie čím skôr ale rodinná situácia to nedovoľuje)

ev7685
autor
6. feb 2023

@petamich aha to bolo akútne...tak preto hneď aj sono

ev7685
autor
6. feb 2023

@aaadkaaa fúha...dve muchy jednou ranou 🙂

jjanulienka
6. feb 2023

Áno, objednala som sa na operáciu a až ootom mi chirurg povedal, že mi tak ešte zasival 4 diery čo som tam mala 🤷🏽‍♀️

ev7685
autor
6. feb 2023

@danka56 veď presne....to aj ja som čakala taký postup...

ev7685
autor
6. feb 2023

@petamich áno, tak som čakala, že minto pozrú najskôr nie na základe.pohladu diagnóza...

ev7685
autor
6. feb 2023

@ildiko36 myslíš to tak že hernia je len to čo sa tlačí pupkom von ?.nemôže to byť väčšie ? Vdaka

ildiko36
6. feb 2023

@ev7685 hernie sú rôzne, niečo vydno niečo nie, ale odbornik to vydí len pre istotu daju spravit sono keď je to velke aby upresnili , ale ano to čo sa tlači von je to hernia

majamat
6. feb 2023

@ev7685 ja mam pupocny pruh a nikto to neriesi, len zapisu, odporucia operovat,a le keby neziadam stahujuce nohavicky, tak ma ani nikto na ciru neposlal.
dr mi ich napisal a opat len odporucil operaciu. ziadne extra vysetrenia.

sono sa robi pri vnutornych herniach. ak ju mas viditelnu, sobno netreba. vidia ju, citia ju pohmatom.

mne sa obcas stava, ze mi do hernie vojde mozno cast creva, pripadne aj s obsahom - nejaka strava ( raz som tam citila oriesky ) a to uz boli. parkrat s amis talo, ze ma to bolelo ozaj velmi a aj vacsia cast burucha. aj napriek tomu, ked sa mi to podarilo ukludnit, preslo to a bolo to ok.
pri hernii je riziko zaskrtenia a nasledneho odumierania tkaniva, ale to je neico, co same neprejde, zhorsuje sa., je to vazny stav, cize to by si citila a riesili by to hned. navyse to by bolo aj vidno - hernia je v takom pripade vyduta, moze byt este aj opuchnuta, zmeni farbu - cez kkozu moze presvitat obsah hernie, tiez koza moze byt cervena vdaka zapalu.