Rakovina a 3 mesiace života

lucka227
22. sep 2018

Ahojte baby, dlhšie mi vŕta v hlave jedna vec. Dosť ma zasiahlo, že známa pred časom zomrela. Až vtedy sa prevalilo, že mala rakovinu, prišla ku gynekológovi na preventivku a ten jej oznámil že už je neskoro. Že má metastázy všade. Samozrejme po vyšetreniach. 40 ročná žena a zrazu tu ostali dve malé deti. Už ju ani neliečili ani neoperovali, vybrala si možnosť dožiť v klude. Z troch mesiacov bolo 5. Samozrejme človek si to hneď premieta na seba a tak rozmýšľam že či je možné, aby nič necítila, nič nezistila že má takéto závažné ochorenie a v takomto štádiu... Dosť ma to vystrašilo

anjika44
10. dec 2018

Môjmu zalatičku som pripravila večeru, namiesto jedenia behá, hrá na detskoí m klavíri, vyspevuje - už nám aj suseda kvôli tomu teraz búchala - ja sa nebudem rozčuľovať, kjým to nbezje, nebudú rozprávky, čo budem nervačiťä

kittykat22
10. dec 2018

@anjika44 ja neznášam keď mám konflikt s dieťaťom, a neznámy človek na mňa začne kriticky pozerať. Ja sa starám a vychovávam dieťa 24 hodín denne pár rokov, a dieťa niekde robí 2 minúty bordel a už vypadám ako matka roka. To mám chuť vyprsknúť aby sa ten človek staral o seba 😀 ale nemôžem lebo musím usmernovať dieťa 😅 Takto mi volala pani z banky a moja ratolesť na mňa hučala MAMI, MAMI, MAMI, MAMI a dookola. Bolo to 150x a vždy keď telefonujem. Tak som zhukla OKAMŽITE PRESTAŇ LEBO DOSTANEŠ NA ZADOK. A ženska nesúhlasne mručala v telefóne. Tak som na ňu zhúkla či má deti. A ona, že nie. Tak som jej oznámila, že ak si myslí, že jej sa to s detmi nestane, tak je na omyle 😂

anjika44
19. dec 2018

Ja hlavne nechápem, že prečo mi tá "inteligentná dáma" povedala, že keď mám rakovinu, nemám čo byť s dieťaťom!!!

pkolpor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babikah
12. júl 2019

prosím bližšie info, ďakujem

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjika44
25. júl 2019

Ja som si povedala, že v rámci liečby sa už nebudem rozčulovať, občas si síce pokričím, aby som nevyšla z cviku, ale asi 10x menej ako predtým. A ked je niekto blbec, tak blbcom aj ostane, aj ked busdem škriekať mesiac vkuse.

pkolpor
25. júl 2019

@anjika44 zdravim poculi ste kmenovych bunkach?za pol roka nemate rakovinu aj ked to znie velmi jednoducho pravda je taka ze to tak je

malzeville
25. júl 2019

Moja suseda mala rakovinu stitnej zlazy liecili ju kmenovymi bunkami odvtedy preslo 10r a je ok

123andy123
5. okt 2019

ahojte dievcata, citam si tu vase diskusie a je mi smutno. Mam tiez rakovinu. Bohuzial asi pojdem neskoro. Teda o mesiac idem na magneticku. Mam 2 rocneho syna. Mam nejaky nalez na slinnej zlaze. Uplne som na dne. Nespala som celu noc a rano ma hrozne boleli ruky na predlaktiach. Boli uplne drevenne. Potom bolest ustupila ale nahmatala som si hrcu aj na ruke. Obavam sa ze uz to preslo aj do kosti. Momentalne som na liekoch na spanie. Chcem sa spytat ked pojdem na tu magneticku s tou slinnou zlazou mam im tam rovno povedat ze som si nasla nove hrce nech to pozru? Ale asi to zamietnu. Orl doktor tam napisal iba tu slinnu zlazu. Mam ist zasa k obvodnemu nech ma tam odporuci? zasa budem mesiac cakat.. alebo to nechat tak ved ked zistia z tej slinnej zlazy zhubny nador aj tak ma poslu na dalsie Ct a tam to zistia? Uz som uvazovala aj o eutanazii ked to bude neliecitrlne co vy na to. Baby prosim ako dlho trva kym pridu vysledky z mr? a ako dlho trva kym ma poslu na hystologiu? Ak to teda bude zhubne ake vysetrenia ma este cakaju? Pozru mi cele telo ci to metastazovalo ci ako to funguje?

tilly
5. okt 2019

@123andy123 zatial nestresuj a neluc sa so zivotom, nemas kompletnu diagnostiku, nemusi to byt take zle, ked ti naozaj povedia, ze zomieras, daj si urobit diagnostiku niekde inde a ked ti to aj potom potvrdia, potom sa zariadis podla toho... k tym hrciam, ja mam na rukach aj na nohach vela hrci, dokopy mozno aj 6, ale su to len tukove hrce, onkolog mi to pravidelne pozera, su v poriadku. Daj sa hlavne do kludu, psychika robi velmi vela, drzim ti silno palce

kittykat22
5. okt 2019

@123andy123 neplas. 1. ako pise vyssie - nemusi to byt vobec rakovina. A keby bola. Nie je nador, ako nador. Su aj nezhubne nadory - odstrania a mas po probleme. Alebo su take, ktore su sice maligne, ale moze byt v zaciatku, odstrania ti ho a budes chodit len na pravidelnu kontrolu. Funguje to tak, ze ides na MRI - zavolaju vysledky a povedia ti, ci to budu vobec riesit alebo nie. Ak ano, podla toho kde je lokalizovany tak je mozne ze budu vysetrovat sentinelove uzliny kontrasnou latkou - robi sa to v spanku. Robi sa to preto, keby prisiel pozitivny nalez tak s hrckou rovno odstrania aj uzlinu. Na hystologiu sa caka aj 2 tyzdne - pretoze sa robi kultivacia nadoru - zistuje sa z akych buniek je zlozeny, na co tie bunky reaguju, a aby vedeli ako ti co najlepsie nastavit liecbu. Ja som pisala - ze moja kamaratka ma vaznu rakovinu koze a bola hrobarovi na lopate. Je od toho arok a pol, a vdaka biologickej liecbe, veselo beha okolo deti. 7 rokov spat, by jej uz nebolo. Moja chuva mala nezhubny nador mozgu ktory jej odstranili, a je ok. Matky sestra mala zbuhny nador na prsniku - odstranili - chemo, radio a je tomu pomaly 15 rokov a je ok. Fakt neplas - moze to byt v pohode aj keby to vo finale bola rakovina tak liecba je velmi dobra. Chemoterapia na x sposobov, radioterapia, imunologicka liecba, protonove centrum atd. atd.

lulula1990
5. okt 2019

@zuzinapipina každý hľadá príčinu prečo ho rakovina postihla. V minulosti mali ľudia tiež zlé vzťahy, frustrácie a toľko rakoviny nebolo. A prečo je dnes tak veľa rakoviny ? Jednoducho preto, lebo každý deň naše telo v tomto modernom svete (dokonca aj v prenatalnom období) prijme milión karcinogenov, keď to takto prijmas celé roky, čo z toho asi vznikne ? Rodinná známa vždy pozitívny človek, usmiata, všade kde prišla rozdávala radosť, myslíš že tu hnusobu nedostala ? Pred pol rokom zomrela.
@caroline_ mala som pacienta ktorý žil niekoľko rokov na živej strave - rastlinky, ovocie, nebol chorý, ale čítal to niekde že tak sa dá rakovine predísť. Liečil sa na rakovinu hrubého čreva potom a bol už na tom dosť zle, myslím že už ani nežije, som teraz na MD tak neviem.

kittykat22
5. okt 2019

@lulula1990 tak jasne, ked v roku 1500 bol priemerny vek dozitia medzi 30 a 40 rokom. (to je fakt) Polovica deti zomrela pred dovrsenim 12 roku (to je napisane obrazne). Katarina Aragonska mala rakovinu - vsetci boli presvedceni ze zomrela na otravu jedom. Rakovina vzdy bola - ale ked niekto zomrel, tak nevedeli preco. Dnes sa 1. dozivame vysokeho veku 2. mame vyborne moznosti diagnostiky 3. dokazeme liecit. Tak jasne ze mas pocit ze kazdy ma rakovinu - pretoze na nu ludia neumieraju - ale liecia sa. Niektori ju dostanu ju 1, 2, 5x za zivot. Biologicka liecba dokaze pacienta drzat roky.

katulienkax
5. okt 2019

@lulula1990 treba si uvedomiť ze v minulosti nebola taká diagnostika, clovek umrel a nepátrala sa preco a tiez dožitie bolo pomerne krátko ludi kojili bezne ochorenia chrípky, zápaly pľúc takze sa nedožili veku ked by prišla rakovina. A detská úmrtnosť bola aka vysoká ale nikto nezisťoval preco dieta umrelo brali to ze umrelo lebo deti mreli casto.

123andy123
5. okt 2019

dakujem moc za odpovede. Ale ked ja som taka hlupa ze to ani mozne neni. Ja som tu hrcu uz dlho citila ale neriesila.Teraz ma pobolievajau pluca, v hlave a plus tie hrce no dovi. Som pod stresom. Baby a uvazovali ste o nejakej alternative? Fenixove slzy alebo tak? Myslim aspon na psychiku by to mohlo pomoct. A ta imunoterapia je neskutocne draha. Co som trosku googlila tak aj 100.000 za rok. Poistovne to malokedy preplatia.

kittykat22
6. okt 2019

@123andy123 biologicku liecbu a imunoterapiu plati poistovna. Alternativna liecba - to si ani nerob srandu. ID Bubena mala rakovinu, a s konzervatinou liecbou sa nador zmensoval - len jej bolo zle, ako pri chemo byva. Niekto jej tu nakukal ze chemoterapia je otrava pre telo, tak sa rozhodla ze prerusi liecbu - zacala zit bio. Citila sa super - za nejaky cas na kontrole sa ukazalo ze nador sa zvacsil, a uz jej nepomohla ani medicina. Zomrela. Nechala po sebe dceru. Myslis si, ze stat nema co robit, len vyhadzovat miliony za liecbu ktora zabije vlastneho obcana? Keby mohli tak nakupia kvapky za 1000kc a maju po probleme. To ze mas dlho hrcku nic nezmena - ja som mala hrcku v prsniku - zistili ze sa mi nalieva mliecna zlaza 🙄 ja som revala ako slon 2 mesiace ze zomieram, a pozri na to. 😅 vypisujem ti tu na kona 😅 Fakt ti nemusi nic byt. Hrcky su po tele - zapuzdrene zapaly, tukove hrce, alebo aj nezhubne nadory - ktore sa niekedy ani neunuvaju vyoperovat - lebo to nie je nutne.

zuzinapipina
6. okt 2019

@lulula1990 tak rakovina je tu už celú večnosť, len nikto nikdy neriešil prečo ten človek zomrel, ani to nebolo ako zistiť. Ja si stale myslím ze rakovina je psychickeho pôvodu, ak vsak samozrejme nejaky človek vela fajčí naprikald, či sa zle stravuje, nazvem to tak ze podmienky su pripravené a pride človeku nejaká životná skúška a človek sa zosype a bum. Ako pises, rodinna známa pozitívny človek, zomrela na rakovinu.. No ale mozno nikto nevedel co ju vo vnutri trapi ci zoziera... A poväčšine to tak býva, ona? On? Ved to bol taky veselý človek... Naprikald taky Robin Williams, úžasný herec, komik, veselý, a zabil sa lebo ho trápili neskutočne depresie, a to by na neho ani nikto nepovedal. A zase jest zdrave veci tiez neznamená vyhnúť sa rakovine, keď mas vo svojom srdci naprikald neuveriteľný hnev.. Ale to všetko vidia len ti ludia, okolie najcastejsie nie... A casto krát to ani oni nevidia... Ono je to dost citliva téma a istým sposobom ma každý pravdu a tazko o tom hovoriť.

yukki
6. okt 2019

To sa ohromne číta ľuďom, ktorí s rakovinou práve bojujú, že to majú "psychického pôvodu"....😕

zuzinapipina
6. okt 2019

@kittykat22 to mas pravdu, netreba nic podceňovať a nehľadat vždy alternatívne cesty....
No len k tej bubene, nepoznala som ju vôbec iba tu z mk, ale mozno to tak všetko malo byt, mozno mala zomrieť nech si vyberie akúkoľvek cestu, a mozno ten posledný čas strávila ako najlepšíe vedela a užila si to s tou ako pises bio liecbou naplno, len tým ze sa citila super. Mozno by zomrela aj ked by si vybrala tu prvu liečbu, len by sa necitila tak super a posledny cas by si ani tak neuzila...to nikto nevie...

derdia
6. okt 2019

@lucka227 krvny obraz len hovori o tom ci je tvoja krv v norme...normalne zi...nema zmysel nad tymto premyslat...naco prosim ta?ved vyjdes na ulicu zrazi ta auto a umries tak...ja sa len modlim nech umriem rychlo a bezbolestne...a to chcem aj pre svojich blizkych...raz to aj tak pride....nevies kedy nevies ako...tak naco nad tym rozmyslat?zi a bud vdacna za kazdy den...radsej venuj myslienky motlitbe za ochranu a ochranu svojich blizkych...tie aspon maju zmysel..ale mysliet ze co ak..tak to zmysel nema ziadny😒

zuzinapipina
6. okt 2019

@123andy123 nevzdavaj sa, ako ti tu baby píšu, naozaj to všetko nemusí byť také zlé ako si myslíš a ja verim, ze naozaj ani nebude. Budem na teba myslieť a modliť sa za vás 💜💜💜

zuzinapipina
6. okt 2019

@yukki ano viem, mozno sa to niekomu tazko číta, ale mozno prave niekomu to pomoze uvedomiť si, ano asi sa moc hnevam na niekoho, mozno by som mal zabudnúť, odpustit, menej sa trápiť, menej sa zlostit.... Mozno zmeniť nieco... Mozno, ktovie...

adrianna23
6. okt 2019

@123andy123 ahoj, ja by som možno len poradila preventívne piť sódu bikarbónu, keď je organizmus zasadity a nie prekysleny, rakovina nemá šancu. Jednoduché a účinné. Držím palce

123andy123
6. okt 2019

@adrianna23 skusit mozem aj ked skor to bude placebo

adrianna23
6. okt 2019

@123andy123 alebo aj CBD olej, konopný, prestuduj si 😉

123andy123
6. okt 2019

@zuzinapipina moze to byt aj z psychiky teda ked je clovek pod stresom neje, nespi imunita ide dole a rakovina hore

123andy123
6. okt 2019

@kittykat22 ano ja povazujem alternatovu za placebo. Aj ked tie fenixove slzy by aspon na psychiku mohli pomoct. O tej imunoterapi som citala. Ze to sa uci imunita zabijat rakovinove bunky. Znie to povzbudivo. Dokonca niektori onkologovia tvrdia ze rakovina bude liecitelna. Moc si to zelam asi ako kazdy. Teraz ma trapi ci by mi to preplatila zdravotna poistovna kedze je to drahe.

yukki
6. okt 2019

@123andy123 preplatí.

123andy123
6. okt 2019

@yukki to by som bola stastna. A mam to hned navrhnut onkologovi? Predpokladam ze on bude chciet zacat s chemoterapiu.