Sestrička pri gynekologickom vyšetrení

janasama
22. jan 2015

Ahojte, dnes som absolvovala svoju prvú prehliadku u gynekológa, mám 17 a ostala som veľmi zarazená. Dosť mi trvalo kým som sa k nemu odvážila ísť, no neviem či tam tak skoro pôjdem znova :D Ostala som totižto prekvapená. Všetko prebiehalo ok, rozhovor tak som išla na kozu..a ke´d prišlo na nejaký výter on si tam zavolal SESTRičkU aby mu podala tú vec čo sa s tým výter robí...urobil výter, podal sestre a ona zasa odišla..ostalala som v šoku..fakt 1x dosť som sa premáhala kým som tam prišla..tak som celá zahanbená ležala na koze a on si tam zavolal ďalšiu osobu. Bolo mi to nepríjemné..pozerala som nejakú diskusiu a tu máte buď sestričku prítomnú stále alebo vôbec. Má to ešte niekto aj tak že iba počas výteru? Uvažujem že kvôli tomu zmením lekára...
Aj ešte jedna vec. Kabínka u toho doktora je v jeho ordinácii. Nie pri sestričke...Nenosím nejak sukne, iba v lete šaty a ani dnes som si tam žiadnu nevzala :D Ako to riešite? Nosite vždy suknu aaalebo tam toľkko troškA tých pár metrov ak teda má lekár kabinku u seba prebehnete s holým zadkom? a aj na koze ležíte od pása dple úplne holé teda len s ponožkami? :D Bolo mi to trochu trápne ale nechcelo sa mi kvôli 1 vyšetreniu u doktora kupovať sukňu :D a on sa tváril normálne

nyusika
22. jan 2015

lekarka ma kabinku v ordinacii, k dispozicii tam ma plachty, do nej sa zaalim, ked idem na kozu. a ma tam aj erarne papucky, sestricka je pri celom vysetreni.

co ta tak poburuje na tom, ze tam bola sestricka ??

janasama
autor
22. jan 2015

nieže poburuje..len vieš jak to je ísť tam 1x...proste som sa cítila trápne

chanel5
22. jan 2015

podla mna normalne, napr. v UK tam bola sestra povinne ako svedok, ze ta lekar neobtazoval a pod....

brumka
22. jan 2015

tak toto je uplne v poho aj moj dr si pocas odberu zavola sestru alebo jej diktuje a ona zapisuje je to v poho, lepsie ako moja ppred dr, zenska, ta mala v miestnosti 2 sestri kabinka bola u sestriciek aa na gauci vnutrii sme sedeli vzdy 2 s holym zadkom...potom po jednom sme chodili doktorke a tam celu dobu na stolicke vyzlecena alebo pocas vysetrovania, takze toto je extrem a to som k nej tiez chodila podstivo od 17r.

eeffka
22. jan 2015

@janasama uplne normalny postup so sestrickou. ja si nosim suknu, alebo mam dlsiu tuniku, ak sa nahodou stalo ze som isla neplanovane a nemala som nic na zakrytie zadku isla som v nohavickach a az ked som splhala na kozu som ich dala dole, ked som zliezla zasa na seba

lenocka84
22. jan 2015

@janasama ono vacsinou veci potrebne ku sterov podava sestricka.od toho tam je.
A ano vyzlieka sa pri lekarovi.netreba suknu.nos dlhsie tricko.

brumka
22. jan 2015

@janasama sestricka je od toho aby doktorovi pomahala a púprepac nemas nic co by sestricka nevidela

mimi8814
22. jan 2015

ach jaj😉))) neboj, na to si zvyknes! pre lekara aj sestricku je to rutina, ver mi ze vobec neriesia, ze ty tam lezis rozcapena na koze... pre nich je to praca. No ale k otazkam, ano aj u mojej doktorky sestra asistuje pri vysetreni a mam taku jednu specialnu suknu, urcenu len na gynekologicke vysetrenia, takze nebeham tam s holym zadkom😉 zaobstaraj si aj ty taku... zide sa ty😉 na preventivky treba chodit kazdy rok😉 drzim palce

sissy27
22. jan 2015

@janasama tak v prvom rade - niekto mu nástroje podať musel - a neviem si predstaviť nikoho povolanejšieho, ako sestričku🙂 neber to osobne, ale ani jeden z nich nešiel do tohto povolania s tým, že bude obzerať holé šušky a špeciálne tú tvoju 😉 ja sa priznám, že vôbec netuším, či je sestrička pri vyšetrení alebo nie 😅 nie som zrovna exhibicionista, ale gynekológia je pre mňa také isté vyšetrenie ako hociktoré iné...
čo sa týka kabínky / oblečenia - tiež nerada behám s holým zadkom aj keď len pár krokov, ale teda nemusí byť zrovna sukňa, postačí dlhšie tričko či tielko...
a áno, doktor sa tváril normálne, lebo nič nenormálne sa nedialo 🙂
takže kľud, všetko prebehlo tak ako malo a aj keď zmeníš doktora, tak ťa nebude vyšetrovať v prísnej tme, so zavretými očami, s ordináciou zamknutou na sedem západov a bez okien - ak áno, vtedy je niečo čudné 😉

kiki68
22. jan 2015

Ahoj, je to normalne, mne bolo raz neprijemne, ked doktorke na pohotovosti asistoval ako sestricka chlap a dival sa tak nejako...no na to ze vyzeram dole velmi pekne tak mal divny pohlad. Inak mam iba dobre skusenosti a sestricka co asistuje je normalna vec. Aj zubarovi,ci chirurgovi sestricky podavaju nastroje a vezmu odobrate vzorky, lebo to musia vsetko oznacit a odoslat do labaku. Takze sa nehanbi je to normalne. A ked nemam suknu,tak to neriesim. Oni su zvyknuti, takze sa normalne prespacirujem vedla na kozu. ked sa moze kazda chnapa spacirovat nahata v telke na nejakej farme abo vyvalenych,tak preco by si moj zadok a predok mal vysluzit nejake pohorsenie zrovna u lekara,kde sa prebehne tak 20 zenskych denne. Ked sa hanbis chod v sukni a mas po probleme. Ziadne soky si kvoli tomu nerob moja. To este nevies ako vyzera to ked prides na gyndu na operacku,tam sa na Teba nahu a rozcapenu pozera tak 5 ludi, aj ked su to tiez profici a nerobia nejake sprostosti,ale svoju pracu. Takze si na to musis iba zvyknut,ze sme zeny a ked ideme do servisu,tak nam podvozok vidi aj niekto iny,co asistuje lekarovi.
Dolezite je,aby bol lekar dobry odbornik a poradil, vedel aj pocuvat pacientku a tiez aby bol taky jemnejsi pri vysetreni tam toho dole. Sestricka je uzitocna ak vie brat rychlo a bezbolestne krv 😉

ivetka_kamo
22. jan 2015

U mojej sestricka pri vyšetrení prítomná nie je, dr. Si vystačí sama.

janasama
autor
22. jan 2015

@brumka čože?? tak na stoličku by som si holá nesadla..to si ten lekár mohol ináč vymyslieť

gongoka
22. jan 2015

my máme kabínku u sestričky v ordinácii. Treba si vždy doniesť papuče a sukňu. Je to najlepšie. Nemusíš tam behať s holým zadkom. A sestrička príde vypomôcť iba na niektoré úkony. Je to úplne normálne, neviem si predstaviť načo by tam stála celý čas. Časom si zvykneš :- )

jozka88
22. jan 2015

@janasama jasne ze si si mala vziat suknu- hocijaku mini alebo nejake saty, ja by som tam uplne naha nikdy nesla. A ano, sestricka tam musi byt aby mu drzala tie veci vsetky, ved ako by si inak chcela aby ti urobil cytologiu ? Si este mladá, casom si zvyknes, nic to nie je. Je to ako ked ides k zubarovi 🙂 Netreba z toho robit vedu, oni maju tolko pacientok, tomu doktorovi to nepride ako nic nezvycajne. Hlavne sa nebat nicoho a nehambit sa. Kludne mu aj povedz ked ti je nieco neprijemne 😉 😉

petrisorkaa
22. jan 2015

@janasama moja bývalá gynekologička si všetko okolo pacientky robila sama, teraz som doktorku zmenila a táto nová si na stery zavolala sestričku a nejako ma ani nenapadlo, že by to malo byť divné🙂 Podľa mňa je to tiež normálne🙂

janasama
autor
22. jan 2015

vidíte, to s dlhým tričkom je dobrý nápad, lepšie ako sukna

elizita
22. jan 2015

ja sa vyzliekam priamo pred doktorkou a veci si nechavam priamo na stolicke, na ktorej sedim, ked sa rozpravame.. (ziadnu kabinku nema) kozu ma tak na 2-3 kroky odtial... sestricka nikdy pritomna nebola

velkacica
22. jan 2015

ja zvyknem v šatni dať sa celkom na Evu, mávam len ponožky. Som v ambulancii teda celkom nahá 🙂

janasama
autor
22. jan 2015

no dobre, tak tú sestričku sa budek snažiť brať že je to ok... už len fakt ma utvrdte že stačí to dlhšie tričko a neni to blbé, lebo ja sa aj v sukni cítim blbo :D fakt v lete šaty ale inak nie a teraz bola zima takže som v šatách nešla

andreadca
22. jan 2015

Tak môj Dr.si tiež vystačí sám a v kabínke má takú "fertuchu" alebo plášť a papuče. Teraz sa chystám s dcérou v tvojom veku a tiež je z toho vyplašená a poviem Ti, že ja osobne radšej 5x na nejaký zákrok k zubárke ako na gyndu...ale chodím pravidelne a tebe to radím tiež 🙂

sisaha
22. jan 2015

@janasama neboj, ked budes rodit a pride ti do miestnosti dalsich 20 ludi, ani brvou nemihnes.. 😀

ivetz
22. jan 2015

Celkom Ťa chápem, že to bolo pre Teba stresujúce vyšetrenie. Aj keď sú to už roky, ešte veľmi dobre si pamätám na moju prvú návštevu gynekológa. Naozaj sa snaž na to povzniesť. Celé vyšetrenie prebiehalo úplne štandardne. Bolo by naozaj fajn, keby si si nejakú sukňu, plášť, dlhšiu tuniku... zaobstarala - trébars v sekáči - bez potreby veľkej investície. Až raz budeš tehotná a budeš chodiť na pravidelné prehliadky zistiš, že ide naozaj o vyšetrenie ako každé iné. Až budeš mať s prehliadkami viac skúsenosti, zistíš, že polohu "vítame vás" na gynekológii (v ambulancii, nemocničnom oddelení) personál nerieši.

janasama
autor
22. jan 2015

no tento doktor v kabínke nič nemal..ani žiadnu plachtu, ani papuče..tričko som nemala dlhé nejak veľmi..ale zasa ani krátke...vyzeralo to ako keby som mala minisukňu takú menšiu :D

tetapetra
22. jan 2015

@janasama a ked budes rodit? Vystriedali sa pri mne 4 lekari, 2 sestry. Nedaleko mojich noh stala detska lekarka s 2 sestrami. Zabudla som lekara( znamy) ktory mi pichal EPI. 😀 este ze sa nezaucali medici

janasama
autor
22. jan 2015

@tetapetra rodiť sa tak skoro nechystám 🙂 ..dovtedy to hádam začnem brať ináč, ale toto bola 1 návšteva v živote, ešte teraz som z toho v strese

brumka
22. jan 2015

@janasama ano, v miestosti pre sestricku boli 2 sestricky+ gauc a stolicka, tam hned poslali zenu prezliest a potom cakali, brali po 2 dnu a jeddnu doktorke a tam celu dobu dole bez, a moj terajsi dr si so mnou pekne pokeca (chlap) ked ma ide vysetrit nma posle do kabinky vysetri posle obliect a pokracujeme

janasama
autor
22. jan 2015

@brumka ano aj tento dr to mal tak že prve rozhovor, tak zobliecť vyšetriť, obliecť

vege1
22. jan 2015

Presne ako pisu baby.. Ja som v tvojom veku tiez mala stres. Najprv mi vadilo, ze lekar je muz, potom, ze je tam aj sestricka, atd. atd. Potom som bola tehotna a nedopadlo to dobre. Poviem ti tak, od pobytu v nemocnici mi akosi zacalo byt uuuplne fuk, ci je lekar muz alebo zena, ci su tam 3 alebo 15ti ludia. Mam gyn. problemy a kazdy mesiac chodim na kontrolu, takze gynekologa zvadam psychicky lepsie ako zubara. Je to len vec zvyku. Oni si to povolanie asi fakt nevyberali preto, aby okukovali nahe zeny..

sorciera24
22. jan 2015

no, tak ams za sebou prvu skusensot, na dalsikrat budes aspon pripravena...sestricka je v pohode, na to tam je....u ans sice sestricka pri vysetreni nie je , ale hocikedy vbehne a donesie karty pacientok, ci tam na kze som, ci nie.....a popravde, velakrat by som tam napr. ja tu sestricku prijala, elbo takto si musim tie nastroje drzat kolko razy sama:D
no, k tej druhej veci....vzdy si beriem suknu alebo idem v sukni/satoch, dlhej tunike.....to by bol trapas, ekbyze vyjdem z kabinky a s holou suskou sadnem na normalnu stolicku, kym sa s dr. porozpravame.....to nie:D ....takze odporucam vzdy bud suknu/saty alebo dlhsiu tuniku, nech zakryje na ten cas co ma:D

anjelik87
22. jan 2015

@janasama necitala som ostatne komenty.. Tak len moj nazor k tomuto tvojmu, ,problemu" - doktora ani sestricku vobec nezaujima to co mas medzi nozkami (slusne povedane 🙂), vies kolko denne vysetruje doktor pacientiek? To je jeho praca rovnako ako praca sestriciek. Viem ze na prvykrat pre teba asi neprijemne ale to je realita u kazdeho gyn. A ked pojdes rodit bude ti tam dole pozerat asi 10 ludi 🙂 ked tam pojdes nabuduce tak naozaj mysli len na to ze tam nie si dneska prva ani posledna 🙂