Som unavená

berry11
21. aug 2012

kto mi poradi niečo ako znova dostať energiu? neviem čo sa deje mam 6ročnu dceru a 9mesačnu 🙂 🙂 9 mesačna ma hryzie, šktiabe a kojim ju snaď viac ako keď sa narodila. Všetko som stihala a mala som energiu a počas tehotenstva ani nehovorim. Spim malo to je normalne rano keď vstavam už nevladzem. Nechce sa mi nič. Nemám svokru mama je v zahranniči s deťmi mi nikdy nikto nepomahal, manžel v praci....naviac sa rozhodol že mame medove týždne 🙂 čo by bolo super teda je to super....ale ja uvarim upracem operiem som cele dni s deťmi a som ako zombie, prečo, ja sa chcem znova citiť ako pred tým plná sily

anjelicek26
21. aug 2012

@berry11 - najprv zbehni k lekarovi a vyluc organicku pricinu, staci taka s prepacenim hovadina ako chybajuce zelezo a citis sa tak, ako sa citis...

mima4
21. aug 2012

@berry11 najdite si niekoho na vypomoc s domacnostou... kto uprace byt, pozehli atd...

lulu19
21. aug 2012

@berry11 presen taka ko hovori @anjelicek26 ja som sa takto citila ked my chybalo zelezo .a stale ho beriem od porodu a to je uz rok a pol ako nahle si ho zabudnem dat som taka ako pises

berry11
autor
21. aug 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 dakujm asi naozaj pojdem k lekarovi... mam toho viac co som nerozpisovala starsia dcera vzdoruje vsetkemu co sa da od rana az do vecera...mensia je teraz nervoznejsia ze starsia je doma a ma prazdniny... okrem toho sa staram o imobilnu staru babinu...ta mi zaz pomoze s tym napr aj ked nechodi hvilku sa zahra s detmi napr ked varim... a takato som odkedy bola dcera v nemocnici, potom ochorela aj mladsiy a nakoniec ja nevladala som ani chodit no musela som o deti sa nemal kto starat odvtedy nevladzem nic

berry11
autor
21. aug 2012

mima4 to by bolo pekne... to si ani v najtajnejsom sne neviem predstavit mat den volna taham to 6 rokov 🙂 sem tam vylet , kupalisko

anjelicek26
21. aug 2012

@berry11 - nech ti spravi velky krvny obraz vratane stitnej. Mas to perne, ja podobne a energie dost 🙂 Pokial telo funguje ako ma, da sa to zvladat, ale ked uz tam je problem, tak sa tazko bojuje. Co najskor k lekarovi.

moncicip
21. aug 2012

Ono ta tvoja unava moze mat dve priciny, bud nedostatok zeleza ako tu uz baby spominali alebo aj problemy so stitnou zlazou. Tak sup sup k lekarovi nech ti zoberie krv na krvny obraz a pripadne biochemiu a nech sa zisti kde je problem.

zuzi0911
21. aug 2012

Ja som presne takato ista po druhom porode to je uz rok a pol. Bola som na vselikych vysetreniach u lekara som castejsie ako moje deti. Vsetko je vzdy v poriadku a navyse aj stale chudnem ale udajne som zdrava. Chod k lekarovi aby nasli pricinu

peggulka
21. aug 2012

@berry11 aj ja som stale unavena, no mne zistili aj nedostatok zeleza aj sa mi tvoria protilatky na stitnu zlazu..takze mozno to mam tym...utekaj k lekarovi nech ti zistia v com to moze byt..mne sa ani nechce byt vonku s malou, nevladzem za nou behat, ked stale uteka odomna ☹(

luciferkax
21. aug 2012

Ja som to pripisovala tiež najpúrv deťom, potom mi gynekologička robila odbery a hned som letela k endokrinologičke - mala som zníženú funkciu štítnej žľazy, naordinovala jeden a pol tabletky nalačno každé ráno, a ja som zo dna na den mala omnoho viac energie, do desiatej večera som upratovala, a ešte aj manželovi som sa vládala stíhať :D :D 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zigzag
21. aug 2012

ja si myslim,ze je len unavena zo stereotypu, to je vsetko,,,,, ani lekar nevyriesi vsetko,tiez je to len clovek,,, krory v niektorych pripadoch je uplne mimo..... ja som tiez unvena..... ktora matka nie je,ked po nociach nespi.... a co s tym lekar urobi ??? predpise vam hovadiny ktore ani nepotrebujete, ja som ten hnusny maltofer nebrala ani,ked som tehu bola a dr mi to stale davala,,,, 😝 som zjedla jednu tabletku a na zachode som nebola tyzden,,,, takze tak s lekarami,,, radsej zelezo v prirodnej forme 😅

sympa1
21. aug 2012

ja to taham 8 rokov takto

marulka83
21. aug 2012

@berry11 urcite si myslim,ze sa potrebujes niekomu postazovat,vyrozpravat a ulavi sa ti. Byt mamou je velka robota,ktoru si malokto oceni. I moja,10 mesacna dcerka skriabe a stipe i za prsniky,ked ju kojim. Jednoznacne zbehni k lekarovi,aby ti nechybalo zelezo.

katren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paris3
21. aug 2012

@katren myslim, ze tvoj prispevok nie je v nicom prinosny.... potrebujes si tu len nieco dokazovat? zakladatelka temy chcela radu, tvoj prispevok ziadnu radu neobsahuje 😒

bubelko
21. aug 2012

@berry11 ja som takto bola minuly rok. spala som zle, rano som nevedela vstat z postele. skratka som bola totalne grogy. napadov bolo kopec, ale nic som nevladala. nakoniec som isla k dr. a vysledok - silna anemia a nedostatok vitaminu d (hoci to bolo po lete, ked som chodila po slnku a opalovaci krem som videla mozno raz do tyzdna). brala som zelezo asi pol roka a dalo sa to do poriadku. skutocne moze byt pricina v niecom takomto 😉

paris3
21. aug 2012

@berry11 ahoj! tvoja unava moze byt sposobena zdravotnymi problemami, tak ako tu pisali baby (nedostatok zeleza, problemy so stitnou zlazou).... moze to byt ale aj akymsi 'syndromom vyhorenia' prip. nejaka lahka depresia.... porozmyslaj nad tym a urcite skus oslovit odbornikov, lekarov, resp. psychologa.... urcite sa s tym da nieco robit, aby ti bolo lepsie... my mamy, to nemame lahke, ale ked to prekroci urcitu znesitelnu hranicu (ktora moze byt individualna), tak to treba riesit... inak sa to odrazi nielen na nas, ale aj na deturencoch... drzim palce!

anjelicek26
21. aug 2012

@katren - mojka su aj maminy, co maju jedno a nezvladaju to, toto je tak strasne individualne, netreba to stavat, ze je neschopna, to jej nepomoze. Ked da vysetrit telo a nebude to tym, moze zacat pracovat na psychike... ale stale je pravdepodobne, ze to moze mat aj zdravotnu pricinu. Hlavne stitna zlaza rozhodi nielen telo, ale aj vseobecnu pohodu, nervozitu atp.

sendy182
21. aug 2012

@berry11 takže k lekárovi skočiť ..........keďže si kojaca mohla by si aspoň neaké vitamíny užívať napr.aj Magne B6......ja mám tiež väčší vekový rozdiel........... 😀 .......takže som mala jedného jedináčika 6 rokov a potom som sa mohla venovať mladšiemu ...........je dobré ak má ti kto aspoň trocha pomôcť s domácnosťou.........ale ak sa všetko sype.....no možno je to len z tvojho uhla pohľadu a určite sa dá z niečoho ukrojiť......nemusí byť domácnosť stále na jednotku........skús si pospať kým malá spí aj cez deň, proste oddych,.....siesta......staršia nech pozerá neakú rozprávku alebo si kreslí atď a ty využi tu hodinku na oddych..........skús variť ľahšie jedlá do 1 hod. hotové.....ja som začala variť hneď po raňakách......o 10.hod bol navarený obed..........no a možno ti chýba hormón"šťastia" ....už ste zabehnutá rodinka tak hlavu hore....kým su deti zdravé a malé treba si ich užiť............ps.skús pred .22.00 ísť spinkať..... 🙂

dusika11
21. aug 2012

@berry11 duo maminy mi poradili energy mum..to su take vitaminy...zabera to..ale tam bekomlexu..a nepotrebujem priberat..ale viacere duo maminy si to nevedia vynachvalit

blazencova
21. aug 2012

Pekny vecer,
ja som bola tiez velmi unavena pri oboch mojich malych detoch prave tak cca okolo deviateho-desiateho mesiaca, myslim, ze to presne taka ta aj psychicka aj fyzicka hranica - okrem devatmesacneho tehotenstva predsa clovek dalsich sest mesiacov vylucne dojci dieta, cize ho de facto dalej zivi, jasne, ze mu uz mozu chybat nejake tie latky v tele (a ti mali drobci, ked ich zacneme dokrmovat este toho stale az tak vela nepojedia, mliecko je stale zaklad). A tento vek u babatka je typicky tym, ze sa stale dozaduje maminy, v noci kontroluje, ci je pri nom atd. Moja skusenost je, ze to potom preslo, po tomto kritickom obdobi. Bolo treba nejako vydrzat par mesiacov a zlepsilo sa to (aj to nocne spanie). Ale samozrejme, moze chybat aj nejaky ten prvok, mozno aj magnezium, kyselina listova, potom je clovek nachylnejsi aj k unave a casom aj k depresiam (z unavy) a pod. Urcite to telo dojcenim dostava zabrat a aj tou celou makackou, ktoru si zazivame na tej nasej "dovolenke", tak to treba nejako riesit. Aj sa o seba pokial mozno starat a verit, ze to prejde a budu opat aj lepsie dni.

katren
21. aug 2012

@anjelicek26 ja som nenapisala, ze je neschopna ani nic take nenapisala 😉

sarinka123
22. aug 2012

@berry11 Ajoj berry, to iste mam aj ja, zistili mi nedostatok zeleza a lekar mi povedal, aby som si zavolala niekoho k detom, spravila den pre seba, ono predsa 2 deti je či chces alebo nie je dost náročné. Sama to poznam, snažím sa mat ozehlene, opratane, aj poriadok. Poprosila som zrovna moju mamu vcera, ze k nej pridem, u nej si oddychnem. Navari mi, v jej domacnosti neupratujem a postara a zahra sa s detmi. Idem od nej oddychnuta, ale ked sa vratim domov, tak o par dni som opat unavena. Pritom ja som bola vzdy plná energie, smiechu a teraz som tiez presne natom ako ty.

sarinka123
22. aug 2012

@katren no, moc pekne si to nenapisala.

lia09
22. aug 2012

@dusika11 z bkomplexu sa pribera???Lebo ja potrebujem pribrat 😅

beruska24.9.
22. aug 2012

@dusika11 - ty vitaminy by mě také zajímaly, můžeš sem hodit nějaký odkaz??

beruska24.9.
22. aug 2012

@lia09 - pokud si to nepletu, tak B-komplex je na podporu trávení a zlepšení chuti k jídlu. takže ano, pak by se mohlo i přibrat 😉

lia09
22. aug 2012

@beruska24.9. aha takze to mi asi nepomoze,kedze chut na jedlo mam 😉 .A predsa stale len chudnem 🙄

katren
22. aug 2012

Ako kludne ma "sfuknite", ale potrebuje sa skor vyzalovat, ci ako to mam nazvat, nie poradit, kedze sa tu odvcera ani neukazala....
A ano, su maminy, ktore su na tom horsie, ale preco by to mali riesit na konovi???? co je kon nejaky lekar alebo co????je to len forum a nikto jej presne neporadi co ma robit, su to LEN dohady.....sama musi zacat riesit svoj problem

riana12
22. aug 2012

@katren a nenapadlo ta ohľadom jej neprítomnosti, že tu poldna nefungoval kon vobec? nie kazdy má pc a net zapnutý celý den, nie kazdy si môže dovoliť pravidelne témy kontrolovať...
ano, riešiť si má kazdy sám... ale hádam neodopries možnosť, ze si necha nacrtnut vsetky moznosti, aby vedel, čo všetko ma podniknut, aby problem vyriešil...