Som závislá na čokoláde

8. apr 2021

Keby sa brala závislosť na čokoláde ako alkoholizmus a závislosť na drogach, tak som vhodný adept na liečbu. Od kedy som otehotnela, od vtedy to začalo. Dovtedy som si dopriala len ked som mala dostať svoje dni. Takže trvá to asi 2r, kojim. Ja jem denne niekoľko čokolád. Nemám problém zjesť aj dve 300g veľké čokolády, pripadne vypiť plechovku salka a som úplne v pohode. Nechápem ako niekomu stačí kocka čokolády 1x za mesiac. Pomoc!
Ja sa nedokazem ovladat. Som schopná počas mrazov ci búrky poobliekat seba a male dieta a ist si kúpiť, ked doma nemám. okrem toho že sa to na mna začalo riadne lepiť a uz aj okokie si všimli ze som pribrala, tak sa obávam aj o svoje zdravie. Čo mam robit? Ako s tým prestat? Skúšala som sa ovládať, vydrží mi to maximálne 2 dni. Potom ma az trasie a je mi zle.
Ďakujem za každú radu, ako sa stať úspešným abstinentom.

oliviakatka
8. apr 2021

Prijmaš v strave dostatok bielkovin? Môžem povedať, že som v stravovaní dosť disciplínovaná, no sama na sebe pozorujem, že ak mám nedostatok bielkovín (nestáva sa to často), ťahá ma to k čokoláde a sladkostiam, naopak, ak si hneď z rána dám dostatok bielkovin, počas dňa mam pokoj.

lenkakravcova
8. apr 2021

Ja som mala tiež počas dojčenia veľkú chuť na čokoládu. Keď som si nedala cokoládu, tak som pila vineu (čo má tiež veľa cukru) a keď nie to, tak sladené vanilkové mlieko (liter denne). Paradoxne aj pri tom prijme som chudla, jedla som ako slon okrem toho. Keď som prestala dojčiť, tak som úplne prestala mať chuť na sladké v takom množstve. 🙂 Myslím, že ten cukor išiel vo veľkom do tvorby mlieka.

autor
8. apr 2021

Tak ja tych 600g zas nezjem denne
Písala som, že s tým vôbec nemám problém zjesť aj toľko plus ďalšie sladkosti.
Ale je mi jasne, že aj 300g denne je veľa.
Tak muz dnes dostal prísne inštrukcie a dodrzal ich. Z obchodu prišiel bez sladkostí 👍👍👍
Zásoby som dala kamaratkinemu synčeka- ten to nezje naraz a urcite to vybeha
A od zajtra začínam. Naozaj som si vstúpila do svedomia. Beriem si kazdu jednu radu.
Ďakujem 🥰

vrabcek15
8. apr 2021

Držím ti palce 💪

lulu0123
8. apr 2021

Mne este pomohli pri dojceni vitaminy pre dojciace zeny.Asi mi nieco chybalo,lebo ked som ich zacala brat,nemala som az taku hroznu chut na sladke

laura1607
8. apr 2021

Znie to strašne ... Ale mám podobný problém ako ty skoro taký istý len si jej dám trošku menej ... Prosím ak nájdeš niečo čo ti pomôže odbúrať chuť na sladké, daj vedieť 🙏 ak nájdem niečo ja, tiež ťa informujem 🙈

canis_lupus
8. apr 2021

Mohli by sme urobiť skupinu tu na MK a tam sa podporovať, ja by som do toho išla zase tiež, akurát sme dnes všetky zásoby dojedli 🙈

laura1607
8. apr 2021

@canis_lupus súhlasím 👌

autor
9. apr 2021

@lulu0123 ja beriem vitaminy, nejak nepomaha 😔

@canis_lupus skvely napad !
Mne toto naozaj veľmi pomohlo
Priznať si verejne, že mám problém
A mať motiváciu nesklamať moje dieťa, seba a aj vas❤

autor
9. apr 2021

Ženy musim sa pochváliť. Zacala som deň s aktiviou s vločkami, a teraz len jabĺčko
😀
Premýšľam co na obed, tak idem rýchlo niečo zdrave uvariť kým dieťa spí
Aj keď pravda je, ze my obedy a večere mame celkom zdrave - veľa zeleniny
Fakt len tie hluposti co som hádzala do seba boli omyl
Cítim sa ako na odvykacke 😅
Držte palce nech ma to drzi

canis_lupus
9. apr 2021

SKUPINA VYTVORENÁ 😊 Kľudne sa pridajte všetci, kto idete obmedzovať cukor/sladkosti, alebo o tom len premýšľate 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/12264/

autor
9. apr 2021

@canis_lupus supeeer ďakujeme
Skus to napísať aj niekde inde, tu si to veľa ludi nevšimne 😉

alazala
9. apr 2021

@annamarin no čo ja viem.. Banány, piškoty, Twix, však to musí byť viacej kalorické ako jedna čokoláda

annamarin
9. apr 2021

@alazala Hmm tak ja to takto jedavam, keď ma prepadne taka chut na sladke, ze by som vyzrala vsetko. 😂 Prislo mi zdravsie si dat banan a twix, nez viacej cokoladok tohto typu (twix, mars, snickers a tak). Na kalórie neviem ako to vychádza, lebo ja skor pozerám, čo mi príde zdravšie pre telo. Ak sa mýlim opravte ma. 😇

alazala
9. apr 2021

@annamarin jaj, no tak hej, keď píšeš ze viacej tých tyčiniek namiesto toho. Ja som si predstavila 1 milku😊 ale zaujímalo by ma to, že koľko to naozaj vychádza. Ak máš aplikáciu Kalorické tabuľky náhod to tam a bude to exaktné. Potom daj vedieť!

alazala
9. apr 2021

@annamarin no fakt ma to zaujímalo, pozri na toto, zdá sa, že pohár mlieka má toľko ako Twix, ale určite je zdravší samozrejme 😊 a piškoty to som len odhadla, že 50g. BTW práve som jednu čoko zjedla a dala by som aj druhú bez problémov!

smitjan
9. apr 2021

Toto som aj ja mala, ze strasnu chut na sladke, nevedela som to ovladat, lenze ked sa toho chces zbavit treba od zakladov zmenit stravu a mne pomohlo zamestnat sa nejako ked prisla chut na sladke. Ist sa prejst a pod.