Spánková poradkyňa

nuna2112
5. júl 2022

Ahojte žienky vyskúšali ste niekto spankovu poradkynu prosím? Ide o to ze sú dosť drahé aj keď chápem ze nič nie je zadarmo ale keďže mam problém s obomi synmi so spánkom tak je to dosť teraz pre mňa.. Starší syn bude mať 4r a stále neprespi celú noc vždy sa zobudí ASP raz dvakrát bud s plačom alebo len tak proste a príde ku nám do spálne niekedy celú noc bojujebkope s nohami vrti sa čiže sme dobití obaja s mužom a mame ešte ročne kinderko ktoré dojčím a ten tiež veľa ne pospi každú chvíľu by bol na prsníku a ja to už nedávam.. Uspavanie niekedy aj hodinu obaja a tak len behám od jedného ku druhému.. Večer ani popratat ani navariť cez deň tiež horko tazko

diamond007
5. júl 2022

@nuna2112 myslím že v tvojom prípade sa to oplatí.
Ale ak sa rozpises viac, možno ti poradíme na začiatok aj my.
Starší by teda mal prespať celú noc, mne od dvoch rokov prespí dieťa celú noc.
Budí sa s plačom? Buď sa mu niečo sníva ( pozor na rozprávky aké mu púšťať) alebo sa bojí sám v izbe. Na to pomôže, ak mu budes vysvetľovať každý večer pred spaním, že má spinkať vo svojej posteli aby ste sa všetci vyspali a mali vela energie a síce drsné ale nepúšťať ho k vam spávať už ak si s tým oka. To bude základ úspechu. Moju som teraz tri dni pustila k nám lebo muž bol preč a dnes v noci som bola za ňou päťkrát čo revala že chce ísť k nám, že chce objať a pod....

diamond007
5. júl 2022

@nuna2112 a ku kinderku ešte, okolo roka sa to dosť zhoršilo aj u nás, mne pomohlo odstaviť a keď nechceš odstaviť tak pomáha nedať prsník na požiadanie. Jednu noc pretrpis, vezmeš hodiny do ruky a skôr ako o 2-2.5h nedám prso aj keby sa rozkrajala.
Keďže som si nepamätala časy kedy som hore, robím si screenshot obrazovky s hodinami a podľa toho si večer aj v noci vyrátam kedy jedla. Toto ak robím jednu noc ( je to potom ťažšia noc, často je hore a skúša, pomrkava) tak na ďalšiu spí ako bábika aj 4h nepýta. Samozrejme musím to sčasti korigovať stále, nadránom sám aj skôr ak chcem ešte spať ale mne sa budí aj každú hodinu na kojenie a tiež som si povedala že dosť, lebo od večera ako zaspí len som uspavala potom.

nuna2112
autor
5. júl 2022

@diamond007 Starší mal obdobie kedy mal zle sny ale to už prešlo našťastie ale budi sa s tým ze bud sa chce pomojkat alebo len tak sa pravidelne budi niečo pred alebo po polnoci ale dôvod netuším niekedy len zaplače ze kde sme pritom sa o tom stále rozprávame ze musí spinkať vo svojej izbe celú noc a aj on s tým súhlasí ale proste príde noc a i tak prilezie.. Včera napr priliezol s tým ze som ani nevedela kedy ľahol si spal ale potom budil muža ze s nim ma ísť do izby spat tak šli a potom po chvíli ho zas budil ze chce ísť ku mamke neviem si to vôbec vysvetliť ale už je toho nejak veľa namňa s tým spanim

nuna2112
autor
5. júl 2022

@diamond007 áno nad tým práve rozmýšľam ze to takto urobím ze pobojujeme aj skúšam dávať vodičku ale napije sa vody a i tak hľadá prsník a keď ho vezmem na ruky ze ho tak ukludnil strieda všetky polohy sveta len aby si vytiahol prsník a je zlý čerti sa.. Len keďže som cez deň s ními sama tak vždy podlahnem lebo cez deň ledva žijem keďže som momentálne ešte aj chorá

basska_b
5. júl 2022

Ja by som muza poslala riesit starsieho, nech s nim spava v jednej izbe a jeho budenie komplet nech riesi on. Nech sa vyspis aspon trosku...
Ono tieto detske spanky je stale sa meniaca vec, jedna baba z terminoviek a kolega so zenou si to zaplatili, cosi im nastavila, v podstate deti narezimovala podla hodin... chvilu to fungovalo... pochvalovali si... ale potom zas zacali uplne inak spavat a uplne ine veci riesit...

janage
5. júl 2022

@nuna2112 skúste dočasne jeden z rodičov spať so synom v izbe aby nebol sám, pripadne mu dat posteľ k vám do spálne. Aby spálňa bola len na spanie pre vás 4.

diamond007
5. júl 2022

@nuna2112 inak toto čo si opísala mávame občas aj my so staršou, odkedy sa narodilo druhé babo... Ale stáva sa to len keď sa jej nedá spať/ zaspať.
Moja sa takto istú dobu aj budila aby si overila že sme tam. Aj keď zaspáva, zaspáva sama ale trikrát sa uisti či sedím v obývačke ( vedľa jej izby) a či som tam. Ale keďze som toto jej želanie vždy splnila tak sa v noci prestala budiť a pri zaspávani zväčša len s apopyta či som v obývačke, ja zakricim áno a tým to hasne.

diamond007
5. júl 2022

@nuna2112 určite by som nemenila prsník za vodu... Jediné skúšať ho odnaucit z prsníka na vodu / UM a potom odnaucat to. Pri prvej som prešla z kojenia na UM na mesiac a potom sama zrušila aj to lebo píla len 50ml takze hlad to nebol.
Buď striktnejšia na prso, aj ja som teraz dlho odolávala až Začali dva katastrofické týždne kedy som nonstop bola teraz hore a celú noc v jednej polohe kojila že som si povedala dosť, deň aj noc rátam čas kedy jej sám prso a dnes po 3tyzdnoch ako večer zaspala spí, ešte ani hore nebola. A to som mala 3 týždne kedy som každých 20min ju uspavala, no katastra

nuna2112
autor
5. júl 2022

@janage my takto spávame ze postieľku pre najmenšieho mame prísunutu ku manželskej posteli ze bočnú stranu mame preč a starší sa stále stisne medzi mňa a muža

ckatka
5. júl 2022

@nuna2112 mne pomohlo prestať spanie riešiť a.proste napĺňať potreby mojich detí. Ved sú ešte malinke. Mam.5r a 1,5r. Starší spí vo svojej izbe od 3,5 roka, ale.vzdy s ním niekto z nás.ide si ľahnúť (a potom odíde). Dá sa s ním normalne porozprávať a keď mu niečo.chyba, príde za nami.
Menší kojeny spí so mnou. Absolútne neriešim. Cucne.kedy chce väčšinou sa ani nezobudim. Ale niekdy niekoľkokrát za noc, niekedy raz. Spať chodíme, keď sa nám chce. Môžem okaslat hodiny a režimy iných ľudí. My to.mame takto...

nuna2112
autor
5. júl 2022

@diamond007 uff no tak ja mam aj noci kedy ani neviem ci papa lebo on si už sám vytiahne ale sú noci kedy som často hore rsp kým sa ukludnil zaspí utekám ku nemu za dve hodky aj 3-4x čiže ani sa pohnúť nikde vonku som nebola už strašne dlho už si ani nepamätám kedy som niekde vybehla večer hoci len na hodinku nejde mi prioritne o to určite nie ale už mi to chyba ísť niekde na chvíľku medzi ludi

nuna2112
autor
5. júl 2022

@ckatka neriešim hodiny nerezimovala som ani jedného z nich stále som sledovala kedy sú asi unavení a sami sa nastavili na čas kedy som už vedela ze zvyknú chodiť spinkať... Len už po 4r spania nespania bojovania so starsim by som sa rada kvalitne vyspala a aj sa natiahla v posteli keďže obaja zvyknú byt natlačení na mne ze sa ani pohnúť nemôžem tým pádom som dolamana nevyspata atď a cez deň sa mi ťažko funguje... Milujem ich nadovšetko doteraz som to zvládala ale už su chvíľky kedy potrebujem aj na seba myslieť keď chcem byť pre nich tou najlepšou mamkou na svete ale bez spánku tazko

nuna2112
autor
5. júl 2022

@basska_b ďakujem vyskúšame aj to už sme to síce skúšali ale on sa aj tak niekedy zobudil a plakal lebo chcel ísť ku mne

janage
6. júl 2022

@nuna2112 ved práve, vy 3 v jednej izbe, on úplne sám inde. Niektoré deti to nedávajú. Nevojde sa vám ešte, postel pre staršieho syna? Aby aj on mal v izbe plnohodnotné lôžko? U nás pomohlo.

sonoio
6. júl 2022

@nuna2112 starsi nex SPI s ocinko,a maly s tebou..

nuna2112
autor
6. júl 2022

@sonoio no ja by som rada spala už so svojím mužom po toľkých rokoch by som ho rada mala pri sebe 😂😂😂 ale áno vyskúšame aj toto ci nepomôže možno si podvedome drobec zvykne ze je niekto s ním v izbe a bude spinkať