Tetánia - SM alebo ALS

7. apr 2024

Ahoj bola som po dlhých vyšetreniach a problémoch už aj na emg na tetaniu a neviem čo to presne znamená ak by niekto vedel podľa obrázku čo to je budem rada. Niekto straší že to môže byt aj SM alebo ALS tak mám strach a na magneticku ešte čakám.

autor
10. apr 2024

@lucia147852 čítala som že pri tetanii to nemusí byt v krvi ale že to chýba v bunkách alebo čo dá sa to nejak zistiť čoho mám malo keď v krvi to mám všetko ok?

lucia147852
10. apr 2024

Áno, tam je problém v medzibunkovej oblasti. A veru neviem, toto som neriešila

aurinia
11. apr 2024

@lucia147852 suhlas, vapnik mi zlepsuje život. Samotne magnezium nepomahalo.

autor
11. apr 2024

@aurinia a aký užívate? Dáva sa to naraz s magneziuom alebo nejaký odstup? Dávam si ešte C D a zinok nevadí aj to k tomu?

aurinia
11. apr 2024

Ja som našla v DMdrogerii Calcium s vit. k ...ale magnézium si dávam tak aby bol časový odstup od Vápnika. Pišu že sa nemajú brat spolu. K tým vitamínom C, D to nevadí. Ja beriem este Selén, Neurobion, Lysin, AD. No liekov jak dôchodca. Než to zabere trvá aj 2-3tyzdne. Mne v krvi vyslo ze mám všetkého dostatok a pritom krče som mala jak sviňa nepríjemné.

aurinia
11. apr 2024

Nemáš problémy s trávením? Nejaké intolerancie? Pálenie záhy? Lebo ja tomu dávam málinko súvis ...ze mám niečo s kyselinou v žaludku, nesmiem mlieko a pecivo, kávu. A akoby v dôsledku tej kyseliny rozhasenej dochádzalo k zlému vstrebávaniu minerálov. Bola som na diéte, a problémy presli. Avšak som brala poctivo tieto lieky, tak neviem čomu pridružiť to zlepšenie. Zas keď mám stres, všetko sa mi potom deje, lieky, nelieky.

martinagnidova
11. apr 2024

Poznam. Tep hocikedy kadejaky. K tomu motanice, bolest hlavy, pocit na zvracanie, zasklby.... Mam hyperventilacnu tetaniu... A najlepsje mi bolo ked som chodila behavat... Jasne ze mi bolo niekedy na odpadnutie a myslela som ze uz nedobehnem domov, ale povedala som si, ze to isto nie.. Zmakla som to a potom to bolo cim dalej lepšie... Uplne ze super. Teraz chcem zacat znova...

autor
19. apr 2024

@martinagnidova a ako ste ten tep upravili?

martinagnidova
19. apr 2024

Dali mi lieky vasocardin myslim ze sa volal... A potom uz len vela pohybu,malo kofeinu... A magnezium samozrejme

autor
19. apr 2024

@martinagnidova ja už som z toho na nervy…ráno vždy vyskočí aj na 150 po tabletke na tep lepšie ale pri chôdzi aj 120-130 a dnes z ničoho nič menší pri chôdzi do 100 a keď len stojím 69 ukazujú hodinky a raz mi tam skočilo 48 keď som sedela tak ja neviem či to blbo ukazuje alebo čo ale už som z toho na nervy

martinagnidova
19. apr 2024

Daj hodinky dole a nesleduj. Niekedy to je to najhorsie..tiez ich nemam a neriesim tym padom... A ked citim, tak si dam magnezium... Ale najviac ako hovorím, mi urobil beh

autor
19. apr 2024

@martinagnidova no keď to je to že už som sa ja krava nastavila tak že nejak sa neviem donútiť ich dať dole 😞 a vždy keď mi to na nich ukáže tak malo alebo moc mám strach lebo vždy merali presne keď som podľa toho skúšala ručne tak sa bojím že to tak fakt je a je dačo zle a potom hneď stresy a ešte aj tlak dnes vysoký ach jaj

martinagnidova
19. apr 2024

No lebo sa sledujes, potom ti vyskoci tep. Normalna vec... Odloz ich, vyhod ich, dsj muzovi nech odlozi a nepovie ti ze kde

mariesell
19. apr 2024

Ahoj 🙂 mne najviac pomaha magnezium, pokojne mozes 500mg rano a aj večer, niekto odporúča počas dňa až 2000. Mg by sa malo brať ráno do 9 00 a pred spaním. Na obed vápnik plus D. A ja tlačím sušené marhule tam.je veľa draslíka a banány. Draslík mne robí najväčšiu šarapatu. Ale som Ok mam to dlhonpredlho. Občas sa to zhorší ako teraz po 2 porode. Začiatok tetánie bol najhorší. Teraz už viem že mi nič nehrozí a ro si hovorím aj keď mi je náhodou zle. A naozaj sa treba rozptýliť, tvoriť, prechádzať sa, mať pustenú hudbu, robiť čo máš rada, myslieť na to čo máš rada a každý deň ďakovať za to čo máš, lebo to tvoju myseľ zameria na veci dobré. Neboj sa, bude dobre

autor
19. apr 2024

@martinagnidova no teraz mám práveže nízky aj keď sa sledujem :D