Tetánia - SM alebo ALS

7. apr 2024

Ahoj bola som po dlhých vyšetreniach a problémoch už aj na emg na tetaniu a neviem čo to presne znamená ak by niekto vedel podľa obrázku čo to je budem rada. Niekto straší že to môže byt aj SM alebo ALS tak mám strach a na magneticku ešte čakám.

luccija
7. apr 2024

Máš tetaniu ako 70%populacie mala som to podobné, ale bez hyperventilacie

autor
7. apr 2024

@luccija a môžem z toho mat každodenne problémy? Ja už neviem ani fungovať niekedy…už som 3 mesiace na PN kvôli tomu…búšenie srdca, motanie hlavy, závrate, divne videnie, proste furt zle…co na to zaberá? Magnezium beriem a nič moc

mamina7070
7. apr 2024

tetania a ak nestaci zvysenie magnezia treba ist psychiatrovi a nadstavit na AD

neni ziaden dovod na obavy z SM ci ALS z tohto nalezu

potvrdili ti tetaniu ta je velmi rozsirena teraz

evickuska
7. apr 2024

@mamina7070 suhlasim 🍀

autor
7. apr 2024

@mamina7070 ďakujem za odpoved…a niečo prírodne na to pomáha z lekárne kým sa dostanem k psychiatrovi a nasadí mi AD? Už som z toho nešťastná 3 mesiace doma a nedokážem ani upratať byt lebo mi je stále zle 😞

mamina7070
7. apr 2024

a PN mas od vseobecneho? on ti tiez vie dat docasne lieky na predpis nez sa dostanes k psych

volnopredjane mas persen fotre asi najsilnejsie ale treba si pytat na ukludnenie od vseobecneho

autor
7. apr 2024

@mamina7070 mala som zatiaľ neurol ale ten mi vôbec nepomahal akurat som možno lepšie spala inak vôbec nič aj presen som už skúšala a tiež sa to potom zhorsilo? Môže to súvisieť aj s chrbticou? Tá má stále bolí bola som už aj na rehabilitaciach a potom má zas začal bolieť chrbát a vredy sa to zhoršilo tak že som len doma

nikaeli
7. apr 2024

áno môžeš. Mám všetko z toho, čo popisuješ a chodím do práce. Čím dlhšie som doma, tým je to horšie. V práci nemám čas pozorovať tep, či motanice. Cítim to, to áno. Ale viem, že to nie je život ohrozujúce a tak tomu nevenujem pozornosť a makám ďalej. Na chrbticu pomáha cvičenie. Stačí aj pilates podľa youtube 😉 skús. Každý deň trošku. Pár dní rehabilitácie ťa nevylieči. Ak nemáš AD, skús ľubovníkový alebo medovkový čaj.

luccija
7. apr 2024

Môžeš mať také prejavy..koľko x si skúšala Neurol?treba pravidelne 3x denne, ale lepšia voľba su AD aj tie Ti niektoré vie predpísať obvodný, ale lepší by bol psychiater.Zial je to svinstvo sa takto cítiť, ale musíš sa aj prekonávať strach Tá drží v hrsti.
Magnosolv som mala a 3x denne Lexaurin asi 2-3 t , ale ja som skôr mala prejavy mravcenie v chrbtici, okolo pier, nervozita, kŕče v nohách
Ak sa Ti dá cvic doma, kľud, prechádzky je to z napätia stresu
Chrbtica boli z napätých nervov stresu...
Ja som v tom čase sa bála ísť aj do obchodu.Musela som sa prekonávať predýchať a išlo to postupne muselo nemohla som sedieť doma.

autor
7. apr 2024

@nikaeli ja práveže v praci šoférujem tak má tam doktorka nechce pustiť a ani sama si netrúfam za volant…jmne bolo predtým trochu lepšie tak som šla do prace a začal má bolieť chrbát a od vtedy je to hrôza iba som ležala…ja mám dni keď len vstanem z postele a tep aj 150 potom sa ťažko nie o robí a neprestáva to ani keď sa snažím nie o robiť je to hruza…tak asi už len AD a to cvičenie ale je to ťažké…niekedy mám úplne divne videnie ako keby som bola sfetovaná :(

autor
7. apr 2024

@luccija no brala som ho chvíľu pravidelne keď mi búšilo srdce tak že keď som ležala ok a keď som vstala tlaky na hrudi a tep 160 a vôbec nepomohlo a keď som ho nebrala tak nejak potom to trosku bolo lepšie ale inak som stále v prdeli 😞

nikaeli
7. apr 2024

Hmm.. tak šoférovať isto nie. Mávala som dni, kedy som sa ráno zobudila s tepom 120, triaslo sa mi celé telo, nevedela som ani dôjsť na wc. Človek sa zľakne ešte viac. Naučila som sa s tým existovať, prestala som sa báť. Dala som si budík skôr, ráno šla 5x na záchod, čo ma preháňalo, pri umývaní zubov ma napínalo 🤦‍♀️ začala som chodiť do práce pešo, aj domov. Keď som potrebovala, ľahla som si poobede spať. Chodila som do lesa. Mala som stavy, že mi prišlo zle v kine a musela som odísť. S deťmi v zoo. Na rodinnej oslave. Proste to príde a nevieš prečo. Záleží od toho, ako zareaguješ. Zo začiatku som sa bála každej novej príhody. Srdce bilo ako šialené, k tomu extrasystoly a triaška. Celé zle. Ale dá sa to. Mne pomohlo vedomie, že sa na to neumiera 😉 a že to prejde. Dýchať, zamestnať v tej chvíli myseľ hoc aj somarinou - koľko stromov vidíš z okna, hľadaj biele auto,.... Do AD som nešla. Brala som Mg, teraz mám od kardiológa draslík. Beriem aj Egilok kvôli arytmii. Búšenie ustalo, tep mám okolo 60-70-80 ako kedy, arytmiu mi ešte zachytí každý deň. Neboj sa, zvládneš to. Daj si večer kúpeľ s magneziovou soľou, trošku voňavej silice (levanduľa), bylinkový čaj. My sme doma dvaja. Raz som dole ja, raz manžel. Pomaly to pôjde. Držím prsty.

Ešte som si spomenula. Skús Milgammu N. Niekomu pomáha B komplex. Ja som istý čas brala viac D - ale mala som potvrdené z krvi, že som pod normou.

liv1
7. apr 2024

Tvoje telo ti dava vediet ze mas nieco zmenit. Najprv vysoke davky magnezia kazdy den, (rada od kardiologa pri buseni a arytmiach), kazdy den pohyb, meditacie, psycholog a protizapalova strava. Krok po kroku

luccija
7. apr 2024

Aj tak by som si ho dávala pravidelne musíš tu rozdrazdenu nervovu sústavu stlmiť aj búšenie srdca sa ukľudní.a porozmýšľaj prečo sa to stalo?prepínas sa, málo spiš, stres v práci, rodine?na štítnu žľazu Ti robili odbery?

autor
7. apr 2024

@luccija na štítnu áno a všetko ok akurat mám chronicky zapal a vysoké protilatky ale mi povedali že keď sú hormóny ok a funkcia tak sa to nerieši že to len ukazuje na to že časom s tým problém bude

rozculena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozculena
7. apr 2024

v žiadnom prípade neber AD,tie ti nijako nepomôžu na búšenie srdca, motanie hlavy, závrate, divne videnie.Tak ako píše nikaeli. NA TOTO SA NEUMIERA bola moja mantra.Daj si doporiadku chrbticu! Nájdi si fyzioterapeuta,ktorý ti pouvolňuje spazmy.Tieto tvoje príznaky sú z chrbtice.

rozculena
7. apr 2024

@nikaeli presne,žiadne AD....mňa AD tak dojebali,že som sa cítila ešte horšie....nikdy v živote....

vakatko
7. apr 2024

Presne ako radí @liv1 Magnézium, skús aj B - complex a Protizápalová strava.
Odporúčam knihu " Ajurvéda na každý deň " od Kate Donnell.

rutyruth
7. apr 2024

Ja to mam 5 a pol roka. Takže je to už v podstate na cely život. Jasne ze už je lepšie no ja som proste ten typ človeka co sa stresuje a tým sa to zhoršuje. Ja neberiem ad ale tisíckrát som si povedala ze radšej by som ich brala. Niekomu super zaberu. Musíš ty vedieť ci ísť do toho.

luccija
7. apr 2024

@rozculena to je tvoj názor AD brala moja kamarátka, ktorá mala takú tetaniu, že jej vykrucalo ruky a v noci ju viezli na pohotovosť, plus milión iných pruliznakov.Nevedela byť sama doma masivne úzkosti.Hned dostala diazepam do žily a hlásiť sa u psychiatra.Odvtedy je na 10 mg AD a je v poriadku.Ona sa celkovo skludnila a nepreháňa tak, ale je pravda, že mala toho naložené dosť malé dieťa, podnikanie a zostala na dieťa sama, takže išla nonstop, až sa vyčerpala.Dalsia dostala AD na migrény od neurológa a omnoho lepšie predtým brala tie špeciálne lieky na migrénu, ale aj tak mala veľa záchvatov.

autor
7. apr 2024

@luccija ja práve už neviem čo so sebou takze by som tie AD asi skúsila ale bojím sa byt sama doma keď to budem brat lebo veľa sa hovorí že sa to najskôr zhorší a keby to má byt horšie ako teraz tak sama doma to nedám tak čakám kým si to priateľ vybaví aby zostal doma na chvíľu….a to fakt je normálne pri tetaniu že keď len vstanem alebo sa pohnem hneď mi búši srdce? Dnes sme šlo na mali prechádzku skúsiť chvíľu tep 120 potom 100 potom 140 no hruza a aj viac pociťujem extrasystoly teraz hrozné to je iba stojím na mieste a tep 120

liv1
7. apr 2024

Mne pri extrasystolach dali Rytmonorm a ten jediny pomohol. A nevies ako velmi 🙏. A to az po porade moj kardiolog s arytmologom. Ja som mala extrasystol uz 12 tisic ak sa dobre pamatam. A potom o pol roka holter a ani jedna. Nehovorim ze mi je uplne dobre, ale Rytmonorm mi zmenil zivot.

autor
7. apr 2024

@liv1 ja extrasystoly mám dlho a vždy povedali že ich je malo tak sa to nerieši a aj keď som mala pred dvomi týždňami holter na týždeň boli tam len 2x ale teraz ich je viac to sú take obdobia kedy ich mám viac a potom menej tak asi to súvisí možno s tou tetaniou a stresom že ich viac citim teraz

rozculena
7. apr 2024

@luccija mňa tiež odvážala záchranka,aj vykrútené ruky som mala...a nie len ruky,celé telo bolo v kŕči,hýbať som mohla iba očami....neprajem nikomu to zažiť.

aurinia
9. apr 2024

Ja som skusila tie stavy ako popisujes odpocinkom, stravou a pod. Mne pomohli az AD. Tiez som mala obdobia kedy som to zvladala aj bez AD. Ale akoby sme to merali od 1-10. Niekto ma tuto chorobu na 4-5. A niekto sa citi na 9-10 na umretie. Ja som dostavala rady ze chod na prechadzku...čo ked som sa nevedela dostat vobec z pyžama. Alebo chod do kostola a modli sa (čo nejdem negovat), ale niekedy su to uz take stavy, ze by clovek na pohotovost isiel. Mna AD vratili do prevadzky.

autor
10. apr 2024

@aurinia presne ja to iste…a po tých AD už dokážeš normálne fungovať a si v pohode? Alebo stále tam niečo je každý deň čo pociťuješ? Ja sa bojím že ani to mi nezaberie a bude sa to vracať alebo pretrvávať každý deň ako teraz

aurinia
10. apr 2024

Či mam problémy aj teraz? Ano ..ale ked to popisem čislami tak su to problemy 2-3....a bola som v stave 9-10, alebo 8-9. 10 je psychiatria. Uz to nikdy nebudem ta nezničitelna ja. Ale ja som vzdy isla do vsetkeho naplno. Vsetko som chcela dokoncit, perfekcionizmus. Skratka aj nad svoje sily. A tak som žila roky. Do toho stres. Beriem to tak, že som este dobre vyšla. Aj ked aj toto je pliaga. Skratka telo si vybralo svoju dan. Vela ludi poznam ktory trpia podobnym. Naucila som sa spomalit, spat 8 hodin, lahnut si aj poobede. Aj vykaslat na neporiadok. Posuvat, neurobim dnes, urobim zajtra. Bez AD by som to vsak nedala.

autor
10. apr 2024

@aurinia a teraz mávaš aké problémy? Keď je to len na stupnici 2-3? Neobmedzuje tá to v ničom? Ja napríklad dnes som po dlhom čase mala úplne super deň skoro nič mi nebolo

lucia147852
10. apr 2024

Okrem magnezia treba nasadiť aj vapnik s D a draslík. Niekto naor aj ja, trpim viac nedostatkom vápnika ako horčíka. Magnezko chelat aj s B6. Celkovo zmeniť životný štýl.