Trápi ma extrémna únava

nikiki29
10. sep 2021

Ahojte, v poslednej dobe ma trápi extrémna únava. Prichádza to na mňa v rôznych časoch počas dňa, kľudne už aj doobeda okolo 10.tej napriek tomu, že som spala vždy aspoň 6-7 hodín. Doma mi klipkajú oči keď sa so synom hráme a nehýbem sa, pri pohybovej aktivite sa zas ledva hýbem, cítim sa extrémne vyčerpaná. No nie je to úplne každý deň takto, no neviem prečo a kedy sa mi to deje... ☹ v poslednom čase je to ale naozaj často. "Zaspávam" aj v aute, keď šoférujem, síce všetko vnímam, ale je to ten pocit ako tesne pred mikrospánkom - reflexy spomalené, musím sa naozaj premáhať aby som vnímala všetko čo sa v premávke deje... Povedala som to mužovi, tak ma včera nechal pospať, či to nebude lepšie, vstala som na obed a nič moc teda 😒
Začína ma to naozaj trápiť. Kde by som mohla hľadať príčinu?

marhulka13
10. sep 2021

@nikiki29 tlak je ok?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emalka
10. sep 2021

tlak, zelezo, stitna zlaza. Treba ist k doktorke aby vylucila tieto veci a potom uvidis co dalej.

nikiki29
autor
10. sep 2021

@marhulka13 neviem, ja tlakomer doma nemám, musím si požičať od starkej. Ale nemala som problémy v posledných rokoch.

nikiki29
autor
10. sep 2021

@cocolino234 som na RD, syn má 2 a pol

dollyzv
10. sep 2021

@nikiki29 pozri si príznaky anemie či ti nie sú povedomé..dosť robia aj vitamíny sk.B,magnézium, a aj spánok..ak Spiš 6-7hodin ale neprejdes do fázy tvrdého spánku a často sa Budiš,ten spánok nieje kvalitný a telo si neoddýchne..

lienka3
10. sep 2021

@emalka tiez by som odporucala dr a vysetrenia ako pise pani. Zelezo, stitna zlaza su casto problemom unavy.

gabsisi
10. sep 2021

@nikiki29 ja detto a zistili mi straaasne malo železa v krvi. Teraz beriem zekezo a je to o dosť lepšie

janapeterjana
10. sep 2021

@nikiki29 nie si len vyhorená z toho domáceho stereotypu? Možno to chce len nový impulz v živote. Ja sa cítim veľmi podobne, neustále som unavená, syn má tiež skoro 2 a pol.

h2
10. sep 2021

@nikiki29 Užívaš nejaké výživové doplnky? Skús si nasadiť niečo multivitamínové, multiminerálne, nech Ti nič nechýba. Možno máš málo železa, alebo horčíka, alebo B-vitamínov...

januarova
10. sep 2021

@nikiki29 a stačí ti toľko spánku? 6-7 hod. nie je veľa. Optimum je aspoň 8 a z toho 2 hodiny pred polnocou...
Ja keď pár dní po sebe spím len 6-7 hod. tak som nemožná. Akonáhle potom potiahnem aspoň 8, je to lepšie.

stanulienkat
10. sep 2021

@januarova 6-7 hodín spánku je málom? Vačšine mamičiek na materskej sa môže o takom luxuse iba snívať . Ja keď som trpela nespavosťou, spala som v noci dve- tri hodiny- to je málo, ale šesť -sedem hodín spánku je luxus a v dobrom závidím. Mamička je podľa mňa len vyčerpaná celodennou starostlivosťou o malé dieťa. Môže to byť samozrejme aj anémia,alebo nízky tlak. Treba ísť na preventívnu prehliadku, piť dostatok tekutín, hýbať sa, jesť veľa zeleniny a ovocia.....

nikiki29
autor
10. sep 2021

@lienka3 pôjdem za Dr, ale najprv ju budem musieť zmeniť, lebo tej mojej súčasnej je to jedno, odporučila mi pospať si cez obed 😑
@h2 neužívam vôbec nič, skúsim…
@janapeterjana ja sa snažím udržiavať aj “mimo materské” aktivity, nie som typ matky čo žije len deťmi, takže sem tam si aj idem po svojom a syna nechám mužovi. Ale mne sa drieme aj keď idem na tú svoju aktivitu 😓 jedine keď už som tam, tak sa zobudím trochu…

nikiki29
autor
10. sep 2021

@januarova za posledných 10 rokov som nešla asi ani raz spať pred polnocou, som nočná sova a vždy mi to vyhovovalo, či už počas školy alebo aj v práci aj na MD som nemala problém ponocovať… nepociťujem únavu ani nedokážem zaspať skôr 🤷🏻‍♀️ možno ma to len dobehlo. Ale doteraz, ešte pár mesiacov dozadu som bola fit napriek tomu, že som spávala rovnako 😞

lianka123
10. sep 2021

@nikiki29 ahoj. Skor to bude tou starostlivostou o maleho a stereotypom plus 6-7 hodin spanku je podla mna extremne malo. Ja spavam 8-10 hodin, ked spim pod 8 tak som nemozna. Tiez mam 2.5 rocneho a 5rocneho k tomu a niekedy to vycerpanie je neskutocne.

gdpr
10. sep 2021

@nikiki29 6-7 hod. je dosť málo spánku. A príčina môže byť kdekoľvek v krvy, štítnej žľaze, psychike, tlaku, strave... Ale podľa mňa to bude dlhodobo nedostatočným spánkom pre tvoje telo.

7lenka11
10. sep 2021

ja mám od 15tich rokov problém so štítnou žľazou a to, že niečo nie je v poriadku, viem vždy podľa toho, že mnou lomcuje neprekonateľná únava a padám na hubu po práci alebo nejakej aktivite..

h2
10. sep 2021

@lianka123 To je veľmi individuálne. Pre mňa je zase 8-10 hodín spánku extrémne veľa. Ak je @nikiki29 zvyknutá toľko spať a nikdy doteraz s tým nemala problém, nie je to extrémne málo. Ani neextrémne. Ja tiež spávam toľko, aj menej a som v pohode.

danulicek
12. sep 2021

Mne toto spôsobovali uzly na štítnej, ktorá síce podľa vysledkov krvi mala super hodnoty, ale problemov som mala viac než dosť. Kým na to prisli, trvalo to cca 5 rokov. Dovtedy - skúste take vitamíny, take vitamíny, choďte spat skor, jarná únava, jesenná únava… Urcite nezabudni na endokrinológiu.

melonik7
12. sep 2021

@nikiki29 stitna zlaza...necakaj kym zmenis obvodnu doktorku, vypytaj si od nej iba vymenny listok na endokrinol.a tam ta uz vysetria/nastavia liecbu
Na unavu mi tiez velmi dobre zabera uzivanie drveneho pestrecu (3x denne), je to na precistenie pecene ale celkovo to telo "zobudi"

cinky16
12. sep 2021

@nikiki29 a neprekonala si covid?? My so sestrou sme mali covid v marci a stale sa citime slabe,unavene bez zivota,nevieme sa nastarovat,dovtedy sme sportovali,bicyklovali...toto leto som bicykel ani nevybrala z pivnice...pripisujemecto covidu,dufam,ze tieto stavy prejdu cim skor

domininini
12. sep 2021

@nikiki29 železo, štítna žľaza alebo nadoblicky, tie keď bývajú vyčerpane nastupuje únava v tele .. treba zistiť kortizol zo slín, jediny ktorí robia tieto slinné testy sú laboratória alphamedical .. alebo treba skúsiť Detox len na stavach vyradiť mlieko lepok a cukor …

mirkatv
12. sep 2021

@nikiki29 Všetko čo tu dievčatá píšu môže byť príčina. Ale aj Covid alebo očkovanie 🤷‍♀️

rebeca40
12. sep 2021

@nikiki29 určite zbehni ku.dr.Nech ti urobí komplet krvny obraz.
Ja som toto mala zhruba pol roka do zadu no mame synčeka v tedy 3,5 r novo zistený diabetik tak som to dlho brala,ze je to tym,ze v noci slabo spim lebo striehnem aby nezletel do hypa.
No uz aj ked sme sa ustalili bolo to stale a horsie uz az tak,ze mi vyslovene začali vadiť zvuky a v určitých chvíľach ma doslova obťažovalo keď deti niečo odo mňa chceli.
V tedy som si povedala a dost nepotrebujem ak to zanedbam skoncit na antidepresivach.
Zbehla dom ku dr urobila odber všetko ukážkové tak mi nasadila vitamín C zvýšené dávky na 2 týždne .A ak nekojíš skus kotvičnik na mňa zabral až neskutočne rýchlo na druhy deň som bola ak naspidovana veverička 😁.
A este ma napadlo niesi tehotna aj v tedy byva taka až neprimerana unava u niekoho

iwesska
12. sep 2021

Prva vec,co treba absolvovat,su zakladne odbery. U zien sa casto najde anemia,pripadne porucha stitnej zlazy. Ak vsak bude vsetko v poriadku a nadalej budes zaspavat aj pocas dna,mysli aj na spankove apnoe. Chrapes v noci? Ak ano,mozes mat dychove zastavy,neokyslicuje sa ti dobre mozog a z toho vznikaju denne mikrospanky.

red_cat
12. sep 2021

@nikiki29 nemala si kovid? Ja so mam uz 6 mes po kovide a presne take ako popisujes. Je to chronicky unavovy syndrom

nikiki29
autor
12. sep 2021

@cinky16 mal som covid vo februári, ale bez príznakov, nemal som únavu ani počas covidu ani po ňom, až teraz.
@rebeca40 aj mňa prvé napadlo tehotenstvo, lebo som to mala presne takto pri synovi, že som dokázala prespať/preleňošiť aj celý deň a nemala som silu. Ale malm teliesko 😕 takže asi skúsim ten kotvičník 😁
@iwesska myslím, že nechrápem, aspoň muž nič nehovoril…
@red_cat mala som covid vo februári ale mne ani vtedy ani potom nebolo nič, až teraz v poslednej dobe 😓

erikad82
12. sep 2021

@nikiki29 no môže to byť všeličo ako píšu vyššie. Inak nemôžeš byť tehotná? Ja som takéto stavy mala počas tehotenstva....

rebeca40
12. sep 2021

@nikiki29 budem silno držať palce ku skorej naprave ,lebo viem aké to je ,ze človeka pri takej únave ani nič nebaví.

nikiki29
autor
12. sep 2021

@erikad82 pôjdem po vyšetreniach ako mi riadia, aspoň už viem čo žiadať. Mňa tiež napadlo tehotenstvo, mala som to tak pri synovi, lenže mám zavedené teliesko a cyklus beží…