Zmena farby očí pri používaní kvapiek

29. jan 2024

Dostala som kvapky xalatan na zníženie vnútroočneho tlaku, čítam ale v príbalovom letáku, že kvapky môžu spôsobiť trvalú zmenu farby očí. To by som teda nechcela, máte niektorá skúsenosti? Mám modré oči a v jednom aj druhom oku mám hnedú škvrnu, nechcem mať hnedé oči.

xsuzannex
29. jan 2024

Svokor si ich kvapka uz roky rokuce a ziadna zmena

autor
29. jan 2024

@xsuzannex Je to viac pravdepodobné u ľudí, ktorí majú zmiešanú duhovku, ako ja 😑

taktotedanie
29. jan 2024

Ja som uz videla vela ludi na xalatane ale nikto nemal zmenenu farbu nevymyslaj a kvapkaj chces oslepnut?

anavixy
29. jan 2024

Chapem ta, aj ja by som chcela modre oci… ale radsej budem mat hnede oci, ktore vidia. Ta zmena je vraj vacsinou nepatrna, percenta su tiez nizke, daj si to do googlu.

autor
29. jan 2024

@taktotedanie Je to v príbalovom letáku ako veľmi časté vedľajšie účinky.

autor
29. jan 2024

@anavixy Ja sa bojím, že ich budem mať hnedé a teda to nechcem.

autor
29. jan 2024

Ja zákal nemám, len tlak mám 23-24 , tak mi predpísal kvapky na zníženie a pôjdem ešte n jedno špeciálne vyšetrenie kde sa vraj pozrú na sietnicu atď podrobne.

taktotedanie
29. jan 2024

Nikdy som to nevidela a to mam desiatky pacientov na xalatane
Tak maj modre a slepe oci 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Ludia su fakt povrchni

autor
29. jan 2024

@taktotedanie Ty mi píšeš akoby som si vymýšľala. Mám tu vyfotiť príbalový leták? Je to tam čierne na bielom.

taktotedanie
29. jan 2024

Tlak ti poskodzuje ocny nerv

taktotedanie
29. jan 2024

Som ocna doktorka a tieto lieky mam nastudovane odpredu a odzadu
Nekvapkaj, tvoje oci a tvoj zrak

pluss
29. jan 2024

okrem toho treba čítať ďalej - Zmena farby je vo väčšine prípadov mierna a často klinicky nepozorovateľná.

anavixy
29. jan 2024

Ved ale zakal nebudes mat hned, ale pokial si ten tlak nebudes liecit, tak ho mat casom budes a mozes prist o zrak. To ti naozaj za modre oci nestoji, navyse ked ta zmena farby je ako loteria, vobec tu nemusis mat alebo aspon nie taku ze budes mat zrazu uplne hnede oci (vid ten pribalovy letak alebo dalsie informacie o tom na nete).
Ale presne ako pise pani doktorka, je to tvoj zrak.

janinah
29. jan 2024

Je to jej zrak,ale kto bude platiť jej liečbu a hospitalizáciu,keď bude mať glaukomove záchvaty a bolesti,že sa bude skrabat na stenu? Nie náhodou my všetci?
Autorka,ani nemám slov ta komentovať,lebo by som sa nezdrzala napísať niečo o ľudskej hlúposti. Tak si maj krásne modré očká...boľavé a slepé...
PS som očná operačná sestra a naši pacienti by brali aj cyklamenove pasikovane oči,len nech ich majú zdravé...

taktotedanie
29. jan 2024

@janinah stacil by jeden glaukomovy zachvat kedy clovek uz bolesti nevie naozaj co robit a prosia o akekolvek lieky a hned by zmenila autorka retoriku
Kedy si ludia uvedomia, ze zrak je jeden z najdolezitejsich zmyslov a zivot v tme je za mna cosi strasne

januska12323
29. jan 2024

Modré oči môžeš mať aj so šošovkami keď už ide o takú hlúposť viac ako zdravie.

mima1608
29. jan 2024

Aj keby som mala mať "kakavkovo-nebíčkové" oči, tak je to vždy lepšie, ako nič nevidiace oči. Ale keď je človek natoľko povrchný, že ho farba očí trápi viac ako to či oslepne, tak tam už niet pomoci 🤔

autor
29. jan 2024

Ale je zaujímavé, že pred mesiacom a pol s bola u inej lekárky a tá povedala, že ten tlak je na hranici, ale že to budeme sledovať a dovidenia za rok na kontrole. A tento doktor zas inak..

10zabka
29. jan 2024

Xalatan mi predpisuje očná už snáď 10 rokov. Zmenu dúhovky som za tie roky nezaznamenala 😀 Radšej by som brala inú farbu, ako roky sledovať vysoký očný tlak. Asi ti viac záleží na vzhľade ako na zdraví.

taktotedanie
29. jan 2024

A naco riesis jedneho doktora a potom druheho? Nevies co s volnym casom? Alebo si ten typ vecne nespokojneho pacienta?
Pozri nekvapkaj je to tvoja vec, nechapem na co potom zakladas temu za temou kazdy den

janinah
29. jan 2024

@taktotedanie nám stará p.primarka raz doporučila,aby sme si na hodinu prekryli jedno oko a vzili sa tak do situácie našich pacientov..a prekryť obe oči len na par minút a fungovať napr.doma v kuchyni...no,skúsila som..a to som vedela,že iba na chvilku a budem ok

taktotedanie
29. jan 2024

@janinah vies co mne len staci, ze nemam na ociach okuliare a uz je to velmi neprijemne a ano aj moja kolegyna na glaukomovej ambulancii ked ma noncompliance pacienta mu povie nech zavrie oci a vyjde z ambulancie alebo nech si skusi zaviazat snurky alebo ak je s niekym ( pribuzny) tak ho dr privedie do ambulancie zatial co ma pacient zavrete oci a nech mu pribuzny nieco povie aby zistil aky to je pocit nevidiet milovanu osobu ci rodinu alebo nech ide k nemu a za jeho hlasom pacient, to uz len vidis ako sa im tazko prehlta z toho co zazili a mozem tvrdit ze drviva fakt drviva vacsina zacala kvapkat poctivo

autor
29. jan 2024

No tak ďakujem, pekný večer.

autor
29. jan 2024

@10zabka Áno záleží mi na vzhľade. Je ešte možnosť operácie, tak skôr pôjdem tou cestou ako cestou kvapkania a zmeny farby očí.

taktotedanie
29. jan 2024

No vidim ze si si studovala na internete
Nikto ta nebude operovat
Chirurgicka intervencia je posledna moznost takze zabudni

taktotedanie
29. jan 2024

A akoze sorry ale vies kolko rizik je s takou operaciou spojenych? Asi nie skus dostudovat aj toto mas v informaciach velke medzery

zuzanazu85
29. jan 2024

Čiže nevadí keby bola slepota,ale hlavne modré oči ktoré nevidia? Vážne ?😳

10zabka
29. jan 2024

ak ti je prednejší zásah do organizmu, nech sa páči. Ešte nájsť očného chirurga, ktorý to bude ochotný urobiť bez predchádzajúcej liečby, ktorú odmietaš. Riziká s tým spojené si si verím dôkladne preštudovala.

autor
29. jan 2024

@taktotedanie Sú aj laserové zákroky na zníženie tlaku v oku.

taktotedanie
29. jan 2024

Hovorim nedostudovala si, mna nemusis poucovat
Nikto nikto ta nebude operovat nikto len preto ze si nechces kvapkat xalatan lebo ti je vzhlad prednejsi
Boze toto znie tak absurdne, toto si az zapisem k dalsim absurditam, ktore tu citam naposledy ked autorke jedna mudrlatka so skolou zivota radila vyplachovat oko roztokom kuchynskej soli a vody
🤦🏻‍♀️