Zmena farby očí pri používaní kvapiek

29. jan 2024

Dostala som kvapky xalatan na zníženie vnútroočneho tlaku, čítam ale v príbalovom letáku, že kvapky môžu spôsobiť trvalú zmenu farby očí. To by som teda nechcela, máte niektorá skúsenosti? Mám modré oči a v jednom aj druhom oku mám hnedú škvrnu, nechcem mať hnedé oči.

mima1608
29. jan 2024

Toto treba dať na Žltého sloníka 😅😅 nedá sa ho tu nejako označiť?

10zabka
29. jan 2024

@mima1608 on si to nájde sám 😀

merlinja
29. jan 2024

to nič že slepé, hlavne že modré ...

katarinaba
29. jan 2024

@taktotedanie prepac, ze sa pokusim ta zneuzit, mozem poprosit radu, ak by si bola ochotna odpovedat: mam syna, 8 rokov, tupozraky, (na hanbu sveta neviem ci plus alebo minus dioptrie - v okuliaroch ma oci vacsie - cca 7micky s clindrom, okuliarky ma 5ky). Naozaj v dospelosti nebude mozne jeho oci nijak operovat? Aby mal mensie dioptrie? Aby lepsie videl? Alebo aby sa mu to nezhorsovalo? Je toto stav, ze mu nedaju vodicak? Vopred dakujem.

egonsk
29. jan 2024

z modrych skor mozes mat mozno trosku zelene (tie su velmi sexi), ale do hnedych sa nijak nedostanes. Aj prirodzenym starnutim ti oci postupne mierne zosednu, ak si mala ziarivo modre. Dolezite je si oci ochranit a nie aku maju farbu. Ja mam vysoky krvny tlak dlhodobo (prislo sa na to nahodou) a oci mam z toho poskodene a citlive na zmenu krvneho tlaku.

10zabka
29. jan 2024

@egonsk môj otec mal krásne žiarivé nebesky modré oči do smrti. Zomrel ako 94 ročný. Na vysoký očný tlak sa liečil niekoľko desiatok rokov a na glaukóm bol operovaný na obidve oči.

ptvw
29. jan 2024

@mima1608 no možno to aj napísal modry slon ved toto je cele odveci aby to bola pravda 🤣...radsej to nenazvem ako som to chcela nazvat ale to ide poučovať doktorku a sestričku s niekolkorocnymi skúsenosťami smiešne mi je z toho

estellas
29. jan 2024

Moja babka používala také kvapky a má stále rovnakú farbu očí. Vôbec sa jej nezmenila ani trochu. Má svetlé oči. Ja nie som odborník ale pochybujem že by to takto vôbec bolo možné že by z modrých očí by boli tmavo hnedé.

ptvw
29. jan 2024

@katarinaba ak má oči väčšie tak má plusky dioptrie do blízka...to ako lupu keby si dala....moja mamina ma minúsky silné okolo 11 tusim a tie jej zmenšujú oci

taktotedanie
29. jan 2024

@katarinaba diptrie sa mu este mozu menit kedze mu este rastie oko takze konecny stav dioptrii to byt nemusi
Tupozrake oko uz ostane pravdepodobne tupozrake vzhladom na vek , klasicky vodicak ako amater pravdepodobne ano tam su take podmienky ze aj poloslepy vodicak dostane skor napr nebude moct pracovat vo vyskach, na zeleznici, profesionalny vodic atd

katarinaba
30. jan 2024

@taktotedanie dakujem.