21 mesačný rozdiel medzi deťmi. Potrebujem dvojkočík?

karolinka1991
21. aug 2017

Ahojte,
chcem poprosit o prakticke postrehy mamicky, ktore maju rovnaky alebo podobny rozdiel (t.j. 21 mesiacov) medzi detickami, ci je nevyhnutne kupovat dvojkocik alebo nie. Ak nie, poprosim nejake prakticke rady - napr. myslim, ze existuje taky "skejtik",ktory sa da pripevnit o kocik - je to efektivne?
Dakujem pekne 🙂

simculllka
21. aug 2017

Ahoj, na túto otázku ti nikto smerodatne neodpovie, lebo len ty vieš, aké je tvoje staršie dieťa. Či sa rado vozí alebo radšej chodí...Ja mám rozdiel medzi staršou a mladšou 16 mesiacov, mali sme aj dvojkočík, ale nevyužili sme ho, tak sme kúpili skejtík. Ten sme používali cca dva mesiace, následne sme ho predali, lebo nám bol zbytočný. Teraz čakám tretie dieťa, rozdiel budeme mať 20 mesiacov. Mladšia dcéra je kočíková, tá sa do neho sama aj pýta, ale dvojkočík určite nebudeme kupovať. Možno kúpime ešte raz skejtík, ktorý je zvyčajne univerzálny a dá sa pripojiť ku mnohým druhom kočíka, ale zatiaľ sa snažím s ňou čo najviac chodiť, aby sa odnaučila od kočíka. Podľa mňa, pre také deti, ako budeme mať ty a ja, čiže budú mat 20, 21-mesiacov, je zbytočné kupovať dvojkočík. Sú už dosť veľké, aby vedeli aj samé prejsť. Ak vyslovene nechodíte na kilometrové túry, tak odporúčam maximálne skejtík.

kvetinka75
21. aug 2017

ja som dcére zrušila kočík keď mala 18 mesiacov. Všade chodila pešo, nemala s tým problém. Auto sme nemali takže bola zvyknutá chodiť a nikdy sa nesťažovala. keď mala 2 roky strážila som mladšie dieťa - to bolo v kočíku ale dcéra vždy cupitala popri kočíku. Inú možnosť som jej vlastne ani nedala a nebol žiadny problém. Doteraz nefrfle, keď musí ísť niekam pešo - aj dlhú trasu. Deti majú kopu energie a pokiaľ sú zdravé nevidím dôvod, aby stále sedeli v kočíku. Niekedy mi to príde až smiešne také veľké deti a vozia sa.

simculllka
21. aug 2017

Presne tak, ako napísala @kvetinka75 ..najlepšie je zrušiť kočík, kým sa ešte to druhé dieťa nenarodí, nech sa naučí, že bude chodiť a žiadne branie na ruky, len vo výnimočných prípadoch. Ja keď vidím, ako sa naša štvorročná suseda vozí ešte v kočíku, keď idú do mesta ( čo je cca 20 minút chôdze), tak mi je smiešno. Kým nie je chromá, nemá nejaký zdravotný problém, tak nevidím žiadny problém v tom, aby chodila. Naša staršia dcérka je taký chodec, že sme boli tohto roku na jednej akcii, kde prešla ako 2,5 ročná 10 km bez akýchkoľvek problémov. Je to len o zvyku , o ničom inom.

karolinka1991
autor
21. aug 2017

@simculllka Dakujem krasne za postrehy. No, mas pravdu. Dcerka nie je velmi kocikova, no zatial ani sama este nechodi (ma 14m, ale aj sediet a lozit zacala neskor), takze neviem usudit, ako velmi mi bude chciet chodit peso, hoci ja by som ju tiez najradsej bravala von co najviac peso, bez kocika, nech si zvyka. Ozaj, a mzslis, ze je ok, ked ju vlastne cely prvy trimester casto prenasam na rukach?Samozrejme snazim sa co najmenej, no su situacie, ked sa inak neda - najhorsie je, ze mame medziposchodovy barak :(

alex999
21. aug 2017

Rozdiel 20 mesiacov, keď sa narodil malý na kočiar som namontovala skejtik, keď už staršia nevládala, stúpila na skejtik a viezla sa, Super vec, za pár eur 🙂

karolinka1991
autor
21. aug 2017

@simculllka
@kvetinka75
@alex999

Dakujem, dievcata, za postrehy...vidim, ze je to individualne, ale fakt nema asi zmysel kupovat dvojkocik, hoci pouzity, pokial mi v kociku uz teraz mala nechce byt...aj ja som vyrastala "na nohach", ako 3- rocna bezne na tury po slovenskych horach, takze rada by som, aby aj dcerka "nespohodlnela", takze max vyskusame ten skejtik, ak by som sa rychlo rychlo niekam potrebovala dostat...prajem vsetkym pekny den 🙂

blabla195
21. aug 2017

Ahoj, ja mam rozdiel 19m a dokupila som iba skejt. Starsia sa na nom rada vozila a aj vozi (teraz uz iba prilezitostne), mne to ulahcilo zivot, pretoze napriek tomu, ze dokaze chodit aj 3h, su dni, kedy ju po par metroch "bolia nohy" ☺, ak som chcela nieco rychlo vybavit, supla som ju na skejt a isli sme. Pre mna skvelo vyuzitych 40€.

simculllka
21. aug 2017

@karolinka1991 Pozri, máš ešte čas na kupovanie dvojkočíka. My sme ho kupovali až cca tak dva mesiace pred pôrodom. Vtedy už vieš posúdiť, či sa rada vozí alebo radšej chodí. Ale ako som napísala vyššie, je to o zvyku. U nás mala dcérka o 2 mesiace viac, ako má teraz tvoja, keď sa narodila druhá dcérka a vidíš, zvládli sme to bez kočíka. Poznám aj maminy, čo si dvojkočík nevedia vynachváliť a používali ho dlho..mne s tým prišla zbytočná oštara. Skús potom chodiť čo najviac bez kočíka, zober si nejaký batoh, aby si mala obe ruky voľné a mohla si sa jej plne venovať. Ono vieš, nie každý deň bol taký, že chcela chodiť. Koľkokrát sme šli domov s revom, niesla som ju na rukách...druhé dieťa v kočíku, ovešaná nákupmi. Ale zvládli sme. Táto mladšia je tvrdý oriešok. Má 18 mesiacov, hádže sa mi vkuse o zem, nechce moc chodiť, ale nič sa nedá robiť. Ono sa to dá naučiť tie deti pekne, že chodia aj za ruku, že neutekajú, len na to treba veľa trpezlivosti. Čo sa týka toho nosenia na rukách, zas je to len o tvojom tele. Ja mám medzi deťmi malý rozdiel, menší ako ty budeš mať, obe tiež dvíham na ruky, keď treba , ale nie tak často, ale v podstate celý deň som pri nich v pohybe a bábo v brušku je zatiaľ ok. Moje telo je zvyknuté na takúto záťaž, ak sa cítiš ok, nemal by to byť problém. Napriek tomu, snaž sa ju čo najmenej brať na ruky, nielen kvôli tej námahe, ale aj neskôr, aby nebola na to zvyknutá a nevyžadovala si to nesklr, keď už budeš mať bábo. Ešte k tomu skejtíku, že podľa mňa sa to deťom páči, že sa môžu v prípade únavy odviezť, keď tak, tak ja by som v tvojom prípade riešila skôr toto. Je to menej nákladné ako dvojkočík a za mňa to bolo využiteľnejšie.

danielak84
21. aug 2017

Aj ja budem mat takisto 21m rozdiel medzi detickami a na dlhsie trasy budem pouzivat dvojkocik ale len preto ze ho mam doma po starsich dcerkach.Keby som nemala tak riesim skejtik ale uvidim aky bude maly chodec.Na bezne prechadzky ho urcite pouzivat nebudem ale na dlhsie asi ano.

slavik
21. aug 2017

Ja ma 24 mesacny rozdiel a 2 kocik som naplno vyuzivala. Mladsia spavala len v kociku ked sa vozila. Spanok vnutri nehrozil. Tak som.nalozila obidve deti a spali obe v kociku poobede. Mala som Baby Jogger city celect. Tam sa da jedno sedadlo dat dole. Doobeda ked som isla so starsou na ihrisko isla pesi mala som. len jednokocik poobede naklikla 2 sedadlo. Fakt super kocik.odporucam.

denike
21. aug 2017

ahoj, ja mam tiez 21. kupila som dvojickovsky bumbleride, ktory som po pol roku predala.. pouzila som ho asi 5x. zalezi aj od terminu, v zime sa bude starsiemu horsie chodit.. ale teraz by som volila radsej skejtik 🙂

zbruna
21. aug 2017

@karolinka1991 Ja mam 3 s rozdielom vzdy 18 mes., kupovali sme iba skejtik. Co sa tyka toho nosenia po schodoch, 2 tehotenstva som vynasala vzdy to dieta, co nevedelo chodit po schodoch hore na 4. poschodie bez vytahu 😨 (az na posledny mesiac tehotenstva - to som uz nevladala, bola som u rodicov v RD). Treba si davat pozor, nielen kvoli tehotenstvu, ale aj vlastnej chrbtici. Po narodeni mimca som potom dobreho pol roka vynasala po schodoch mimco, dieta, co este nedavalo schody + veci ... no, som rada, ze je to za mnou ...

momoqui
21. aug 2017

@karolinka1991 my budeme mat tiez taky podobny rozdiel a chceme kupit len skejtik...casom sa uvidi ci to bude stacit
Ja myslim ze velmi vela zalezi kam budes chodit a kde byvate. Je rozdiel chodit po dedine alebo po sidlisku kde je malo aut a rozdiel po meste kde je na kazdom rohu velka krizovatka a 2-3 prudove cesty. Ide aj o bezpecnost, neverim ze take male 2 rocne dieta ide poslusne vedla mamy a nic neobzera a nezastavuje sa. uvidime aj my ci skejtik vyuzijeme alebo bude treba 2kocik 🙄😀

evulikm
21. aug 2017

Ahoj, ja mám medzi 2 mladšími rozdiel 22 mesiacov. Staršia sa rada vozila, tak som to riešila tak, že mladšieho som najskôr nosila v šatke a potom v nosiči. A to bol novembrový 😉 Aspoň sme sa hriali 😀 Keď bol v zime sneh, tak staršiu som vozila na sánkach a mladší v nosiči 😀 ale keď som niekam šla len s najmladším, tak som mu naklikla vaničku a šli sme 😉 ja som 2-kočík nemala

m14m
21. aug 2017

Ja mám rozdiel 19m. Mali sme skejtik ktorý sme využili hlavne v zimných mesiacoch. Cez leto bábo spalo v kociari a starší behal po ihrisku. Keď som potrebovala ísť ďalej išla som autom. Poprípade skús šatku, manducu a pod...Tam bábo a staršie v kociari. Aj tak sa dá...Možno sa ti to viac zapáči ak kočík...
Takže sa dá prežiť aj bez dvojkociara...

livka22
21. aug 2017

ahoj, ja som mala 23 mesacny rozdiel, nekupila som dvojkocik koli tomu, ze som mala dalsie dva kociky a uz som nemala miesto na dalsi. Zvladli sme to aj s pomocou skejtika a chodenia s dvoma kocikmi naraz, ale kebyze si mozem vybrat znovu , urcite by som kupila aj dvojkocik, lebo mnohokrat som ho este potrebovala, hlavne pocas prveho roku po narodeni druhej dcery. Cize ak chces mat klud a pohodu a neriesit uplakane dieta, ktore si chce sadnut, no nema kam, odporucam dvojkocik 🙂

uhnakova
21. aug 2017

Zalezi od starsieho dietata. Lahko sa pise niekomu, koho dieta rado chodi, ze naco je kocik pre starsie dieta. S nasim velmi tvrdohlavym starsim synom sa nedalo pohnut, chcel len na ruky alebo do kocika. A je z tych deti, co vydrzia revat donekonecna a zakazdym, ked sa situacia vyskytne znova. To sa samozrejme nedalo vydrzat, chodili sme von aj na tri-styri hodiny denne, mladsia dcerka potrebovala v kociku spinkat, takze sme kupili dvojkocik aj skejtik a rozne som to striedala podla toho, ako daleko sme museli dojst 🙂. Neskor som klasicky dvojkocik predala a kupila americky typ dvojkocika - vpredu sedadlo pre uz sediace mladsie dieta, vzadu naskakovacie sedadlo pre starsie dieta. Takyto kocik absolutne odporucam, vydrzal nam dva roky, mohli sme chodit aj na dlhsie vychadzky po meste. Drzim palce s dvomi malickymi detmi. Podla mna je vhodne dopredu nekupovat nic, mozno si len vyhliadnut typ dvojkocika, ktory by sa ti hodil, a dokupit podla potreby po narodeni mladsieho dietatka.

tyelde
21. aug 2017

Ahoj... Závisí od dieťaťa, my máme 14m rozdiel a nebolo treba, maki sme skejtík a stačilo, už ani mladšia sa veľmi nevozí, rada chodí... Ale sú aj deti čo sa vozia kým to ide, takým kočík treba no..

krokodil13
21. aug 2017

ahoj. ja mam 3 deti a medzi nimi vzdy 26 mesiacov. Takze tie moje druhe deti su trochu starsie ako tvoje. Mne sa velmi osvedcil skejtik - mam tento ktory je tu na obrazku https://www.modrykonik.sk/market/kociky/2uhe43/.... Ked starsie dieta slapalo skejtik som si sklopila, a ked pistalo tak som ho roztiahla a slo sa.