Vekový rozdiel medzi deťmi

teldi
25. nov 2022

Ahojte mamičky otázka aký je vekový rozdiel medzi deťmi u vás? Mi máme presne 10rokov. Ak máte podobne ako ste to zvládali mám na mysli či je to takto dobre. Keďže dcéra má veľmi rada bračeka ale nechcem aby sa jej to celé zunovalo.Skusam ju zapájať do starostlivosti ale iba s mierou. Ďakujem

koteska83
25. nov 2022

@teldi my mame 10 rocny...syn ma 4 mesiace a zatial dobre. Ale syncek velmi vela spi takze skoro stale sa venujem dcere ked pride zo školy. Zapajam ju len ked sama chce. Dnes prisla sama za nami do kupelne a maleho isla kupat ona...pomahat. Uvidime casom ake to bude.

zojazoja
25. nov 2022

Máš na mysli ci je to tak dobre?..keď ti napíšeme že je to úplne zle tak co teraz? Dáš jednému dieťaťu pá pá?🤭🙃

anjelicek26
25. nov 2022

Ved dieta mas pre seba a nie pre dceru, ci to zle chapem? Ono je absolutne jedno, aky maju rozdiel, ked su uz obe na svete, tak bude ako to je a hotovo. Ona ti ide do puberty a mile babatko je zabavne raz za cas... my mame medzi najstarsou a najmladsou 9,5 roka a teda su to dva paralelne vesmiry, kazda zije uplne inu etapu svojho zivota. To neznamena, ze nema jedna tu druhu rada - to ma... ale neprelinaju sa ich zivoty nijako - nie sposobom hry, temami, ucenim, kruzkami... ale ja milujem kazde jedno z nasich deti rovnako a oni to dobre vedia... o nic ine prakticky nejde, deti sa adaptuju na akukolvek situaciu...

petra098
25. nov 2022

@teldi Ja nám presne 10 ročný rozdiel po 10 rokoch sa mi narodila dcérka myslela som že mi bude nápomocná a bude sa tešiť so sestričky no žiaľ opak je pravdou má úplne teraz iné zaujimy a keď sa ide z ňou pohrať tak jej len robí zle do nej uvádza

abbey1
25. nov 2022

Máme 10 ročný rozdiel. Už majú 12 a 22 a vzťah výborný. Podľa mňa to bol ideálny vekový rozdiel. Mohla som sa venovať každej podľa potrieb, neliezli si do kapusty. Majú sa veľmi rady, sú si blízke.

basska_b
25. nov 2022

Ja som citala, ze velky rozdiel neni dobry preto, lebo ked ma drobec tri roky a zacne "rozum brat", tak starsi surodenec ide do puberty a skolkar mu zacne liezt na nervy. Ovela dolezitejsimi sa mu stanu kamosi, rovesnici. A vidim to tak aj v nasej rodine, zial. Jedina sesternica mojich deti, teraz ma 14. Predtym som mala hotovu pestunku pre svoje deti, strasne rada sa s nimi.hrala, oni ju zboznovali...Akonahle v 12 dosla do puberty, total nezaujem. Moje deti naposledy videla pred rokom. Teraz pri pokuse o stretko len povie svagrovi, ze sa jej nechce sediet 2 hod v aute a minule radsej zostala sama doma a pozvala si k sebe kamosku. Mrzi ma to za deti, ale 100% to na druhej strane chapem. Bratrancove deti nas na chalupe otravovali, chceli sa hrat na vily, ja som to neznasala. Teraz sa karta otocila - nahle dosli do puberty a ani sa nedvihnu od stola, aby sa s mojimi detmi pohrali 🤦‍♀️

tomikejt
25. nov 2022

@teldi my mame 9 ročný rozdiel. Nechápem čo tym myslíš že sa snažís zapájať dcéru a nechceš aby sa jej to zunovalo. Čo by sa jej malo zunovat? Súrodenec? Môj starší syn sa pohrá s mladším keď sám chce, nikdy ho nenútim. Do žiadnej starostlivosti ho nenútim. Maximálne keď idem von za kuriérom alebo do sprchy tak ho poprosím aby ho postrážil. On sa sám, keď ma náladu, s ním zahrá, pojasi.