Aký je najlepší a najkvalitnejší terénny kočík?

erickaa
14. apr 2011

Ahojte, aký je podľa vašich skúseností najlepší kočík do terénu? Chystáme sa veľa chodiť do prírody, takže musí bez problémov zvládnuť sneh, trávu, štrk a iné nerovnosti terénu. Preferujem trojkombinácie, keďže ho plánujeme používať od samého začiatku. Len sa neviem rozhodnúť, či sú lepšie trojkolky, či štvorkolky. Ďakujem za všetky tipy a názory. 😀

dosa
14. apr 2011

quinny freestyle 3XL - zvlada vsetko, je odpruzeny, ma velke nafukovacie kolesa, sportak sa da otocit tvarou k mame, da sa nan osadit vanicka aj vajicko maxi cosi:

http://www.bajka.net/galerie/f/freestyle-3xl-co...

kvetinka211
14. apr 2011

My mame v terene odskusany gesslein f6 (4 kolesa) a je fakt super. Ma velke gumene NEnafukovacie kolesa, co je obrovska vyhoda - uz by sme ich totiz asi 100 krat pichli, keby boli nafukovacie, bratislavske chodniky su plne vselicoho - same crepy a uz sme mali aj pinetku zapichnutu. Je vynikajuci do terenu, prejde v pohode aj po lesnej ceste, hore kopcom, po trave (testovali sme napr. v horskom parku). Do terenu by som urcite brala stvorkolku a nie trojkolku, hlavne pokial ma otocne koleso vpredu. F6 ma aj vymenny par malych prednych kolies, ktore su otocne a s tymi to bolo strasne v terene, otacalo sa mi to na vsetky strany a zosuvalo sa z nakloneneho chodniku. Takze pouzivame aj predne velke a tie prejdu vsetko. Nevyhodou f6 je, ze sa s nim dost zle ide do mhd, kedze je velky a pomerne tazky. Drzim palce k dobremu vyberu 🙂

anjelicek26
14. apr 2011

Rozhodne Hartan, my sme s nim zvladli akykolvek teren... tiez otocna sedanka, velika vanicka, milion designov aj variacii, kolesa mas tiez 3 druhy - pogumovane, celogumene a plastove - na vyber, polohovatelny do rovna, dlhaaa sedacia cast, aj 4 rocne dieta sa tam vyspi. Dobre riesene tienenie, polohovanie noziciek a na taku kravku fakt dobre a lahko skladny.

Je to v nemecku vyrabany kocik a kvalite fakt nemam co vytknut, nas pri predaji - to mal dva roky - vyzeral stale ako novy a to sme s nim boli vsade...

ketkous
14. apr 2011

Ahoj,my mame MUTSY URBAN RIDER a sme velmi spokojni 🙂 kvalitny,s nafukovacimi kolesami,vhodny do narocnejsieho terenu,v snehu s nim nebol ziaden problem a alpske cesticky tiez zvladol na vybornu. 😵 😵 Zadne kolesa-naprava sa da otacat,cize sa s nim aj lahsie manipuluje. 🙂 Myslim,ze aj Maxi Cosi Mura je dobry,ale zda sa mi,ze ta sportova cast je dost mala.
Nemam skusenost s trojkolkami,ale mne sa osvedcilo,ze na nerovny teren je stvorkolesovy super.
Tak prijemne rozhodovanie 😎

ingama
14. apr 2011

len nekupujte trojkolku, ta je maximalne nestabilna do terenu, hlavne nakloneneho. napriklad aj na naklonenom chodniku. parkrat som to vyskusala na kramaroch a aj v lese a museli sme kupit iny stvorkolesovy kocik.

katinka71
14. apr 2011

ahoj,ja som sa rozhodla po dlhej uvahe pre Maxi Cosi Mura 4,byvam v alpskej dedine,kde je narocny teren,prajem spravne rozhodovanie

exupery
14. apr 2011

Do terenu trojkombinaciu,no neviem,radsej stvorkolku,istota je istota...ja mam MURU 4 a som spokojna,do terenu je to numero uno...

drobik1
14. apr 2011

no my sme kupili stvorkolesovy trojkombinaciu steggi a som s nim velmi spokojna.. 🙂 da sa s nim ist vsade a je fakt super..

vivianaba
14. apr 2011

My mame Teutoniu, vymenila som Spirit (trojkolka) za Mistral (4-kolka). Spirit bol vyborny, ale musis ho pevne drzat. S Mistralom som este viac spokojna, do terenu je fakt skvely aj tym ze je vyborne odpruzeny a ak sa nemylim kazde zadne koleso pruzi samostante, teda ked ides cez krivu nerovnost pruzenie to 'vyrovna'. Predne kolieska su male, ale do terenu otocis rucku a ides velkymi kolesami napred. Kocik sa vtedy trochu tazsie ovlada, ale da sa a je to fajn. Takto sme isli v hlbokom snehu v Tatrach, inak rucku nezvyknem otacat.
Na podvozok sa da pripevnit autosedacka Maxi Cosi, Romer alebo Tario (s patricnym adapterom), vanicka a sportova cast. Velmi si pochvalujem aj celkovu kvalitu kocikov Teutonia, kvalitu materialov, sitia, manipulaciu.

zuzikkaa
14. apr 2011

suhlasim s dosou,,FREESTYLE som mala a bol uuuzasny,,do terenu,snehu ci velmi kvalitnych slovenskych chodnikoch 😀 a samozrejme v terene. a teraz lutujem ze som ho vobec predala ☹ ☹ ☹
a nesuhlasim s igamou,,ze 3kolka je nestabilna!!! nieje pravda!!! nebudem tu mudrovat ze ci je lepsie mat 3 ci 4 kolku ,,ale freestyle rozhodne do terenu je a je urcite stabilny-ma na to stavanu konstrukciu-velmi pevnu a nerozhegatelnuuu 😉

bershka
14. apr 2011

JANE slalom pro 2009, kupila by som si ho este 100x

jozefine
14. apr 2011

My mame odskusany do terenu BRIO SING a boli sme maximalne spokojni.

sofia2008
14. apr 2011

jednoznacne Peg Perego GT3 Completo, uzasny, nastavenia nafukovacich kolies na 3 stupne, tazky teren napr. les alebo na piesok, da sa kupit aj trojkombinacia, nastavenie do viacerych poloh..kuk na net 🙂 drzim palce v tehu..ja som tiez PCO 😀

lubik9
15. apr 2011

my byvame tesne pod lesom a denno denne tam chodime na prechadzky so psom,takze sme jednoznacne chceli terenny kocik a kupili sme x-lander x1,model 2008 (tusim sa teraz uz ani nevyraba,ale v bazarikoch ho urcite najdes a este aj usetris)..vpohode zvladol kazdy teren,kolesa su velke nafukovacie a je celo odpruzeny,takze ani babo ti v nom nevytrasie..nemenila by som ho a preto som si ho nechala aj pre druhe babo..mozno teraz je viac terennych modelov (nemam prehlad),ale urcite by som vyberala 4-kolku 😉

martaniana
15. apr 2011

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... my sme veľmi spokojný s Bolderom, super péruje, nafukovacie kolesá ako na bicykli, kde kade sme s nim už po kopčekoch po výletoch boli a nesklamal nás.

kikaku
17. máj 2011

@erickaa ja som tiez za Xlander ...ja mam X-run 2010 a je uzasny...byvame na lazoch, na farme pri konoch...kazdy den som vonku a nemozem si ho vynachvalit...ma velke kolesa...cize sneh, blato, vodu zvlada uplne v pohode, taktiez ceriganie sa po vsetkych moznych lesnych cestickach...a je to trojkolka ale s pevnym kolesom...a nemozem povedat ze by bola nestabilna...prave naopak...kolesa su este aj skosene, takze sa kocik neprevrhne ani ked stoji nakrivo. Ma velmi pevnu ale pritom lahku konstrukciu, ktora prezije asi vsetko. Je to sportovy kocik, kupovala som ho koli korculiam...no vyuzivam ho teraz viac na tu turistiku 🙂
Ale ak zvazujes 3-kolku tak jedine s pevnym kolesom...skusala som quiny a v terene totalne sklamal...predne koliesko sa zasekne na kazdom kameni, pripadne zle zvrtne a potom je to naozaj nestabilne...a nepomoze ti ani zaaretovanie kolieska :(
...urcite odporucam X-run alebo potom by som isla do niecoho co ma 4 veelke kolesa 🙂))

mikolajova.zuzana
28. júl 2011

ja som velmi spokojna s bebeconfort high trek - najlepsi kociar na svete a na trhu...

tilly
28. júl 2011

tiez sa pridavam ku q. freestyle 3XL comfort

lucia20
3. aug 2011

my byvame v lese, takze tu prejdeme len s poriadnym kocikom a ja ti vsetkymi 20 prstami odporucam peg perego gt3. je prefektny. je stabilny, ma kopu vychytavok, prejdem po kamenoch aj kopcoch s odponutym kolieskom, lahko sa ovlada, no ja som jednoznacne maximalne spokojna.

emanka
4. aug 2011

Peg Pérego GT 3

zuzzka1
4. aug 2011

JANE slalom pro 2009, maximálna spokojnosť, je ľahučký - predné koleso možno zaaretovať, veľkým kolesám nie je čo vytknúť, u nás spokojnosť. Nevýhoda, že sa korba šporťáku nedá otočiť proti smere jazdy, nášmu to nikdy nevadilo... Môžem potvrdiť, že aj 3-kolka je fajn do terénu.

aleela
4. aug 2011

Peg perego AT4 - uz sa nevyraba - tak jedine na inzerat, ale Peg perego GT, co sa tu spomina je tusim ta novsia verzia. Prejde vsade, odnesie v pohode dve deti - cca 30kilo, obrovsky nakupny kosik. Pre nas to bola najlepsia volba.. 🙂

lenka47
4. aug 2011

mame baby jogger city elite a veelka spokojnost 😉 kolieska nie su nafukovacie ale plnene penou, predne koleso odpruzene, rucna brzda a super skladanie-odporucam

https://www.youtube.com/watch?v=HdsgGCR2PiE


a stabilny je myslim vlemi dobre, je taky mohutnejsi

edie63
4. aug 2011

Ja som mala Peg Perego GT3, bol super, kym sa "nepokazilo" predne koleso, ktore vraj treba iba vybrat a vycistit, skusala som, ale zatial bez uspechu. Druhy kocik, s ktorym som spokojna, je Mutsy 4Rider. 🙂

sisinger
30. jan 2017

ahojte kocky prosim poradte mi, chcem kocik vanicku 90cm trojkombinaciu a mega terenny 🙂 ja uz som zufala z tolkého hladania. kocik potrebujem terenny lebo na vychadzky do lesa so psikom potrebujem dobry kocik. termin mam az v augute ale uz pokukavam po kocikoch. dakujem 🙂