Ktorý kočík značky Bugaboo je najlepší?

Zodpovedané
31. jan 2022

Ahoj,

v máji sa nám narodí bábätko. Páčia sa nám kočíky značky Bugaboo. Často cestujeme, takže kočík musí byť skladný do auta. Musí zvládnuť mierny terén a sneh.

Ktorý kočík značky Bugaboo spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

poďme si teda rozobrať a predstaviť kočíky značky Bugaboo. Táto značka ponúka širokú škálu kočíkov - od najmenšieho cestovného až po najväčší súrodenecký (pre dvojičky).

Najmenším cestovným modelom značky, je kočík Bugaboo Ant. Tento kočík je primárne určený na cestovanie. Spĺňa rozmery príručnej batožiny a po zložení vyzerá ako malý cestovný kufor. Jeho vysúvaciu rúčku môžeš za sebou ťahať. Celkovo je ľahký s váhou 7,2 kg. No určite ťa prekvapí vysokou nosnosťou sedadla až 22 kg. Nepovedala by som však, že je priestranný a aj keď je určený už od narodenia, neviem si ho predstaviť ako hlavný kočík. Skôr ako druhý doplnkový na cestovanie a rýchle presuny po meste.

Bugaboo Ant

Model Bugaboo Bee 6 pri svojej nízkej váhe 9,4 kg, ponúka priestorné sedadlo športovej časti. Hlboká vanička prešla redizajnom, po novom má v spodnej časti nové odklápateľné ventilačné okienko. S jej vnútornými rozmermi 72 x 30 cm, patrí k tým menším. Je vhodná skôr pre dieťa narodené v zime a na jar, ktoré už nasledujúcu zimu prechádza do športovej časti. Je však tiež možné, že už vo veku 6 mesiacov nebude chcieť ležať vo vaničke (môj syn, prešiel do športovej časti v 6 mesiaci). Jeho odpružené kolesá z tvrdenej gumy s priemerom 16 cm, sú stavané na mierny hlavne mestský terén. Športové sedadlo bolo pri 6-tke vylepšené, teraz má nové high-performance priedušné polstrovanie, ktoré zároveň vyzerá efektnejšie. Je plne polohovateľné, otočné a priestorovo modulovateľné (výška chrbtovej opierky sa dá nastaviť, takže rastie spolu s dieťaťom). Zadná plastová strana chrbtovej opierky je naviac perforovaná, takže výraznejšie odvetrávaná. Poteší ťa aj jeho zvýšená 22kg nosnosť. Opierka nožičiek je tiež modulovateľná a nastaviteľná v 3 výškových polohách. Redizajnom prešla aj predĺžiteľná strieška, ktorá je po novom vybavená dvomi náhľadovými/vetracími okienkami. Model je výbornou voľbou pre mestských rodičov, ktorý veľa cestujú. To však znamená, že v pohode zvláda terén v parku, trávu, sem tam nerovný lesný terén.
Kočík má po zložení príjemné rozmery - 90 × 46 × 35 cm, nezaberie preto veľa miesta v kufri auta.

Bugaboo Bee 6

No a posledným modelom je Bugaboo Fox 3. S pomedzi všetkých modelov má najväčšie kolesá plnené penou (priemer predných je 21,6 a zadných 30,5 cm). Jeho odpružená konštrukcia, spolu s pružinovým odpružením kolies, je stavaná aj na náročnejší terén. Po zložení, zaberie o čosi viac miesta v kufri auta ako Bee. Novorodenca umiestniš do priestrannej vynovenej hlbokej vaničky, s vnútornými rozmermi 76,5 × 32 cm. Do vaničky bol pridaný nový ventilačný systém, ktorý zaistí dieťaťu pohodlie a reguluje teplotu vo vnútri aj vonku. Mäkká priehľadná sieťovina zabudovaná nielen v strieške, ale aj a na boku vaničky, tiež umožňuje dieťaťu objavovať svet. Športové plne otočné sedadlo zvládne 22 kg dieťa a spolu s veľkým nákupným kočíkom, ktorý unesie až 10 kg - nemá konkurenciu u svojich modelových kolegov. Textília športovej časti sa upevňuje na rovnaký rám ako hlboká vanička a jednoducho sa nacvakne na konštrukciu. Má ergonomicky tvarované korýtkové sedadlo, ktoré môžeš naklonením polohovať až do ľahu, o celkovej ložnej ploche 94,5 cm, a je vhodné pre dieťa od približne 6 mesiacov.

Bugaboo Fox 3

Úprimne, ja sama by som sa nevedela rozhodnúť medzi Bee a Fox-om. Volila by som hlavne z hľadiska priestoru, ktorý mi zaberie v kufri auta a každodenným terénom v ktorom sa pohybujem.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally