Aký kočík máme kúpiť?

bibi21
15. dec 2011

Ahojte dievčatá a maminky, mohli by ste mi poradiť aký kočík vybrať pre babatko. Nejako sa v tých značkách strácam. Zdajú sa mi skoro všetky dobré. Skúste nejaké konkrétne tipy. dakujem

zuzikkaa
15. dec 2011

@bibi21 ide v prvom rade o cenu ,kolko si ochotna zaplatit 😉
- 3 alebo 4 kolka
- velke-male kolesa
- otocna sportova cast,,alebo nie je podmienka
- 3kombinacia ,,aleb najprv iba cisto hlboky
- sklapanie chrbatika do lahu,alebo sa naklana cela sedacka
...no a postupne si povyraduj a skor nieco vyberies 😅

zuzikak
15. dec 2011

ahoj Bibi, Ja cakam aprilove babo. Podla mna je potrebne pozerat aj na dostatocne velky priestor v sportovej casti (ak kupujes kombinovany), pretoze malicke bude mat od pol roka viac a to uz sedi. Vtedy bude zima a treba ho dobre zabalit do fusaku a deky - tak aby mu bolo pohodlne. Konkretnu znacku vsak zatial este neviem - tiez obkukavam 🙂

feb13
15. dec 2011

@bibi21 Ahoj nie su vsetky dobre... skutocne je podla mna velmi malo ozaj dobrych. Na com mne zalezi:
- aby bola vanicka dostatocne priestranna, aj ked ty ho tam uz asi nebudes davat s fusakom ale tak co druhe babo 🙂 a velke dieta dokaze vyrast mensiu vanicku aj bez fusaka skorej nez 6 mesiacov
- dostatocna stabilita (vseobecne trojkolky su labilnejsie)
- aby sa babatko dalo vzdy dat do protismeru, aj v sportovej casti!!! z psychologickeho hladiska je nesmierne dolezite aby dieta - aj starsie dieta ale obzvlast v obdobi separacnej uzkosti t.j. od 6m - videlo vzdy svoju matku a nie to velke nezname pred sebou, okrem toho to dieta je potom pretazene podnetmi ked vidi prilis vela z ulice a nema kde si odvratit svoj pohlad (hlavne ak mamicky takto kocikuju v Avione atd. co aj mne je z toho zle ze tolko ludi mi stale pride oproti tak nie este takemu malemu)
- aby sa chrbtova cast sportovej casti dala dat do uplne vodorovnej polohy (pre pohodlny spanok) aj do uplne!! zvyslej polohy (deticky zo zaciatku sedia v predklone, neskor rovno, ale trva dost dlho kym sa naucia sediet aj v zaklone, v kociku si potom nevedia opriet chrbat ak sa unavili, sklzavaju dole) lebo niektore kociky maju len sikme polohy a nie je to spravne (teda podla mna)
- polohovatelna rukovat, uvidis ina vyska bude vyhovovat tebe, ina manzelovi a ina babicke
- v sportovej casti dostatocny priestor pre nohy dietata
- jedna prakticka vec, nakupny kosik - ide nielen o velkost, ale aj o tom, ci mas k nemu dobry pristup pri nakladani, alebo ci z neho nebudu veci vypadavat 🙂
- brzda - aby nevycnievala medzi zadnymi kolesami, lebo sa zasekava ak tahas kociar po schodoch

Tak zatial asi tolko, ak ma este nieco napadne tak napisem. 🙂

janemari
15. dec 2011

Ja mám značku Camarelo Q12 a som výsostne spokojná,vanička veľká priestraná,dá sa aj polohovať a športová časť veľká,dobre polohovateľná,možnosť nakliknúť vaničku aj športovú časť v smere aj v protismere jazdy,fúkacie kolesa,ľahučká manipulácia aj jednou rukou.Cenovo tiež dostupné.

mirka285
15. dec 2011

@feb13 napis nazov takeho kocika co si opisala 😕

katrinka8
15. dec 2011

Ahoj, ja suhlasim plne s @feb13. Tieto kriteria sme sledovali aj my, a kedze sme potrebovali zaroven lahsi kociar, zvolili sme trojkolku: Cam Cortina X3 Evolution. Aj po roku a pol pouzivania sme s nim velmi spokojni. Napriek tomu, ze je to trojkolka, nezda sa mi labilny. Je vsak trochu dlhsi, prave kvoli tej stabilite, tak ak je mensi vytah, nemusi sa tam vojst. My sice mame vytah dost maly, ale pri sklopeni rucky vojde - sice len tak tak, ale vojde 😀 Vyberali sme ho aj preto, ze mame vytah len na medziposchodi, takze ho musim tahat vzdy jednym schodiskom hore aj dole. Cize cim lahsi. Este mi napadlo, ze niektore kociare maju zase velmi nizko vanicku, cize sa k babatku musis sklanat prilis nizko - nic moc pre chrbticu.
A dodavam, ze dolezity je aj celkovy rozmer kocika - aby sa s nim vosla do vytahu, pripadne ho vedela poskladat do auta. Dalej by som pripadne zvazila aj vahu kocika - ak napr. vytah nemate a budes musiet s kociarom obcas chodit po schodoch ci dostat sa s nim do MHD. Dalej by som sa zamyslela nad tym, ci si chces kupit klasicku trojkombinaciu (vanicka, sportak a vajicko), alebo len dvojkombinaciu (vanicka a sportak), ci si najskor kupis len hlboky kociar a potom, ked babatko vyrastie, kupis si sportak.
Je toho naozaj vela, co si treba vsimat pri kociari, je to vari horsie ako kupit auto 😀 Idealny kocik neexistuje, ale da sa najst nieco, co by Ti vyhovovalo. Drzim paste, aby sa Ti to podarilo.

anjelicek26
15. dec 2011

@mirka285 - maxi cosi mura 4 napriklad splna vsetky kriteria, co spisala @feb13

mirka285
15. dec 2011

@anjelicek26 no podla mna treba napisat aj znacku,vsak ja kebyze sem napisem co vyzadujem od kocika,tak taky neexistuje..asi som moc narocna 😝

feb13
15. dec 2011

@mirka285 Ja mam Bebetto Joker Hyppo Collection, je to trosku taky traktor, neviem ci je ho este dostat ale velmi som spokojna az na tu brzdu ktora mi zavadza ale aj tak by som ho za nic nevymenila.

feb13
15. dec 2011

Jasne ze dokonaly kocik neexistuje... a uz vobec nie za dokonalu cenu 😀 nieco za nieco, so vsetkym je to tak ale mne je teda dolezitejsie pohodlie dietata nez moje pohodlie (manipulacia s kocikom).

anjelicek26
15. dec 2011

@bibi21

ono je otazne, co od kocika ocakavas. Kde s nim chces jazdit, aky velky mate kufor auta, ci mas metr padesat, ci metr osumdesat - kvoli vyske rucky... preto sa neda povedat, ze by bol nejaky kocik uchvatny, dokonaly a neprekonatelny.

Ja neviem, my sme mali kopu kocikov, zhrnula by som par, co mne fakt vadili, otravovali ma a stvali, takze tomu sa vyhni...

- ziadne nafukovacie kolesa - same defekty
- prilis kratka strieska (otravne za slnka, dazdu, vetru)
- prilis svetla farba (rozumej zlta, orandzova) - budes s dietatom stred pozornosti hmyzu v sirokom okoli
- zle odnimatelny potah (a potah peries dost casto)
- prilis tazky (po kazdy raz ta rupne v krizoch, ked to budes dvihat)
- prilis velky (mala som kocik, co som s vanickou nezmestila do auta, menila som auto 🤐 )
- prilis mala korbicka
- prilis plytka korbicka
- sportak je vzdy vzdy v polo lahu (jane slalom, nomad, quinny spedy a mohla by som pokracovat...)

Toto nevyhovovalo mne a fakt by som sa tomu vyhla, zvysok je o tvojich potrebach a tolerancii k nedostatkom, kazdopadne pozriet na predajnu, nechat si vsetko ukazat, vysvetlit, vyskusaj si to sama, jednou rukou (lebo v druhej kludne budes v buducnosti drzat tasky, dieta, cokolvek), ci to rozlozis, ci vanicku cvak cvak nakliknes alebo je to morda s presnym nasadzovanim...

anjelicek26
15. dec 2011

@feb13 - ako keby mi ide o pohodlie dietata tak mam nejaku kravku ako hartan vip xl co splna absolutne vsetky potreby dietata az do troch rokov, len ten design je absolutne odstrasujuci brrr. Ale idealne je sklbit jedno aj druhe... ako co sa tyka kombinacie vanicka a sportak je concord neo do mesta fajn... ale bola som s nim raz na "polnej" ceste a ouvej, takmer sme sa nepohli... tak zatial stoji v garazi, na prechadzky je nepouzitelny, musim vymysliet, co s nim...

@mirka285 - ale kde, ja mam par kocikov v garazi a idealny - buggy - som nasla, uplne "neficiacu" znacku ku ktorej sa neustale vraciam a maximalne mi vyhovuje, ostatne kociky prestriedane a tato priserka ostava 😅

mirka285
15. dec 2011

presne tak,dokonaly kocik neexistuje a treba si zvazit co od kocika ocakavam...samozrejme kazda mamina ocakava nieco ine,niektora byva v meste,niektora na dedine,niektora v panelaku,ina v dome..fakt si treba ujasnit co by som od kociku chcela a podla toho vyberat...ja som si o mojom prvom kociku myslela ze je dokonaly az kym som nevyskusala dalsie...samozrejme nie kazdy dalsi bol aj lepsi 😀

bibi21
autor
16. dec 2011

@janemari a dá sa ten kočík ľahko zložiť do auta?

zuzana581
16. dec 2011

@mirka285 hartan podla mňa splňa kritéria, čo napísala @feb13

@bibi21 Pre mňa bolo najdôležitejšie aby bola hlboká aj športová časť otočná v oboch smeroch. Bábetko potrebuje byť v kontakte so svojou mamou a neskôr som tak malého otáčala aj keď bola velká zima aby mu nefúkalo do tváre. On mi stále v kočíku spával, tak som naňho aj videla.
Potom som sledovala ostatné kritéria, ako otočné predné kolesá, gumené - nafukovacie som nechcela, polohovatelná opierka nôh, čo je pre deti do cca 1,5 roka určite dôležité, aby sa dobre vyspali a nevyseli im nohy, keďže ešte nedočiahnu na spodnú opierku nôh. Váhu kočíka som moc neriešila, keďže do autobusu mi vždy niekto pomohol, do auta ho dával môj muž a po schodoch sme si to odkrokovali.
Baby ti tu radili, aby si išla do obchodu s kočíkmi a tam si nejaké poskúšala. Určite to urob a skús čo najviac kočíkov. Potom si zohladni také kritéria, ktoré sa tu viac opakujú a podla toho vyber. Ako už bolo písané, tak dokonalý kočík neexistuje, ale je ich vela, ktoré sa môžu k dokonalosti priblížiť.
Ja som mala teutoniu, ale páčil sa mi hartan (je pravda, že farba poťahou nič moc). Pravdu povediac som pri malom ani iné nepozerala, lebo som bola rozhodnutá pre tieto dva. Teutoniu som si nakoniec vybrala kvôli farbe.

hammka
16. dec 2011

Ja som si zo sirokej ponuky vybrala Inglesina Otutto 2011, zatial som ho neodskusala (marcovy termin porodu) ale mam kamosku, co mala Otutto par rokov skor a tiez mi ho odporucila.
v skratke k jeho pozitivam:
- priestranna hlboka vanicka (kopu kocikov ma vanicku ako na babiky!), da sa polohovat vyska lezania z vonku takym skrytym otacacim kolieskom
v lete vyuzijes vetracie otvory zo spodu vanicky (daju sa zatvarat a otvarat tiez zvonku)
- sportova cast sa da dat uplne do lahu, da sa nakliknut na podvozok v oboch smeroch, co bol pre mna jeden z dolezitych parametrov (ked babo prejde do sportaku na zaciatku, urcite ho chcem mat tvarou k sebe)
- tento kocik ma styl skladania podvozku ako golfac, ale ma spojene rucky (nechcela som oddelene rucky). Co je super, pri nakliknuti sportaku sa da zlozit rovno s nim, netreba odnimat sedaciu cast, pri vanicke to samozrejme treba.
- vsetky textil. casti (vnútor. aj vonkajsie) sa dajú odopnut a vyprat - tiez dolezite
Na youtube.com je aj prezentacne video - uvidis ako sa s nim manipuluje lahko. Ja som si ho vybrala tiez koli tomu, ze s kocikom budeme casto cestovat autom.
Kamaratka s nim vela lietala lietadlom a v pohode vydrzal pohadzlovanie v batozinovom priestore pri dvoch detoch 🙂

sasena033
16. dec 2011

@bibi21 no my byvame na dedine chcela som nieco do terenu takze najskor to mal byt jane slalom...lenze zdal sa mi taky nestabilny ,hlevne ked sa chysta kocikovat aj synator 😀 sportovu cast ma velmi priestrannu takz epohoda..ale nakoniec vyhral Brio je uzasny ,odpruzteny tiez do kazdeho terenu velka vanicka,da sa otacat v oboch smeroch...a auper vec strieska je dost dlha takze super koli poveternostnym podmienkam...ja som teda lepsi kocik nevidela 🙂 tod moj nazor

feb13
16. dec 2011

Este k tej rucke, podla mna je praktickejsie ak je rucka v celku a nie 2 samostatne paky, ocenis to v situaciach ak budes musiet tlacit kocik jednou rukou.

Ci treba aby kocik vyhovoval do 3 rokov - neviem to sa mi vzdy zdal taky luxus kocikovat dieta do 3 rokov. Moj syn bude mat 17 mesiacov ked sa mu narodi surodenec a dalej ho kocikovat neplanujem, v lete moze pri nas jazdit svojou motorkou len si musim zohnat nejake voditko, trebars s ruksacikom alebo tak aby mi neutiekol... popri najhorsom mu kupim babyskate. Je to sikovny chlapec, este nemal 11 mesiacov ked uz uplne suverenne pobehoval po byte, urcite to zvladne. Dovtedy uz by sme mali byvat v malom meste mimo BA takze ziadne obtiazne nastupovanie do MHD.

lili777
16. dec 2011

No ja som kočíkov pri dvoch deťoch vystriedala požehnane, číslo radšej nepíšem. Z mojej skúseností dobrý kočík je Inglesina Magnum - mala som aj podvozok bike aj allum. Neviem ktorý bol lepší. bike mal nafukovacie kolesá, dal sa hojdať, super do terénu. Allum bol ľahučký, ľahko ovládateľný, len do miernejšieho terénu alebo mesta. Mal však super vaničku, priestorovo veľkú, dobre polohovateľnú až do úplneho ľahu aj pre väčšie dieťa. nakliknúť išla v oboch smeroch jednoducho. Teraz mám Peg perego GT 3. priestorovo fajn kočík, avšak neskutočne ťažká atrapa!! má úžasné jazdné vlastnosti, odpruženie, kolesá, ale nevojde do každého auta a tá hmotnosť je naozaj zlá. A ako dvojíčkovský príp. súrodenecký sa mi páčil peg perego duete. Ja som bola fakt spokojná. Vaničky priestranné, volant, veľký kôš. A športiak asi PP Pliko alebo chicco multiway.

mirka285
16. dec 2011

@zuzana581 sranda,aj ja som mala Teutonku a vyhovovala mi asi tak do neceleho roka...potom som bola rada ked som sa jej zbavila 😀 mne sa napr.Hartany nepacia,pridu mi velke,nemotorne,siroke rozpatie kolies,clovek sa s tym medzi regale v obchode nezmesti 😝 ja b som si veru netrufla poradit kocik,lebo fakt si myslim,ze kazdemu nieco ine vyhovuje...

zuzikkaa
16. dec 2011

@mirka285 aj quinny freestyle by to mal splnat,,napr aj kociky od gesslein 😉 ale to tak max do 18-24mes
potom som uz menila kocik za 3kolku s neotocnym sedenim,cize dieta malo viac miesta na sedenie a nebol taky tazky
podla mna su vzdy vhodne 2 kociky,,jeden s velkymi kolesami do terenu a na dlhe prechadzky a druhy mensi sportak-golfac do auta a na rychle kratke presuny...
ale dokonaly kocik neexistuje,,ale to sme uz zistili 😀 😀 😀

abika26
16. dec 2011

ahoj v prvom rade si zvaz kde budes kocik vyuzivat ci viac v meste v rovnom terene alebo chodite do lesa na prechadzky atd.a potom kolko si ochotna investovat resp chces uplne novy kocik alebo moze byt aj po 1 dietati.my mame Neonato reverso sport a sme zatial spokojni....vanicka je pre priemerne velke babo dost velka,mala ma polroka a este sa zmesti.je lahky co bolo pre mna podmienkou a lahko sa sklada-vojde aj do mensieho auta....nakupny kosik je taky stredny ani velky ani velmi maly.vsetko do seba krasne zapada,lahko sa naklikava vanicka aj vajicko...vajicko je otocne...uz ma nic nenapada 🙂tak dobry vyber prajem 😎

zuzana581
16. dec 2011

@mirka285 ja som ju používala 2 roky, a keby sme sa nesťahovali (máme teraz malú chodbu a mám aj golfáč, tak ju nebolo kam dať), určite si ju ešte nechám. Aj my bolo smutno za ňou 🙂 Ale samozrejme súhlasím, že každému vyhovuje niečo iné. Preto nie je podstatné, aké kočíky sme ktorá mali, ale aké by mali mať vlastnosti. Myslím, že sme tu popísali dosť kritérii, podla ktorých by si budúce maminy mohli vyberať. A ešte sa tu aj vela popíše. Najdôležitejšie je si ísť kočík vyskúšať. Mne sa tiež kolkokrát nejaký páči na obrázku a keď ho skúsim naživo, tak zistím, že sa zle ovláda, alebo hrkoce....

janemari
16. dec 2011

@bibi21 záleží na tom aké máte auto a kufor. My máme felíciu klasickú a napraceme ho tam,ale ako každý veľký kočík zaberie dosť miesta. My sme kúpili teraz taký malý šporťačik 4Baby a ten zaberie minimum miesta,dá sa dať úplne do ľahu,ale toto je kočík len od 6 mesiacov,je úplne ľahučký. Ale pokiaľ viem ,tak veľa žien si kupuje cestovný kočík,ktorý využívaju ked idú niekam na nákup,výlet a podobne.Inak aj ten Camarelo sa dá dať športová časť do úplného ľahu.

janemari
16. dec 2011

@zuzana581 s tým odskúšaním máš pravdu,obrázok je iné a skutočnosť tiež,ja som svoj objavila v obchode a to som bola podľa obrázku rozhodnutá pre iný.Ale ked som tento uvidela,resp.odskúšala ovládanie,manipuláciu úplne ma očaril,aj ked farebne sa mi až tak nepáči,ale všetkým naokolo veľmi 🙂

megi1989
16. dec 2011

@bibi21 Ja sa pridávam k @katrinka8 - CAM Cortina X3 Evolution - je to síce trojkolka, ale je dostatočne stabilná. Má velikánske kolesá, jednoduché skladanie. Vajíčko sa naklikne na konštrukciu, takisto vanička a aj hlboká časť v smere aj proti smeru jazdy. Rúčka sa taktiež polohuje - je mám 179cm a je mi O.K., a keď ju prestavím do inej polohy, môže tlačiť kočík náš 3 ročný synček ( pravdaže mu pomáham 😀 ) . Predné koleso ss otáča o 360°, pravdaže sa dá zastaviť, aby sa netočilo 🙂 Inak som ho kupovala už použitý, a stále je bez chýb 😉 Poťah sa dá krásne prať 😉

katrinka8
17. dec 2011

@sasena033 - Brio je super, kamoska ho ma rok 😉 Ale tak, ako bola spokojna s vanickou, tak je nespokojna so sportakom - opierka chrbta sa jednak neda dat uplne do lahu, ale ani sa neda dat do praveho uhla, cize dietatko je neustale len v akomsi pololahu - polosede, cize je to pren dost neprijemne, co sa spania tyka, a ked sedi, tak sa vlastne neopiera, pretoze ked sa oprie, tak je zase len v polosede ☹ Ale vanicka je super 🙂

nelicefo
17. dec 2011

@bibi21 každého iný vkus a hlavne nezakladaj duplicitné témy,stačí ak si dáš stránku napr. http://shop.aladdin-kociky.sk/
vyberieš 2-3 favoritov a potom hladáš rezencie nie? 😉

evaharg
18. dec 2011

@bibi21 : ja som to tiez teraz riesila a tiez som si nechala poradit od skusenych mamiciek-kamosiek, ktore vraveli rovnake kriteria ako @feb13. U mna sa spojili vsetky plusy v kociku Teutonia- Mistral S (trojkombinacia). Kedze su to pomerne drahe kociky, tak som hladala na bazare a nakoniec som nasla uuplne krasny kocik po 1 dietati, ktory je este v zaruke, vyzera ako novy a za polvicnu cenu. Este aj farbne a dizajnovo sa mi paci. Sa teraz vytesujem a uz sa neviem dockat, ked ho prakticky budeme aj pouzivat 😀 Joooj tesim sa na to nase baaabo 🙂

monika1091
26. mar 2012

mohli by ste mi poradit ze ci tento kocik bude dobry ?..... http://www.maderna.sk/katalog/product/10926/