Aký športový kočík je najlepší k inline korčuliam?

dankakk
7. feb 2012

Ahojte. V lete by som chcela začať korculovat aj s malým. Hľadám na to najvhodnejsi kociar - aby bol bezpečný, dost velky a priestranný, ľahko manipulovatelny. Zatial sa mi pozdáva baby jogger fit. Prosím, ak máte nejake skúsenosti s akýmkoľvek na sport vhodným kočíkom, napíšte mi jeho pozitíva/negatíva. Ďakujem🙂

pepsyna
7. feb 2012

ahoj, my sme v lete korculovali s quinny speedi a bola som maximalne spokojna-ma rucnu brzdu, je dostatocne priestranny aj pre vacsie dieta, ma 5bodove bezpecnostne pasy, predne koleso otocne s moznostou aretacie, nafukovacie kolesa-no proste vsetko co na korcule treba..aj ked by som odporucala si k nemu zadovazit slnecnu clonu, lebo strieska v niektorych pripadoch je nedostatocna, hlavne ked je slnko nizsie, inak nam ale najviac vyhovoval 😵

miti
7. feb 2012

S4 casualplay - najlepsi co som vyskusala aj osobne

katren
7. feb 2012

urcite sa spytaj radsej predajcu, ci je nejaky na to vhodny, bo ked sa ti pokazia kolieska, aby ti to vyreklamovali....jedna tu mala take trapenie, ze jej nechceli vyreklamovat pokazene kolieska kvoli tomu, ze s nimi chodila rychlo....na tych co sa mozu su nejake ine loziska....
a ten baby jogger fit je na to vhodny 😉

p.j.jacky
7. feb 2012

A nebojis sa ze nahodou spadnes a co kocik?pojede dalej,ci ako to potom je? 😕

lucy_m
7. feb 2012

S4 casualplay ... preto som si ho aj kupovala, ma rucnu brzdu, co je pri korculovani nesmierne dolezite.
p.j.jacky - keby sme sa mali bat kazdej jednej veci, co chceme s detmi robit, tak by sme len sedeli doma na zadku... 😒

gumimaci
7. feb 2012

ahoj, ja ked som pozerala sportiak tiez som nad niecim podobnym premyslala, hlavne aby ti v behu/ inline nezavadzal (napr. nozna brzda je u niektorych dost vystrcena.
pozerala som baby jogger- tie su robene konkretne na sport, ale urcite aj ked sa spytas nejakeho schopneho predajcu tak ti bude vediet poradit.

salma22
7. feb 2012

@dankakk trojkolku by som nebrala mne sa na korculovanie zda labilna.... skor pozeraj nejake stvorkolky a ked budes kupovat a tak si nechaj poradit od predajcu 😉 drzim paste a stasty vyber 🙂

znamia
7. feb 2012

ja mam niekolko kocikov, z nich mam 3 trojkolky, ale najlepsi na beh a korcule ( v nasom pripade aj na dlhu turistiku) je baby jogger II. 🙂 neviem, ci ho este vyrabaju... da sa vsak zohnat pouzity. najblizsie tomu je baby jogger fit, ten je novy, uz je trosku tazsi. mam aj cyklovozik, ktory na to viem pouzit, ale ten pouzivam, len ak je veterno alebo mozno bude prsat. alebo este ak berieme nejakeho ineho pasaziera, kedze mame double 😀 ma vacsi odpor pri tlaceni, inak to ide tiez dobre. a je to trosku bezpecnejsie kvoli tej konstrukcii, najdes aj lacnejsi nez baby jogger a ak si vyberies taky, ktory ma len latkove sedadlo(su od 12m), nie tie pevne ako keby stolicky(tie su od 18m), tak ma aj vacsie pohodlie... a takeho kociky/voziky maju putko na zapastie, ze ti kocik neujde ak z nejakeho dovodu musis pustit madlo .. 🙂

ivett1
7. feb 2012

@dankakk ahoj...ja som korčuľovala práve s trojkolkou - quinny speedi...rúčka sa dá vytiahnuť, vznikne dostatočný priestor na kolieska (nezakopáva sa o kočík), má nafukovacie kolesá-takže celkom dobre kopíruje terén a ľahko sa s ním manipuluje (aj jednou rukou) ...a tiež som s ním aj behávala - v lesoparku, ale korčuľovanie ma bavilo viac 😀 ...začínala som, keď mala dcérka cca deväť mesiacov v 2007...a s prestávkami (druhé tehotenstvo, zimné obdobie...) som "takto športovala" viac ako tri roky (aj s druhým dieťatkom- chlapčekom a s druhým kočíkom quinny...modrej farby )....a naozaj, pri korčuľovaní išli kilá dole najrýchlejšie... 😉
ale, ak by si chcela ešte viac info, daj si do vyhľadávania vo fóre "korčuľovanie a kočík" a môžeš čítať🙂

anjelicek26
7. feb 2012

Jane slalom a quinny speedy a hartan skater... korculovala som zo vsetkymi troma a nemozem sa stazovat ;) Veru krasne sa tym da dostat prec tuk z bokov ;)

Najdolezitejsie je aj tak poriadna rucna brzda a dieta musi mat helmu a byt priputane.

zuzikkaa
7. feb 2012

@dankakk ja som korculovala s quinny freestyle -ma vyhodu ze ma otocne sedenie cize mozes mat krpca pekne pod dohladom 😉

evitka21
11. jan 2013

Odporúčam kočiar TFK Joggster X2 nemeckej výroby. Je fantastický!!!

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadulienka
12. jan 2013

BABY ABSOLUTNE STE SA ZBLAZNILI????? Fakt blbe rady...musím povedať....
Žiadny kočík nie je prisposobeny na inline.....Uplne sa čudujem, ked tu niekto napíše , že nepoužíva autosedačku....a či je to potrebné....všetky baby danú osobu tu zjazdia ako sa dá....
Na inline odporúčam len cyklovozík...kde sa dá dokúpiť to predné koleso....to znamená, že ak spadneš, alebo do teba niekto drgne, nebidaj sa zrazíš s cyklistom....vozík je tak konštruovaný, že sa neprevrhne...ale ty ano aj bicykel....
Mám vlastnú skúsenosť...asi s mojou dcérou som išla v jej 4 mes. na korčule, kedže som bola maniak ( a prežila na korčuliach už všetko...aj to že ma sundal v plnej rýchlosti cyklista...) ....samozrejme jeho vinou....
No a na to ked som šla s dcérou som mala cyklovozík a nedala som ju tam len tak ale pekne tam narvala ešte aj autosedačku....a riadne zapásala...bohužial v jednej chvíli som sa zle nachýlila vozík ma prevážil a ja spadla....vozík mi ušiel....a začal sa celý naklánať..o 90 stupnou...naštastie ako píšem vrátil sa do povodnej polohy, lebo je tak konštruovaný....hoci moja dcéra bola chvílu dole hlavou...na neštastie bol tam kopec a vozík pekne dole kopcom....zase naštastie ma velké kolesá a je posadený velmi dole...takže ju zastavila vysoká tráva....musím však povedať kebyže je to kočík....a to vobec neprehánam je moje dieťa MRTVE...
jazdím na inlinoch asi 15 rokov a to aj na velke vzdialenosti ( 50km) a považujem sa za dobrého inlinistu....stať sa môže všeličo....
Prosím baby zvážte to...a žiadne kočíky na inline...a jazdiť pomaly...ja som bola velmi odvážna....musím povedať , že som síce prišla krvavá domov..zodraté gate a pod. ale štastná, že sa jej nič nestalo....

danielle77
4. feb 2013

ja ti z osobnej skúsenosti odporúčam QUINNY SPPEDI, to bol jeden z najľahšie ovládateľných kočíkov a je super ľahký 😉

something
4. feb 2013

Ja si absolutne neviem predstavit korculovat s S4...ja ho mam a horsie sa okolo neho chodi, nie to korculuje